Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod silva » 22 dub 2011, 12:01

Já bych řekla, že ideální barva dítěte je stejná jako u toho, kdo byl označen za otce :-)
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod martina » 23 dub 2011, 16:30

:o))))))))
tak to bylo přesný... nějaká osobní zkušenost? nebo to máš jen zprostředkovaně, filmy, knížky, život a tak? :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod stulitt » 08 čer 2011, 13:07

Holky, už je to tady :-) ani nevíte, jak moc jsem se těšila, až budu moc napsat do tohoto vlákna... V únoru 2012 spatří světlo světa plného freťulí další drobek-fretkař malej Mandík (nebo Mandíková, ale tuto variantu striktně zamítám, zatím teda, když v následujících měsících budeme na UTZ hledat pindíka a on nikde, tak budu muset vzít v potaz i tuto variantu :-D). Tak nám držte pěstičky, ať je vše jak má... V pátek nebo v sobotu letíme toho malýho broučka v bříšku (ale hlavně nás - maminku a tatínka, protože my si nějakej ten rok dovču s prckem dovolit nebudeme moct) vyslunit... Mějte se kočky fajnově, pa
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod silva » 08 čer 2011, 13:40

Tak velké gratulace! :D
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod Johana » 08 čer 2011, 13:47

stulitt gratuluju a všem zúčastněným hodně zdraví! :-) a kdyby nevyšel ten "sameček" tak "samičky" sou taky moc fajn ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod Žabka » 08 čer 2011, 13:59

Gratuluji!
Já si zase moc nepřipouštěla možnost, že by to mohl být sameček, ani jsme se nemohli dohodnout na jménu pro ten případ a relativně na poslední chvíli jsme ho ještě měnili (nebo spíš konečně dohodli). Ale počítali jsme s holčičkou, a malý Jája sice jako holčička vypadá (aspoň se každý ptá, jestli je to holčička), ale mezi nožičkama mu něco přebývá ;)
To jen pro povzbuzení :twisted:
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod stulitt » 08 čer 2011, 14:12

Johan, Žabko: :-D :-D, Silvo: děkuji!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod Mirim » 09 čer 2011, 17:32

Tak jsem sem koukla v pravou chvíli. Moc gratuluji, stulitt! Držíme tlapky, ať je to teda ten vysněný sameček. Ale pravdou je, že samičky jsou úplně stejně fajn, a já vím, o čem mluvím, neb mám od obou po jednom vzorku. ;)

Dneska naše Elinka zaperlila, tak jsem si řekla, že se s vámi o tu perlu podělím.
K obědu jsem smažila rybí prsty (poprvé, Elinka to ještě nikdy nejedla). Naložila jsem 2 kousky Elince na talíř spolu s brambory, ona se do toho pustila a za chvilku mi přinesla prázdný talíř do kuchyně a chtěla přidat. Brambory? zeptala jsem se. A ona odpověděla: Ne, já chci ty ruce! (rozuměj rybí PRSTY) :lol:
Mirim
 
Příspěvky: 13
Registrován: 21 led 2011, 09:07

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod stulitt » 10 čer 2011, 08:34

:-D děti jsou kouzelný! (doufám tedy, že i ty moje budou)... Mirimko, jako by to bylo včera, co jsem četla, že se Ti malá narodila... To to letí, to je něco! :-O
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod Mirim » 10 čer 2011, 09:59

No a představ si, že za 11 dní to bude přesně 3 roky! Jak to mohlo tak rychle utéct? :roll:
Alexovi jde už 8. měsíc, v kočárku chce sedět a musím ho poutat, aby mi nelezl ven. Včera mi ho Ella nakrmila termixem a jak mu chutnalo!
Všechny děti jsou kouzelné, hlavně když spinkají.
Mirim
 
Příspěvky: 13
Registrován: 21 led 2011, 09:07

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod stulitt » 10 čer 2011, 13:37

Jako fretky, jako fretky :-D
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod Mirim » 10 čer 2011, 14:45

Svatá pravda! :lol:
Mirim
 
Příspěvky: 13
Registrován: 21 led 2011, 09:07

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod MajaZ » 20 čer 2011, 12:51

Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod Žabka » 26 čer 2011, 10:49

Na fretky v přítomnosti mimin je poteba dávat neustále pozor, a to i v případech, kdy si myslíte, že se nemůže nic stát.
Včera Luna kousla malého Jáju do nožičky, nic vážného, naštěstí, ale kousla ho tak, jako mě ještě nekousla. Luna je trochu divoká, ale jinak hodná fretka, říkáme jí torpédo, pořád by lítala a honila se s někým, ostatní fretky ráda provokuje, občas kousne i mě, ale je to takové to kousnutí "ha, hryzla jsem tě, teď mě budeš honit a bude to moc príma hra," ještě nikdy mě nekousla tak, aby kousla zůstala zakousnutá.
Měla jsem puštěná malá freťata na dvoku (máme dvorek, který je ze všech stran obezděný, fretky nemůžou nikam utéct, jediné dveře z něj vedou do fretčí místnosti), a snažila jsem se je fotit, Luna (jejich maminka) tam byla s nimi a lítala jak torpédo. Freťatům už je sedm týdnů a ona je nikdy nijak zvlášť nehlídala a už tak dva týdny ji při krmení a čištění klece a při pouštění beru normálně do ruky, už nekouše.
Jája seděl v kočárku, snažil se sníst obal od foťáku a koukal na hemžení dole na zemi. Kočárek je docela vysoký, jenže nemá pevnou "vaničku," a nedošlo mi, že jak je látka daná kolem dna, tak tam jde protrčit fretčí hlava a vlézt do kočárku skrz dno. Ani jsem si nevšimla, že se Luna kolem kočáku ochomýtá, a to jsem se snažila dávat pozor, ale při focení to nešlo úplně. Jenže doteď si fretky kočárku nikdy nevšímaly. Uslyšela jsem Jájův hrozný řev, lítla jsem tam (byl asi 2 metry ode mně) a vidím, že má Luna prostrčenou hlavu mezerou mezi dnem a látkou kočáru a je zahryznutá Jájovi do nohy. Nechtěla se pustit. Jája má tři trošku větší kousance na chodidle a jednu tečku na nártu. Byl moc statečný a skoro hned přestal plakat.
Nevím, proč ho Luna kousla. Musela prostrčit hlavu a okamžitě se zakousnout, byla to chvilička. Nevím, jestli jen toleruje mě, a ostatní včetně mimina považuje za nepřátele, kteří jí chtějí sníst mláďata, ale jak už jsem psala, u ní se poporodní agesivita moc neprojevovala ani zpočátku, každopádně nejmíň, co jsem doposu viděla. Nebo si možná myslela, že je Jája jídlo. Neumím si to vysvětlit.
Navíc Jája si zrovna z té nožičky, do které ho kousla, chvilku předtím sundal bačkůrku, na druhé ji měl, chystala jsem se mu ji znovu obout.

Ale každopádně Jájův řev by probudil mrtvolu, takže hrůzostrašné zkazky o fretkách a miminech, co kolují po internetu, mi stejně jako dřív přijdou přinejmenším pochybné.

Jinak tohle je první incident v zatím bezproblémovém soužití mimina a mnoha fretek (když se narodil, měla jsem jich 9, teď mám 7 svých a mláďata, navíc sem tam nějaká fretka na krytí či na hlídání). Mimino už si na fretku sahalo a ne zřídka mi asistuje při krmení a pod. (snažím se to nedělat často, ale ne vždy tu mám někoho na hlídání a Jája toho moc nenaspí).
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod Mirim » 26 čer 2011, 14:25

Tak mě napadá, že když Luna strčila hlavu do kočárku, Jája tak lákavě hýbal nožkou před jejím čumákem, že zkrátka nešlo odolat. :roll: Mateřství je období náročné nejen fyzicky, ale i psychicky, takže bych nějaké to kousnutí nebrala osobně.

Co se týká soužití dítěte a fretek (přičemž fretky byly v naší domácnosti dřív než dítě, podle mě bývá situace rozdílná v tom, kdo přijde dřív), můžu popsat, jak to bylo s Elinkou. Když byla ještě mimčo, nechala jsem jí párkrát očuchat fretkami. Rupík s Vanilkou jsou naprosto bezproblémoví a nechají se tahat jako plyšáci. Damián měl na počátku chuť na nějakou tu Elinčinu končetinu a Meggie taky nešlo věřit. Těch prokousnutých prstů, brad a nosů bylo několik, občas s pláčem, jak šel čas, tak i bez něj, ale Elinka nikdy na fretky nezanevřela a mě nikdy nenapadlo je považovat za kousavé bestie. Chtělo to čas. Ella se mnou chodila uklízet voliéru, teda spíš nahánět fretky, dávala jim pastu a granule a teď je situace taková, že u Meggie ji akorát upozorňuji, ať si ji nedává k obličeji a s Damiánem si dohodli vzájemný odstup. Ačkoli předevčírem ji štípnul do palce u nohy, ale bylo to jen takové přátelské upozornění, aby nezapomněla, že je v jeho revíru.
Alex nedávno dolezl k voliéře, posadil se v uctivé vzdálenosti 1 metru a několik dlouhých minut sledoval, jak fretky chodí nahoru a dolů po schůdcích. Vytáhla jsem mu Vanilku. Byl z ní nadšený a neustále se jí dotýkal a prsty prohraboval kožíšek, Vanilka z něj byla lehce vyplašená. Zvažuji vzhledem k věku fretek, jestli má cenu nějak to lámat přes koleno a snažit se skamarádit Alexe s Damiánem a Meggie. Napadá mě, jestli pro starší fretku není taková změna, kdy musí přijmout dalšího nového člena fretky, zbytečně náročná.
Mirim
 
Příspěvky: 13
Registrován: 21 led 2011, 09:07

Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod stulitt » 03 úno 2012, 01:42

Nevim kam s tim, tak snad tady: 2.2.2012 spatřila svět další fretkařka, malá Marlenka Mandová, narodila se kvůli nepostupujícímu porodu císařskym řezem ve 22:00, váží 3,65 kg a měří 52 cm (obojí přesně jako měl při narození tatínek). Je překrásná!
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod pinina » 03 úno 2012, 07:05

Lení ještě jednou veliká gratulace! Už se těším, až malou uvidím :)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod martina » 03 úno 2012, 10:13

blahopřeju šťastné mamince a tatínkovi! jestli je marlenka tak krásná, jako její jméno, bude z ní filmová hvězda :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod silva » 03 úno 2012, 12:46

Taky se připojuju ke gratulantům!
:D
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Nová generace fretkařů - těhule a maminy, chlubte se :o)

Příspěvekod MajaZ » 03 úno 2012, 13:55

Gratulujeme...
A u nas takto plynie cas...Elka ma dnes za sebou svoje prve preteky, zajazdila super, bez chyby, elegantne.
Foto s kamoskou Emou zde:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=358792497481781&set=a.180198242007875.47977.100000531019446&type=3&theater

Video bude, az sa natiahne do youtubu...ide to straasne pomaly. :roll:

video zde:
http://www.youtube.com/watch?v=qkWzR8dh3mQ
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Předchozí

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron