Prítulný Ebulak a potvorka Albínka

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Prítulný Ebulak a potvorka Albínka

Příspěvekod adampoor » 10 kvě 2013, 17:56

Tak po dlhom trapeni sme dospeli ku vitazstvu: Malú chuducku a pojasenu Albinku sme si doniesli asi pred dvoma mesiacmi, vtedy mala zasebou priblizne 10 mesiacou svojho krasneho zivota pri tatinovy, mamine a svojich surodencou. Zobrali sme ju z chov. stanice v ktorej prave planovali dva vrhy a Albinka im ostala z minuleho roka. Kedze bola strasne poblaznena tak ju nikdo nechcel a kazdy sa jej bal. Mi sme mali vtedy nasho rocneho Ebulaka bubulaka uz ochoceneho a pritulneho. Ale Ebulak nebol na ziadne ine fretule zviknuty. Na zaciatku sice kvokal na Albinku ako zblazneni a zalubeny pubertak ale po pusteni k sebe sa zacal boj, utocne plyni, kakanie a trhanie chlpou. Tak sme ich museli mat zvlast a pustat iba pri velkom dozore. Jedneho pekneho dna sme Albinku zobrali na vykastrovanie kedze mala dlhu ruju a nasa zvelorekarka nam odporucila jednoznacne kastraciu. Po zahojeni a vytiahnuti stychou sme ich zase pustili spolu von a zase sa kusali, prdeli a vsetko dookola. Ale jedneho dna som si vsimol ze nas Ebulak sa zacal na Albinku kukat stylom ''aky pekny biely plysak''. Tak zacal po albinke skakat nahanat ju a tahat za chvost. V klietke ju mat ale stale nechcel pretoze mu vzdy obsadila jeho peliesok a potom on musel spinkat v tych dalsich ktorych ma iba 5 cize albinku odtial stale vytlacal a nenehal ju ani papat ani pit. Ale raz ked bola priatelka v robote som si povedal ze uz musim malych tchorikou skamaratit tak som ich dal do klietky a isiel som prec. Prvy den spoluzitia to bolo o pistani a vytlacani a hrania sa na zubarou. Takto to totiz bolo asi tri dni. Takze v noci som sa moc nevyspal pretoze nas Ebulak pistal ako zblazneni ked sa zobudil na to ze na jeho hlave sa zrazu zjavila biela chlpata potvora. A uz ku konecnemu zaveru. Presli asi 2 tyzdne. Ebulo a Albinka su kamosi!!! Samozrejme to kazdy bere inak. Ebulo bere Albinku stale za svojho plysacika ktoreho treba poskakat a pokusat. A Albinka bere Ebula za svojho manzela s ktorym sa nema hrat ale iba spat. Takze ked su pusteni vonku tak to u nas vyzera ako na kolotoci. Z kazdej strany beha niekde niekdo a co robi jeden tak to musi aj druhy. Nebodaj sa dostane do mojich ruk jeden tak druhy musi tiez. A ked zacuju co i len otvaranie suflika tak si myslim ze za mnou dobehlo stado konou ktore sa pustia do dobrej pasty ktoru najviac miluju. Trvalo nam to necele dva tyzdne a z jedinacika sme urobili kamarata fretky potvory. Albinka jr naozaj najkrajsia samicka fretky ktoru som kedy videl. A Ebulo je zas najpritulnejsi samcek aky moze byt. Nasi zalubenci spinkaju spolu a sme velmi radi ze si zacali rozumet. Preto kazdemu radim treba len pochopit ich myslenie a naucit sa citat ich myslienky. Ked sa toto naucite vase fretulky budu najstasnejsie a znesu sa aj so skreckom:) ale to asi iba na tanieri :) pozdravujem a drzim palcr kazdemu kdo sa prave pokusa skamaratit svoje potvorky:)
Uživatelský avatar
adampoor
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2013, 13:27

Re: Prítulný Ebulak a potvorka Albínka

Příspěvekod adampoor » 13 kvě 2013, 10:51

Pridavam fotku nasich zalubencou. Albinka sa sice votre vsade kde je Ebulo ale Ebulo jej to dovoli iba ked spinka :)

Obrázek
Uživatelský avatar
adampoor
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2013, 13:27

Re: Prítulný Ebulak a potvorka Albínka

Příspěvekod adampoor » 18 kvě 2013, 22:33

Kedze Albinka nam zacala viac plznut tak sme fretulam doniesli maltsoftku aby im lepsie stravilo chlpi ktore su asi vsade :) pdridavam fotky z vecere :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
adampoor
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2013, 13:27


Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků