Pytrísek , Sam a Kuky

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod majda » 08 úno 2011, 21:34

Tak jsme dnes byli s Pytrískem na veterině kvůli výrůstku, který se mu udělal na těle u pravé tlapky. Jedná se o mastocytom , na těle mu našli další bouličku. Jsme hned na pondělí objednaný na operaci - vyndání obou útvarů a čeká nás histologie.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Pytrísek a Sam

Příspěvekod Johana » 08 úno 2011, 21:56

Majdo budem držet palce!
Jestli se dobře pamatuju, mastocytom se řešil před pár lety u Tomíka od Lucifiny z K.V.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod majda » 13 úno 2011, 15:30

Takže včerejškem jsme se definitivně rozrostli o dalšího fretčího kluka - útulkového Kukyho. Kuky je úžasný, už se vesele prohánějí dole v přízemí s Tedynem. Asi nejvíc je z něj nadšený Petr, který za mnou pořád chodí a škemrá, jestli si ho může vzít dolů , kam naše fretky normálně nesmějí. Se Samem a Pytrískem se zatím moc nemusí, takže je Kuky zvlášt v kleci, ale doufám, že i to se časem poddá.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod Aniii » 13 úno 2011, 15:40

Držíme palce i tlapky, ať se kluci brzy skamarádí :)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod Johana » 13 úno 2011, 17:08

Gratuluju k přírústku! A chciiii fotkyyyy :-)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod majda » 14 úno 2011, 19:57

Tak Pytrísek je už doma, je relativně v pohodě, za deset dní jdeme na vyndání stehů a hlavně budeme čekat na výsledky histologie.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod Johana » 14 úno 2011, 20:09

Drželi sme Pytrískovi palce a budem držet dál. Dej pls vědět jaký je výsledek histolky.

Kdo dělá histolku? Vetereninární patolog, nebo humánní? Páč s těmi humánními u zvířat (v SR) já moc dobré skušenosti co do přesnosti stanovení nálezu u zvířat nemám, nakonec sme dycky skončili na patologii VFU-Brno...
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod majda » 21 úno 2011, 10:14

Takže zprávy od nás - Na přechodnou dobu jsme se rozrostli o Leonka. Musím říct, že když ho vidím, jak se nejistě pohybuje , jak ho zadní nožky pořád ještě pořádně neposlouchají (i když od doby, co se dostal do útulku a jenom ležel je tenhle stav neskutečný úspěch) tak bych nad ním brečela a dotyčnou, která ho u té Šestky vyhodila bych zavřela aspoň na rok do nějaké hodně malé krabice. Papá pouze syrové masíčko, miluje jako maltsoftku, tak multivitaminku. Jednou denně dáváme Enap a vytíráme uši nějakou speciálně namíchanou vodičkou.
Kuky je poděs a totální mazlítko - jako jediná fretka má povoleno po celém baráku, s Tedynem si užívaj neskutečný honičky , okusování a pošťuchování (až najdu nabíječku ke kameře tak to natočím, protože to fakt stojí za to).
Pytrísek jde ve čtvrtek na vyndání stehů a výsledky z histologie dopadly dobře. V pátek nás pozvali z České televize na natáčení pořadu Barvy života, kdy se bude vysílat dám vědět.
No a Sam Kukyho stále nesnáší, lítá kolem Kukyho klece a kvoká jako když chce snést vajíčko. Takže kamarádšoft se zatím nekoná.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod Johana » 21 úno 2011, 10:30

Majdo, furt sem nakukovala a čekala na správy o té histolce - mám radost že výsledky sou dobré! :-)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod majda » 22 bře 2011, 10:25

Tak musím říct, že mě v sobotu málem kleplo - Kukýs je jediná fretka, která smí běhat volně po baráku s kočkama a psem. V pátek jsem si koupila úžasnej oranžovej proplejtanej košík, tři hyacinty, mašle, oranžovýho zapichovacího kohouta a jala se vytvářet jarně velikonoční dekoraci na stůl. V sobotu k večeru jsem vypustila Kukyse, chvíli běhal nahoře a pak metelil za psem dolů, kde byl Petr. Asi po půlhodině slyším Petra jak mě volá, a´t se jdu na něco podívat, ale že mám zhluboka dejchat. Přišla jsem do kuchyně....ta bestie tchoří vylezla (nevím jak) na kuchyňskej stůl, převrátila ten koš, takže na stole hromada hlíny, v tom rozhňácaný cibule hyacintů, listy , zabahněný mašle a zoufalej kohout, kterej dávno ztratil oranžovou barvu. V tom se rochnil Kukýs, kterej rozmetal tu hlínu nohama kolem stolu na ty proutěný židle. Lituju, že jsem to nevyfotila, ale v tom šoku mě to nějak nenapadlo. Jo, on je zlatíčko :-)))
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod graciijka » 22 bře 2011, 10:32

Dal ti jasně najevo...co si o tvé dekoraci myslí :lol:

Nicméně s tebou soucítím..znám to moc dobře..... ;)
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod pinina » 22 bře 2011, 13:00

Teda Majdi teď jsi mě pobavila. Úžasně jsi to napsala, vidím to živě před očima :lol: Počítám, že něž jsi se dala do uklízení, tak jsi musela fakt hodně zhluboka dejchat ;) Jj, jsou to prostě zlatíčka.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod stulitt » 23 bře 2011, 09:12

:-D
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod majda » 03 dub 2011, 16:49

Mám prosbu, potřebovala bych v době od 6.8. na týden podhlídat kluky - Pytríska, Sama a Kukyho. Kluci jsou kastrovaní, nekousaví a nekonfliktní - jenom Pytrísek a Sam musí být odděleně od Kukyho.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod majda » 02 bře 2013, 07:46

Takže Pytrísek bojuje s těžkou kardiomyopatií, je strašně hubenej, zatím to zvládáme čtvrtkou Enapu a a/d konzervama. Kluci byli teď týden na hlídání u tety Marcely a ta zjistila, že Kukynkovi roste šílenou rychlostí na krku nějaká boule, takže dneska ve dvě jedeme na Bílou horu.....
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod Pavla Henzlová » 02 bře 2013, 11:37

Ach jo, držíme palce a tlapky...
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod majda » 03 bře 2013, 09:41

Takže všechno špatně, Kukynek má lymfom, v pondělí nastupujeme na chemoterapii.....
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Pytrísek , Sam a Kuky

Příspěvekod Johana » 08 bře 2013, 14:48

...chjo, Majdo myslím na vás všechny. Držte se, ať se kluci zlepší.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron