Naše "fetkopetky"

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Liška » 12 kvě 2011, 09:24

Fredy, sameček, 22.5.2010, naše první fretka.
Chicky, samička, neznámý den a měsíc narození, cca květen, červen (dle majitelky) - 22.5.2009, naše druhá fretka.
Bára, samička, 13.10.2010, naše třetí a zatím poslední fretka.

Fredyho jsme si přivezli v červenci jako mládě od chovatelky Š.P. z Prahy 10. Byl to osmitýdenní dráček, vážil 700g a my jsme si ho zamilovali. Teď je to dvoukilový mazlivý samec, který si nechá líbit úplně cokoliv.

Chicky, v té době asi roční, jsme v srpnu pořizovali Fredymu jako kamarádku, koupili jsme ji s veškerým vybavením co měla, od hraček až po klec v Liberci. Bohužel na tom byla špatně. Celý první rok krmena Whiskasem, ráno mističku granulek, večer taštičku s nějakou omáčkou. Při příjezdu měla 450g, vypadanou srst na hlavě a byla úplně přeříjená, pravděpodobně měla první a tedy dlouho trvající říji (jejich veterinář prohlásil, že vypadanou srst má od toho, jak se snaží utéct z klece). Byla špatně naočkovaná a do teď je velmi psychicky nevyrovnaná. Důvodem prodeje byl majitelčin přítel, prý si měla vybrat jestli on nebo fretka. Jak to dopadlo víte. O tom, že kouše nám samozřejmě nikdo neřekl. Majitelka ji pravděpodobně měla ráda, ale o fretky se prostě starat neuměla. Slíbila jsem jí, kvůli jejím prosbám, že jí budu posílat info a fotečky, ale po týdnu se již neozvala. Do teď má nálady kdy kouše do všeho co se pohne a kdy kouše jenom pro radost mého přítele. Všechny fretčí hry jsou jí cizí, jenom se tu a tam plouží po bytě a nic nedělá. Teď má váhu kole 660g.

Báru jsme koupili nedávno, cca měsíc zpátky. Je to zlatíčko rozpustilé. Kilový "špekounek" jak prohlásila paní doktorka Chylíková. Pro ní jsem jela do Jihlavy, taky jsme jí koupili se vším vybavením. Bára je neskutečně fretčí. Mám z ní velikou radost, protože po tom, co jsme dali holky do jedné klece (resp. spíš do "fretkoneláku" čti: fretko panelák) začala Chicky ožívat, Bára dokonce Chicky naučila kvokat a syčet. Z holek se stává nerozlučná dvojka. Jinak je Barča ještě takové lekavé trdýlko, ale to bude v pořádku. Majitelé ji museli dát pryč, protože se budou stěhovat a tam fretečky nechtějí :-(. Na Báře je ale poznat, že je to vymazlená fretečka, které páníčkové věnovali nesčetně času a lásky. Na její povaze je to hodně znát.
Naposledy upravil Liška dne 12 kvě 2011, 19:54, celkově upraveno 2
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Smraďoši aneb jak jim říkáme

Příspěvekod Liška » 12 kvě 2011, 09:31

Fredy, celým jménem, Frederick Joliot Curie: Fetkopus, Friťák, Freďošek, Velkofretka (zapomněla jsem, že spolubydla říká Fredymu Pedro)
Chicky: Chickypliša, Chicklyškoun, Pikliškoun, Kousavka (už zase ne), Potvora chlupatá, Sviňucha podšitá, Mikrofretka
Bára: Barčela, Bařena, Barčelína, Barýsek, Barča, Baruša, Trdýlko, Kousavka (pokousala snad veškeré osazenstvo oslav 1.narozenin FB), Malofretka
Naposledy upravil Liška dne 22 kvě 2011, 18:22, celkově upraveno 3
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Naše nemoci

Příspěvekod Liška » 12 kvě 2011, 09:40

Co jsme si už prožili:
Fredy - rýma a kašel
Chicky - přeříjení, přeočkovávání v jednom roce v podstatě odznova, vstřebaná mláďata (asi), rýma a kašel a zánět močového měchýře
Všichni - třepivé drápky, střevní chřipka, svrab, zánět v uších

Fredymu jsme cca před třemi týdny nechali implantovat Suprelorin místo kastrace. Ráda bych tady mimo jiné zaznamenávala, jak nám implantát působí a jak funguje.
Naposledy upravil Liška dne 22 kvě 2011, 18:18, celkově upraveno 1
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Suprelorin

Příspěvekod Liška » 12 kvě 2011, 10:27

Na veterinu chodíme sem: http://www.veterina-svobodnik.cz/
Aplikaci implantátu jsem konzultovala jak s MVDr. Svobodníkem, ale také s MVDr. Chylíkovou a MVDr. Jeklem. Po zvážení pro a proti jsme se rozhodli suprelorin dát.

Pro: neúnosný stav hyperaktivity, neustálého značkování a tahání samiček, tzn. permanentní oddělení samiček a samce, což ale docela nejde, když chtějí z klece ve stejnou dobu; nechtěli jsme ho vykastrovat, protože je to krásný samec a chtěli bychom po něm mláďata.
Proti: Odzkoušeno teprve na dvou generacích fretek, umělé hýbání zvířeti s hormony.

Implantát se aplikuje podobně jako čip, aplikátor vypadá jako injekční stříkačka akorát s velikou jehlou (asi tak dvakrát tak velkou než je jehla, kterou dávám krev). Žádnou narkózu jsme nedostali, jediné co, tak Fredymu veterinář oholil kousek srsti mezi lopatkami, kam se implantát aplikuje. Druhý veterinář, který působí v této ordinaci však ani srst neholí. Celá procedura trvala asi pět minut. Po jehle zůstane poměrně veliká rána, ale ta naše byla úplně čistá a po asi pěti dnech neznatelná.
Po třech týdnech je implantát zatím stále na místě (mezi lopatkami). Fredymu nijak nevadí v pohybu ani v jiné činnosti.
Zatím ještě nezabral úplně (stále tahá samičky, značkuje) ale pomalu se zklidňuje.
Naposledy upravil Liška dne 22 kvě 2011, 18:17, celkově upraveno 2
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Po***ní až za ušima

Příspěvekod Liška » 13 kvě 2011, 22:17

Kvůli střevní chřipce jsme byli v pondělí nuceni přejít na z TF Baby na TF Activ. Změna granulek jakoby je úplně vyměnila. Chicky, nehravá flegmatička mě dneska proháněla po celém bytě a tančila přede mnou jako blázínek. A Fredy, kterého jsem už dlouho neviděla si hrát běhal po bytě celý den, tančil, couval... Tak jsem ho vzala k večeru ven a to jsem za ním musela dokonce běžet, abych mu stačila a běda když jsem ho předběhla!
Ale proč dneska píšu, Fredyho jsme pustili po dlouhé době s holkami, nechci to zakřiknout, ale netahal je nikam, naopak, poměrně hezky si s nimi hrál a běhal. Vypadá to, že už nám pomalu začíná fungovat implantátek.
Značkuje zatím pořád, ale už mu třeba nesmrdí kožíšek, dokonce hezky voní! Varlata má stále jako říjňák, jsem zvědavá, jestli se opravdu zatáhnou, jak veterinář sliboval.
Naposledy upravil Liška dne 22 kvě 2011, 18:17, celkově upraveno 1
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Ring volný

Příspěvekod Liška » 18 kvě 2011, 10:49

Včera se, náš velice trpělivý friťák, Freďošek rozžhavil do běla!
Pomalu jsme ho začali seznamovat s Bárou (momentálně jí říkáme hysterka :-D) ta ho ale nenechá se přiblížit ani na krok a vždycky když Fredy udělá tu chybu, že se přiblíží, schytá takové kousance doprovázené příšerným řevem (vždycky vyletím co se děje, kam se zase fretka zašprcla a on je jenom Fredy blíž jak pět metrů od Báry), až je mi ho chudáka líto, on to s ní myslí dobře (no, na druhou stranu, když je nepoučitelný...). Jenže včera našemu dvoukilovému samci došla s hysterickou netykavkou trpělivost, čapnul jí za bok a "trhlal" a "trhal" a "trhal". Tentokrát se Bářin ryk vystupňoval až skoro do ultrazvuku a to se opravdu nedá poslouchat.
Bára pak útočila na vše co se pohlo, tak jsem to schytala taky. Než se uklidnila, uběhlo nějakých deset minut a i potom ještě kňučela při každém mém pohybu (uklidňovala jsem ji na klíně).
Fretčích řevů jsem zažila dost (Fredy byl taky hysterák) ale tohle bylo opravdu něco.
Naposledy upravil Liška dne 22 kvě 2011, 18:16, celkově upraveno 1
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

1. narozeniny FB - Poslův Mlýn

Příspěvekod Liška » 22 kvě 2011, 18:16

Tak jsme byli na srazu fretkařů v Poslově Mlýně. Strašně moc jsme si to užili. Až na to, že Fredy je miláček na lidi a na fretky drak, Chikyně to bylo jedno a Bára je tak neskutečně zvědavá a bojácná, až nás mají za agresivky. Barčina zvědavost ji vždycky dovedla k freťulce (jakéhokoli pohlaví, věku, barvy...), ale strach ji nařídil zaútočit. Takže než se na čuchání či poznávání dostalo, už byla zakousnutá. A pak začala kousat i do lidí. Měla toho chudinka dost...
Pro všechny účastníky: Ale BÁRA není AGRESIVNÍ, je jenom USTRAŠENÁ!!!

Pátek:
začátek byl v pět, ale než jsem stačila všechny věci zabalit a nasoukat do auta bylo pět a my byli ještě doma. Jinak pátek probíhal velmi umírněně, Bára byla ještě hodná, o Fredym to víme a Chicky to bylo jedno. Byla super večeře a fetkopetky byly moc hodné.
Sobota:
Problém, výlet na Bezděz. Fredy statečně běžel skoro celou cestu tam. Bára běhala tu a tam a mnohem víc než chodit ji bavilo kousat do lidí. (Chuděra byla celá vyplesklá ze všech těch lidí a fretek.) Chicky se nesla, byla označena za mazlivku a Jirka z Olomouce se rozhodl, že nám ji už nevrátí, Chicky by to stejně bylo jedno. Pak Jirka adoptoval Fredyho a tím Fredy dostal příležitost se ulít a jet "domů" autem. Po cestě našel sýrové ňaminy, které domácí fretky žerou po kilech, ale jak na ně nebyl zvyklý, dostal průjem jako Brno (taková zeleno-žlutá rosolovitá hovínka). Přišli jsme zpět, úplně všechny fretky padly za vlast. Děti bohužel ne. Skákali jsme na trampolíně a hráli voleyball.
Neděle:
Bára už nebyla taková kousavka, ale jenom proto, že jsme ji nikomu nepůjčili a nenechali ji přiblížit se k jiné fretce než Chicky (Chicky je totiž Bára jedno). Holky společnými silami, ale hlavně tedy Bára, vyhloubily past na mamuty pod jednou z chatek, kterou poté dovedl k dokonalosti Číro.

Teď už jsme doma a nevím jak to Fredy dělá, ale je akční, vybalil mi všechny věci a lítá tunelem tam a zpátky. Já jsem grogy, Jiřík je grogy..
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Johana » 22 kvě 2011, 18:27

Liška: hrozně ti takovýto výlet s fratkama závidím, muselo to být super. Škoda že v SR (kde žiju) se nic takového jaksi nedá zorganizovat.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Liška » 22 kvě 2011, 20:10

Děkuji Johano, bez tebe bych úplně zapomněla poděkovat Boleslavským holkám za to, že něco tak moc báječného dokázaly zorganizovat.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

NAROZENINY

Příspěvekod Liška » 22 kvě 2011, 21:12

Dneska Fredy slaví 1. narozeniny, už je to velký freťák a k narozeninám dostal tyrkysovo-hnědý hamak s kytičkou ;)
Chicky má dnes druhé narozeniny a dostala celý balík houbiček na mytí nádobí. Chicky posílá poděkování Hance s Lindou a Čikem za super nápad na narozeninový dárek.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod martina » 22 kvě 2011, 22:57

gratulace fredovi i chicky k narozeninám! :o)
jen pozor, jestli jsem to správně pochopila, pak houbičky nejsou vůbec vhodná hračka pro fretky. přesně naopak - pěna je pro ně velmi nebezpečná, můžou si ucpat střeva.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Liška » 23 kvě 2011, 07:43

Neboj, hraje si jen pod dozorem a molitan nežere. A moc děkujeme za přání k narozkám!
A, opravuji, uhlídat se fretka nedá, houbičky odebrány, koupeno balení tenisáků.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod martina » 23 kvě 2011, 10:12

a víš, že mi bylo úplně blbý zrovna tobě psát takovou "samozřejmost", že věci z molitanu jsou pro fretku na hraní (i na pelíšky) naprosto nevhodný? :o)

z toho je vidět, že se skutečně musí pořád dokola opakovat totéž, k to, co se nám "starým" zdá samozřejmé a vůbec o tom nepřemýšlíme, a naopak jsme někdy podrážděni, že meleme dokola furt totéž...

díky za připomenutí, liško! :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Liška » 23 kvě 2011, 10:36

Já vim, že molitan ani tu pěnu, ze kterých houbičky jsou, nemají fretky mít. Ta jedna, co ji má už dlouho tak ohryzaná není (pečuje o ní a nosí ji z místa na místo), ale ona má teď nějaké trhací období a nové houbičky vzala do tlamy a třásla tak dlouho, dokud z nich nelítala pěna na všechny strany. Uhlídat ji ale opravdu nejde :-(
Doufám, že tenisáky budou v poho. Ikdyž to zelené vláknité cosi čím jsou potažené... no nevím, uvidíme.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod martina » 23 kvě 2011, 11:33

ehmm, taky mě to napadlo, že to chlupaté cosi na tenisáku nebude ideální, ale nechtěla jsem být za paranoidního mravokárce... takže jinak - tenisák je lákavý, svým fretkám bych ho nepůjčovala ;o)

co sisál? chrastící kouli omotanou sisálem diesel miluje a láskyplně ukrývá (do klece, tam je prý bezpečno). blbý je, že už jí má dost zničenou a já nemůžu sehnat novou. jiný tvary ano, ale ne chrastící kouli... :o/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Liška » 23 kvě 2011, 11:55

Doma chrastící sisálovou chrastící kouli máme, klidně ti ji věnuju, zůstává zcela bez povšimnutí všech našich fretek.
Jestli ani tenisák ne, tak to už si hraje jenom s kobercem... Jo a vlastně ještě s mým zeleným pejskem (asi je na takové výrazné barvy) ale to je plyšák kterého jsem dostala když jsem byla úplně maličká a toho já nedám!
Má teď zkrátka období, kdy potřebuje něco chlupatého k demolici. Ale co jí pořídit, když všechno chlupaté, co by bylo ku zničení jí může ublížit?
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Johana » 23 kvě 2011, 12:00

Liška: já mám všechny plyšáky uvázané na dlouhých gumičkách, čiže mi je fret nemúže někam odtáhnout a bez dozoru sežrat. Gumičku uvážu na kliku od dveří a jak fret plyšáka odnáší, guma brzdí až nakonec vystřelí plyšáka spátky...fret za nim letí: něco jako "trenažér" na vylítání freta :lol:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod martina » 23 kvě 2011, 12:03

no mně u tenisáku vadí ty dlouhé chlupy, které jdou snadno odžužlat - ale možná jsem fakt přehnaně paranoidní, začniem asi písať po slovensky či čo...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod martina » 23 kvě 2011, 12:03

sakra....
:o)))

p.s. sisálovou kouli beru, vem ji na schůzi, prosím! :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Liška » 23 kvě 2011, 12:05

Geniální! Když já nemůžu zlynčovat svého pejska :-(
Myslíš, že by to vyřešily ty "krátkosrsté" tenisáky pro psy?
PS: máš ji mít ;-)
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Johana » 23 kvě 2011, 12:08

tak mu ňákého plyšáka kup, ať má vlastního ;) Kožich má moc rád ten plyšový bodlák, myš a žábu od Majdy.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod martina » 23 kvě 2011, 12:11

Liška píše:Myslíš, že by to vyřešily ty "krátkosrsté" tenisáky pro psy?


nevím jak moc krátkosrsté, ale snad jo. každopádně dohlídnout, aby tenisák nezačal příliš plešatět :o)
vlastní plyšák není to ono, tak nebuď krkna a nech mu svýho!!
howgh.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Liška » 23 kvě 2011, 12:11

Koupim jí něco co nebude mít očíčka, aby to na mě nekoukalo :D
Všichni plyšáci, kteří mají oči se na mě smutně koukají když je smraďoši dachmají.
Když jí koupím ty uplně nechlupatý, tak ho nebude mít za co nosit a čumáčkem ho strkat nebude, to je moc velká "lady"
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Ferret news

Příspěvekod Liška » 23 kvě 2011, 12:32

A ještě jedna věc, musím se pochlubit, Fredy je ve FerretNews!!!
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Arthur

Příspěvekod Liška » 26 kvě 2011, 21:07

Fredy je žárlivec! Normálně se se mnou nebaví a když ho vezmu do náruče tak nechce dolů. A to jsem jenom přivezla domů Arthura. Arthur je říjňák a Fredy už pořádně ne-e. Přijde mi, že Arthur je jedna z mála fretek, která přežila venku. Nejde ani prohmatat, jak je namakaný, sílu má jako čtyři fretky najednou. V jednom mu tedy rozhodně nejde ani vyčistit ouška.
Zapomněla jsem - Arthurek je freťák z Měcholup.
Naposledy upravil Liška dne 27 kvě 2011, 08:31, celkově upraveno 1
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Žabka » 27 kvě 2011, 06:59

Větší osvalenost (a tudíž i síla) je jedním ze znaků kříženců tchoře a fretky. Z jednoho znaku se ale nedá nic poznat, a ani víc znaků není úplně průkazných, jen mě to hned napadlo, když sem si to přečetla, tak abys měla o čem přemýšlet :-)
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Liška » 27 kvě 2011, 08:30

Žabko, napadlo nás to taky. Právě po těch oušcích. Vlastně nás napadly dvě možnosti, buď se vymakal, protože dokázal přežít venku a nebo přežil, protože má lepší stavbu těla než fretka - takže kříženec. Jo a navíc má obrovský kulky (proti tomu našemu a Fredy je pořádnej macek) a strááášně smrdí i po dvojkoupání.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Liška » 27 kvě 2011, 08:44

Arthurek mi ale udělal velikou radost. Fredy se přestal prát s Bárou, spokojeně spolu dokonce spinkali celou noc v jedné kleci. A nevzbudil nás ani jednou Bářin ryk. Aniž by se s Arthurem setkali, tak se proti němu semkli a jsou teď jedno velké klubíčko, co drží pospolu.
Fredy po včerejší žárlivosti se ode mne ani nehne, běhá za mnou, spí se mnou, dává pusinky ikdyž si o ně neřeknu. Zkrátka o mě pečuje, dokonce vzorně chodí na záchůdek, aby mohl být pohlazen a věnovala jsem mu svoji pozornost. (Vyčůránek jeden).
Co bohužel Arthur nevyřešil je momentální rozežranost a rozmlsnost našeho osazenstva. Na setkání v Poslově Mlýně mi ostatní fretkaři rozmazlili fretky různými dobrotami. Všechny, kteří to dělali, roztrhnu jako hady!!! Stačí, abych si udělala vodu se šťávou a alespoň jedna fretka mi oblézá nohy, prosí a když nic, tak i panáčkuje!!! Moje (pardon, naše) hrdé fretky, pro které je pod úroveň o cokoliv prosit (neřeknou co chtějí a když to nedostanou, tak se mstí) teď při večeři panáčkují!!!
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Žabka » 27 kvě 2011, 09:03

Zkus se mu podívat na tlapky, tchoři a kříženci mívají větší "plovací blány" a taky mají lepší srst, takovou hrubší, ale přesto krásně hladkou a lesklou (ale se srstí může hodně udělat strava - zhoršit ji), ale takové pevnosti jako mají kříženci podle mě u normální fretky spíš dosáhnout nepůjde.
Ono není úplně pravděpodobné, že by se jen tak nacházeli kříženci, ale vyloučené to taky není.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Naše "fetkopetky"

Příspěvekod Liška » 27 kvě 2011, 09:08

Tak blány nejsou úplně moc výrazné, ale jsou tam (ne však větší než náš freťák). Srst má takovou zvláštní. Ani jedna z našich fretek nemá takovou srst.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Další

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron