Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Rubi4 » 26 úno 2011, 11:09

Zdravím Všechny na fóru. ;) Na starém fóru byl název mého tématu --- fretkaři z Jeseníku a okolí----- rozhodla jsem se název změnit .
Něco o Matýskovi a Jůlince.
Matýsek je náš druhý freťák s tímto jménem,první bohužel nečekaně zemřel po operaci,vše je popsáno ve starém fóru.
Jůlinku jsem adoptovala už jako starší fretečku neznámého věku,dlouho jsem tehdy rozmýšlela jestli si mám vzít albínku,přiznám se že tohle zbarvení se mi moc nelíbilo,ale dnes jsem šťastná že ju máme. Je to sice kousavá potvůrka ,ale dokáže být i úžasný mazlík...musí mít náladu.
Dokonce i z manžela se stal fretkomilec a to prohlašoval že jakmile ho jednou kousnou poletí z domu :shock:
Dneska se s Julčou mazlí víc jak já a občas u toho tak šišlá že se nemůžu udržet smíchy.
Přidám ještě pár aktuálních fotek "" smraďošků""
Přílohy
r 033.jpg
moje dvoubarevné srdíčko :)
(32.88 KiB) Zatím nestaženo
směs1 037.jpg
tak si hoví na sedače
(35.81 KiB) Zatím nestaženo
Rubi4
 
Příspěvky: 9
Registrován: 03 pro 2010, 13:02

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Rubi4 » 07 bře 2011, 17:40

Tak to vypadá že budeme mít další přírustek. Zítra se knám příjde podívat Matýskův bráška Teodor. no a pokud se s Matym a s Julčou snese tak už u nás zůstane. Teova panička má novou práci a na bobánka už jí nezbývá čásek tak mě poprosisla jestli bych se ho neujala. Já jsem už nad 3 fretkou přemýšlela ale původně to měla být samička no tak to bude sameček. Hehe manžel mi napřed řekl ať nad tím ani nepřemýšlím to bylo kolem oběda a večer mi říká že teda jó a ktomu komentář: nevěřím vlastním slovům...že jsem to vůbec řekl"": DD Tak jsem zvědavá na zítřejší ráno snad si kluci padnou do noty. Jen budu muset Tea nechat vykastrovat ještě není a je to manželova podmínka řekl že ""smraďocha """doma nechce. Jsem na něj strašně zvědavá.
Rubi4
 
Příspěvky: 9
Registrován: 03 pro 2010, 13:02

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod martina » 07 bře 2011, 22:41

blahopřeju ! tři jsou mnohem lepší než dva :o)
(vlastní zkušenost)

kastrace by stejně byla nejspíš nutná tak jako tak...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Rubi4 » 08 bře 2011, 16:48

Tak seznamování proběhlo docela v klídku.... až na trošku smrádku a pištění. Čekala jsem to horší. Zatím jsou ještě odděleně ale večer je k sobě zase pustím nechci je nechávat spolu bez dozoru alespoň zatím. No a hned zítra je Teo objednaný na kastraci. Nechci zbytečně čekat ono není na co akorát by zase Julču tahal a znásilňoval. :roll:
Přílohy
honza 9 narozeniny a příchod Tea k nám domů 011.jpg
tady jsou všichni tři :)
(30.81 KiB) Zatím nestaženo
honza 9 narozeniny a příchod Tea k nám domů 013.jpg
Tak tohle je Teo
(32.75 KiB) Zatím nestaženo
Rubi4
 
Příspěvky: 9
Registrován: 03 pro 2010, 13:02

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Rubi4 » 14 bře 2011, 15:59

Ahojky Všem
Takže pár novinek. Kastraci Teošek zvládl naprosto v pohodě a její účinky se projevují celkem rychle. Smrdí o poznání míň jen ho tak úplně ještě nepřešli choutky ,ale je vidět že je den odedne klidnější. No a jak jsem se bála toho že bodou problémy je zkamarádit tak nekonec mě překvapili. Stačily jim k tomu jen 4dny. Včera jsem je zkusmo dala všechny do jednoho patra v kleci a nic se nedělo tak jsem je tam nechala až do večera a byl to úžasný pohled jak spolu spí na jedné hromadě....jedna velká chlupatá koule:))
Rubi4
 
Příspěvky: 9
Registrován: 03 pro 2010, 13:02

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Rubi4 » 14 čer 2011, 14:16

Ahojky.....dlouho jsem tu nebyla tak se jdu malinko pochlubit dortíkem který jsem si upekla k narozkám. Tchoříci se mají dobře....naštěstí jsou zdraví a popřád vymýšlí nějaké lumpárničky.
Přílohy
dort Fretka 011.jpg
(28.64 KiB) Zatím nestaženo
Rubi4
 
Příspěvky: 9
Registrován: 03 pro 2010, 13:02

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Žabka » 14 čer 2011, 17:03

:o Tak to teda zírám, takový dort jsem opravdu ještě neviděla :-) Moc se povedl!

Hm, tak mě napadá, takovýhle dort by klidně mohl být hlavní cena do tomboly na nějaké fretčí akci, nebo jedna z cen na fretčí výstavě...
Naposledy upravil Žabka dne 14 čer 2011, 19:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod majda » 14 čer 2011, 18:31

Rubi, no ten je úžasný!!! Z čeho si uplácala tu fretku nahoře? Na to máš nějakou formu?
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Johana » 14 čer 2011, 18:32

Ten dort je umělecké dílo! To se snad ani nesmí sníst :D
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Žabka » 14 čer 2011, 20:06

Tak jsem teď fotku ukazovala spolubydlícímu, a prý ten dort zdaleka nemůže dosáhnout kvalit opravdové fretky, protože určitě tolik nesmrdí :lol: (máme mimo jiné dva říjné samce).
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Rubi4 » 15 čer 2011, 12:47

Tak dortík už je bohužel snězený....doslova se po něm zaprášilo......jinak základ fretky je z rolády a zbytek je punč...to je vlasně piškot rozdrobený a smýchaný s krémem rumem a marmeládou....udělá se taková hmota a tou se domodeluje zbytek a pak už se to jen potáhne marcipánem.....až mě překvapilo jak to šlo rychle. Jinak opravdu živé fretce se rovnat nemůže....voněl krásně po mandlích a po rumu......což u živého smraďocha nehrozí.....jedině že bych ho vykoupala v tresti :D A děkuji všem za pochvalu :)
Rubi4
 
Příspěvky: 9
Registrován: 03 pro 2010, 13:02

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Rubi4 » 12 čer 2012, 13:43

Ahojky zravím.
Dneska mi volal hajný že v lese kousek od Jeseníku našel fretku snad stříbrný sameček...ještě to nevím jistě chystám se tam zajet a omrknout ho....snad se jenom někomu stratil...ovšem kdyby ho někdo vyhodil to by bylo horší :( ale já si ho domů vzít nemůžu ty 3 co mám jsou ažaž hned jak zjistím něco víc tak se ozvu
Rubi4
 
Příspěvky: 9
Registrován: 03 pro 2010, 13:02

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Azýlek Fredy » 12 čer 2012, 14:12

Pokud by bylo potřeba mohli bychom ho umístit u nás, momentálně máme prázdno. :)
Azýlek Fredy
 
Příspěvky: 5
Registrován: 06 čer 2012, 17:56

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Rubi4 » 12 čer 2012, 16:15

Azýlek Fredy píše:Pokud by bylo potřeba mohli bychom ho umístit u nás, momentálně máme prázdno. :)




Děkuji beru na vědomí a v případě potřeby se určitě ozvu.
Rubi4
 
Příspěvky: 9
Registrován: 03 pro 2010, 13:02

Re: Matýsek a Jůlinka --- fretky z Jeseníku

Příspěvekod Rubi4 » 12 čer 2012, 16:50

Takže jsem právě mluvila s nálezcem vaklubal se z toho freťák pravděpodobně šampaň barvy a je nekastrovaný ale říkal že si ho asi nechají. Ale když mi popisoval jak ho našel tak mám pocit že nám tu po lese asi běhá freteček víc protože mluvil o tom že si jednu hladil na jedné cestě a tu co mají doma našel cca za 2 hodiny nebo i víc to nevím přesně ale úplně jinde možná i víc jak 10 km daleko tak nevím asi se zajdu podívat na to první místo.Mám posit že to by jinak musel mít ten freťák trysky aby tak rychle oběhl kopec.
Rubi4
 
Příspěvky: 9
Registrován: 03 pro 2010, 13:02


Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron