Kožich

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Re: Kožich

Příspěvekod martina » 12 led 2012, 22:36

jestli s kastrací váháš, co zkusit suprelorin? a kastrovat až v průběhu další říje, která by měla nastoupit cca rok a půl po aplikaci S.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 13 led 2012, 00:21

Martino, toto řešení zvážím určité. Díky.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod silva » 13 led 2012, 11:10

Já bych to, Johanko, vyřešila taky tím, že bych kastraci Suprelorinem o rok oddálila. Dřív se kluci podle mě kastrovali standardně při prvních známkách říje, takže v tomhle věku to asi není nic proti ničemu, ale zvaž spíš, jestli by ti to suprelorinové řešení nepřineslo větší pocit klidu. (Co si budem povídat, všichni víme, že jsi příliška a plašan!!!! :D :D )
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 13 led 2012, 21:17

Silvo, Martino, díky moc, Suprelorin už mám rezervovaný u svého veta a budem ho aplikovat zítra.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 13 led 2012, 22:15

Prosím, kdo máte skušenosti s "chemickou kastrací" Supleroninem, napište mi své poznatky.

Já vím, že to na foru or stránce info někde je, ale žel nemám čas hledat, bo řešim ještě X jiních existenčních problémú a jsem v časovém stresu.
Moc vám všem děkuji!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod martina » 13 led 2012, 23:33

moje zkušenosti jsou velmi krátkodobé a povrchní - jedna samička, aplikace cca před půl rokem, říje ustoupila do tří neděl, dosud vše v pořádku.

tady jsem ti vyhledala vše, co je na tomhle fóru suprelorin na fóru, na stránkách je taky jen minimum info http://www.fretka.cz/hormonalni-ukonceni-rije/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 14 led 2012, 00:17

Martino, díky moc za vyhledání!
Info mne utvrdilo o mém rozhodnutí...tož na zítra odpoledne jsme na aplikaci Suplerolinu objednáni na kliniku Bennett (MVDr. Čegiň).
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 14 led 2012, 20:01

Kožichovi byl Suprelorin aplikován. Tož budeme čakat na účinek.

Kožichin se opět předvedl u veta jako super komunikavní mazel, držel, jen trochu zafňukal (ta jehla je tlustá).

Předtím ale u oběda kousl "skorosyna" do paty tak, že sem ho musela zavřít do klece, aby "dítě" mohlo dojíst. Nechápu....Kožich vúbec nekouše"! Akorát "skorosyna" a jednu moji kamošku. Jinak fakt nikoho. Veta pusinkoval. :D

Díky tomuto foru a CZ klubu jsem zas za hvězdu, bo jsem "poučovala" renomovanou kliniku Bennett o aplikaci Suprelorinu u fretek. A to tato klinika je jedna z nejlepších pro fretky v SR.

Na FB mne napádá poradkyně chovu pro SR, která o Supleroninu nikdy ani neslyšela...se celkem bavim...

SR je asi fakt co do fretek na úrovni Ugandy :twisted:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 19 led 2012, 21:47

MjaZ zvažovala také dát svému fretovi tento imlantát. Konzultovala to s MVDr. Nemcem (klinika Bennett, BA), který ji prý řekl, že tento implantát je co do chemie organismu freťáka to samé, jako kastrace, snad ještě horší.

Prosím, mohli by ste mi někdo napsat názory vetú (MVDr. Chylíková, Lee) na to že sem dala Kožichovi v 10 měsících věku tento implantát?

Majdo, Silvo,Martino - moc prosím o pomoc s info!

Já žel nestíhám, páč řešim akutní situaci se svou matkou (Alzhaimer) a také své zdravotní problémy (onkologie, psychiatrie).

Díky moc!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod martina » 19 led 2012, 23:20

Johana píše:Prosím, mohli by ste mi někdo napsat názory vetú (MVDr. Chylíková, Lee) na to že sem dala Kožichovi v 10 měsících věku tento implantát?


co si o tom myslí chylíková, fakt netuším. co se týče aplikace suprelorinu, rozhodnutí je vždy na chovateli - chylíková mu sdělí rizika a pozitiva všech dostupných možností a nechá to na něm. můj dojem je ten, že se malinko přiklání k suprelorinu s tou výhradou, že je zatím relativně málo informací (aplikací) k objektivnímu posouzení.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 20 led 2012, 00:05

martina píše:co si o tom myslí chylíková, fakt netuším. co se týče aplikace suprelorinu, rozhodnutí je vždy na chovateli - chylíková mu sdělí rizika a pozitiva všech dostupných možností a nechá to na něm. můj dojem je ten, že se malinko přiklání k suprelorinu s tou výhradou, že je zatím relativně málo informací (aplikací) k objektivnímu posouzení.


Martino díky. Vím že o tomto je u fretek málo info (v SR asi skoro žádné, já tu poučovala vety z info z fora CZ klubu).
Já také z té aplikace Suplerilinu nejsem nadšená, ale řešila sem to takto i s ohledem na tvou radu....
Já musela tento problém řešit rychle, jelikož "mám na krku" těžce nemocnou matku, která má i Alzhaimra, nemoc jí propukla během 2 měsícú. Takže když sem si kupovala Kožicha, nepušila sem, že budu mít na krku matku s Alzhaimrem a že já skončim na psychiatrii...

Ale já nikdy Kožicha pryč nedám, vždy bude mít vše co potřebuje...smrdí teď hrozně, ale i tak právě teď spí v mé posteli :) Na noc pújde samozřejmně do klece.

A kdybych já mněla "chcípnout", Kožich má na účtu asi 3-4 tisíc EUR, pro toho kdo by ho kvalitně a hlavně seriozně dochoval.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Korky » 20 led 2012, 10:55

Johanka, drž sa!
My všetci vieme, že Kožich je posledná fretka na svete, ktorá by mohla nejakým spôsobom strádať ;) A suprelorin bol podľa mňa dobrá voľba.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Kožich

Příspěvekod martina » 20 led 2012, 11:05

každý zásah do přirozenosti je "špatně". ovšem zásahem do přirozenosti je už i to, že fretka žije s člověkem a kopíruje jeho životní rytmus místo původního tchořího.
taky si myslím, že suprelorin je o něco menší zlo než chirurgická kastrace, proto jsem do toho šla. ale za deset let zase můžeme mít úplně jiné informace a zkušenosti.

ty se uklidni a přestaň vyvádět. hysterická panička je to poslední, co kožich potřebuje :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kožich

Příspěvekod Renn » 20 led 2012, 11:22

Ahoj Johan,

Tvé příspěvky čtu pravidelně, ostatně jako celé fórum, jen málokdy však přispívám. Dovol mi napsat alespoň touto cestou vyjádření podpory v nelehké situaci.
Je to již pár let zpět, co jsme doma dochovali babičku. Žili jsme spolu s bratrem a rodiči v malém panelákovém bytě. Rozhodnutí vzít si ji z vesnice do paneláku uzrálo u mojí mámy poté, co šla babička hledat na půdu své zesnulé rodiče a zlomila si nohu v krčku. Bylo jí tehdy jen 68 let. Celá domácnost se u nás musela přizpůsobit všemu, co starost o takového člověka obnáší. S bráchou jsme se střídali u babičky o prázdninách-on dopoledne, aby mohl odpoledne za svojí slečnou a já zas odpoledne, než přišla máma z práce- i ve všední dny, to jsem byla první ze školy já. Bude to zn ít divně, co teď řeknu, al nevím, jestli bylo pro moji mámu horší, že ji nepoznávala, že žila ve svém světě, nebo ty ostatní, fyziologické, verbální, nebezpečné důsledky jejího chování. Vzhledem k tomu, že to nespadá do obsahu tohoto fóra, navrhuji ti psaní buď SZ nebo na e-mail Renata.pistelkova@seznam.cz . Babička u nás dožila 72 let. Před dvěma lety byla maminka jako zdravotní sestra v Břeclavi na pravidelném víkendovém semináři, který se tentokrát týkal Alzheimerovy choroby, o jejímž vzniku se zatím stále mnoho neví. Resp. ví se, že symptomy jsou důsledkem "měknutí"(neznám medicínský termín) šedé mokové kůry, ale neví se, proč k tomu dochází. Příští víkend jedeme s partnerem za rodiči do Hodonína, můžu se o tom s maminkou pobavit. Zvláště na to, co jim dávaly za rady. Z vlastní zkušenosti vím, že je nejdůležitější, aby měl člověk stále nějakou činnost a nekoukal do stropu nebo na televizi. Ve fázi, kdy má vlastní svět, stačí, když bude mít jasnou a jdnoduchou manuální činnost, jako třídit fazoli a hrách(popelka), motat vlnu do klubíček, srvnat pastelky podle barev. Velmi dobrým a prospěšným je pocit, že se ten člověk o něco nebo někoho stará. Zaměstná ho to dševně i fyzicky. Umí-li maminka šít, ať šije šatky pro panenku. Pořiď ji časem panenku, klidně potom i s postýlkou. Vím, že to zní teď divně, ale na tom školení mámě řekli, že je to skvělá terapie pro pacienta. A následně i pro rodinu - protože až se ti stane, že e tě maminka zeptá OPRAVDU 56x na to, jakou barvou máš vyšít toto jablíčko(babička uměla vyšívat, tak jsme jí pořídili několik předkreslených vzorů), hrozí, že se zcvokneš. Lepení lineckého marmeládou do komínku, nrebo hvězdičky na kolečko už jsou pak jen drobné věci... :-)

Držím Ti palce, ať mezi těmito životními mantinely bruslíš co nejladněji. A když přijde splín, postěžuj si kožichovi. Jeho pohled "A co ako???" jistě spraví náladu:-D

Renn.
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 21 led 2012, 22:56

Moc vám všem děkuju za podporu!
Renn, až určitě ti napíšu.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 23 led 2012, 19:57

Po delší době jedno "Kožiší" foto:

Obrázek
https://picasaweb.google.com/vlnak.vlna ... 6819253666
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Pavla Henzlová » 23 led 2012, 21:07

Roztomilý Kožíšek, jako vždy.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 26 led 2012, 21:26

Kožuchinovi byl Suplerolin implantován 14.1. což je skoro 2 týdny. Značkování nijak neustalo, krom toho začal i kousat, nijak zle, jen mi chce furt "držet ruku" v hubě...ale jak protestuji tak by i přitvrdil.
Tož doufám, že ten implantát už konečně zabere, páč fret vyžaduje "prohánění" cca 5-6 hodin od cca 7,00 ráno a pak cca 3-4 hodiny cca od 17,00 večer. Jsem sice doma na PN, ale musim akutně řešit věci kolem hospitalizované matky a takto se moc nemohu hnout z domu. Tož co jde řešim telefonicky (špitály maily nemaj) a mám účty za telefon jako Slovnaft :-)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 27 led 2012, 23:09

Takto chrápe Kožich počas dne když je na volno ve své oblíbené "míse na těsto" v koupelně:
Obrázek
https://picasaweb.google.com/vlnak.vlna ... 6344431762

Zdá se mi, že Kožich už očúrává (značkuje) trochu méně.
Nijak agresivně nekouše, jen líže a chce mi držet a tahat ruku. Pokud je vzhúru nemám šanci si v klidu sednout, okamžitě je na mně. Zajímavé je, že přítel ho jako "oběť" vúbec neláká. S nim si jen rád hraje a nechá se od něj "opečovávat".

Zítra to budou 2 týdny co mu byl aplikovám implantát Suprelorine.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Jolana » 28 led 2012, 07:20

Johana, on ťa nekúše. On si z teba spravil svoju samičku! Písali tu, že te tá chémia začne fungovať až po troch týždňoch. My keď sme si zaobstarali zvieratá, tiež sme netušili, že na tom budeme niekedy tak zle ako teraz. Takže sa modlíme, aby nám niektorý štvornohý člen rodiny neochorel. Ale na druhej strane hladkanie tých chlpatých kožúškov nám pomáha lepšie zvládať stres a máme prečo žiť. Tak sa držte a keby si niečo potrebovala, tak vieš kde ma nájdeš.
Jolana
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 kvě 2011, 20:50

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 28 led 2012, 12:28

Jolana díky. Já vím že sem byla Kožuchinem "povýšená" na samici :lol: Ale tak jak Kožich drží mou ruku, tak by fretku určitě neurdžel, zdrhla by mu, páč je skutečně jemný.

Za "totáče", kdy nebylo nijak běžné chodit k psychiatrovi a celkem se to tajilo, doporučila obvoďačka jedné naši známé, která mněla deprese, "třikrát denně hladit psa" ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 29 led 2012, 23:27

Vypadá to, že Kožichovi začíná implantát (Supleroline) zabírat. Je 14 dní po implantaci, značkuje už málo, stále se mne snaží tahat (ale velice decentně, samičku by takto neutáhl). Také už nevyžaduje deně běhat 10 hodin, jen tak 5. ;)
Žere OK, granule TF Baby + maso a pamlsky (kousek papriky, mandarinky, jablka - to jen za odmněnu).
Hraje si, lítá skáče, je veselý.
Váží teď 2,09 kg před začátkem řije vážil 2,17 kg.
Je vysloveně "masitý" má svaloviny tolik, že mu nenahmatám žebra (a neni to tuk, to bych poznala) :)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 02 úno 2012, 23:02

Kožich buda zítra 3 týdny po implantátu Suplerolin. Neznačkuje už vúbec. Občas (ráno) má tendenci mne okusovat a tahat, ale velice jemně.
Je stále hravý, vymýšlí "kraviny", je veselý. Žere dobře. Teď váží 2,0 kg.

Jen mi dělá starost jeho srst:
Koupaný a šamponovaný (šampon pro fretky od Bernina) byl od narození jen jednou, někdy na podzim 2011. Pak dost pelichal, tož sem ho vyčesávala "kožichátorem". Už před implantací Suplerorine se mi srst na zádech (cca 10 cm po délce v prostředku zad) zdála méně kvalitní, ale připisovala sem to přesrsťování.

Teď už nepřesrsťuje, ale na těch zádech je ta srst stále "nekvalitní".

Kožich žere granule TF-Baby, cca ob den syrové kuřecí maso i s kúží (krom granulí), občas trošku ovoce (mandarinka, jablko) a občas kousek papriky. Při stříhání nechtú a vážení (asi tak 1x za 1-2 týdny Calopet). Bezopet sem dávala jen jak přesrsťoval.

Múže ta nekvalitní srst souviset s přesrsťováním a následnou aplikací Suplerolin????

Kdo ste aplikovali Suplerolin, prosím napište mi jestli se po aplikaci objevil nějaký problém s kvalitou srsti.

Díky moc!

Kožichovi sem už objednala losový olej Kronch
http://www.petstore.sk/Koza-a-srst-maci ... 50-ml.aspx
Naposledy upravil Johana dne 03 bře 2012, 22:29, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 17 úno 2012, 21:06

Kožich se má fajn, neznačkuje, žere (stále TF Baby, ale už budu příště objednávat TF Adult, Kožichovi bude 10.3.2012 už rok...to to letí), nehubne, nekouše (ani cizí lidi), je hravý, vymýšlí blbosti, válí se se mnou a přítelem večer a ráno v posteli a všichni si to užíváme.

Nemám dojem, že by mu implantát Suplerolin zatim nějak škodil. Řiji mu ukončil.

Jedno dnešní fofo (z cca 20 záběrú "neřízené střely" vyšla jen jedna fotka)

Obrázek
https://picasaweb.google.com/vlnak.vlna ... 8121146546
Naposledy upravil Johana dne 03 bře 2012, 22:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Pavla Henzlová » 18 úno 2012, 15:46

Vyšla sice jen jedna fotka, ale zato překrásná !
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: Kožich

Příspěvekod PxNxDx » 18 úno 2012, 17:09

A Kožich na ní vypadá přespokojeně ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 18 úno 2012, 18:12

Díky za pochvaly :oops:
Bodejť by ten rozmazlenec nevypadal spokojeně, když mu 24 hodin denně dělám pomyšlení.
Dneska dopoledne byl jak z divejch vajec, za boha nechtěl být v kleci, takže sem byt 1+KK uklízela (běžný úklid) na etapy 5 hodin :lol:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Pavla Henzlová » 25 úno 2012, 10:03

Přeji Kožíškovi vše nejlepší k jeho dnešnímu svátku :D
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 25 úno 2012, 14:32

Kožich moc děkuje :D
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kožich

Příspěvekod Johana » 03 bře 2012, 21:34

Kožich s implantátem Suplerolin je bez řije.
Je úžasný, stále vymýšlí nějaké hovadiny, občas i demoliční :lol: , je mazlivý, přijde se i sám pomazlit, je temperamentní, lítá po bytě jak neřízená střela. Tim pádem je také hodně osvalený "masitý".
Kožich je moje terapie, a výborná, abych zvládla své nemoce a matku s Alzhaimerem. Tento názor má i moje psychiatrička.

Kožuchinovi dávám cca 2 týdny denně lososový olej Kronch, srst má teď vynikající, kvalitní.

Pár ne moc zdařilých foto:

Obrázek

Obrázek

https://picasaweb.google.com/vlnak.vlna ... nPreMajdu#
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

PředchozíDalší

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků