Moje fretka

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Moje fretka

Příspěvekod Monča » 31 pro 2010, 23:45

Moje fretka se jmenuje Kety. Je to tchořovitá fretčí slečna. Je jí 7 měsíců, takže čekáme na pubertu. Jako všechny fretky ráda hrabe v květináči, krade moje věci a vyvádí spousta kousků.
Je to moje zlatíčko, moc ráda se mazlí, vydrží hodiny ležet vedle mě v postely a nechat se hladit na bříšku nebo za krkem. Také ráda chodí na procházky ale teď jí bývá zima tak moc nechodí.
Teď na zimu jí narostla krásná zimní srst a hodně ztloustla.
Když byla malá tak neměla masku, teď se ji však nádherné vybarvila. Vlastně ne teď, ale v létě, teď v zimě má celý obličej bílí.
Nemá moc ráda cizí lidi. Na procházkách si ráda hraje se svími fretčími kamarádkami Bellou a Bárou (Bára je šampaňka, Bella je albínka).

Jestli chcete tak si o ní můžete přečíst více tu: http://fretkakety.blog.cz
Monča
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30 pro 2010, 01:21

Re: Moje fretka

Příspěvekod Monča » 25 kvě 2012, 21:56

Tak mě napadlo, že bych mohla napsat i do další naší fretečce, nebo spíše freťákovi. Je to Tedík z Boleslavského útulku. Zezačátku se ho Kety bála, později začala mít větší odvahu, pomalu se k němu plížila, rychle ho kousla do krku a pak utekla. Měli asi týden odděléne klece, jednou si Tedík lehl do klece ke Kety, tak na něj pořád vyjížděla ale Tedík je velký pohodář, pohodlně se rozvalil a bylo mu všechno jedno. Nechala jsem je tedy spolu a v noci je kontrolovala, ráno jsem je radši oddělila když jsem šla pryč[*] ale když jsem přišla a pustila jsem je už se ho Kety vůbec nebála a oba běhali, zkoumali a chovali se normálně. Večer když byla tma jsem s nimi šla na zahradu (to oni milují), honili se, hráli si pěkně po fretkovsku a od té doby jsou nejlepší kamarádi :) . Tedík je moc hodný a jsem ráda že jsem si ho vybrala.
Monča
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30 pro 2010, 01:21

Re: Moje fretka

Příspěvekod Monča » 25 kvě 2012, 21:58

Monča
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30 pro 2010, 01:21

Re: Moje fretka

Příspěvekod Johana » 26 kvě 2012, 20:55

Moc gratululu k Tedíkovi. Zjevné si s Kety padli do oka :)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Moje fretka

Příspěvekod Monča » 27 led 2013, 23:18

Tak mě napadlo zase něco napsat o našich topných tělískách, žiletkách, magorech, prostě o Kety a Tedíkovi. Mají nový rituál, každé ráno když je pustím se projdou po pokoji a jdeme si spolu ještě tak na 10 minut lehnout do postele. Vyžadují to i o víkendech, takže musím vstát, otevřít jim klec a jdou ke mě do postele. Vydrží být hodní tak půl hodiny, pak po mě začnou skákat a nenechají mě spát. Tak je pak ukecám aby se zklidnili, hladím je a spolu se díváme na televizi. Ale musím pořád drbat, jinak začne jeden z nich blbnout a když začne blbnout jeden, tak hned i druhý. To by nebylo tak hrozné, ale pak jdou za trest že se jim nevěnuju, začnou terorizovat psa nebo drápat koberec u dveří tak že vzbudí všechny ostatní. Začali si nějak vybírat v mase, někdy se na něj vrhnou jako bych jim nedávala žrát, jindy (většinou Kety) převrhne misku nebo maso odnese do záchodu (jo, až takhle jí to znechutí). Ale pak ke mě vždycky přijdou, zavrtají se pod mikinu a spí- hned je jim všechno odpuštěno, odtud si nesou název topný tělíska. Když přijdu promrzlá domů, strčím fretky pod mikinu a ani plyšáci do mikrovlnky takhle nehřejí :D.

Jinak jednou se mi stalo, že jsem se vypravovala do školy, tak jsem už chtěla jít, že zavřu fretky jenže Kety nikde. Volám, šustím pytlíkama a nic, tak si říkám že určitě spí někde ve skříni, nevnímá mě, tak je nechám puštěné a řeknu ostatním ať neotvírají dveře. Tak zapnu batoh, jdu k autu a najednou se batoh začne hýbat, tak rozepnu zip a vykoukne Kety a její typický fretkovský ksichtík. Celkem se mi ulevilo, že jsem s ní neodjela do školy :roll: .
Nějaké fotky jsou tady: http://zviratka20.rajce.idnes.cz/Fretky-_30.12._2012/
Monča
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30 pro 2010, 01:21


Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků