Freťáček z Varů

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Freťáček z Varů

Příspěvekod majda » 13 dub 2011, 16:40

Freťáček je ve velmi vážném stavu a jeho prognoza je velmi nejistá - je to kostra potažená kůží, totálně dehydrovaný.Od včerejška je na infuzích a dnes sám sežral 3/4 dietní konzervičky. Průjem se také o něco zlepšil.
Játra mohou být poškozena i tím, v jakém byl a je stavu. Lee se o něj velmi pečlivě stará.

co předcházelo naleznete zde
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod Alena FB » 13 dub 2011, 18:02

Ahoj Majdi, já vím :-(
Alena FB
 

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod Alena FB » 14 dub 2011, 12:58

Ahoj, tak mám nové zprávy, freťáček už je lepší, jsou hotová všechna vyšetření a freťáček je v pořádku, dokonce i sám papká :-) takže ještě bude den pod odborným dohledem, a zítra půjde k nám do domácího ošetřování - Super. děkujeme moc všem za pomoc a držení palečků :-)
Alena FB
 

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod bailee » 14 dub 2011, 13:28

Jsem ráda, že to dopadlo alespoň takhle. Zavodnění, to, že mu paní Pacourková nacpala aspoň něco málo stříkačkou a atb asi trochu pomohly, pokud žral sám-když jsem u nich byla, freťáček tam měl opravdu netknuté maso, nechtěl ho. Granule taky ne, pasty a lipánek(ten doporučil vet tady- jiný, než ten, kam chodím s Čabím, tohohle veta jsem obecně co se fretek týče paní Pacourkový nedoporučovala) taktéž ne. Já mu zkoušela dávat alespoň trochu Feret Bits, vzal si jednu tu malou kuličku, kterou posléze vyplivl. Oni se stěhovali a já si myslela, podle popisu, co dělá, že nejspíš někde něco sebral a sežral, při stěhování je chaos. Kontrolně jsme proto blízko KV nechali udělat rtg, aby se vědělo- v KV na jedné pohotovosti nebrali telefon a druhá nemá sono, rtg a nic. Pak jsme volaly do útulku- Aleně, Lucce, a pak se sháněl veterinář- tady díky za pomoc všem, já neměla možnost v tu chvíli hledat kam jet- na veterině jsem měla připojení pouze z mobilu(pomalé) a navíc mi po všech hovorech docházela baterka. Volali jsme na dvě čísla (pevná a mobil) které na téhle veterině měli na MVDr Chylíkovou, s kterou spolupracujou, ale ani na jednom nikdo nebyl. Den předtím mi psala paní Pacourková, co mu má dát na rozežrání, že nechce jíst, samozřejmě jsem říkala, že hned k vetovi- i proto šli ráno, ovšem k tomu špatnému, holky z Boleslavy už zařizovaly převoz. Druhý den jsem se jich ptala, co a jak, a po tom, co jsem se dozvěděla, že freťáček má 900g (po odběru jsem ho viděla, měl tak 1800 odhadem, prostě krásný velký samec) jsem se ,,vnutila" na návštěvu, pohled samozřejmě otřesnej, což jsem čekala- ačkoliv asi jsem to ani nečekala takový. Hned potom jsme tedy jeli k veterináři, který se vyjádřil, že do pátku by tu ani Gucci zřejmě nebyl, takže pak hned do Prahy. Moc děkuju Lee za perfektní péči, které se mu dostává. Klinika na Stodůlkách mě moc překvapila, takhle vybavenou kliniku od nás samozřejmě neznám:) Gucci tam má určitě skvělou péči a v útulku se dá zase dohromady. Teď mu můžeme přát jen obezřetnější páníčky, tohle zašlo opravdu moc daleko. Pokud budou nějaké nové informace o diagnoze, budu za ně ráda. Co znamenaly ta zvýšená jaterní hodnota(nepamatuji si, která), a především bilirubin? Jsem opravdu ráda, že to takhle skvěle zvládá a sám papá.
bailee
 
Příspěvky: 34
Registrován: 27 lis 2010, 22:16

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod Liška » 14 dub 2011, 15:02

Držím palečky, aby se z toho freťáček dostal. Kdyby bylo potřeba, ráda pomůžu. Klidně napište, zavolejte, Alena má číslo.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod Alena FB » 15 dub 2011, 15:16

Ahoj všem.. já musím poděkovat Bailee, že strávila téměř celou noc, i s maminkou, aby dovezli freťáčka do Prahy.. zároveň i pí doktroce za super péči.. nyní už je freťáček na cestě k nám.. ráda zveřejním vyplněný dotazník od pí P. z KV, ze kterého jsme očekávali super přístup a milující rodinu.. paní P. čekala na freťáčka měsíc, a za další měsíc ho dokázala takřka připravit na smrt... Je mi z toho na nic.. :-( Nyní už je freťáček z nejhoršího venku a budeme o něj pečovat ve dne v noci.. a zda půjde k další adopci, se ještě neví.. zatím počítáme s tím, že zůstane u nás.. uvidíme, jak na tom bude psychicky.. ale to je všechno předčasné, nejdříve se musí dát dohromady. Je mi to opravdu moc líto.. Na dotazníku je dokonce i vet, ke kterému chce nová rodina chodit a jak vidět, paní P. stejně navštívila jiného.. no dá se na lidi spolehnout? :-(
Alena FB
 

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod marnelbar » 15 dub 2011, 18:09

nějak tomu celé nerozumím....ráda bych znala názor také pani P. .... proč k tomu všemu došlo...proboha!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod bailee » 15 dub 2011, 22:57

Prostě lhala. Lhala s tím, ke kterému bude chodit veterináři, lhala v tom, že na fretku bude mít, lhala v tom, že freťáček bude mít velkou klec, že tu menší má jen dočasně, protože to šlo všechno celkem narychlo. Když jsem u nich byla, Gucci byl poomrtvej v kleci pro křečky, do který se sotva vešel záchod, mistička a hamak, co jsem jim dala. Lhala holkám v tom, že fretečku jim nemůže dovézt, protože nemají na autě technickou (argument pro mě pak byl, že na to nemá čas), když teda s tím, že nežere, nabídly, ať ho přiveze, že klidně poplatí benzín, a pošlou ho na vyšetření k Jeklovi. Po tom, co se pani ozvala mě místo nich s tím, že furt nežere a co mu dát a já to začala řešit a dozvěděla jsem se, že freťáček má 900g, je apatickej, neudrží se na nohách... jsem holky kontaktovala. Ona paní totiž ani nemá peníze na kredit a psala mi e-mail, ale ona pak zpětně odpovídá obvykle až za pár dní, nemají doma internet, a mě nedávno zkolaboval mobil a neměla jsem na ní číslo- tedy jsem jí zavolala co a jak, a řešily to i holky. Došla s ním ráno k veterináři, ale k jednomu z těch nepříliš vhodných, s fretkami zkušenosti minimální, neni schopnej odebrat krev, nemá rentgen, nemá sono, prostě nic. A jelikož se mi nezdála ani nasazená léčba, ani freťáčkův zdravotní stav, tak jsem se nabídla, že se na něj mrknu, ačkoliv mi bylo jasný, co bude potřeba. Pohled na něj mě ještě víc šokoval, takže jsme jeli do Prahy. Jejich autem, oni samozřejmě technickou mají. Jenže ani neměli v peněžence, na účtě a nikde peníze na léčbu toho freťáčka, pujčila mi mamina kartu (nevěděla jsem, zda na svojí budu mít na tohle celý dostatek peněz, protože jsem nevěděla kolik bude potřeba), celý to zaplatila, a holky jí to pak zpětně převedly zpátky. V podstatě nic, ale je jasný, že je to jen za přísib, že to holky zaplatí. Vyjádření paní je k tomu takový, že holky v podstatě přeháněj, že pro něj dělala všechno a že Gucci jim nežral od začátku, že za to nemůžou. Já se moc nedivím, protože kdybych byla fretkou, co žije ve velký kleci v útulku celkem v pohodě, a přijedu někam, kde jsem v maličký kleci.. asi taky nežeru. Mimochodem, na rentgenu jsou vidět o rozlámaná některá žebra. Myslím si, že kdyby to bylo z dřív, zahojí se to. Na nic jsem se neptala, ale předtím mi bylo řečeno, že rád jde po nohách, stejně tak, že kousnul manžela paní, prý docela hodně... asi víte, co si myslím. Vyjádření po paní chtěly i holky, myslím, že by neměl být problém ho zveřejnit...
bailee
 
Příspěvky: 34
Registrován: 27 lis 2010, 22:16

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod marnelbar » 15 dub 2011, 23:39

takže , když budete chtít je to pomalu na žalobu - týrání zvířete ?! tohle je fakt děsný....je mi hrozně líto Gucciho a doufám,že se ztoho co nejdříve zotaví! proč si myslí , že holky přeháněj ? snad je jasné v jakém byl stavu ..co pro něj vše udělala ? proč Gucci nežral od začátku ?
ještě mi není jasné ,proč pani P. čekala na fretáka měsíc ? pokud vím a četla jsem, tak to byla celkem hodně rychlá adopce pokud si vzpomínám? tři dny ?!http://www.fretkyboleslav.estranky.cz/clanky/gucci.html
nechápu proč člověk lže...když vidí ,že svěřené zvíře potřebuje pomoc,nechá to dojít takhle daleko! :evil:
hlavně ať se prdolkovi daří, držíme tady u nás tlapky a myslíme na něj... a moc !
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod Johana » 15 dub 2011, 23:43

Tak teď sem z celé kauzy "freťáčka z Varú" tumpachová...i když osud freťáčka fleduji od začátku....
Hlavně ať se malej zotaví a aby mněl dál hezký život...
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod bailee » 16 dub 2011, 00:26

malnerbar: ona si původně vybrala jinou fretečku v útulku, ale to nějak nevyšlo... pak si vybírala mezi dalšíma dvěma, ale obojí nevykastrovaný samci... a pak se nabídl Gucci. Samozřejmě měla dost časo objednat klec, žrádlo, záchod, přepravku. Jak blbá jsem jí psala přesnej seznam věcí, co bude potřebovat, hledala jí klece v inzerátech, kde cena žádné nešla snad přes 600 a všechny byly vyhovující a z KV a bízkého okolí a tak. Pak teda vyšel Gucci a ona mi psala, zda bych jim mohla půjčit přepravku, že vlastní ZATÍM nemají.No, to bych zkousla, přijela si pro ni, tak jsem se ptala, zda maj záchod- nemáme, teď ho jedu koupit. Zda maj granule- nemáme, teď je jedu koupit. No, protože jsem prostě věřila, že se freťáček bude mít opravdu skvěle, tak jsem záchod půjčila, trochu granulí dala, s tím, že ve zverimexu to je drahé... Záchod přisíbili vrátit do týdne, je to měsíc. Fretka samozřejmě můžu trochu míň žrát stresem. Ale ono je rozdíl, zda řekne, že trochu míň žere, nebo jestli ta fretka vůbec nežere. To byl mimo jiný i důvod, proč jsem s nima jela k veterináři, protože ten potřebuje znát fakta a ne mlžení. Nevýhodou bylo, že se to mohlo klidně řešit přes den, ale prostě oni museli čekat na noc, no, takže jsem spala díky Guccimu dvě hodiny přes někoika písemkama a k učení se nedostala vůbec, ale to je opravdu vedlejší v tomhle případě. No, na co čekala... řekla bych, že na to, až na chodníku najde peníze, abych to řekla slušně. Nechci nikoho pomlouvat nebo tak, ale peníze nazbyt očividně opravdu nemají. S tou žalobou, v dnešní době člověk stejně právně nevymůže nic a nejlepší bude nechat to být a být prostě rád, že se z toho Gucci dostane a že už je v útulku, kde o něj bude dobře postaráno, a dál to neřešit a doufat, že Gucci zapomene. Bohužel v množství fretek, co holky udaly, se nějaká takováhle nehoda stát může, s lidma člověk nic nenadělá a je pravda, že vyplnit mohou do dotazníku skvěle všechno, ale co dělají pak... to už je horší. S tím přeháněním- zřejmě jí prostě přijde, že se teď kolem toho děje moc. Já teda nevím, ale ve chvíli, kdy někdo fretku málem utrápí hladem a protože ,,nemá čas" (a ani peníze) jí neposkytne pomoc, tak se moc nedivím, že se kolem toho něco děje. On by se Gucci určitě rozežral, pokud nežral, kdyby mu třeba hned nabídla masíčko a tak, a ne po měsíci hladovění, kdy by snad ani neměl už sílu to kousat. Holky jí dokonce daly trochu granulek s sebou, něco na rozjezení, protože z toho převozu trochu míň žral i u nich (ale žral!), tak kdyby se mu nechtělo začít žrát normálně, aby to dostal. Nevím, co všechno jí k němu holky daly, ale bylo toho asi dost. Jenže, holky mají v útulku mimo jiné říjňáky teď a tak ty věci byly prostě cítit fretčinou. Takže co udělala pani P.? Po cestě je vyhodila. To ani nevím, jestli holky ví... si jakože stěžovala, jak to děsně smrdělo, že to nešlo vydržet... no, trochu si podle mě neuvědomuje hodnotu toho, co jí holky daly. Leč to mohlo být od říjňáků trochu cítit, furt to byly poměrně drahé věci na to, aby je vyhodila. Tyhle lidi prostě radši asi neřešit. Čekám, zda mi doveze ten záchod:D a doufám, že nepůjde do zverimexu a nepořídí další fretku, když jim vadilo, že je Gucci sem tam kousnul do nohou(a která fretka to neudělá, že. Nikdy neřekla, že by to snad bylo do krve, i Čabí mě kouše do pat, když sedím na gauči a on je pod ním ,,loví" je).

Johano, asi v tom dělám zmatky, omlouvám se. Ono to je celý dost zamotaný i normálně, kord takhle, jak je to tu v podání několika lidí, to stejné, ale asi je to prostě těžký to pochopit:) jak píšu, to hlavní víme- Gucci bude v pořádku, alespoň po zdravotní stránce, jen ho musej holky vykrmit.


Jinak, možná, proč tu někomu unikaj souvislosti- táta si zlomil obratel a ležel v nemocnici, kde je ona zdravotní sestra. A táta je dost upovídanej a tak tam kecal se sestrama, a teď že máme fretku, potkany, psa a tak... no, a ona jako že její děti jí taky přemlouvaj na fretku a tak. No, chytla jsem se příležitosti někoho odlákat od koupě zverimexovýho kousavýho stvoření. Řekla jsem jí snad vše o krmení, klecích, výdajích, nemocech, dala adresu sem, dala jsem jí na sebe maila, mobil, a nabídla se, že si můžou přijít ,,očuchat" Čabku. Byli tu, opět jsem všechno zopakovala, ukázala jim na internetu jaké krmivo je vhodné, jaké klece jsou vhodné, a vše možné a probrala s nima možnosti, odkud pořídit fretečku, s tím, že útuková fretečka by pro ně asi byla jakožto pro začátečníky nejvhodnější, protože neni puberta a tak. No, vybrali si, a pak to měli v režii holky- klasika dotazník a tak, nikoho nemohlo napadnout, jak to dopadne. Vypadala, že všechno přečetla a tak, a ono asi i ty teoretické znalosti možná má... ale prakticky je to horší.
bailee
 
Příspěvky: 34
Registrován: 27 lis 2010, 22:16

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod marnelbar » 16 dub 2011, 03:36

aha,tak chápu dobře...chtěla fretku a měsíc doředu...nebyla schopna pořídit klec,přepravku,záchod,granule,pelíšky...to se fretáček měl mít skvěle ? :shock: , ježiši ....kdo si to myslel ? tys tomu věřila ? pokud někdo chce a má velký zájem , tak by měl opravdu mít nachystané všechno, nebo se mýlím ? při tomhle zjištění by mě mělo něco varovat,že je něco v nepořádku chjo , jsem asi hodně přecitlivělá ....vím,že lidé toho hodně naslibují , lžou , setkávám se stim skoro denně , zájemci jsou různí ...někteří chtěj získat fretku hlavně zdarma, někteří za účelem množení atd. , rozhodně to lehké není... jak píšeš ,,nehoda,, se stát může ale zjištění že neni schopna pořídit základní věci pro zvíře ,které chtějí, mě celkem dostala ....důležité je ,že se už bude mít lépe, holky mu dopřejí a snad brzo zapomene...držim mu palečky,fretečky tlapičky,myslíme na něj moc!
písněte jak se mu daří,jak je na tom a hýčkejte ....
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod majda » 16 dub 2011, 08:20

No myslím, že tohle se opravdu dá klasifikovat jako týrání zvířete -jenže co si na dotyčné vezmete. Mě to bylo už v zásadě jasný ve chvíli,kdy mi Lee řekla, že freťáček začal sám druhý den žrát. Za tu relativně krátkou dobu, co na veterině byl, sežral dvě konzervy od Hillsu, rekonvalescent pastu a bez problémů chroustal tři druhy granulí. Gucci se vezl na veterinu ne za pět minut dvanáct, ale za minutu dvanáct a obávám se toho, že i když je z toho relativně venku, ten měsíc ho jak psychicky tak fyzicky poznamenal .
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod Lee » 16 dub 2011, 10:56

Baille, pokud reknes A, musis rict i B. Na kterem RTG ma fretacek polamana zebra?
Mozna nemluvime o tom stejnem fretakovi. Fretacek, ktereho mam na mysli ja, byl bezpochyby v tragickem stavu, nicmene fraktury zeber jeho problemem rozhodne nebyly. Pripadne, vezu-li zvire, kteremu neni dobre a VIM, ze ma fraktury na hrudnim kosi, neco o tom prohodim. Mluvila jsem s nekterymi lidmi okolo fretaka, ale o zebrech nikdo nerekl ani slovo (a to jsem se dozvedela i veci, na ktere jsem se neptala).

Pomalu s rychlymi nepodlozenymi soudy. Dekuji.
Uživatelský avatar
Lee
 
Příspěvky: 26
Registrován: 05 zář 2007, 22:02

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod bailee » 16 dub 2011, 13:34

Lee, na ty fraktury mě upozornil vet tady, který dělal rentgen- ten jsme u vás na veterině nechali, předpokládám, že jste ho viděla? V době, kdy jsme odcházeli, visel na takovém tom světlu, na který se RTG dávají- jestli ho tam paní doktorka nechala, nebo ho někam dala, netuším. Neříkám, že problémy byly z toho, to je mi jasné, že ne. Mluvíme o stejném freťáčkovi, to vím. Na ten RTG koukala i paní doktorka, která tam byla večer a přijala nás, takže předpokládám, že to viděla. Pokud jsem to měla říct, opravdu se omlouvám, ale měla jsem ten večer hlavu jak pátrací balon, a objasnit stav fretky, kterou vidím podruhé v životě a mám jen zamlžené informace od ženský, která stojí vedle mě, takže to ani nemůžu říct ,,na plnou hubu", aby se taky nenaštvala a já si z Prahy nevolala taxík... no, hlavně, že už bude freťáček ok, děkuju za veškerou péči o něj. Mimochodem, veterina mě moc mile překvapila, máte to tam krásně zařízené.

Malnerbar, o kleci jsem v podstatě nevěděla a hlavně jsem nevěděla, jak je velká, ono menší dočasná klec taky může být dostatečně velká, třeba některé klece na králíky. Granule a záchůdek, je možné, že je opravdu jela koupit, ale já jim pár granulí dala a záchůdek půjčila s doporučením, ať to objedná z internetu, protože ji to vyjde levněji, hold jsem asi byla blbá. Ale to, že má freťáček dočasnou klec a záchod a granule jeli koupit den předem, to mi nepřijde jako důvod to hlásit útulku. To je ale přesně její způsob, jak uvádí informace- viz trochu míň žere/nežere...

Majdo, jsem ráda, že se tak rozjedl. Zkoušela jsem mu něco dávat, ale nechtěl, ale možná i proto, že už skoro neměl sílu ani kousat (i když teda do pani veterinářky se zakousl hezky).


teď už se všichni můžeme snad jen těšit na dobrý zprávy o tom, jak Gucci sílí:)
bailee
 
Příspěvky: 34
Registrován: 27 lis 2010, 22:16

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod Alena FB » 17 dub 2011, 12:12

Ahoj všem vespolek.. díky moc za všechny ohlasy i za objasnění situace Bailee.. Situace byla jaká byla a v každém případě díky moc Bailee za všechno.. Freťáček je nyní u Lucky, kde má 24 hod péči, a včera už papkal konzervičky od Hills, trošku se "proběhl" protože na zadní nožičky si moc nestoupne, ale hlavně hodně spinká.. na našich stránkách můžete najít i jeho nová fota :-) tak snad už bude vše OK.. Díky Majdě, že nám dala typ na Lee, díky Lee za veškerou péči, moc díky Bailee a mamince,díky Pavle Z. za všechno ostatní a děkuji taky Lišce, že si velmi rychle čas a spoje a byla ochotná pro Gucciho dojet.. .. a budu pevně věřit, že nic takového už se nestane.. Alena
Alena FB
 

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod Alena FB » 18 kvě 2011, 08:59

S bolestí oznamujeme, že Gucci bohužel zemřel v pátek 6.5.2011. Prozatím zjištěná příčina smrti je maligni inzulinom a především kokcidioza. Kokcidioza je caste onemocneni kraliku. Mohou ji mit i holuby eventuelne hlodavci. U fretek (stejne jako u psu a kocek) je velmi vzacna. Fretka se touto chorobou může nakazit z trusu psa nebo kočky.. Bohužel během léčby Gucciho tyto nemoci zjištěny nebyly.....další testy jsou ještě v procesu. Případně budeme dále informovat. Děkujeme všem, kdo nám pomohli i těm, co Guccimu rozsvítili svíčku na cestu a mysleli na něho :-)
Alena FB
 

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod Johana » 18 kvě 2011, 18:33

To je mi moc líto! Zapaliju Guccimu svíčku na cestu za Duhový most.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod Alena FB » 18 kvě 2011, 21:15

Diky Johanko... především za Gucciho, byl to skvělý freťáček
Alena FB
 

Re: Freťáček z Varů

Příspěvekod Tereza007 » 27 kvě 2011, 10:42

Dobrý den všem, jsem původní majitelka Gucciho, měla jsem ho skoro čtyři roky, jsem z toho všeho úplně vyřízená, včera jsem se tuto zprávu dočetla ze stránek útulku v Boleslavi, kam jsem zavítala, abych zjistila, jak se mu daří třeba v nějakém novém domově.. a když jsem se dočetla tu hrůzu, jsem z toho dost v šoku.. Musela jsem ho dát pryč kvůli náročné práci, chtěla jsem, aby si zasloužil více času, kterého se mu ode mě posl. dobou dostávalo méně, ale i tak si žil jak v bavlnce.. a takhle to dopadlo, je mi z toho úplně hrozně. Toto si budu vyčítat do konce života, úplně mi připadá, že jsem ho do toho nebe poslala já sama.. Děkuji všem za pomoc, kterou jste mu věnovali.
Tereza007
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 bře 2011, 14:47


Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron