1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 23 pro 2011, 14:57

marnelbar,

náhubek už nehledej!
včera jsem koupila něco na minipsa s tím, že to nějak upravím a budu dýzl dávat. doma mě čekalo zklamání, košík téhle velikosti a tvaru je naprosto nepoužitelný. o číslo větší by byl možná ok, nasadila bych jí to na celou hlavu a nějak připevnila ke kšírům, tohle na hlavu nešlo a na čumák nepasovalo - končil přesně na očích, prostě na nic.

tenhle neúspěch mě přiměl k dnešnímu zoufalému, ale nevyhnutelnému kroku. počkala jsem, až manžel odejde na lov (poslední nákupy), zacpala jsem uši, oči a nos, otevřela dokořán okno a balkonové dveře (luft křížem) a vypustila zvěř. děj se vůle alláhova!!

chvíli jsem se pokoušela odlákat jejich pozornost neodolatelnými pamlsky, ale pátý bonbon už zřejmě dýzl lezl ven ušima, tak usoudila, že mnohem chutnější bude zákus do pimpy. těm, kdo mají nějakou zkušenost, nemusím popisovat řev a smrad, který se u nás okamžitě rozlinul. kdo nezná, tomu těžko situaci přiblížit. snad jedině - zkuste si představit masivní únik čpavku z továrny, a houkající sirény, varující před dalším chemickým útokem.

dvakrát jsem holky odtrhla od sebe, pak jsem rezignovala - když budu neustále zasahovat, nebude to mít konce. ne, musím se obrnit a nechat je, ať si to vyřídí spolu.

řev postupně ustal. holky se servaly a to je tak vyčerpalo, že zalezly do klece. a protože byla spodní půlka ferretky oddělená od horní, byly nuceny si vlézt do jednoho hamaku - i s chudákem baťou. v hamace opět ječení, řev a smrad... nechala jsem je, a čekala, kdy je to přestane bavit. vydržely jen chvilku, a schoulily se k baťovi, každá z jedné strany.

smradu jsme se nemohli dlouho zbavit. teď už nic necítím, ale možná je to jen tím, že mám rozleptané sliznice. manžel tvrdil, že se smrad od nás, z druhého patra, linul až dolů ke vchodovým dveřím...

ferretku jsem zprůchodnila, fretky se tam postupně rozptýlily. baťa šel nakonec spát ven, do své oblíbené vázy. a já se těším na pozdní odpoledne a večer, do krámů teď nechodím, tak mi to trochu chybí... není nad pořádný předvánoční adrenalin!
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Lída » 23 pro 2011, 17:10

Blahopřeji...tiše závidím, já tak statečná nejsem
Lída
 
Příspěvky: 39
Registrován: 28 lis 2010, 16:33

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 23 pro 2011, 20:45

Martino super! Myslím (jako laik se seznamováním) že toto řešení bylo sice pro tebe nejhorší...ale pro fretky nejlepší. Aby si to "vyříkali" samy mezi sebou. Gratuluju!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 24 pro 2011, 00:38

no, zatím není k čemu blahopřát :/
když se dýzl vzbudila (jako první), zkontrolovala situaci. pak šla na záchod, napila se... a "brutálně" vytáhla z hamaky pimpu. hovna, kam se podíváš... dýzl jsem vynadala, pimpu vykoupala a v zájmu zachování zdraví (jejich fyzického, mého duševního) je pro zbytek večera držela od sebe.
zítra pauza, tohle opravdu není ideální kulisa pro sentimentální vánoční rozjímání... :)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Grimmh » 12 led 2012, 14:08

Marti, jaké je pokračování toho sbližovacího úsilí?
A taky bys měla aktualizovat stav :D
Grimmh
 
Příspěvky: 21
Registrován: 07 zář 2011, 11:25

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 12 led 2012, 15:54

a jeje, tys taky vylezla z nory, medvědice? :)
sbližovací úsilí jsem opět odložila - na neurčito. jedním z důvodů je i změna stavu u nás doma, jak jsi už nakousla. ne, nejsem v tom, jsem jen magor, takže jsem si přivezla další fretku, tentokrát z útulku. důvodem nebyl současný stav útulku, ten to jen urychlil, ale prvotně pořád ta moje touha mít doma znovu fretky, co se spolu kamarádí... no, uvidíme :)

takže - aktuální stav:
baťa, silvermitt, necelých 6 let, 1,6 kg, rozvážný pán v letech
diesel, tchořka, asi 1,5 roku, málo přes 1 kg, vůči všem "přivandrovalcům" zůstává i nadále útočná
pimpa, albínka, věk ?, 970 g. postupně jsem došla k závěru, že to možná nebude až taková mladice, jak jsem tipovala zkraje, ale ještě uvidím, co usoudí veterinář, chystám se v únoru na větší prohlídku
agáta, tchořka, necelé 2 roky, 1,15 kg,dovezena v sobotu z klubka

do útulku jsem jela s pimpou, abych měla jistotu, že to nedopadne jako s dýzl. pimpa je opravdu zlatá, hodná (a čistotná), hravá a kontaktní fretka, takže se seznamováním nebyl žádný problém. v podstatě jsem si jich klidně mohla odvézt víc. upřímně řečeno jsem doufala, že to bude elvis. ale ten byl na pimpu moc hrrr, chtěl se tulit a mazlit ve chvíli, kdy pimpa už nechtěla, uložila se ke spánku, takže kvičela. i když si myslím, že by to doma bylo v pohodě, bála jsem se to riskovat a vsadila "na jistotu".
agátka je moc hodná, jen trochu smutná fretka. doufám, že to brzy přejde a u nás se rozveselí - pimpa se o to snaží ze všech sil.

bohužel agáta je zřejmě taky trochu vyplašená ze změny prostředí, jsou tu jiné fretky, než na které byla zvyklá, takže se ohání po baťovi. ten už má svůj věk, takže ho musím chránit před rušivými vlivy, tudíž teď nemá takovou volnost, na jakou byl zvyklý a to mě trochu mrzí. doufám, že se agáta časem zklidní, až zjistí, že od bati jí fakt nehrozí žádné nebezpečí a vezme ho na milost.

jinak když jsem v noci přijela domů a otevřela přepravku, manžel nevěřil svým očím a utrousil na moji adresu něco velmi nelichotivého. naštěstí už je tak otřískán neustálými nájezdy a odjezdy různých fretek, že se s agátou velmi rychle smířil. je moc hodná, čistotná a vlastně o ní ani neví. vlastně může být rád, že to dopadlo takhle. když bude prskat, tak bych mu taky mohla jednou přivézt domů rosomáka.

no a co dýzl? tý toho rosomáka asi přivezu už brzo. s agátou jsem je seznamovala jen přes klec, vrčení a syčení z obou stran. pak v jednu chvíli jsem agátu měla na ruce a dýzl popocházela kolem. když jsem se ohnula, ruku asi třicet čísel nad zemí, dýzl se pokusila mi agátu vyrvat, zardousit a pravděpodobně zakopat někde v lese. k její smůle jsem ale už poměrně slušně vycvičený (ne)chovatel, takže jsem periferně její útok zaznamenala a bleskurychle odrazila...
smůla děvče, máš proti sobě vyrovnanou soupeřku!
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 12 led 2012, 21:32

Martino, moc ti držim palce! A obdiviji tě!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 12 led 2012, 22:44

mě?? tak to ti děkuju. zatím všichni říkali, že obdivují mého muže, což je naprosto mimo mísu. ty svůj obdiv směruješ naprosto správně, to ti chválím!
:)))
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Grimmh » 13 led 2012, 18:07

Marti, já patřím k obdivovatelkám tvýho muže, vždyť ti pořád říkám, že musí mít svatozář ;)
No a tobě závidím ten elán a trpělivost. No zkrátka....obdivuju tě, ale zase jinak než tvého manžu.
Strašně moc držím palce, aby to tentokrát vyšlo a dočkala jsi se........Pimpa s Agátkou si budou hrát a Dýzl až se bude cítit odstrčená se snad taky připojí.
Grimmh
 
Příspěvky: 21
Registrován: 07 zář 2011, 11:25

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 13 bře 2012, 23:42

7.3.2012 byl agátě a pimpě aplikován suprelorin.
agáta dostala celý, pimpa půlku.

dnes jsem s obavami zamířila do AC. bez objednání, jen jsem si zavolala, zda ordinuje dr. ch.
již při vstupu do zahrady jsem se srazila s odcházející fretkou a letmý pohled do čekárny by nenechal na pochybách nikoho - fretka, fretka, fretka, minipes, fretka, fretka. je jasné, že dnes opravdu ordinuje "naše" paní doktorka.

důvodem mé návštěvy byl výtok a apatie pimpy. všechno se naštěstí ukázalo být v normálu, oboje souvisí s právě probíhající říjí a u každé fretky je to trochu jinak (jak jinak). agáta žádný výtok nemá a apatická mi taky nepřijde, proto jsem o pimpu měla obavy. ani dýzl výtok loni neměla a mluvit v jejím případě o apatii by mohl jedině naprostý neznalec a bloud. to zvíře neví, co je spánek nebo odpočinek, natož apatie!

stav se u nás doma nijak nezměnil - dýzl se pokouší holky zabít, holky ječí, bojí se a schovávají. víc se dýzl snaží zničit agátu, která kdyby chtěla, tak ji s přehledem nabančí. jenže nechce - nebo spíš si netroufá, škoda...
většinou je tedy pouštím odděleně, aby si agáta s pimpou v klidu pohrály, jen občas zkouším, jestli se náhodou něco nezměnilo. třeba povaha. nebo touha zabíjet. nebo odvaha. nebo skvrny na měsíci. nebo chuť provádět domácí práce. nebo zázrak. nic. vše je pevné a neochvějně stabilní, stejné jako před týdnem, před měsícem, před půl rokem...

vlastně změnilo se - agáta už není smutná a na baťu ječí jen občas, takže ho zase můžu pouštět kdykoli tak, jak byl zvyklý. jen někdy je trochu otrávený. to když si vleze na balkoně (který všechny moje fretky milují) do hamaky pod židlí, za pár minut se mu tam přivalí agáta ho oblažovat a v patách za ní dýzl, aby jí za to mohla nařezat. a holky se mu začnou v hamace rvát a pušit a příšerně ječet. baťa ten řev vydrží asi tak deset vteřin a poroučí se do jiného úkrytu s výrazem "někdo to nemá v hlavě v pořádku, ale já to nejsem!"

p.s. žádná fretka v naší domácnosti nedošla od jiné fretky k úrazu. když mluvím o rvačkách, tak to je zdrhání, schovávání, řev, smrad, ječení a podělaná plouvoučka či dlažba. k fyzickému kontaktu mezi fretkami dojde minimálně a bez zranění.
btw sousedi si musí myslet, že máme na balkoně voliéry s šílenejma ptákama + kompost...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 08 dub 2012, 21:31

aktuální stav:
baťa, silvermitt, 6 let, 1,5 kg, na svůj věk (ťuk ťuk ťuk) v dobré kondici a naprosto zdravý, kéž to vydrží,
diesel, tchořka, asi rok a třičtvrtě, 870 g, náhled na cizáky nezměnila,
pimpa, albínka, věk ?, necelé kilo, když může udělat někde minibobek nebo miniloužičku, nezaváhá,
agáta, tchořka, 2 roky, 1,25 kg, trvalo jí to poměrně dlouho, ale už se zcela aklimatizovala.
momentálně jako jediná shodila zimní kožich a vypadá takhle (konečně fotky!!):

agata (2).jpg

agata (1).jpg

agata (3).jpg


p.s. možná budou fotky i ostatních, doufám...

.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 10 kvě 2012, 00:45

uááá, synek se pochlapil a něco málo nafotil. kvalita některých fotek nevalná, ale koňovi na zuby nehleď :o)
kdo se chce podívat, album je na rajčeti.

bohužel baťa celou dobu promenády v plavkách prospal, takže nemám ani jednu čerstvou fotku. snad příště, doufám. ta, která neustále něco rve a trhá nebo někam leze, je - kdo jiný - dýzl... :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod pinina » 10 kvě 2012, 06:22

Holky jsou nádherný. A Dýzl je bezpochyby čertice, vždyť má na hlavě opravdový růžky :lol: Ta její maska je fakt skvělá ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Renn » 10 kvě 2012, 08:29

Teda, klobouk dolů! Nevím, jestli bych zvládla takové komando destruktorek zachytit foťákem, natož ubránit vybavení bytu od únosu/demolice. Holky jsou kočky, pardon, fretky, radost pohledět/pomazlit. Po příchodu říjného monster-samce teď chudák kilový Kokos vypadá taky jako samička. Ba co hůř, na procházkách ho lidi za samičku zaměňují. Teď budu moci říct: "Nene, to není samička. On je jen vyběhaný z toho, jak musí dennodenně všechno prozkoumat jako Dýzl od Martiny." :lol:
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 10 kvě 2012, 13:34

ehm, destruktorky byly zavřeny do koupelny, aby vůbec nějaká fotka mohla vzniknout :o) to, co je mimo ni, je dílem velké náhody a štěstí.

pinino, věříš, že těch čertovských růžků jsem si všimla až teď, na fotkách? teda ne až po upozornění, ale po nafocení a stažení do pc... :o)

jinak ona agáta taky pěkně vystrkuje růžky... dneska když jsem vylezla ze sprchy, myslela jsem, že mě trefí šlak. ta svině na stole v kuchyni, a všude kolem, na stole, židlích, podlaze hlína. tu ubohou kytku nepřesadila zcela, její část se (snad) podaří zachránit...
krkem jí zakroutím! když pominu baťu, tak má nejtěžší prdel (1,25 kg) a leze po vejškách. šplhat začala tak před 14 dny, dřív to nedělala, tvářila se andělsky nevinně. zprávy o tom, že je veverka, jsem měla od původní majitelky a nechtělo se mi věřit... uvedla mě do obrazu, holka :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod silva » 10 kvě 2012, 13:45

Mně se líbí Dýzl-hadrobijec :-).
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Johana » 10 kvě 2012, 19:39

Martino krásné fotky. Některé sou přímo umělecké.
Ta třetí od začátku se mi moc líbí.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod marnelbar » 10 kvě 2012, 20:55

marti .... zůstávám s hubou otevřenou a žasnu nad krásnýma fotečkama, fíha, fakt moc pěkné!
šikula,tralalá :o ;) :D podrbej všechny modely doma!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 10 kvě 2012, 23:42

díky, vyřídím! :o)
(modelům i fotografovi)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod PxNxDx » 13 kvě 2012, 09:15

fotky jsou úžasný, ne že ne. Až se bude pan syn nudit, mohl by se stavit u nás :twisted:
Krásné modelky a moc pěkná koupelna. A Pimpa je úžasná bělinka.. moc krásná!!!
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 28 kvě 2012, 02:27

aktuální stav:
baťa, silvermitt, 6 let, 1,5 kg, stále v dobré kondici a zdravý, když nepočítám občasnou nutnost vymačkání žlázek,
diesel, tchořka, asi 2 roky, 850 g, nejmenší tělem, největší naturelem,
pimpa, albínka, pravděpobně starší 4 let, 900 g, můj zatím nejzarputilejší značkovač, když je puštěná, minibobky, kam šlápneš, ale vynahrazuje mi to svojí miloučkou a veselou povahou
agáta, tchořka, 2 roky, 1 kg, už je tu opravdu "jako doma", největší radost mi udělá, když se snaží mě zapojit do svých honiček s pimpou (říkám, že se snaží, netvrdím, že tu za nima lítám! no, trochu jo...).

po delší době jsem opět zkusila všechny tři holky vypustit společně. netuším, která z nich to stříkla na zeď a v čí pušinci jsem uklouzla, ale ve výsledku je to celkem jedno. uklidit jsem to musela tak jako tak. jen z tý zdi to šlo podstatně hůř než z podlahy a mojí nohy.

zaznamenala jsem dnes miniaturní pokrok. když se dýzl pustí do agáty, ta stáhne ocas a někam se rychle schová. když se dýzl pustí do pimpy, ta se taky maže schovat, ale na pomoc se jí vždycky přiřítí - agáta... a společnými silami... oprava - společnými hlasivkami uječí dýzl ke stažení útoku. jakmile se holkám zdá, že zažehnaly smrtelné nebezpečí a ústup je bezpečný, bleskově společně berou do zaječích. obvykle se zatarasí v iglů a ostražitě střeží oba jeho vchody. a běda tomu, kdo uvěří, že vzduch je čistý! není (a po tom chemickém útoku ještě dlouho nebude)

když se všechny tři nádhery (baťa se do holek nemontuje a rozumně se drží v těchhle chvílích stranou, aby náhodou taky nějakou nechytil) dostatečně vyječely a důkladně vysmradily nejen náš byt, ale i celý vchod (potvrzeno sousedkou odnaproti), zkusila jsem jim nabídnout postupně hned několik dýmek míru - lžičku olivového oleje, calopet, maltsoft... všechny dýmky sice byly nadšeně přijaty a společně užity, ale o míru nemůže být i nadále řeč. jakmile se na jazyku rozplynula poslední kapka báječné společné slasti, dýzl okamžitě zatoužila po chuti krve některé své družky...

tenhle stav mě fakt štve, protože ačkoli se snažím je pouštět co nejvíc, stejně to je málo. nebo aspoň dýzl se tak tváří, když se občas vytrvale pokouší rozebrat klec na prvočísla. někdy až hodinu v kuse, dokud si nevylomcuje volnost. nikdy jindy, než když jsou venku holky, tohle nedělá. a je jedno, jestli pustím první dýzl nebo holky, prostě lomcuje buď před tím nebo potom. pusťte mě na něěěě!!
mrňavá šílená potvora dýzl. miláček můj.
nedovedu si představit, jak je možné pouštět fretky na ještě víc etap než dvě a přitom chodit do práce, nakupovat, občas někam na návštěvu nebo do kina... vyloučeno.

p.s. využila jsem toho, že horší už to fakt být nemohlo, a vymačkala žlázky i baťovi. potřeboval to jako sůl.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Patty » 09 čer 2012, 16:32

Jo Marti, Dýzl je holt silná osobnost. Brutus v holčičím podání. Můžu Tě uklidnit, časem se to NEPODDÁ ! Brusinka bydlí u nás již 3 roky a 10 měsíců a znáš to, klece u sebe, aby si zvykli...
Patty
 
Příspěvky: 66
Registrován: 27 lis 2010, 16:07
Bydliště: Hanušovice

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 11 čer 2012, 23:04

vím, patty, to jsem už, nerada a neochotně, pochopila. některé tvrdohlavé fretky prostě o tom, že fretčího parťáka nezbytně potřebují, nepřesvědčíš, i kdybys je v kole lámal!

pro zájemce - v závěru alba jsem doplnila pár fotek, konečně i baťových.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 12 čer 2012, 21:26

takhle vypadá současné bydlení mých fretek, které je v jídelně. klec jsme upravili - odstranili spodní regál, který byl k ničemu, takže se snížila. skříň ze světle šedého lamina je až do stropu a nemá dno, takže s klecí lze při úklidu jednoduše vyjet. boxy v mezipatře jsou z jysku (na šířku pasují naprosto přesně, což byla neuvěřitelná náhoda). v horní uzavřené části skříně je "všechno" včetně jedné malé a druhé velké přepravky.

fibich_mysarna227.JPG


.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod pinina » 13 čer 2012, 06:11

Super vychytávka ta skříň na míru a upravená klec. A určitě je to lepší i pro fretíky, mají tam větší "intimčo". Fakt pěkný.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Pavla Henzlová » 13 čer 2012, 12:55

Ta fretčí skříň je tedy super. Fotky jsou nádherné - jsou to skutečně milostná zviřátka :D
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod PxNxDx » 13 čer 2012, 14:23

super krásný!!!
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 13 čer 2012, 15:01

díky, navrhla já, vyrobil truhlář, který nám montoval a dovytvářel kuch. linku.

milostná? leda tak bestie... to jo... fretka domácí alias bestie milostná :o)))
ale jo, máš pravdu, pavlo, jsou to naši miláčkové :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod Grimmh » 13 čer 2012, 21:36

Marti, ten fretčí koutek nemá chybu - gratuluju.
No a freťule jsou kouzelný. Nejvíc ale stejně miluju Baťu :oops:
Grimmh
 
Příspěvky: 21
Registrován: 07 zář 2011, 11:25

Re: 1. PRAVÁ NECHOVATELSKÁ ZASTÁVKA V EU A PŘILEHLÉM OKOLÍ

Příspěvekod martina » 20 čer 2012, 01:47

aktuální stav:
baťa, silvermitt, 6 let a kousek, 1,45 kg, v dobré kondici a zdravý, často chrnící lenoch,
diesel, tchořka, asi 2 roky, necelých 800 g, stále nejmenší / největší,
pimpa, albínka, pravděpobně starší 4 let, 830 g, pošuk, který nejen v každém koutě bytu dává vědět, že tu je,
agáta, tchořka, 2 roky a kousek, 900 g, za půlrok, co tu je, prošla ohromnou změnou. k lepšímu, samozřejmě :o)

a o tom chci psát. o agátě. předem se omlouvám, krátký fakt neumím.

agáta, když k nám v lednu přišla, byla to hodně, opravdu hodně smutná a nedůvěřivá zakřiknutá fretka, navíc taková beztvará, rozteklá. když náhodou udělala deset rychlejších pohybů, musela sebou fláknout o zem a pár minut tu šichtu rozdýchat. špeky se rozlily kolem ní jak svatozář. vlastně to vypadalo, že nám na zem vytekl hnědý funící lívanec s připitomělým výrazem.
ano, připitomělým, tady jsem to asi nezmiňovala, ale pár lidem říkala - pamatujete si na tu šilhavou vačici? tak přesně takhle natrouble vypadá naše agáta, to se musí vidět... ona snad i šilhá nebo co?
vacice.jpg
(21.87 KiB) Zatím nestaženo
postřehly to i děti, které se tu sem tam mihnou, a agáta okamžitě od manžela vyfasovala přiléhavou přezdívku "blbka". můžu být ráda, že jí nezačal říkat heidi...

jak šel čas, moc se toho u nás výrazně nezměnilo (však víte, dýzlobijec a tak), ale tohle jedno naprosto radikálně. z ustrašené nedůvěřivé rozteklé a nablble čumící fretky je sebevědomá drzá dáma s krásnou figurou a rozhodně už ne přiblblým výrazem. ten kam se poděl, netuším, ale opravdu zmizel! a to fakt, dokonce mě na to upozornil sám manžel. stejně jako na celkovou obrovskou psychickou i fyzickou proměnu vytřeštěného funícího prasátka agáty v elegantní veselou mladou dámu. já se tou proměnou těšila, ale že si všimne i on - tak to už musí být sakra znát, ne? :o)

krom toho, že z agáty je spokojená šťastná fretka, mi dělá radost i jinak. je asi další z těch mála, kteří mi pomohou z manžela vychovat "homo fretkomilus". no, nebo aspoň homo fretkofurtnešklíbus. ta potvora po něm jede jak slepice po flusu! provokuje, doráží, nadskakuje, oždibuje, dokonce prdelí kroutí! jen aby si jí panáček všimnul. mrcha jedna nevděčná. já funguju jako servisní středisko, pán je miláček. ten samej pán, kterej akorát věčně krákorá, jaký jsou fretky fuj! (agátce občas věnuje blahosklonný pohled či větu, umí to s ním, potvora jedna)

jj, vděku se člověk nedočká. a kde si nezaslouží, dostanou nášup. asi tak.

p.s. ač došlo k tak razantní proměně a agáta už nemá výraz šťastného idiota, i dnes se vzájemně domlouváme: "kdo je venku? blbka nebo mrcha?" málo platný, špatnosti jsou nakažlivý, takže říkám holkám taky tak. a agátě to už zůstane napořád. a dobře jí tak! to má za to. (diesel to taky zůstane, ale ta si tu přezdívku nezaslouží. je to prostě individualita.)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

PředchozíDalší

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron