ŽoFi & spol.

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 28 pro 2010, 21:39

jo, packa už se jí hojí, dělá se jí tam stroupek. na zítřek na 17hod jsme objednaný na kontrolu. jinak žere v podstatě jen z ruky a nebo to, co jí nasypu do pelechu.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 29 pro 2010, 18:52

Podobně divně mi žere Vlňák: z misky si granuli nevezme, ale z podložky co má na zemi pod miskou jo, takže sežere jen to, co mu vysypu na zem (víc ne).
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 29 pro 2010, 22:10

máme po kontrole:
ledvinový i jaterní hodnoty ješt o něco vyšší než před 10ti dny, glukoza nišší, srdíčko se zhoršuje. dostali jsme na 10dnů Legaphyton na podporu jater i ledvin a k tomu na 10dnů i marbocyl, ještě se mám stavit s močí
Naposledy upravil ŽoFiRo dne 30 pro 2010, 14:06, celkově upraveno 1
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 29 pro 2010, 22:37

Žofiro, jak ten Legaphyton dávkuješ?
Já našla jen tbl. kde je 1-2 tbl. na 10 kg živé váhy (psa, kočky)
http://vetshop.sk/legaphyton200-p-816.html

Marbocyl sou asi ATB, nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 30 pro 2010, 22:58

jo, jsou to tablety, dostává 1/4tbl na den. marbocyl jsou ATB, který se tu řešili před 11ti dny.

dneska jsem se konečně dostala na poštu pro balíček od Aleny, Žofka ale snahu žel neocenila, vyvio nápoj si jednou lízla z prstu a začla prskat, kaši si lízla z prstu 2x a pak už taky nechtěla, ale budu zkoušet dál, třeba si ještě dá říct. zbytek (cca lžičku nápoje a dvě lžičky kaše - rozdělala jsem toho jen malinko) dožral Filip, ale ten už je zas ve fázy, že žere všechno, co chutná, voní a nebo alespon vypadá jako jídlo. jinak Žofka si váhu zatím pořád drží na 800g.
takže Aleně velké díky a zkusila jsem objednat od RC ty VD feline Convalescence Support kapsičky, takže pokud jste je ještě nezkoušeli, pošlu nějaký ten vzorek ;)

o víkendu se vrhnem na odběr moči, to bude srandy poklopec.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 02 led 2011, 03:49

31.12.10
Obrázek - klik

v noci a přes den toho Žofka moc nesnědla, tak jsem do ní před chvílí natlačila cca 10ml kaše od RC, rozkousala mi během toho sice tři stříkačky, ale povedlo se.
------------------------------------------
2.1.11
máme za sebou odběr moči, protože mi u čůrání rovnou i kadila a tak z toho nic nebylo, nakonec jsem si tedy vyndala čistou mističku, vzala spící fretici z pelechu a nad mističkou jí pomačkala močák, výsledek byl okamžitý a čistý, vyždímali jsme skoro 4ml, tak snad to bude stačit :?
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 02 led 2011, 09:53

ŽoFiRo koukám že v manipulaci a ošetření fretky ses vymakala k dokonalosti skušeného veta! :-) Tos ji to břicho masírovala (odkud a kterým smněrem?), nebo jak si to dělala?
Držim palce ať máte výsledky OK, dej vědět.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 03 led 2011, 21:15

hlavně je potřeba vědět, kde má fretka močák a pomačkat přímo ten, masírování bříška jako takovýho zas tak moc nepomůže :)

Filípek
Obrázek - klik

Biginka
Obrázek - klik

Žofinka
Obrázek - klik

dneska byla Žofka celkem aktivní, ráno běhala a hrála si víc než hodinu a ted tu běhá už zase víc než půl hodiny. jí pořád celkem málo a jen když má granule v pelíšku, taky mi příjde, že jí kousání granulek unavuje, schroupe jich naráz jen pár, potom si na pár minut lehne a zchvilku zas pár granulí schroupe.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 03 led 2011, 21:38

Tohle (usínání nad jidlem) mi po poslední návštěvě veta (ale i po operecích) dělal Vlňák...sem ho prostě usnout nenechala, jak sem viděla že nad granulí klimbá, dala sem mu z ruky další omatlanou Calopetem, pokračoval dál v žraní.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 03 led 2011, 22:23

ona u toho neusíná, ale je vidět, že jí to vyčerpává a je z toho unavená, ke konci už granuli jen požužlá a jde si lehnout.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 03 led 2011, 23:09

Mně nejde do hlavy, že Žofka běhá a hraje si (to ji nevyčerpává)...ale nejí granule páč ji žraní vyčerpává. Kdyby byla vysilená tak že nemúže žvíkat, tak by si asi ani nehrála a neběhala...?
Nemúže to být jako u Vlňáka? Když má zájem tak běhá a pak rovnou jde chrápat...na žrádlo kašle. Musim mu ho strčit pod nos (a i několikrát po sobě) pak žere. No tož mu to běhání občas koriguju.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 05 led 2011, 01:49

3.2.11
ona tak žere bez ohledu na to, jestli běhá nebo ne. při běhání mívá zase stavy slabosti a padá, srdíčko se zhoršuje i na vetmedinu.
--------------------------------------------
4.2.11
dneska dopoledne jsme měli návštěvu. okolo 12. hod se Žofka trochu najedla granulek a dožadovala se puštění, poběhala si, tedy spíš skoro celou dobu žebrala od návštěvy, zase tu svojí cca hodinu, nakonec si vyžebrala piškotek a ani ten nesnědla celý. po zbytek dne pak už nejedla nic, až okolo 23. hod po půlhodinovym běhání se zase trochu najedla. pije pořád hodně, většinou si jde očuchat misku s jídlem, pak zamíří k misce s vodou a pije, znovu očuchá misku s jídlem a zase jde hned pít, pak většinou zaleze spát, ale z misky se nenají.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Hospitalizace

Příspěvekod Alena FB » 05 led 2011, 09:28

Ahoj....k ŽOfce... těžko říct co to může být... osobně bych navštívila MVDr. Jekla v Brně.. nám zachránil doslova těsně před smrtí Meddy, Brunny, Mikkyho, Nonu - a ta mu dala práce přijít na to, co jí vůbec je.. nebýt jeho, už by nebyla.. stejně jako ostatní jmenované.... Brunny měla velmi vysoký inzulinom, opravdu na hranici smrti, Meddy zánět lebeční kosti..... zajela bych se Žofinkou tam... :-) není u nás lepšího a odbornějšího doktora, opravdu.. :-) Alena
Alena FB
 

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 05 led 2011, 19:42

ahoj, díky, ale Brno je myslím si to poslední místo, kam bych se zvířetem na vet. jela, tím spíš, pokud by tam mělo zůstat na hospit...
s fretkama tu chodím na kliniku už nějakých 5let a nemůžu si stěžovat, tedy před 5ti lety mi tam Žofku kastrovali a "zapoměli" kousek vaječníku, ale to je věc, která se stává i těm odborníkům na jméno vzatých... máme tu za sebou dost ošetření i chirurgických zákroků a vše OK.

jinak výsledky z vyšetření moči ještě nejsou, asi až koncem týdnem, snad. vyholená olízaná noha už se taky zahojila, ale zato má hrozně fujozní a mírně zapálený pravý ucho, tak necháme okouknout.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 05 led 2011, 21:03

Jestli múžu... já bych taky na VFU Brno nikdy fretku nenechala hospitalizovat. Ošetŕit ano.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Korky » 05 led 2011, 22:15

A prečo by ste tam fretku nenechali? Počúvam na nich samé chvály, ale osobnú skúsenosť nemám. Ani nikto z blízkeho okolia.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 05 led 2011, 22:33

Korky,co do diagnostiky, chirurgie, ošetření fretky je určitě VFU vynikající. Ale co do hospitalizace tam neni starostlivost 24 hodin denně taková, na jakou sem zvyklá: že mi kolem hosptalizovaného freta skáče (den-noc, všední den-víkend) minimálně jeden vet (nebo X vetú), který mne po telefonu prúběžně informuje o stavu zvířete, krmí ho ze stříkačky, dává mu lízat pastu, vymněňuje mu deky když se fret pokaká, stará se jestli mu neni horko nebo chladno, uklidňuje zvíře, nosí ho v náručí...
VFU je profesně výborná klinika. Ale chybí mi tam výše popsaný individuální přístup...podle mne velice dúležitý hlavně u těžce nemocných nebo starých zvířat.

ŽoFiRo, sorry za OFF, když tak to smázni.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Korky » 06 led 2011, 10:13

Jasne, to chápem. Ja som našťastie ešte žiadne zviera hospitalizované nemala a dúfam, že sa mi to bude ešte dlho vyhýbať. Ale treba sa pripraviť, aspoň načerpaním infa :)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Alena FB » 06 led 2011, 11:26

Ahoj vespolek... dávám přednost odbornosti, léčbě... vím, že bez Brna by naše již zmiňované freťule byly po smrti... a to je tedy - alespoň pro mě rozhodující - než jestli denně lížou pastu, když vše ostatní mají.. pravda, Meddy přijela z Brna po 14ti dnech pěkně vypasená, ale zdravá a v pohodě... takže když byla doma na volno, jak je zvyklá, za pár dní z ní zase byla fretka akorát - krev a mlíko :-) a hlavně - ŽIVÁ a ZDRAVÁ.... jsem si naprosto jistá, že to, co má Meddy s ouškama, by nikde jinde nezvládli a Meddy už by nebyla.. osobně řeším všechny "vážné" případy právě v Brně a nikde jinde... Ale... je to věc názoru že? :-)
Alena FB
 

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod martina » 06 led 2011, 11:57

mně by taky ani tak nevadilo, že mému zvířeti "nedávají lízat v noci pastu", jako spíš to, že je při hospitalizaci v noci bez jakéhokoli dozoru. a to v může mít v některých případech fatální důsledky.

na druhou stranu je pravda, že zvířata (i lidi) vydrží víc, než si myslíme, takže prostě tu noc o samotě a bez dozoru a bez pravidelného podávání léků nebo krmení buď nepřežije nebo má kliku a přežije - a pak má většinou vyhráno. a možná je to tak i lepší, než zachraňovat "za každou cenu", kdo ví...

opravdu ale záleží na každém, jaký přístup ke svému zvířeti preferuje.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Alena FB » 06 led 2011, 12:04

a k tomu, že není fretka pod dozorem přes noc... tomu rozumím tak, že není nikde žádný lékař, který by se o fretku postaral? to se mi nezdá... na veterině mají služby, o víkendu, pořád... fretky jsou normálně na kapačkách, dle potřeb apod... takže... tomu se mi nechce věřit, že by tam nikdo nebyl.... a nechali fretku na pospas jejímu osudu... kdyby udělali vážnou (i drahou) operaci a fretce řekli : a dál se starej holka, my jsme udělali vše co můžeme.... to asi je blbost ne?
Alena FB
 

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod martina » 06 led 2011, 13:20

odpověď a případné pokračování tématu "hospitalizace fretek", které může být zajímavé pro víc fretkařů.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 09 led 2011, 20:02

7.1.11
výsledky z vyšetření moči pořád ještě nedorazily, snad tedy v pondělí. do pondělka máme marbocyl.
jíst pořád nic moc nechce, jí nastřídačku suchý a máčený granulky, ale aktivní je vcelku dost, vydrží běhat i 2-3hod denně (hodinu-hodinu a půl v kuse). mám jí ted ve velký přepravce u postele a okolo 4.ráno mě probudil šramot v přepravce a podivný "sípání, funění", tak první co mě napadlo, že problémy se srdíčkem. otevřu přepravku, šmátrám po fretce a zvuky ustaly, kouknu na fretku, vrátim do přepravky, fretka se vrtá v pelechu a znovu se začnou ozývat ony zvuky, znovu jí vyndám a je ticho. do přepravky už jí tedy nevracím, položim vedle sebe a nechám spát, je klid. znovu se to opakuje okolo 5. ráno, fretka spí a v tom mi došlo, že to nebyla fretka, ale lidi venku škrábají auta. na vet jsem naštěstí s "podezřením na sdíčko" volat nestihla, by bylo asi už rovnou na kazajku :roll:

jinak Tonic si s říjí letos pěkně pospíšil a snaží se znásilnovat Sema s Mišou, Semy je na něj velikej a navíc si to nenechá líbit, takže to většinou končí dřív, než to začne. Miša šla pro jistotu na samotku, ale nejspíš jí pak přestěhuju ještě k Filimu, když jsem mu sebrala Žofku.
---------------------------------------------------------------------
9.1.11
Žofka od sobotního večera odmítá už i máčený granulky, zatím jí tedy alespon kuřecí vývar s rýží a masem, který mixuju na kaši a dávám lízat z prstu, celý víkend prospala, dneska už i celkem málo pila, ale ani Filip není od pátku nijak moc aktivní, většinu času někde prospí a jíst taky moc nechce.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 09 led 2011, 20:09

ŽoFiRo a neskoušelas dát Žofce žrádlo a vodu tou stříkačkou, když už ji jednou vzala na milost?

Jak se teď oteplilo (venku, čiže se asi celkově zmněnilo skokem klima) Vlňák je taky míň aktivní, i když žere dobře.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 09 led 2011, 20:49

stříkačky došly, nadělala z nich cedník.
pár aktuálních fotek z dnešní večeře - mixovaný kuřecí vývar s rýží a vit. vločkama pro kočky http://pajisska.rajce.idnes.cz/Zofinka_ ... ek_006.jpg kvalita žel děsná, foceno fotákem, mobil je vybitej.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 09 led 2011, 20:54

Na těch fotkách to vypadá že z té misky žere. Nevadí ji tam ta lžička?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 09 led 2011, 22:19

ne, lžička jí tam nevadí, právě tam olizovala jen tu upatlanou lžíci, olizuje i upatlanou misku, ale jak je tam tý kaše víc, tak už to nechce.
na zítřek jsme objednaný na vet.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 09 led 2011, 22:24

Pak dej vědět jak ste dopadli u veta.

Vlňák si taky "vymýšlí" v kuchyni musí mít vyndané granule na podložce, z misky si je nevezme. Zajímavé že v koupelně si ze stejné misky bere granule v pohodě.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 10 led 2011, 12:20

kontrolu jsem musela odložit, tak jdeme ve středu, jinak vyšetření moči prý v pořádku.
dneska ráno jsem jí vzbudila na léky a pak mi tu hodinu běhala, skákala, hrála si.. ale granule pořád odmítá, tak já už nevím no.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 10 led 2011, 16:36

...a maso by si taky nedala?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

PředchozíDalší

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 30 návštevníků