Kožich

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Re: Kožich

Příspěvekod MajaZ » 01 čer 2012, 13:46

Johan drz sa...
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 01 čer 2012, 17:12

Díky moc všem.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Patty » 01 čer 2012, 17:44

Johanko, držíme Ti tolik tlapek, tlap a pařátů, že to prostě musí všechno dopadnout dobře. Drž se i Ty.
Patty
 
Příspěvky: 66
Registrován: 27 lis 2010, 16:07
Bydliště: Hanušovice

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 01 čer 2012, 20:03

Patty moc děkuji.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 23 čer 2012, 19:49

Kvúli Kožuchinovi už máme zabezpečené pojistkama z Ikea i skříně v kuchyni. Já to čekala, že ten zmetkoun se je naučí otevírat, tož sem měla pojistky nakoupené dopředu. A poslední mám nachystanou na lednici...dnes se o její otevření už Kožich snažil.

Kožich se má fajn, je veselý a až moc inteligentní na destrukční činnost v bytě. Zdravotně je OK.
Moc dobře poslouchá na povely (poď sem, fuj, ne, na, vypadniodtěchdveřínebotězabiju). Ráno mi v posteli jemně češe vlasy, nebo sadisticky kouše palce u nohou. To dle toho jak se vyspal.

Já žel už musela nastoupit po roční PN do práce (kvúli penězúm). Bála sem se jak to Kožich zvládne, ale je úplně v pohodě.

Zato já tedy ne. V práci mám "vojenskou šikanu", je to fakt hrúza. Doma mám matku s Alzheimerem. Nevim do kdy toto vydržim....

Při životě mne drží jen Kožich.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod PxNxDx » 23 čer 2012, 20:46

Johan, držim palce, ať se to pokud možno urovná a srovná do přijatelných kolejí
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Kožich

Příspěvekod Pavla Henzlová » 24 čer 2012, 22:13

Johanko, přeji hodně sil, abys to přestála a snad se ta situace časem zklidní, Tvůj šéf přece musí brát ohled na Tvůj zdravotní stav.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 25 čer 2012, 20:33

Pavla Henzlová píše:Johanko, přeji hodně sil, abys to přestála a snad se ta situace časem zklidní, Tvůj šéf přece musí brát ohled na Tvůj zdravotní stav.


Moc díky za podporu, žel v dnešní době to takto nefunguje.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 26 čer 2012, 22:38

Kožicha sem skusila dnes vzít ven. Počasí bylo ideální. Ale zmetek se jen 5 minut válel v trávě a pak neomylně nabral kurz k nešemu vchodu do paneláku. A pak že se fretka neorientuje v prostoru.

Kožichovi vděčím za to že žiji. Snad až mi bude lépe, tak to napíší.
Před pár dny mi tento freťák svým chováním doslova zachránil život!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod pinina » 27 čer 2012, 09:54

Johanko, je mi moc líto, čím si teď procházíš :( A mám úplně husí kůži, jak tady píšeš, že ti Kožich zachránil život.... Držíme ti s Bobánkem tlapky, aby ti co nejdřív bylo zase dobře... DRŽ SE!
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Kožich

Příspěvekod Linduš » 27 čer 2012, 12:10

Já jsem vždy říkala, že fretka je moc inteligentní tvor :) .
Nathaly, Ájinka, Sindy, Oldinka-Harriette, Freya
Uživatelský avatar
Linduš
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04 pro 2010, 21:34
Bydliště: Praha 7

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 27 čer 2012, 19:28

Moc vám všem děkuju za podporu!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 19 črc 2012, 22:05

Déle sme nepsali, tož pár správ z domova:
Kožuchin se má výborně. Ven chodit nechce. Skoušela sem to moc krát, ale 15 minut oblékám Kožicha a sebe, pak je Kožich 10 minut venku a neomylně zamíří směrem k paneláku ať je kde je. Já pak púl hodiny svlékám sebe a Kožicha a hlavně drhnu špinavého Kožicha. Tož sme už chození ven vzdali.
Zato doma je fakt akční: otvírání skříní (vše už zabezpečené obrtlíkama nebo pojistkama z Ikea), lezení a skákání kamkoliv, ničení stěn a dveří hrabáním, občasné žraní lúžkovin, kradení čehokoliv co se mu líbí (mobily, ovladače...na toto instalována nová polička kam fakt už nedosáhne), lítání po bytě s hračkama, drápání (naštěstí nepodrápatelné fretkovzdorné) nové sedačky, týrání návštěv štípáním a kousáním nohou....atd.atd....
No ale jinak je fakt totál mazel. :lol: Ráno jak ho vypustím mě chodí do postele jemně česat vlasy a mazlit se. Taky se chová super k "fretkonávštěvám" (viz foto)

Obrázek

https://picasaweb.google.com/vlnak.vlna ... 0338823874

Jaksi teď nestíhám fotit, tož víc "kožichofoto" nemám. Ale budu se snažit polepšit se. Ten zmetkoun fakt za focení stojí.

Mně se podařilo se spoluprací psychiatra dostat matku (alzhaimer) na takovou úroveň, že je momentálně soběstačná, sama si řeší domácnost, nakupuje, chodí na poštu. Stálo mě to púl roku života, ale stálo to za to.

Já po roční PN teď z příkazu zaměstnavatele čerpám dovolenou za roky 2010 a 2011 (36 dnú). Až v púlce srpna nastoupím do práce, tak očekávám "vyhazov"....no ale uvidíme, "problém se řeší až nastane". Prúběžně se snažim si hledat jinou práci, ale v 56 letech je to těžké. Také sem si dala žádost na invalidní dúchod, ale to též nevím jak dopadne, to se uvidí až po lékařské komisy. No a jelikož nejsem "rómská většina"..... :twisted:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod pinina » 20 črc 2012, 06:10

Jj, Kožuchin je správná fretka :lol: Jsem ráda, že se to s maminkou zlepšilo a snad to bude dobrý i s tou tvou prací. Budeme držet tlapky, víc udělat nemůžeme.

PS: já chci taky od fretíka česat vlasy! Ten můj lumpík je v posteli hodný, jen když spí. Jinak zásadně loví moje nohy pod peřinou a to stylem "líz, líz, štíp, kous" :D
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Kožich

Příspěvekod mrs.ferret » 20 črc 2012, 15:37

Už dlhšie sledujem túto tému, mám prečítanú aj celú Vlňákovú... Kodo sa na Vlňáka naozaj veľmi podobá, ale iba vzhľadom :D držíme všetky palce aj tlapky, nech všetko dobre dopadne
Uživatelský avatar
mrs.ferret
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 dub 2012, 20:37

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 13 srp 2012, 20:54

Tak po delší době se nám poštěstilo vyfotit Kožuchina. Fotila ho moje kamarádka Kinga u nás doma (kdysi chovala fretky).
Já zjišťuji, že k nám nechodí návštěvy za mnou, ale výlučně za Kožichem :lol:
Kožich své návštěvy miluje, vždy je opečováván, obdivováván...no skrátka ve svém živlu (rozmazlené fretky)
Tož pár foto z Koživovo návštěvy:
Obrázek

https://picasaweb.google.com/vlnak.vlna ... tilaKinga#

Kožich se má fajn, je zdravý, žravý a žel stále nadprúměrně inteligentní. Co on si vše dokáže otevřít, kam všudy vyskočit/vylézt, co vše dokáže ukrást....no fakt neskutečné :twisted:
Jeho hravost a inteligence (v ničivé formně) mně evokuje k aktivitě něco dělat se sebou:
Jsem rozhodnutá změnit práci ....a mám dobrou nabídku.
Matce se daří dobře, sem ji vybavila sociální službu, která ji bude nosit obědy a pomáhat jí kdybych se o ni starat já nemohla.
Tak snad příští rok budeme moct jet s Kožuchinem konečně na dovolenou.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Pavla Henzlová » 13 srp 2012, 21:08

Johanko, tak to jsou samé skvělé zprávy, věřím, že budeš v nové práci spokojená. Kožíšek je naprosto rozkošný, nepřekvapuje mě, že se těší takovému zájmu.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: Kožich

Příspěvekod martina » 13 srp 2012, 21:49

jsem moc ráda, že se ti podařilo tak pěkně otočit kolo osudu na svoji stranu. ať to vydrží!
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kožich

Příspěvekod PxNxDx » 14 srp 2012, 10:10

Jupí, konečně dobré zprávy. Tak jen tak dál. Však Vám všichni držíme palce ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Kožich

Příspěvekod pinina » 14 srp 2012, 12:40

Takové zprávy se dobře čtou. Dál držíme tlapky, aby už bylo jen líp ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 14 srp 2012, 13:16

Moc děkujeme :)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod WereNee » 26 srp 2012, 11:47

Po hodně dlouhé době jsem zase zavítala na fórum a rovnou se koukla, jak se máte.
S velkým zpožděním kondoluji ke skonání Vlňáka. Byl to velký bojovník a měl úžasnou paničku. Nikdo jiný by o něj takto nepečoval v dlouhé nemoci. Doufám, že dělá radost alespoň na tričku.
Kožich je nádherný a vidím, že pěkný ďáblík. Alespoň nemá panička čas na stesky ;)
S depresemi taky bojuji léta a tak vím, jak je to někdy těžké. Fretčí terapie je opravdu ta nejlepší!
Moc doufám, že s novou prací to vyjde a že budeš mít v práci pohodu a žádnou buzeraci. Držíme tlapky, ať se i zdraví spraví.
S maminkou je to jistě hodně těžké a náročné, ale je skvělé, že došlo k nějakému zlepšení a osamostatnění. Jinak je to opravdu na blázinec a hlavně pro jednoho člověka příliš.
Nevím, jak je to na Slovensku s dostupností, ale když jsem o granulích pro dospělé fretky mluvila s Jeklem, tak mi hodně doporučoval granule pro kočky Arion. Že jsou prý lepší než třeba TF a obsahují největší podíl masa. Možná by je Kožich baštil líp.
http://www.arion-krmiva.cz/arion/index. ... -pro-kocky

Mějte se co nejlépe!
Uživatelský avatar
WereNee
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10 pro 2010, 21:22

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 26 srp 2012, 21:30

WerwNee, sem moc ráda že si mi napsala.
Vlňák byl legenda, "dokonalý" freťák, nikdy na něj nezapomenu!
Kožich se mu výzorem moc podobá, ale povahou je úplně jiný. Teď má 1,5 roku, výborně poslouchá na povely, je čistotný....ale je to zmetek vymýšlivý: každou chvíli si vymyslí co nového zdolat, kam vylézt, vyskočit. Je svalnatý a tim pádem zvládá skoky i 1,5 m kamkoliv. Naučil se otevírat všechny skříně (vše je na obrtlíky nebo dětské pojistky), naučil se šplhat po šuplíkách. Je neskutrečně inteligentní a mrštný.
S Vlňákem sem ho nikdy neporovnávala, je jiný....ale ty jeho komedie a výmysly mi v minulém roce velice dodávali sílu a optimusmus.

Deprese zvládám s léky. Ale teď sem celkem OK. Dala sem k 31.8. výpověď z práce na MV SR a od 1.9. nastupuji do jiné práce, na Úřad vlády SR, věřim že to tam bude lepší.
Krom toho mám přiznaný částeční invalidní dúchod....taky pár korun navíc ;)

Matka je teď OK, je sebestačná, velice se zlepšila. Vybavuji ji sociální pracovnici, která ji bude nosit obědy a případně se o ni i chvíli starat. Je to šílená tortúra, hora potvrzení od institucí. Jak sem zjistila co to obnáší, připadala sem si jak v době ledové (platba za donášku obědú jen v hotovosti!) koukala sem kde za mnou kráčí ten mamut.
Ale já toho mamuta skolim! :lol:

Já stále krmim TotallyFerret, přes e-shop s tim nemám problém, kupujeme s kamoškou 7,5 kg pytel TF Active společně, tim pádem to vychází cenově super. A Kožichou je žere s radostí.

Tvé tričko sem neměla oblečené ani jednou, bo z té kresby chci udělat obrázek na stěnu...jen sem se k tomu zatim nedostala.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod WereNee » 26 srp 2012, 22:53

Obdivuji, jak se se životem pereš a všechny nesnáze překonáváš! Vím, že to není jednoduché. Tím spíš, když se to takhle nahrne naráz. Každopádně jsi úžasná!
Souhlasím, že nejde porovnávat Vlňáka a Kožicha. Oba jsou jedineční a svoji. Moje freťata jsou taky každá úplně jiná a proto je nemiluji o nic míň. V současné době přemýšlím, že si vezmu ještě nějakého odrostlejšího freťáka z útulku, ale stále zvažuji pro a proti.
Jj, jako vystudovaná sociální pracovnice rámcově vím, co za všemožné papírování je nutno splnit pro pár korun invalidního důchodu nebo péči o osobu. S placením obědů jsi mě trochu překvapila, doufala jsem, že už to jde zaplatit dopředu na účet. Tím spíše, když jde o paní s Alzheimerem, kdo ví, kam by je založila (a to pak byla bez oběda?).
Moc doufám, že v nové práci bude lepší přístup. Je skvělé, že jsi jí sehnala! Ať se ti v ní daří!
Tričko s Vlňákem jsi měla nosit! Obrázek na plátně ti klidně vyhotovím (v malbě jsem se trochu zlepšila, tak by byl Vlňák věrnější)! Před pár dny jsem tátovi dala k narozeninám tričko s naším zesnulým trpasličím pinčem, kterého moc miloval, a to samé - já ho nosit nebudu, abych ho nezničil...
Závidím, že s dodáním granulí nemáš problém. Mojim freticím vyhovují Genesis a ty snad v ČR končí a tak skupujeme poslední balení, kde to jde. Hlavně Baruška s inzunolinem po nich má pěknou váhu a není samá kost jako třeba u TFA. Takže nás čeká nucený přechod na jiné...
Uživatelský avatar
WereNee
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10 pro 2010, 21:22

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 27 srp 2012, 20:47

WereNee: peru se se vším jak jen se dá, ale díky antidepresivám to zvládám. Moc mi v tom pomáhá Kožuchin, on je neskutečný komik, stále veselý a vymýšlivý.

Tak já si to Tvé tričko obleču na nějakou význačnou příležitost. Fakt sem ho šetřila na obraz :)

Nevím odkud kupuješ granule. Co skusit se podívat na nabídku granulí na
http://www.zoofast.sk/ od nich už dlouho kupuju, jsou seriozní,
nebo na http://www.zoohit.sk/ i s timto e-shopem mám výborné skušenosti.
Snad bys tam někde hlavně pro Berušku našla něco co by jí vyhovovalo.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod WereNee » 27 srp 2012, 23:58

Nakládat s tričkem můžeš samozřejmě jak chceš. Jen bych jako tvůrce byla ráda, aby neleželo moje "dílo" někde ladem. ;)
Až se na to budeš cítit a budeš mít i čas, zkus začít chodit na intenzivní terapii. Mě opravdu hodně pomohla a po dvou letech jsem na poloviční dávce léků a daleko víc v pohodě a deprese mám jen zřídka. Samozřejmě záleží i na tom, zda ti terapeut(ka) sedne a hlavně na vlastní snaze. Nikdy jsem nevěřila, že bych v sobě nemusela potlačovat vztek a další emoce a teď se kolikrát přistihnu, jak se nahlas "vsteknu", když se mi něco nelíbí a mám pokaždé ohromnou radost :D .
V týdnu se chystám s Barušou na kontrolu a pro léky k Jeklovi a Hauptmanovi, tak s nima ty granule ještě jednou proberu. Nedávno jsem si totiž uvědomila, že jsem zapoměla freticím přidat rok a už je jim pět. Tak nevím, kdy přejít na senior granule a hlavně jak to kombinovat s tím inzunolinem. Každopádně děkuji za odkazy!
Uživatelský avatar
WereNee
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10 pro 2010, 21:22

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 28 srp 2012, 19:53

WereNee, neboj, tvé tričko ladem neskončí :)

Já na terapii chodila k psycholožce rok, je vynikající, naučila mne odbourávat stres dýchacím cvičením a autosugescí - funguje to výborně.
Ale jelikož teď měnim zaměstnání a vybavuji i řešení praktické existence matky (celkem hektické období pro mne), netroufnu si zatim dávky antideprasiv snižovat.

Co se týče těch granulí pro tvé fretky:
jestli múžu poradit - vybrala bych si XX granulí (dle složení, kočičích, kotěcích a fretčích) z těch e-shopú co sem ti poslala a ty nechala posoudit vetúm na VFU.
Toto sou totiž nejlacinější e-shopy a sou taky slušně zásobené co do sortimentu a seriozní co do dodávky.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 03 zář 2012, 21:19

Z Kožuchina se stal zmetek! Okamžitě jak ho pustím z klece, začne devastovat vchodové dveře - netuším proč. Implantát Supleroline mu stále "drží", varlata se nezvětšují.

Dnes sem ho pustila na chodbě se 2 francouzkejma buldočkama (mé sousedky), buldočci byli upachtění, Kožich v celku spokojen, ale nevylítán....on je asi na baterky :lol:
Příště uděláme foto.

Já dnes nastoupila do nové práce, první den hafo info, mám hlavu jak balón...ale cítím se tam moc dobře, výborné prostředí a komunikace s lidma.
Tak snad mi to vyjde....

V 56 letech měnit zaměstnání neni sranda :twisted:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod pinina » 04 zář 2012, 06:13

Je fajn, že se ti v nové práci líbí. Přeju ti, aby ti tam bylo opravdu dobře ;)

Že je Kožich na baterky? To určitě ne. Kdyby byl na baterky, tak mu je vyndáš a vypneš ho, ale on očividně jede na solární energii :lol:
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Kožich

Příspěvekod PxNxDx » 04 zář 2012, 14:22

bojim se, že se stihne přes de nabít i na noc ne? :lol:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

PředchozíDalší

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron