Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Demi » 10 črc 2012, 12:00

Zdravím,
ráda bych představila sebe a hlavně můj nový přírůstek Rodnyho. Fretečku sem si přála již delší dobu, doma kvůli tomu nebyly moc nadšení. Ale za měsíc a kousek, co je u nás tahle chlupatá koule, si získala téměř všechny členy rodiny - až na sestru, který umřela i rybka v akvárku. Tedy dvě po sobě. Jednu utrápila hladem, druhou překrmila.

Obrázek

Rodney: narozen 12.4.2012 se jménem Russlan Ferret Majestik, tmavý tchořák, k dnešnímu dni váží něco maličko přes kilo. Nemohla sem ani dospat, když jsem si ho zamluvila. Když jsem si ho přivezla, tak nehorázně srdcervouce plakal - doufám, že takovýto pláč už nikdy neusliším. Ale už si zvykl, když jsem doma, tak má volnosti u mě v pokoji kolik chce. Momentálně si dost dovoluje a zkouší trplivost paničky. Bobek v 90% odnese tam kam má, horší je to s kousáním. Sice se mi nestalo, že by se mi zakousl do krve, ale v zápalu boje - když se hodně rozdovádí - hryže o 106 (nejraději si vybíra ta místa, kde to fakt bolí) a tak není divu, že často končí za trest v kleci, kde vztekle mlátí do dvířek. Ze všeho nejvíc miluje míčky - jakýkoliv, ale nejvíc vedou ty s rolničkou. Taky má rád vodu. Když má náladu, ta se nechá i chvilku pomazlit. A čemu opravdu neodolá jsou holý nohy - nu, každýho před vstupem varuji, že fusekle ho tolik nerajcujou. Další oblíbenou činností je norování v peřinách. Jinak je to třeštiprdlo a pořád vymýšlí nějaký skotačiny, nejradši by byl kdybych si snim hrála pořád.

Já se jmenuji Denisa, je mi 21 let a momentálně hledám práci - od srpna by už něco mělo být, ale lepší se nespoléhat 100%. Přítel pracuje do konce roku v Rakousku, takže ho vidíme max o víkendu jednou za týden nebo čtrnáct dnů. 8 let sem chovala potkany, ale fretka je jiná liga =) .. musela sem jen počkat až bude vhodná doba - finance a až budu pryč ze školy.
Krom toho že bydlím s rodiči a sestrou, tak máme tři "postelový psíky". Mého přerostlého srnčího ratlíka a máminy čínského naháče a čínského chochaletého psa. K Rodnymu je zatím nepouštím, nebojím se, že by mu nějak ublížili, ale dokud ho neodnaučim takhle hryzat.. počkám, až si zvyknou na jeho přítomnost. Občas se na něj jdou podívat a očuchat ke kleci.

NICMÉNĚ sem píši, neboť bych ráda našla nějaké fretčí kamarády na venčení - okolí Rokycan, Hořovic, možno i Berouna a Plzně (ale to mám už trochu dál 20-30km). Chtěla bych si pořídit i druhého freťáka, ale na to je ještě brzy - max. tak příští rok. Pravděpodobně dám domov fretečce z útulku. A kdo ví co po tom bude. Každopádně bych nerada, aby Rodny do tý doby zapoměl co je to fretka :]
Takže pokud je někdo u okolí - klidně se ozvěte přes PM.
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Lída » 11 črc 2012, 15:05

Ahoj Deniso,
zdravím velkou rodinu Ferret Majestik. My doma máme 3 uličníky a jedna z nich je Fama Ferret Majestik. Jsou ji 2 roky a je to zlatíčko. Jsme z Ostravy. Měj se krásně a užívejte si krásne letní dny, plne kousání a skotačení
Lída
 
Příspěvky: 39
Registrován: 28 lis 2010, 16:33

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Demi » 17 črc 2012, 15:56

S kousáním děláme lehce pokroky, ale pořád má svý nálady a když ho to drapne, tak pořádně. Ale je vidět občasná snaha. Také jsme konečně úplně přešly na granulky TF Baby a to bez nějakých větších problémů, neboť mu dost chutnají.


A pár foteček na závěr:


Portrétek pro paničku...

Obrázek

.. a teeeeeď jí snim!
Obrázek

NEJ nej nejlepší hračka! Vlastě po až po ovladači, kterej panička neustále někam skovává.

Obrázek
Naposledy upravil Demi dne 24 črc 2012, 19:15, celkově upraveno 6
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod pinina » 17 črc 2012, 16:59

Rodney je nádhernej tchořoun ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Demi » 20 črc 2012, 19:21

Moc děkujeme za chválu.
Nádhernej je, leč lumpárny mu koukaj z očí. Ale ne, dokáže to být pěkný zlatíčko - abych mu nekřivdila.

Každopádně máme tu od úterka mojí 11 letou sestřenku na hlídání. Oba dva padnou v 10 šíleně utahaný a je klid. Taky mam super asistentku na nasazování kšírek a dneska sem i díky ní pořádně ostříhala drápky jak na předních, tak i na zadních nožiček. Zejtra se mu vrhnu ještě na uši.
Co se týče těch kšírek, tak už začíná i celkem tušit co bude následovat. Takže se chvíli snaží i držet, ale jak to trvá dýl než tu chvilku, tak sebou začne mrskat :D Venku se mu líbí moc, jen si musíme ještě pořádně vyříkat, že sou místa kam ho vážně nepustim a že z louže se fakt nepije a že ho k žádný už tuplem nepustim.

Také sem vypozorovala, že ho žádnej plyšoun (až na medvěda na prutě) moc nezajímá - ale jak jde o míčky a nebo válečky, nejlépe s rolničkou - to je jak v nebi. Také má moc rád tunely, ale ne každej. Ten první uspěl max první den a konec, tak jsem koupila jiný a v něm řádí každou chvíli.
Nej nej ňamka jsou mlsky od Let's Bite, hovězí masíčko a pasty od Gimpetu. Zkoušela jsem mu nabídnout i papriku a melouna a to prej nee. Jo maso je prej maso.
Z napáječky pít umí, ale že prej radši mističku - z ní pije vodu jak kdo ví jakej gurmán a pěkně si jí vychutnává. Ale pokud se stane, že ho nemůžu pustit z klece (potřebuju douklidit, douvařit nebo něco), tak na just vysipe spíš misku s granulema než aby vylil misku s vodou. Takže jsem to vyřešila závěsnejma miskama do přepravek.


To zas krátce o našem chlupáčovi. Je u nás druhej měsíc a pěkně roste. Mám z něj radost -ikdyž, občas si řikam, co sem si to zas přivezla za ňoumu, ale na druhou stranu je fakt zlatej, čistotnej. Nemůžu se na něj pořád vynadívat.


Obrázek
A takhle mi po středečním řádění padl do klína a okamžitě usnul. To je co říct, většinou si zaleze do klece nebo pod postel.
Naposledy upravil Demi dne 24 črc 2012, 19:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Johana » 20 črc 2012, 21:50

nevím proč, ale tvé obrázky nevidim. :(
A obrázky ostatních účastníkú fora ano...
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Demi » 20 črc 2012, 23:24

Zajímavé, to zkusim zítra předělat. Jsem teď na jinym PC a též je nevidím.
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Demi » 24 črc 2012, 19:25

Tak, fotky už snad doufám fungují všechny ;)

Plus přiádávám foto z dnešní procházky. Máme konečně kšírky co padnou naprosto super, tak začínáme chodit trénovat zatim na zahradu. Jakou dobu si hrabošil díru, proto ten špinavej čumes :]

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil Demi dne 26 črc 2012, 14:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod pinina » 25 črc 2012, 06:24

Nemůžu si pomoct, ale Rodney je fakt nádhernej. Se nemůžu vynadívat :)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod pišta » 25 črc 2012, 17:14

Náááááááááááááádherný freťák. :D :D
Uživatelský avatar
pišta
 
Příspěvky: 50
Registrován: 02 pro 2010, 19:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Anna Křišťanová » 25 črc 2012, 22:17

Vypadá skoro jak můj Valentino. Je krásnej.
Přeju spoustu šťastných fretčích let :))
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod martina » 26 črc 2012, 08:28

je to opravdu krasavec, správná fretka. žádný puntíky a proužky ;o) jo, tchořouni jsou prostě nejlepší, promiň, batíčku... :o)

btw doufám, žes poslala nějaký fotky do kalendáře? tu pampeliškovou už tam úplně vidím...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Johana » 26 črc 2012, 09:15

Překrásný freťák a nádherné fotky!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Demi » 26 črc 2012, 15:00

Moc děkuju šem, sem ráda že se líbí :] Nějaký fotky sem už do kalendáře poslala, ale mam jich od té doby spousty nových. Tak možná ještě dvě nebo tři nejpovdedenější zašlu.
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod PxNxDx » 30 črc 2012, 15:34

je nádhernej!!!!!!
A co to máte za vodítko? Vypadá to jako kuličkovej řetízek od špuntu.. takové bych si taky nechala líbit :oops:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Demi » 30 črc 2012, 15:45

Kuličkovej řetízek od špuntu? :D Tak to mi nenapadlo. Každopádně je to vodítko od Flexi, 1-3m Classic mini.
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Demi » 06 srp 2012, 21:03

Slavíme 4 měsíce a jeden týden, Rodny váží skoro 1400g a je to pořádnej chlapák. Nastoupila jsem do práce a při mém údivu to nese celkem statečně. O to víc se na mně těší. Myslela jsem si, že to bude horší. Když je čas, tak za nim skočí máma a nechá ho na chvilku proběhnout. Takže žádný konec světa se nekoná a stejně, neznam člověka co by byl pořád doma.
Je to brouček, konečně se nechá pomazlit i dýl jak pět sekund. Se mnou se mazlí, chodim tu bez ponožek - prostě bez problémů a páníčkovi dává co proto - kouše - respektivě štípe, leze mu do spoďárů, okusuje nohy a ten pak nadává do bestií a ďáblů. A to má puberta ještě přijít.


Modelín, za malt-softku bude pózovat klidně do rána. :twisted:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod PxNxDx » 06 srp 2012, 22:09

ten je úžasnej!!! a krásně tmavej!!! úplně výstavní kousek ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Demi » 07 srp 2012, 05:32

On tmavej je, ale možná to trošinku z kreslují i ty fotky. Když sem ho fotila venku, tak bylo celkem hezky, což znamená i světlejší foto. A tohle bylo focený včera večer na umělém světle a ještě s bleskem. Navíc je to z určitého úhlů a jsou vidět jen tmavé tchoří partie. Když se na něj dívam normálně, tak je vidět jak má zádíčka a hlavu ze zadu prosvětlenou ;) ostatně jako každej tchoř.

Každápádně díky.
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Rodney, bez ponožek jen na vlastní riziko.

Příspěvekod Johana » 08 srp 2012, 08:14

Opravdu překrásný freťák!
....a já bych se radši moc neradovala z broučka, ten "konec světa" múže klidně nastat za pár měsícú, až brouček přijde do puberty :lol:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron