Valentino

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Valentino

Příspěvekod Anna Křišťanová » 10 lis 2011, 00:05

Nikdy bych nevěřila, že tyhle malé potvůrky dokážou být tak vychytralé a vnímavé.
Mojemu freťáčkovi jsou dva měsíce, takže jsem se dneska vážně nasmála.
Sedím si takhle v kuchyni na cigáru a najednou se ve dvěřích objevila ta známá černobílá hlavička :D
Freťáček si otevřel v pokoji klec, šoupací dveře, druhé šoupací dveře a byl v kuchyni, protože jsem mu před půl hodinou než jsem tam šla slíbila, že se hned vrátím :D
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Valentino

Příspěvekod Anna Křišťanová » 03 srp 2012, 18:23

Tak uz se nam pomalu,ale jiste stava z peknyho pubertaka dospelej fretak.
Konecne jsme pochopili jak vypada zachudek,kde vsude ho najdu a k cemu slouzi..tudiz uz Valentino pochopil,ze to neni piskoviste na hrani :D
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Valentino

Příspěvekod Anna Křišťanová » 06 srp 2012, 11:47

Dnešní návštěva u veta mě potěšila.
Nechali jsme načipovat, což považuju za dobrou věc, hlavně při ztrátě freta.
A hlavně hubnutí nemá na svědomí žádná nemoc nebo zdravotní problém.
Údajně je Valentino jen trošku menší,ale holt se nedá nic dělat. Žádné uzliny nezvětšené, prostě po všech stránkách zdravý chlapík :)
Váha se zastavila na 1 kg a už cca měsíc je stabilní.
Na září jsme objednaní na kastraci, tak snad nebudou žádné komplikace.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Valentino

Příspěvekod mamča » 06 srp 2012, 11:55

To je prima, že je zdravý. A že je drobný vůbec nevadí, náše zlatíčko vážilo také okolo 1 kg.
mamča
 
Příspěvky: 24
Registrován: 14 úno 2012, 10:45

Re: Valentino

Příspěvekod Anna Křišťanová » 06 srp 2012, 12:02

V pul roce(v zime) mel 1,7 kg a byl jak medvidek.
Hlavne ze je po vsech strasnkach zdravy :)
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Valentino

Příspěvekod mamča » 06 srp 2012, 17:35

1 kg byla letní váha, v zimě vážil okolo 1,4kg. To Valentino byl opravdu asi v zimě roztomilý medvídek :D
mamča
 
Příspěvky: 24
Registrován: 14 úno 2012, 10:45

Re: Valentino

Příspěvekod martina » 06 srp 2012, 18:42

anno, jestli to není nutné, počkej s kastrací tak na leden-únor. to bude mít valentino lepší výchozí pozici (váhu).
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Valentino

Příspěvekod Anna Křišťanová » 06 srp 2012, 19:25

Nutné to nejspíš není. Nebo alespoň pro mě, ale zbytek rodiny mě žádal abych ho nechala kastrovat :( Chtěla jsem počkat na září/říjen/listopad aby trochu nabral.
Uvidím až jak se domluvím doma
Sháním teď ještě práci a bydlení a pokud se zadaří, tak ho nechám vykastrovat mnohem později.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Valentino

Příspěvekod Anna Křišťanová » 22 říj 2012, 19:37

Zdravíme,
tak jsme na pondělí ráno objednaní na kastraci. Zákrok bude provádět dr. Viziová na klinice Ivet, tak by to snad mělo být v pořádku.
Pan Valentino je v perfektní kondici, včetně přiměřené váhy (Nejlepší to není, ale na samce má normální váhu)
Samozřejmě pokud by byl na vet nějaký problém či doporučení, že bych měla ještě počkat, budu se řídit jejich radami, ale nemyslím si že by to bylo nutné.
Takže co nevidět bude z pana Valentina spíše slečna Valentinka :D
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Valentino

Příspěvekod Anna Křišťanová » 29 říj 2012, 14:52

Tak už to máme za sebou.
Bříško má krásné, všechno čisté, vet odvedl výbornou práci.
Teďka hezky odpočívá, tak bude vše v pořádku :)
Přílohy
Válča.jpg
Jedno pokastrační foto Valentina :)
(21.31 KiB) Zatím nestaženo
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Valentino

Příspěvekod mamča » 29 říj 2012, 19:00

To je prima, že vše dobře dopadlo. Teď z něho bude možná ještě větší mazlíček, alespoň u nás to tak bylo.
mamča
 
Příspěvky: 24
Registrován: 14 úno 2012, 10:45

Re: Valentino

Příspěvekod Anna Křišťanová » 29 říj 2012, 19:11

Větší mazel? No tak to je dobrá zpráva, už předtím to byl takovej náš medvídek :))
Hlavně že je v pořádku, teď se definitivně probudil :)
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Valentino

Příspěvekod Anna Křišťanová » 24 dub 2013, 09:02

Hlásíme se s panem Valentínem...už je tu zase jaro, je teda podstatně klidnější než to minulé, jelikož touhle dobou už jsem často byla odtahována na klidné místo k páření. Kastrace celkem slušně omezila tchoří vůni i chování.
A jelikož už jsem to jednou zažila, tak už mě nerozhodilo ani markantní zhubnutí (nebo spíše shození zimního kožíšku) takže už z toho nejsem tak vyjukaná...Vali poměrně ztmavnul což mě taky nepřekvapilo.
Vztahy mezi fretkou a oběma psi se nijak nezměnilo. S černým jezevčíkem si hrajou v pohodě a hnědej se neustále skrývá za uzavřenými dveřmi mamčiny ložnice i s novým přírůstkem - suchozemskou želvou jménem Muff, ke které se freťák nesmí ani přiblížit, po incidentu kdy chtěl zjistit co je to za příživníka a intenzivně začal skoumat kudy se dá do toho krunýře vlézt taky :D
Jak už to na jaře bývá, celej byt je plný chlupů, z čehož asi nikdo nemá radost, navíc já jako alergik docela trpím, takže se těšim až se to trošičku uklidní. Ale co mi udělalo radost, kastrace poměrně ovlivnila tvorbu mazu kůže která mi způsobovala asi největší reakce.
Jinak freťák je opět o dost akčnější než v zimě, vymýšlí samé lumpárny, takže je pod neustálým dozorem, jelikož bych nerada převrátila byt vzhůru nohama, holt je poměrně vynalézavej!
S přítelem si už naprosto rozumí, jelikož páníček si ho uplácí pastičkama a všelijakejma dobrůtkama. Takže když je to potřeba, je o něj skvěle postaráno. Pořídili jsme druhou klec, která je teda mnohem lépe vybavená než ta původní, takže jsem viděla ty nešťastný fretčí oči, když jsme se od přítele vraceli zpět domů :D
Na podzim se budu stěhovat do vlastního bytu, tak jsem zvědavá co na to Valentinek bude říkat a jak se mu tam bude líbit.
A taky už se těšíme na fretčí procházky třeba i s ostatníma na Vyšehradě ;)
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58


Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron