Erig, Dorka a Elí

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Erig, Dorka a Elí

Příspěvekod bailee » 26 pro 2012, 10:25

Tak po nepříliš slavných začátcích jsem se rozhodla založit tu opět vlákno. Třeba někoho bude zajímat osud mých tchořat... a když píšu tchořat, myslím to víceméně opravdově. Pořídila jsem si totiž dva částečné tchoříky. Vědomě tedy jednoho polotchoře (Erigerona), na to, že má Eliška část tchoří krve jsem přišla až nedávno, byť mi to v hlavě vrtalo dlouho- je jiná než fretka, nicméně podívat na zuby do tlamičky jsem se jí nemohla (kouše). A když se mi přes klec zahryzla do klubka niti, bylo podle zubů jasno- Eliška není čistá fretka. Tak mám doma dva kousálky :) Převychovat moc nejdou (k Elí jsem se dostala tak, že jsem ji původně dostala na převýchovu), ale už to máme nacvičené všechno tak, že to zvládáme bez kousanců- k tlamičce dostanou pastu a pak jde všechno. Po tom, co mě Erigeronek během prvního týdne doma pokousal tak, že jsem upadla několikrát do bezvědomí, už nechci nic riskovat . A pak máme Dorotku. Dorinka je z Boleslavského útulku, máme ji rok a půl. Jako jediná z mojí bandy zažila ještě Čabíčka. A Doruška je zlatíčko. K ostatním lidem nedůvěřivá, občas si i kousne, ale já si s ní mohu dělat co chci a nekousne, prostě miláček.
Erigeronkovi s Eliškou je rok a půl, Dorince dva a půl roku. Z veterinárního hlediska všichni zdraví, i když Dorinka prodělala poměrně závažnou gastroenteritidu (díkybohu zrovna v době, kdy jsme byli u známých v Brně, takže se dostala do péče vetů na VFU, za což jsem nesmírně ráda, byť jsem si ji domů musela vzít na revers), nicméně tu už jsme vyléčili :) Jinak všichni prodělali akorát kastraci, Dorotka ještě v útulku, Erig s Eliškou u nás, a všichni v pořádku.
Freťáci bydlí v kleci Furet XL, na větší bohužel není místo (mým snem je pořídit jim Furet Tower). Ale stačí jim, mají ji hodně členitou, mají v ní dva hamaky, dvě malá patra, jedno veliké přes celý půdorys klece, dva záchodky, a dole ještě místo na spaní s dekama a hračkama. Puštění jsou denně cca na hodinku. Oni celou dobu lítají jak splašení a tak jim tahle doba k lítání stačí, kord teď přes zimu (Erigeronek se svými 2,3kg vůbec nelítá :D ), přes léto budeme pouštět víc.

Přidávám odkaz na fotku té mojí bandy http://imb.lide.cz/lide_photo_big/20120 ... 460200.jpg
bailee
 
Příspěvky: 34
Registrován: 27 lis 2010, 22:16

Re: Erig, Dorka a Elí

Příspěvekod Johana » 26 pro 2012, 22:49

Bailee, gratuluju k tak úžasné smečce! :D

Ti tchoři na fotce vypadají fantasticky, jsou moc krásní. Přeji ti, ať máš z nich radost moc-moc dlouho.
Ten velkej nalevo na fotce kouká přesně jako múj Kožich - čiže nic dobrého mu z očí nekouká - spávná fretka :lol:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron