1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 09 led 2011, 20:51

historie 1. PRAVÉ NECHOVATELSKÉ ZASTÁVKY V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

aktuální stav:

služebně nejstarší baťa, skoro pět let, momentálně tlustá chlupatá ležící koule
druhý v pořadí reno, skoro pět let, po odstranění pachových žláz a levé nadledviny, trochu klidnější než dřív ale pořád rarach :o)

třetí - "cizák" jáca. skoro šest let, což není zas tolik, ale je na tom hodně špatně. buď lymfosarkom nebo nadledvinky, nenechala jsem dělat podrobnější vyšetření, věděly jsme, že ani v jednom případě není moc co řešit. přišlo to poměrně rychle, ze stavu "stárne" do stavu "dlouho tu nebude" se to zhouplo během měsíce, loni v listopadu.
dneska jsem se rozhodla, že ho nechám uspat. zítra pojedu na veterinu.
píšu to tady proto, aby to bylo černé na bílém a abych si to zase nerozmyslela, a neodložila to. bojím se, že propásnu tu správnou chvíli, už se mi to stalo dvakrát, potřetí to nechci dopustit.

poslední - zatím - je diesel, kolem půl roku, blázen, torpédo, pytel blech. jsem moc ráda, že jí mám, vždycky když mě rozčílí, zapomenu na všechny starosti, které mě trápí.


-------------------------------------------------------- tak šel čas ------------------------------------------------------
tchořka žofie z domácího chovu, úžasná, hodná, čistotná, nar. červen 2002, zemřela v září 2002 na postvakcinační psinku (tehdy se ještě nevědělo o nebezpečí canvacu)
tchořka pepe z tzv. domácího chovu, nar. květen 2003, v zájmu zachování zbytků zdravého rozumu a manželství šla v říjnu jako nezvladatelná (nejkousavější, co jsem kdy měla, navíc i nečistotná, pro začátečníka naprosto nevhodné zvíře) do adopce, kde svému bratrovi ze stejného vrhu ukousla obě uši i část ocásku, zemřela v cca pěti letech r. 2008 na nádorové onemocnění
tchoř čača - nalezenec, nekousavý, čistotný, milý, u nás od 2004, nar. ?, zemřel v r. 2006 na nádorové onemocnění
silvermitt baťa z domácího chovu, skvělý, nekousavý, čistotný, nar. 10.4.2006, zemřel v sedmi letech 30.5.2013 (stáří)
šampaň reno - nalezenec, moje nejčistotnější fretka, od začátku až do konce trochu bázlivá, u nás od konce r. 2006, nar. asi duben 2006, zemřel v cca pěti letech 17.4.2011 na nádorové onemocnění střev
tchoř jáca - nechtěnec jinde, u nás od 2008, největší prase, co jsem kdy poznala (možná proto ho jinde nechtěli), nar. duben 2005, zemřel v necelých šesti letech 10.1.2011 na nádorové onemocnění
tchořka diesel - nechtěnec jinde, měla sloužit jako cca dvouměsíční potrava pro hady, u nás od září 2010, nar. asi červenec 2010, nejhezčí ze všech deseti a taky největší bábovka a proto největší kousavka, kromě mě hryzala všechny - lidi i fretky, asi si prožila svoje, zemřela jako poslední z mých fretek, půl roku po svojí největší rivalce agátě, 28.11.2018 na stáří a inzulinom.
albínka pimpa - nalezenec v mostě "u jeptišek", u nás od listopadu 2011, jemně řečeno - ťululum, nar. ???, zemřela 18.7.2016 po operaci nádoru v oblasti konečníku-střev-análních žláz.
tchořka agáta - nechtěnec jinde, u nás od ledna 2012, ďáblice, co všude vyleze, žádná výška není překážkou, nar. duben 2010, zemřela 16.5.2018 na stáří a nádorové onemocnění
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 09 led 2011, 21:07

Martino je mi to s Jácou moc líto, ani sem netušila, že je na tom takto. Jestli ses rozhodla, že je ten pravý čas...a ty víš nejlépe kdy to je...budu (aspoň v duchu) s váma, budu na Jácu a Tebe moc myslet. Jemu bude dobře, usne a přejde si hrát za "duhový most". A ty se drž. Vím že je to moc těžké.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 09 led 2011, 21:16

díky, johano. ano, je to moc těžké. vlastní "akt" i samotné rozhodování bylo opravdu hodně těžké.
pojedu tam až zítra k večeru, po práci.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 10 led 2011, 23:31

aktuální stav
služebně nejstarší baťa, skoro pět let, momentálně tlustá chlupatá ležící koule
druhý v pořadí reno, skoro pět let, po odstranění pachových žláz a levé nadledviny, trochu klidnější než dřív ale pořád rarach :o)
poslední - zatím - je diesel, blázen, torpédo, pytel blech. jsem moc ráda, že jí mám, vždycky když mě rozčílí, zapomenu na všechny starosti, které mě trápí.


dnes nás tiše, v klidu a bez bolesti, na veterině při euthanázii, opustil jáca, necelých šest let.
jestli jsem ještě dneska měla pochybnosti, zda dělám dobře, teď už je nemám. jsem ráda, že jsem sebrala sílu k tomu, co jsem dnes pro jácu udělala. a moc prosím všechny, kdo by mi chtěli projevit účast, aby to nedělali. pošlete pozitivní myšlenku, za tu budu ráda. vím, že svoji kondolenci myslíte dobře, ale mě to jen rozbrečí - sama nad sebou. a mám zlost, že brečím a lituju sama sebe, místo abych se radovala, že jácovi je fajn a prima.
nevím, jestli je srozumitelný, co cítím a jak to myslím, doufám, že aspoň trochu.
takže díky všem, kdo v dobrém na nás tiše vzpomenou.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 13 led 2011, 00:52

milý můj deníčku,

musím se ti svěřit, že jsou dny, kdy jsem moc ráda, že se mi dosud nepodařilo přesvědčit vedení českého klubu chovatelů fretek, že bysme už měli konečně začít registrovat chovatelské stanice (to je takový opak naší nechovatelské zastávky). ten dnešní den k nim rozhodně patří.
ale abych nebyla nespravedlivá - nejen tenhle, to jen dneska byl můj pocit radosti a úlevy z neexistence (paradox, většinou se člověk raduje z něčeho, co je), tak hodně intenzívní, že jsem ti to musela říct.

trochu se bojím jednoho - ještě chvíli to tak budem pozorovat, a registrování chs se u nás nedočkáme nikdy :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Erin » 13 led 2011, 10:26

Kreslím do deníčku kytičku.Myslím, že každé poučení je dobré. I takové, které vypadá jako osobní spor.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 27 led 2011, 22:34

aktuální stav

baťa, necelých pět let, 1,5 kg, v dobré kondici přiměřeně věku

reno, asi necelých pět let, necelé kilo(!!) váhy a dělá mi starosti. je poslední dobou hodně línej, vláčnej, spavej... nebo jak ten stav nazvat. už jsme objednáni k chylíkový, doufám, že to je jen věkem, taky už není mladík. ale mám o něj obavy, mohlo by to být i něco vážnějšího, v září prodělal operaci nadledvinek.

diesel, asi půl roku, 840 g, vypadá i projevuje se naprosto normálně a zdravě. posledně visela na zdi asi v metru dvaceti, prostě tak normálka, běžná holka.
psala mi n-rok, že oliva (sestra diesel) je v říji... tak je to tady. TO, z čeho mám naprostou hrůzu.
ŘÍJE HOLKY !!!
dýzl zatím nic, ani ťuk, ale to může být zítra jinak. a já se toho fakt bojím, ostuda. letitá chovatelka, rozdávám tu moudra a mám strach z říje :o)

co se týče naší krátké zkušenosti s krmením masem - "úspěšně" se mi podařilo tuhle nezdravou výživu z naší domácnosti vymýtit. jinými slovy - diesel už syrové maso nechce :o/, nebo hodně málo, zachutnaly jí granule.
takže my na barf rozhodně nepřejdem.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 27 led 2011, 23:00

Martino, co se týče Rena, já věřím, že Chylíková by problém zjistila. Takže bych panikařila až po vyšetření (že tohle říkám zrovna já, že...)
Jo a řije samičky...tak to já bych mněla nervy taky (nemám se samičkou praktické skušenosti) takže buď v klidu (znova ti to radí fretko-paranoik).
Neboj, zvládnem problémy Rena i řiji Diesel, bude to OK!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Aniii » 27 led 2011, 23:30

Marti neboj, ne každá holka je taká průserářka, jako BŽ ;-)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 08 bře 2011, 21:00

aktuální stav

baťa - tlustá chlupatá koule
diesel - mrňavá zběsilá kulka
reno - zasvrabená koule!!

se z toho fakt už... razdvatři!!! :o(

ačkoli oliva (sestra diesel) má říji dávno za sebou (ukončeno injekcí), diesel pořád ani ťuk. zaplať pánbu, čím později, tím lépe.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 19 dub 2011, 09:40

aktuální stav

baťa
diesel


reno byl v neděli uspán dr. chylíkovou. když ho otevřela, aby odstranila "divně zvětšenou ledvinu", našla neoperabilní obří útvar. zavolala mi a dala mi vybrat:
nechat tak a zase zavřít
zkusit vyndat, šance na úspěch 1:9 ve prospěch toho hajzla, co tam byl
nechat rena spát

vybrala jsem si. i kdyby se operace povedla, přišlo mi kruté ho dál "za každou cenu" držet tady, jen kvůli sobě a své sobecké touze.

když jsem si pro něj přijela, dozvěděla jsem se, že útvar se skutečně nedal vyndat, aniž by zároveň pacient nezemřel. kromě jiného byl přirostlý k aortě. rostlo to hrozně rychle, v únoru byl reno na sonu a v břiše nebylo nic, teď to utlačovalo orgány.

nestihla jsem se s ním rozloučit, protože jsem ho vezla jen na operaci a s tímhle moc nepočítala. o to víc jsem ráda, že jsem tak narychlo sebrala dost síly a odvahy udělat pro rena to, co bych ráda kdykoli udělala pro každého, na kom mi záleží. nechala jsem ho v klidu a zatím relativně bez bolesti odejít.

pozdravuj ode mě, reno, všechny svoje "brášky a ségry".
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Pavla Henzlová » 19 dub 2011, 10:01

Tak to je moc smutná zpráva, ale útěchou Ti může být to, že pro Rena to bylo určitě nejlepší možné řešení, když mohl odejít v klidu a bez zbytečného trápení.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Erin » 19 dub 2011, 10:11

Mám "botičku" svícínek. Dneska bude v noci svítit na cestu za těmi, které jsme oplakali
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 19 dub 2011, 10:25

Martino vím že to bylo těžké ale určitě to nejlepší rozhodnutí.
Reno pozdravuj za Duhovym mostem Vlňáka a ostatní naše kamarády.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod marnelbar » 19 dub 2011, 11:53

věděla jsem...plakala jsem ,svíčku zapálila ..hořela dlouho !
Reno není sám ,má kamarády vedle sebe a je mu dobře Marti ... odvaha,rozhodnutí a síla k Tobě neodmyslitelně patří ...mělas odvahu k řešení , pak si se musela rozhodnout , pomohl ti v tom...musela si najít sílu ale hlavně si nebyla sama což je důležité a doma na Tebe čekali další dva raubíři....
přesto je to těžké!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 19 dub 2011, 12:04

holky, děkuju. za slova podpory pro mě i za svíčky pro rena. byl fakt úžasný, výjimečný a jedinečný.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod karusa » 19 dub 2011, 15:40

U nás taky svíčka hoří, máš můj obdiv.....jen jak jsem to četla, tak řvu jak želva....
karusa
 
Příspěvky: 5
Registrován: 26 lis 2010, 14:49

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 18 kvě 2011, 09:18

včera večer mi volala dr. chylíková, aby mi předala info o výsledku rozboru "toho hajzla". pro mě zpráva s téměř nulovou vypovídací hodnotou (také jedna z oblastí, ve které se absolutně neorientuju a všechno mi zní tak nějak čínsky...), někomu jinému tahle informace možná dá víc.

znovu opakuju - v únoru sono, nikde nic neobvyklého, v dubnu v břiše útvar cca 10-12 cm délky, šířka cca 5-6
obří útvar v renově břiše byl karcinom, primárně ze střev.

podle chyldy je to:
1) velmi nezvyklé
2) karcinomem se vysvětluje zběsilý růst útvaru (prý je velmi agresivní nebo u fretek to tak je, mě se neptejte na detaily)
3) i kdyby rena neotvírala, zbývalo mu doslova pár dnů života

konzultovat bude na univerzitě v holandském Utrechtu, takže možná časem budu mít další info, zase předám.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 18 kvě 2011, 18:39

Martino, kdyby byla MVDr. Chylíková ochotná sepsat něco o tom nálezu, ideálně po té konzultaci v Holandku a byla tak laskavá, že by svolila abych to mohla předat našim fretko-vetúm (MVDr. Punčochářová, klinika Bennett = MVDr. Nemec) určité by to velmi ocenili. Optáš se jí prosím?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 18 kvě 2011, 20:53

ochotná a svolná by určitě byla. problém je v tom, že je absolutně vytížená a nestíhá.
vetokénka u ní máme k "pouhé" aktualizaci už skoro rok... takže se sepisováním čehokoli to vidím dost černě :o/

ale zeptám se, za to nic nedáme, třeba to klapne :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 01 pro 2011, 00:21

aktuální stav:
baťa, silvermitt, 5 a 3/4 roku, 1,5 kg, rozvážný pán v letech
diesel, tchořka, asi 1,5 roku, něco přes 1 kg, šílená magorka, o které manžel tvrdí, že "už se zklidnila"
(nevím, jak na to přišel, ale vyvracet mu to nebudu)
pikolína ("pikolinos" :)), albínka, 0,5 - 1,5 roku, 700 g, velmi milá, veselá a trochu bojácná - dle očekávání (a dle "přivítání" starousedlice)

mé naděje na bezproblémové, veselé a šťastné soužití dvou sladkých fretiček se vkrátku rozplynuly, neb dýzl je mrcha, nepřející jiné fretce klidný, láskyplný domov. (baťu do toho nezatahuju, je rád, že je rád a chce už svůj klid.)
ok, bude mít, co chtěla, nastolím vojenský režim a tvrdou diktaturu! mně tu nikdo nebude diktovat podmínky a už vůbec ne nějaká rozmazlená šílená primadona.
(doufám, že to na mě nepozná. musím ten režim a diktaturu dobře zamaskovat, jinak hrozí těžký odvetný protiútok.)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 18 pro 2011, 00:34

aktuální stav:
baťa, silvermitt, 5 a 3/4 roku, 1,6 kg, rozvážný pán v letech
diesel, tchořka, asi 1,5 roku, málo přes 1 kg, neměnný stav,vůči všem "přivandrovalcům" i nadále kousavá zákeřná mrcha
pikolína, albínka, 0,5 - 1,5 roku, 870 g, už není pikolína, ale pimpa. prvotní nápad nakonec zvítězil nad vznešeností :o)

všichni jsou zdrávi, pěkně se zakulatili. pimpa za těch čtrnáct dní co tu je, taky pěkně přibrala. bohužel to je ale jediná změna, ke které došlo :o/
v té souvislosti se ptám - nemáte někdo (k zapůjčení) náhubek pro fretku, případně nevíte, kde se to dá sehnat? lepit dýzl hubu izolepou se mi nechce (teda chce, ale dělat to nebudu :)), ale náhubek by jí rozhodně svědčil a já bych je konečně mohla pouštět společně. a možná by i pochopila, že to je fajn, mít podobně střelenou kámošku...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Dodi » 18 pro 2011, 10:31

Teda Marťo tos mě fakt dojala :) Pimpa má jmenovkyni, tak doufám, že bude i tak hodná a nejskvělejší jako byla moje Pimpa ;)
Ten náhubek - jedině asi v zahraničí, kde se zabývají fretkařením - možná by byla schopná poradit Andrejka Santos, ta tam bydlela a má fretku přímo po loveckých rodičích, třeba má nějaký kontakt. A nebo co mě ještě napadlo, pokud bys to myslela opravdu vážně, tak mi dotaz na náhubek hoď do angličtiny a můžeme se pozeptat na fejzbuku - tam mám přes 2 tisíce přátel ze světa.
Dodi
 
Příspěvky: 111
Registrován: 08 pro 2010, 14:23

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 18 pro 2011, 13:42

fakt?? a já myslela, že mám zas něco jedinečnýho... ;o) jinak máš pravdu, pimpa je hrozně hodná, milá, hravá, nekousavá, bezva holka. to teda bych o dýzl klidně řekla taky - kdybych ji nikdy nepustila k nikomu cizímu a nepotkala se s cizí fretkou... v tu chvíli je z ní krvežíznivá bestie :o)

s náhubkem to myslím vážně, takže - I'm looking for a ferret muzzle! (sháním náhubek pro fretku)
ferret muzzle.jpg
(3.54 KiB) Zatím nestaženo
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 18 pro 2011, 18:06

Martino, pokud to FAKT s tim náhubkem myslíš vážně (čemu se mi jaksi furt nechce věřit ;) ) tak to co je na tom obrázku si fretka sundá za 2 vteřiny :lol:
Krom toho si myslím, že fretka by byla z náhubku tak vytočená, že v momentě jak si ho sundá, rovnou sežere nejen ostatní fretky, ale i tebe a zbytek rodiny.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 19 pro 2011, 00:10

myslím to vážně, protože to vidím jako jedinou šanci, jak "zkrotit" dýzl a mít zas doma kompatibilní fretky, které nemusím pouštět na etapy.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod marnelbar » 19 pro 2011, 02:20

tak milá Marti , tenhle náhubek jsem tenkrát Máje zakoupila právě od Majdy,které ho tenkrát dovezla známá ze zahraničí ,mám ho doma jako raritu..... :lol:
také jsem tenkrát dělala vše proto aby Mája nezabíjela Alexe,no vyzkoušela jsem kde co, jj ale vydržel ji na tlamce tak 5 vteřin a co píše Johanka ,to co si myslí...se u nás stalo skutečností,pokud chceš daruji ti ho abys sama viděla,že nefunguje...je to k hovnu!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 19 pro 2011, 09:40

tak dík za útěchu! ;)
ty máš přesně tenhle, nebo jiný? tenhle obrázek jsem našla pro ilustraci, ale myslím si, že existujou i jiné náhubky. doufám... nesundatelné... :)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 19 pro 2011, 10:27

Martino, já bych když tak skusila ten náhubek vyrobit....a přišít ho nějak na postroj, tak jak se na ten krční pásek přišívají ty "trichtýře" aby si fretka nekousala stehy. Ale i tak si myslím, že to moc fungovat nebude a fretku by to jen rozzuřilo ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod marnelbar » 19 pro 2011, 14:39

Marti ....mám černý na stejný způsob,pokusím se ho někde vyštrachat,tenhle vypadá dokonaleji,ale nevěřím ani za mák,že by plnil funkci,svaž ji tlamku fáčem a uvidíš co bude dělat,nenechá si to tam ani náhodou,to samí bude i s náhubkem,raději si rozškrábe půlku hlavy než aby to měla na sobě a rozhodně z toho mít radost nebude akorát bude ještě víc ve stresu než je z ,,nové,, ...Pimpuchy !
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Další

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron