1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod PxNxDx » 20 čer 2012, 19:33

taky jsme u Aslan prodělali změnu z rozteklého lívance na krásnou slečnu. Je to krásná proměna, kterou člověk s radostí vítá ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod certik003 » 05 srp 2012, 15:36

Martino, ta klec co máš je KLEC SUITE ROYAL 95? Jestli jo, tak bych Tě moc prosila o rozměr výšky bez toho uřezanýho spodku, ale i s kolečkama.

Mám klec fretka chrom. Tvoje fotka fretečího bydlení mě inspirovala a objednala jsem "obal" na naši klec, aby nebyla vidět + skříňku nad to na fretčí věci. Bohužel se naši miláčci tenhle týden naučili klec sami otevírat, tak to vyřeším novou klecí. Sice máme fretkovzdornej pokoj, ale jistota je jistota! Stolař naštěstí ještě nezačal, tak bych mu dala nové rozměry. Majda ji nemá skladem a dodání trvá cca měsíc. Tak ať nemusí tak dlouho čekat. I tak to dělá po práci, takže to vidím tak na čtvrt roku! :(
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 05 srp 2012, 16:16

nene, to je ferret nation, takže ti nepomůžu. ono je to sice asi téměř stejné, ale raději bych počkala a změřila po sestavení.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod certik003 » 05 srp 2012, 22:12

Když je to jiná klec, tak určitě riskovat nebudu. Prostě budu muset vydržet. Děkuju za odpověď a vlastně i za inspiraci.. :)
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod PxNxDx » 06 srp 2012, 19:37

certik: a co vyřešit jen to otvírání klece? Kdyby to šlo zajistit třebas karabinou, ušetříte za novu klec ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod certik003 » 06 srp 2012, 20:49

Zatím jsem to vyřešila takovou tou plastovou věcí, co se používá na uvazování rostlin k tyčím. Problém je, že na to nejsem zvyklá a zapomínám. V neděli ráno mě při otevření dveří málem ranila mrtvice. Miláčci řádili jak černá ruka. :lol: Otec je šikovnej a určitě by časem něco vymyslel, ale jako každý důchodce nemá momentálně čas.

A "lepší" klec pro freťky jsem měla v plánu časem koupit. Když jsem pořizovala prvního freta a klec, tak jsem četla, že pro samce je vhodnější nižší klec, protože nešplhají. Bohužel to nečetli naši kluci, všichni jsou šplhaví, ani jeden není mazel a nepomohla ani kastrace. Tuhle klec si nechám jako rezervní. Po kastraci nebo operaci jsem je musela nechávat pohromadě, protože jinou možnost jsem neměla. Letos jsme dovezli mimino a první tři dny muselo bydlet ve velké krabici. Sice bych ty prachy radši dala za úplně jiný věci, ale ona se mi rezervní klec bude hodit. Holt jsou fretky finančně náročný koníček. :)
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 08 srp 2012, 23:51

My s kamoškou na zpevnění kupované klece používáme "rychlosvorky" (ty plastové stahovací pásky) a na zajištění dvířek v kleci karabiny (z textilní galanterie)

Že samci "nešplhají" vyvrátí múj Kožich: vyšplhá, vyskočí, vyleze kamkoliv....zatim se nedostal na lustry. :twisted:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 18 srp 2012, 22:29

aktuální stav:
baťa, silvermitt, 6 a čtvrt roku, 1,4 kg, to jeho zdraví jsem nějak zakřikla,
diesel, tchořka, cca 2 roky, cca 800 g, čertice,
pimpa, albínka, pravděpobně starší 4 let, cca 800 g, zřejmě mě chce zničit neustálým značkováním,
agáta, tchořka, 2 roky a čtvrt, 850 g

moje pokusy dostat holky do stavu alespoň neútočení, když už ne přátelství, ztroskotaly. vzdávám to, diesel vyhrála. nechci už působit agátě a pimpě trauma, protože se jí stále stejně (hodně) bojí. pokouším se už víc než půl roku tuhle situaci změnit, marně. končím.

baťa se zase začal víc drbat a nenechal si sáhnout na ucho, takže jsme vyrazili na vet. myslela jsem na svrab, což byl nemístný optimismus. v levém uchu zánět, takže panalog (atb) přímo do ucha, jednou denně. krásně to zabralo, přesto jsem šla raději za deset dní na kontrolu.

den před kontrolou se baťa zase začal cukat při dotyku na ucho - atb mi došly před pár dny. nepřikládala jsem tomu větší význam, napadlo mě, že prostě budem muset v atb pokračovat o něco déle. bohužel ale veterinářka tentokrát v uchu nediagnostikovala zánět, ten se pěkně vyhojil, ale nějaký útvar :o/ . ukázala mi ho, nic pěkného to není. takže v pondělí jedu s baťou na bílou horu, už jsme objednaní. na preventivku + vzít vzorky z útvaru a zjistit, co to v tom uchu vlastně roste...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod PxNxDx » 18 srp 2012, 23:10

držíme palce, ať jsou to samé pozitivní zprávy v pondělí ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 20 srp 2012, 23:10

domluvily jsme se dnes s chylíkovou, že začátkem září baťu přispí, vyšetří, vysonuje, a když to bude možné, dospí a zkusí s tím, co je v uchu, něco udělat. zatím nechirurgicky, protože uvnitř ucha se dost blbě operuje a uříznout mu půl hlavy se jí nechce... obě doufáme, že to, co bude dělat (zmrazovat? vypalovat?? leptat??? zeptejte se mě... ), ten útvar odstraní nebo minimálně zastaví jeho růst, a baťa v poklidu dožije důchodu.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 23 srp 2012, 18:19

Martino moc na Baťu a tebe myslím a moc držím palce ať je Baťa s tim uchem OK.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 11 zář 2012, 19:41

aktuální stav:
baťa, silvermitt, 6,5 roku, 1,35 kg, stále víc vidím, jak stárne, bohužel
diesel, tchořka, cca 2 roky, cca 800 g, ďábel v rouše fretčím,
pimpa, albínka, pravděpobně starší 4 let, cca 850 g, značkování je vášeň, kterou si nedokáže odepřít,
agáta, tchořka, 2,5 roku, 800 g, doufám, že už nebude hubnout a začne zas přibírat! aspoň na zimu... :o)

zapomněla jsem informovat (ty, koho to zajímá), jak dopadl baťa minulý týden s vyšetřením.
co se týče krve, sona atd., je to "junák". ne, že by měl výsledky mladíka, ale na svůj věk velmi dobré. bez výrazných zdravotních potíží i klasických fretčích stařeckých nemocí, jako je třeba inzulinom apod.
když ho chylíková přispala (dostal jen lehkou inhalačku, co nejšetrnější), podařilo se jí úspěšně z ucha "vypreparovat" prý asi 90 % toho čehosi (polyp? nádor?). a obě doufáme, že pokud to znovu poroste, že to nebude růst překotný, ale tak pozvolný a pomalý, že už mu to do konce života nebude nijak překážet. varovala mě, že baťa může mít (třeba jen omezenou dobu) potíže s koordinací a rovnováhou, ucho je ucho, ale tyhle obavy se naštěstí nenaplnily.

baťa je na tom podobně, jako před zákrokem. vlastně jen posledních pár týdnů jsem pozorovala potíže, které mu stále větší útvar v uchu působil. jestli ho to (trochu) bolelo, svědilo, tlačilo, přesně nevím, ale rozhodně mu to nebylo příjemné. jiné potíže neměl, choval se normálně i normálně jedl atd.
když ale říkám, že je na tom podobně, tak to znamená, že mi stárne před očima... a já se pomalu začínám připravovat na chvíli, kdy mi odejde. jen doufám, že to bude ještě nějakou chvíli trvat a jeho stárnutí se obejde bez větších potíží, hnusných nemocí, trápení a bolesti. moc bych to přála jemu, i sobě.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod mamča » 12 zář 2012, 12:17

To je dobře, že to Baťovi dobře dopadlo. Čtu pečlivě příběhy freteček. Píši trochu méně. Také jsme chodili k paní doktorce Chylíkové. Bohužel bojovali jsme rok s inzulinomem a v 7 letech jsme museli freťáčka dát uspat. Věřím, že Baťa bude ještě hodně dlouho žít.
mamča
 
Příspěvky: 24
Registrován: 14 úno 2012, 10:45

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod PxNxDx » 12 zář 2012, 12:36

to je dobře, že to vypadá pozitivně.
Zkušenosti tím, jak stárnou fretky nemám...nejstarší je Toňulka a tomu je 5,5let. Naštěstí zatím vypadá jako kdybych i donesla domů malé fretě :lol: Takže mi není jasné, zda to jde pozvolna či "ze dne na den".
Každopádně doufám, že se Baťa nikam nechystá a ještě tu s Vámi pár let pobude. A to ve zdraví!!!
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod majda » 12 zář 2012, 16:35

No i já to na Pytrískovi vidím (Pytrísek je brácha Bati) , sice žere, ale když o pustím z klece, běhá tak deset minut, pak si zaleze a usne....:-(
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 13 zář 2012, 18:49

Martino, sem moc ráda že vyšetření Bati dopadlo tak dobře. Baťa je skrátka zdravý senior. Kde se žel už musí počítat se sešlostí věkem. Ale takovéto fretky jako Baťa se dožijí 8-9 let. Já mám kolegyni, které se takováto fretka dožila 11 let.
Tož Baťo, moc ti držíme palce a kvúli paničce buď fit co nejdéle!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 13 zář 2012, 19:11

baťa mým prostřednictvím vzkazuje díky všem za projevy optimismu a přání dlouhých let ve zdraví :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 23 zář 2012, 21:42

aktuální stav:
baťa, silvermitt, 6,5 roku, 1,4 kg, drží se dobře, dědek
diesel, tchořka, cca 2 roky, cca 850 g
pimpa, albínka, pravděpobně starší 4 let, cca 850 g
agáta, tchořka, 2,5 roku, 900 g

ještě než jsem je zvážila, věděla jsem, že začali už zase nabírat. granule mizí jak vesmír v černý díře.

zjistila jsem, že mám skutečně mimořádně slušně vychované fretky.
teda až na to, že dýzl sežere každého, kdo se tady mihne. a koho nesežere, toho aspoň s velkým potěšením vyděsí.
a pimpa, ta obsere každý kousek podlahy. v kuchyni, chodbě, obýváku, jídelně i na balkóně a vůbec nehledí, že to není v rohu, kam prý fretky chodí nejraději.
jo a abych nezapomněla,taky až na to, že agáta se nejradši špacíruje po parapetu. což o to, tohle okno se nikdy neotvírá (na jiné nevyleze). bohužel je právě proto plné serepetiček, svíčiček, kytiček... takže - z mého pohledu - ne zrovna ideální pro fretčí průzkum. agáta to vidí jinak, samozřejmě.
reputaci mých fretek zachraňuje baťa. tomu skutečně není co vytknout. vlastně až na jedno. hrozně rychle zestárnul...

2012_agata11mini.jpg


.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 19 říj 2012, 19:35

aktuální stav:
baťa, silvermitt, 6,5 roku, 1,5 kg, šípková růženka
diesel, tchořka, cca 2,5 roku, 900 g, nemám slov
pimpa, albínka, pravděpobně starší 4 let, cca 850 g
agáta, tchořka, 2,5 roku, 1 kg, hlavní hrdinka dnešní fotoreportáže s názvem "najdi fretku"

2012_koule1a.jpg


nápověda...

2012_koule2a.jpg


MÁM JI!! TAK AŽ ŘEKNU TŘI, ZDRHÁME!!

2012_koule4a.jpg


(počítala jen do jedný, proto je to mázlý)

.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 20 pro 2012, 12:10

aktuální stav:
baťa, silvermitt, 6,5 roku, 1,7 kg, čím dál víc pohádkový dědeček - hodný, milý a nevidíš ho
diesel, tchořka, cca 2,5 roku, 930 g, trest za moje hříchy
pimpa, albínka, pravděpobně starší, odhadem 5 let, cca 950 g
agáta, tchořka, 2,5 roku, 1,1 kg, už ne "blbka", ale "ta tvoje" (=manželovo) případně "tvůj miláček"

nenechte se mýlit, hovna uklízím pořád já, ale mazanými lichotkami jsem manžela přiklonila zas o něco víc k fretkám. ne, není to láska, ale už poměrně pevný a spolehlivý pakt o neútočení, kde lze občas zahlédnout i záblesk blahosklonné náklonnosti.

všichni jsou v pořádku, jen baťu průběžně zlobí žlázy, zrovna minulý týden zas bylo na balkóně nucené vyprazdňování. a když už jsem týrala baťu, řekla jsem si, že holky by taky potřebovaly. tak jsem je pustila společně, jestli se náhodou nezačnou konečně kamarádit. no, nezačnou, ale žlázky mají krásně uvolněný a průchozí všichni čtyři.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 07 čer 2013, 00:37

baťovi bylo sedm a kousek, a už od čtyř let byl "starý", ale zdravý freťák. poslední půl rok bylo stále víc vidět, jak stárne a bylo mi jasné, že to máme spočítané. chodil pořád hůř, mnohem víc spal a odpočíval, poslední měsíce jsem se ho už snažila chránit před řáděním mladších holek, aby měl klid. chuť k jídlu i na mlsání měl sice pořád stejnou, naopak ale dříve čistotný fret začínal občas zapomínat, kde je záchod, případně se vyprázdnil těsně před nebo vedle něj. naštěstí i přes všechny tyhle drobné problémy zůstal "zdravý", tj. přiměřeně věku. žádné větší zdravotní problémy jsem nezaznamenala ani já, ani neodhalily pravidelné veterinární prohlídky (poslední letos v únoru v AC).

minulý týden v pondělí (27.5.) se jeho zdravotní stav (nebo jak to nazvat) prudce zhoršil. přestal přijímat potravu, resp. jedl minimálně a vlastně víceméně jen z ruky. chuť na mlsky se nezměnila, ale normální potravu (granule, konzeru i maso) začal odmítat nebo jen "zobal". pil dostatečně, tam problém nebyl. spolu s tím, jak přestal jíst, hrozně rychle zeslábl a už druhý den začal mít vážné problémy s chůzí. ale nepřipadal mi apatický, byl jen hrozně slabý. podlamovaly se mu zadní nohy, po pár krocích padnul a odpočíval. snažila jsem se ho přenášet do míst, kam měl namířeno, abych mu ulevila a dál ho krmila - odmítal, jen pil. nenutila jsem ho a ani nejela na veterinu, věděla jsem už nějakou dobu, že tahle chvíle přijde. stáří není nemoc a on nemocně nevypadal. vypadal, že slábne a umírá.

chtěla jsem, aby baťa umřel doma, až ta chvíle přijde. ale byla jsem rozhodnutá nedat mu čas déle než do pátku, protože jsem se bála, že pokud nastanou komplikace, v noci nebo o víkendu budu mít problém s veterinou. a v žádném případě jsem nechtěla dopustit, aby se v poslední dny života trápil, to mi přijde zbytečné. takže jsem kolem něj kroužila jak ostříž, abych něco neprošvihla.

ve středu pozdě večer se baťa rozkašlal. nekašlal hodně ani dlouho. taky se mu zakalily oči a už opravdu téměř nemohl chodit, neudržel se na nohou. příšerně se mu za těch pár dnů propadly boky. tohle všechno mě vyděsilo a donutilo změnit rozhodnutí, že "počkám max. do pátku". ráno (už jsem ani nečekala, že ho najdu živého) jsem ho vzala do přepravky a odvezla na veterinu, aby ho uspali. tam mi ležel klidně, nebo možná spíš už odevzdaně na klíně. jen chvilku jsem ho z klína přesunula na stůl (v improvizovaném pelíšku z hadrů, neležel přímo na studeném stole), aby mu mohla doktorka píchnout injekci. a pak jsem s ním na klíně zase seděla, dokud neusnul. nakonec dostal tu úplně poslední injekci. byla jsem s ním celou tu dobu a až do konce, dokud mu nepřestalo úplně bít srdce.

možná to bylo zbytečné, možná jsem mohla mít pevnější nervy, vydržet ještě den, dva a nechat to opravdu na přírodě. ale baťa takhle odešel sice o pár dnů nebo hodin dříve, ale doufám, že beze stresu a bez velké bolesti. a to pro mě bylo v tu chvíli nejdůležitější. jsem opravdu ráda, že jsem to pro baťu mohla udělat.

(baťa, 10.4.2006 - 30.5.2013)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Patty » 07 čer 2013, 20:24

Baťa byl můj oblíbený freťák, i když jsem ho nikdy neviděla. Je mi tak líto, že hrozně rychle stárnou. Marti, drž se.
Patty
 
Příspěvky: 66
Registrován: 27 lis 2010, 16:07
Bydliště: Hanušovice

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Pavla Henzlová » 09 čer 2013, 10:16

Martino, je mi to moc líto, rozhodnout se o uspání zvířátka je vždy asi tím nejhorším okamžikem v životě každého chovatele, ale prokázala jsi tím Baťovi tu nejlpší službu, protože jsi ho ušetřila zbytečníého trápení.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod PxNxDx » 09 čer 2013, 15:53

zažila jsem tohle rozhodování jen jednou... a vím, jak je to těžké. Ale je to služba za to, jakými nám byli společníky věrnými ve dne v noci. Teď už Ti Baťa dělá strážného anděla
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 11 čer 2013, 09:41

děkuju, holky. pro nás je taky baťa "něco víc". jeho fotku mám leta na ploše pc v práci (i když to je možná proto, že jinou tak povedenou fretkovskou nemám :o))

měli jsme štěstí - baťovi bylo krom posledních pár dnů-týdne dobře. netrápila ho žádná nemoc, pokud nějakou měl, tak probíhala skrytě. a byl víceméně při síle, alespoň natolik, že dokázal chodit, v omezené míře někam vylézt (do sprcháče nebo do záchoda) a skočit dolů. jen krom těch chvilek, kdy žral nebo vyměšoval, prostě celé dny (týdny, měsíce) prospal na svých oblíbených místech. jen tu vázu, kterou na spaní opravdu miloval (připomíná jim zřejmě noru), musel před pár měsíci oželet. už nedokázal vylézt ani dovnitř, ale hlavně seskočit při vylézání ven...
Přílohy
IMAG0517.jpg
oblíbená váza, milovaná všemi mými fretkami,
původně sloužila jako podstavec pod květináč.
jednoho dne, když na ní nestál květináč, mi ji prostě zabavily.
na fotce reno, leze dovnitř.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Grimmh » 20 srp 2013, 12:10

Tak jsem Baťu obrečela až teď. Celé měsíce jsem se sem nepodívala. :oops:
Byla to má láska na dálku a je mi nesmírně líto, že už musel odejít.
Ořvala jsem tvé řádky Martino proto, že to bylo jako přes kopírák s naší Bobinkou.
Ať ti dělají radost Krakenky.
Grimmh
 
Příspěvky: 21
Registrován: 07 zář 2011, 11:25

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 09 zář 2013, 07:40

Martino až teď čtu že Baťa už šel za Vlňákem....a brečim
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Předchozí

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron