Freťulka Lilly a náš problém :-(

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Freťulka Lilly a náš problém :-(

Příspěvekod Jolysa » 29 bře 2011, 18:16

Dobrý den....
Měla jsem dvě fretčí holčičky Lilly a Dafy, Lilly jsem si pořídila když byly Dafince tři roky, od té doby byly stále spolu.
Před pár dny mi freťulka Dafi umřela, a já mám teď strach aby to nemělo nějaké dopady na druhou freťulku. Snažím se sehnat další fretčí kamarádku která by byla členem naší rodiny ale nyní není období pro mláďata a v adopcích jsem nenašla žádnou samičku které by byla zvyklá na další fretku. Co se týče hledání dalšího přírůstku jsem bezradná. Proto bych byla ráda kdyby mi někdo odepsal zda je fretka schopná být přes měsíc ne-li delší dobu bez fretčí společnosti aniž by jí to nějak ublížilo. Předem moc děkuji za odpovědi. Jolana P.

(Jinak nevěděla jsem do které rubriky to psát tak snad to tady nevadí)
*** Fretka není zvířátko, to je životní styl.... ***
Jolysa
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2011, 15:38
Bydliště: Holešov

Re: Freťulka Lilly a náš problém :-(

Příspěvekod Johana » 29 bře 2011, 18:25

Já si myslím, že bez kamarádky ňáký měsíc vydrží. Když jí budeš trochu víc bavit hrama a taky už začíná být hezky, tak ji zabavit třeba procházkama. Teď fakt ještě freťata od chovatelú moc k odběru ještě nejsou, takže nic jinýho ani nezbývá.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Freťulka Lilly a náš problém :-(

Příspěvekod Korky » 29 bře 2011, 18:45

Možno bude za pár dní k adopcii Žofinka, alebo Dorotka, skús holkám do útulku napísať, určite Ti rady poskytnú info:
http://www.fretkyboleslav.estranky.cz/
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Freťulka Lilly a náš problém :-(

Příspěvekod Jolysa » 29 bře 2011, 19:01

Korky píše:Možno bude za pár dní k adopcii Žofinka, alebo Dorotka, skús holkám do útulku napísať, určite Ti rady poskytnú info:
http://www.fretkyboleslav.estranky.cz/

Děkuji za radu určitě se po tom poohlédnu ovšem Mladá Boleslav je pro mě trochu z ruky... ale uvidí se...
*** Fretka není zvířátko, to je životní styl.... ***
Jolysa
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2011, 15:38
Bydliště: Holešov

Re: Freťulka Lilly a náš problém :-(

Příspěvekod Korky » 29 bře 2011, 20:30

Ja som si nevšimla, odkiaľ si, prepáč. Ale možno by to išlo aj cez prevozníkov - keď sa chce, tak sa dá ;)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Freťulka Lilly a náš problém :-(

Příspěvekod martina » 29 bře 2011, 21:55

Jolysa píše:......... Proto bych byla ráda kdyby mi někdo odepsal zda je fretka schopná být přes měsíc ne-li delší dobu bez fretčí společnosti aniž by jí to nějak ublížilo............


jolyso,
myslím si, že určitě tak jako lidi i fretky smutní, když jim odejde někdo blízký. ale tak jako lidi na smutek (většinou) neumřou, tak i fretky ztráta kamaráda přebolí. samozřejmě, že jí bude lépe s novou kamarádkou (pokud si padnou do oka), ale nemusíš se bát, určitě ji nijak zásadně nepoznamená, když bude měsíc nebo i déle sama.
a možná to bude pro ni i lepší - nová fretka bude úplně jiná než její původní kamarádka.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Freťulka Lilly a náš problém :-(

Příspěvekod Alena FB » 30 bře 2011, 22:56

Ahoj, Boleslav je z ruky, ale co Ostrava? Myslím, že Zuzka tam má freteček teď dost a co vím, tak jí běhají všichni pohromadě, takže jsou i zvyklé na jiné fretky.. zkus tam mrknout.. fretky ostrava :-) Alena
Alena FB
 

Re: Freťulka Lilly a náš problém :-(

Příspěvekod Jolysa » 30 bře 2011, 23:21

Alena FB píše:Ahoj, Boleslav je z ruky, ale co Ostrava? Myslím, že Zuzka tam má freteček teď dost a co vím, tak jí běhají všichni pohromadě, takže jsou i zvyklé na jiné fretky.. zkus tam mrknout.. fretky ostrava :-) Alena


Jj na ty stránky koukám... uvažuji že jak pojedu do Havířova tak bych se tam zašla podívat... :-)
Jolysa
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2011, 15:38
Bydliště: Holešov


Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků