ŽoFi & spol.

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Tomas » 02 črc 2012, 20:12

Všechno nejlepší zovko!!! Ad si zdravá a stasna ještě mnoho let!!! ;-)
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 16 črc 2012, 19:20

Mimča od Mišky dneska podstoupila prohlídku, vyšetření uší, první očkování a čipování, byl jim vystaven pas, všichni to zvládli naprosto bez problémů a snad ani nepostřehli, že se něco děje :)
v pátek by měl jet do nového domova šampanák Ceresek, ten půjde ke svýmu bráškovi Baridovi z lonského vrhu, ve stejný den možnááá odjede i albínka Cyntia a to ke kamarádce do Prahy, která už má doma taky dvě fretule, v sobotu by pak měl odjet druhý šampanák Cedrick do Ždáru nad Sázavou, to bude první fretík v rodině. tchoří holčička Célia si u nás ještě minimálně měsíc pobude, čeká až se páníček vrátí ze služební cesty a pak poputuje spolu s ním do Ostravy, albínek Caesar je zatím volný a naprosto úžasný.
spolu s miminama byl na přeočkování i Tonic, byl očkovaný jen proti psince a obešlo se to bez reakce.
Semy půjde na přeočkování ve středu spolu s Talim, Talimu budou ve středu 3 měsíce a čeká ho první očkování proti psince. u Semáka bych asi nechala zas vyšetřit i krev a zvažuju kontrolu srdíčka.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 24 črc 2012, 23:53

po mé týdenní hospitalizaci a útěku na reverz hlásíme novinky..
18.7. podstoupil Tali první očkování proti psince, ten den měl akorát 3 měsíce a vážil 1kg. spolu s Talim podstoupil přeočkování i Semák, vzhledem k tomu, že já jít nemohla, tak se nekonalo žádné plánované vyšetření, pouze očkování proti psince a vzteklině.
v pátek nás opustil jeden ze šampanů - Ceresek a v sobotu i druhý šampanák Cedrick, žel jsem se nestihla ani rozloučit, Cereska sice budem vídat, ale Cedricka asi ne, leda na fotkách.. nicméně majitelé byli prý příjemní mladí lidé a tak snad se bude mít dobře. v sobotu mělaodjet i Cyntia, ale s majitelkou jsme se domluvili na odběru pozdějším, až budu doma, Célia zůstává cca do poloviny srpna a Caesarius je stále ještě volný.
pár foteček Mišky a Célie
Obrázek
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 30 črc 2012, 18:49

Cyntii jsme v sobotu odvezli do nové rodiny do Prahy, kde na ní čekali už dva fretčí kamarádi, cca 4 letá samička Molly a cca 5ti letý sameček Hades, seznamování prý dopadlo v rámci možností celkem dobře, ještě jí úplně nepřijali, ale ani nijak přehnaně neútočí. doma nám tedy zůstávají už jen dvě mimča.

Tali ve věku 14ti týdnů přerostl Tonica a dorostl Semáka, začíná si na kluky pěkně dovolovat a občas už se je snaží i znásilnit. Váží 1,2kg, je hubený a dlouhý.

Žofce jsem po návratu z nemocnice nahmatala něco na pravé ledvině.. bud je hodně zvětšená a nebo je tam nádor, jinak žere, pije i vylučuje bez problémů, je vcelku aktivní, tak nevím, jestli to řešit.

momentálně jsme taky ve fázi stěhování do většího, 3+1, kde bych chtěla fretům zařídit samostatnou místnost.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 30 črc 2012, 21:19

Žofiro, nevim co ti bylo, proč si byla v nemocnici...ale snad už si OK. Doufám a moc ti držim palce!
A taky moc držim palce Žofce. Ať to cos jí nahmatala neni nic vážného.
Jsem moc ráda že se ti vyvedli freťata a že máš na ně kvalitní zájemce.
Stále tvé téma sleduju, jen žel nestíhám psát.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 08 srp 2012, 21:08

díky, zrovna ideální stav to není, v září mě chtějí kuchat a pak se uvidí...
Žofka se zatím drží v rámci možností dobře
Caesar s Célii byli v pondělí na přeočkování, mají už komplet psinku i se vzteklinou, s Talinem jsme byla na přeočkování dneska, taky už má komplet psinku i vzteklinu, všichni 3 to zvládli bez problémů.
z Caesara roste krásný kluk, stavbou těla i povahou se čím dál víc podobá Filípkovi.
fáze stěhování ted frety omezila, původně jsem měla v plánu je už přesunout do nového, takže jsem jim přestěhovala polovinu towerky a už třetí den nemám kvůli práci čas na to, abych odstěhovala i druhou polovinu včetně fretů, takže momentálně je v jedný půlce (tedy velikost furet XL) 6 fretek - Semy, Tonic, Tali, Miša, Celie a Caesar, naštěstí spolu všichni vychází naprosto bez problémů, většinu času chrápou v jednom hamaku, i když na výběr jich je tam několik. doufám, že zítra, nejpozději pozítří, už se k tomu dostanu.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod PxNxDx » 08 srp 2012, 21:27

Tak to držim palce, ať se k tomu co nejdřív dostaneš. Ikdyž mám pocit, že těm 6ti to vadí ze všech nejmíň ;) Hlavně, ať si Ty fit a zdravotně na tom co nejlíp (fyzicky i psychicky. Ono to souvisí) ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 10 srp 2012, 19:02

díky
freti jsou od včerejšího večera přestěhovaní, tedy zatím jen těch 6, Bigu se Žofkou mám ještě ve starym. vzhledem k tomu, že šestice spolu vychází naprosto bez problémů, tak jsem jim towerku už nerozdělovala a obývají jí společně celou.
pár mobilek z nového...
Obrázek
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 16 srp 2012, 20:56

dnes nám do nového domova u Ostrav odjela Célia
pár fotek z posledního dne

Tali bude mít v sobotu 4 měsíce, je to hravý cvok a zároven mazel, v xichtíku hodně zesvětlal.
pár fotek

Semák začal být hodně unavený, přestal jíst, takže od úterka jsme opět na veterině.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 16 srp 2012, 21:18

Krásné foto!
Semiškovi moc držíme palce, ať se mu zrdaví polepší a ať zas začne jíst.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 01 zář 2012, 08:31

od 18. jsme definitivně přestěhovaní, i když ještě ne zcela zařízení

Žofka snášela změnu hodně těžce, první týden byly záchvaty na denním pořádku, někdy i opakovaně, někdy jsme je podchytili ještě na začátku, jindy žel až dost pozdě, ale už se srovnala a je celkem v pohodě, i když už moc toho nenaběhá...
Semák na tom taky není zrovna nejlíp, měl období nežraní a zvracení, kdy ho napínalo na zvracení i když si k jídlu jen čuchnul, během pár dní zhubnul na 1kg a byl hodně zesláblý, krevní testy ukázali na špatnou funkci jater, dostává pastu na jejich podporu a čekají nás kontrolní odběry, momentálně už žere, ale je pořád dost zesláblý.
Biga je pořád stejný nezmar, bílá šmouha míhající se bytem a pořád stejná bestie milující lidi a likvidující všechno živý, přes klec pokousala Mišu, která jí lezla po kleci, tak, že jí museli sešívat nohu (stehno) roztržený až na kost.
Tonic letos kryl tři samičky a stal se otcem tří vrhů, prozatím tedy celkově všech pět krytí bylo úspěšných, jeho říje jsou pořád naprosto bezproblémové a nemá tendence nikoho otravovat ani nám doma značkovat, uvidíme jak to bude příští rok, kdy bude mít doma konkurenci :twisted:
Miša stále veselá, hravá a starostlivá, po odchovu se dostává do formy a na říjen/listopad plánujeme kastraci.
Tali 18.8. slavil 4 měsíce, jeho váha tento den byla 1,5kg, nyní již 1,6kg, přerostl Tonica i Sema, tož jsem zvědavá, kolik bude mít v dospělosti, jeho otec má údajně na zimu téměř 3kg, v létě neklesne pod 2kg a pak že jsou angory malé :) je velmi aktivní, živý a hravý. další poznatek, který jsem tedy postřehla hned, co jsem si Taliho vzala, ale asi jsem neuváděla - Tali, ač full angora MÁ podsadu. jeho nejlepším partákem je o měsíc mladší Caesar, kterého máme stále ještě doma, vydrží s nám blbnout celé hodiny, ideální doba na hraní je ale okolo 3. hodiny ráno, v případě že jsem po noční tak mezi 7.-8.ráno, kdy dělají v kleci neskutečný bordel.
pár fotek všech mrch a jedno video na konci alba
Obrázek
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Janda » 01 zář 2012, 21:22

Moc krasne video a uzasne fretecky.Mam ted taky 5mesicni angorskou holcicku ktera uz vazi 1300g jsem take zvedava kam az to dotahne :P
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 03 zář 2012, 22:16

Tali s Caesarem byli včera poprvé na vycházce u rybníka :) nějaké fotky:
Obrázek
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod pinina » 04 zář 2012, 07:19

Úplně luxusní fotečky!!!! Nádhera ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 08 zář 2012, 19:20

díky
byli jsme s Tonicem pozvaní do Teplic do zámecký na sraz miminek od Bejbi a Tonica, z 5ti miminek nakonec dorazili 3, ale i tak to bylo super. Celková účast byla 7 fretů - Bejbi a Tonic, Gina, Jamajka a Toust, mimo rodinu pak Tali s Caesarem. P.S.: matka mládat čistá tchořka po tchořovitých předcích, otec albín po albino a champagne předcích, kde se vzali ponožkatý děti, to nikdo netuší :)
nějaké fotečky tu
Obrázek
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Janda » 08 zář 2012, 19:34

Uzasny fotky a jeste krasnejsi fretecky :P
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Pavla Henzlová » 08 zář 2012, 20:03

Rozkošné fretečky :D
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 09 zář 2012, 19:41

Žofinka 8 let a 4 měsíce
Obrázek
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 09 zář 2012, 20:04

Žofinka v tomto věku vypadá úžasně. Strešně moc ji držim palce, aby se cítila tak výborně jak vypadá.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Janda » 10 zář 2012, 11:50

To je primo uzasny vek a opravdu Zofinka vypada moc a moc dobre.At ji to vydrzi :P
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod PxNxDx » 12 zář 2012, 12:38

Jak má tu anténku na posledních fotkách :D Je kouzelná. Přejeme ji spoustu zdravíčka!!
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 15 zář 2012, 00:30

díky, Žofka se zatím drží, i když už moc toho nenachodí, stěhování nesla hodně těžko, tak doufám, že už si na nový bydlení zvykla a nebude jí vadit má nepřítomnost... nebo tedy na můj pobyt v práci už si zvykla a samotu už i tady zvládá, ale od úterka mě čeká opět cca týdenní hospit, tak spíš či jí nebude vadit přítomnost cizích "hlídačů, krmičů a podavačů léků"... :roll:
Semák začal po nemoci konečně přibírat, už má 1,2kg, snažíme se chodit co nejvíc ven, tam má alespon trochu zájem o běhání, doma se mu do běhání vůbec nechce, sotva vyleze z klece.
s Mišou se chystáme na kastraci, počítám, že po návratu z nemocnice se objednáme, takže půjdem cca v říjnu.
jinak jsem dlouho uvažovala o změně krmiva, nakonec jsem se rozhodla zkusit orijen cat, dneska dorazil, freti neprotestují, i Žofka ho žere s chutí, tak uvidíme jak se osvědčí. samotný ho zatím dostali jen mimo klec, v kleci míchám se starýma granulema, kterých se ještě potřebujem zbavit.
no a aby toho nebylo málo, vypadá to, že máme "nového" člena smečky - Caesariuse, syna Mišky a Dextera, je to úžasný mazlík a flegmouš, který se hrozně rád vyvaluje v náručí a drbání si vysloveně užívá, takže to vypadá, že už nikam nepůjde :)
Obrázek
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 27 zář 2012, 18:37

freti zvládli týdenní hlídání bez problémů, Žofka dokonce začala přijímat léky rozsypaný do okurky nebo papriky, což mi dřív odmítala a musela jsem jí je cpát násilím. můj návrat asi nejvíc ocenil Caesarek, který vyžaduje každodenní mazlení a toho se mu nedostalo, takto se vydrží válet celé večery :)
Obrázek

včera jsem byla aktivní a vzala Mišu s Bigou na přeočkování, Miša to ustála bez problémů, Biga s anafilaktickým šokem, kdy přes hodinu vůbec nereagovala, čekala jsem jestli se probere a tak jsem měla možnost být i u kastrace feny německýho ovčáka. očkovaný byly obě vakcínou nobivac puppy DP, vyjímečně samostatně bez vztekliny.

dneska jsem si dala s Talim a Mišou kondiční vycházku, nějaký foto tu:
Obrázek
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Johana » 28 zář 2012, 19:19

ŽoFiRo, stále na tebe a tvé fretky myslím, jen nemám čas psát. Držim ti moc palce abys byla zdravá. A všem tvým freťulím taky.
Ten anafilaktický šok u Bigy je mi moc líto, hlavně že se z toho dostala.
Já už psinku u Kožicha (jelikož nemá zájem chodit ven) neočkuji.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 01 říj 2012, 23:37

díky, od zítra se vracím zpět do školy a práce, i když bych ješt neměla, ale..
já s fretama ven chodim, sice už ne tak často a ne se všema, ale ven s nima chodím a jsou spolu v jedný místnosti, takže očkuju a nemám zatím v plánu to vynechávat..

Dnešní váhy fretů:
Žofka - 8 let a 5 měsíců - 710g
Semy - 4 roky a 5 měsíců - 1,27kg
Biga - 4 roky a 4 měsíce - 670g
Gino - 3 roky a 4 měsíce - 1,19kg
Miša - 3 roky a 4 měsíce - 750g
Tali 5 měsíců a 2 týdny - 1,7kg
Caesar 4 měsíce a 1 týden - 1,45kg

dnešní foto Žofky
Obrázek

řádění smečky
Obrázek
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 02 lis 2012, 17:10

"dlouho" jsme měli klid a tak si to musíme zas vynahradit.
v úterý jsem byla chvilku s Miší a Talim venku, ve středu byl Tali trochu unavenější, ale pořád hravý, ve čtvrtek ráno, když jsem přišla z noční, už nebyl schopný se postavit, jeli jsme na veterinu. na pohmat měl citlivý bříško, na sonu a RTG byl plynatý žaludek plný tekutiny, teplotu měl jen 35 stupnů a byl dehydrovaný, nebylo možný zavést kanilu ani odebrat krev, dostal tedy infuzní roztok podkožně a zůstal na klinice s tím, že udělají kontrastní RTG a až se trochu zavodní, pokusí se znovu o odběr krve a zavést kanilu na infuze. okolo 6. večer byly výsledky krve, které měl v normě i kontrastní RTG, kde kontrastní látka zůstala v žaludku, jeho stav se spíš zhoršoval a nebylo jistý, jestli se vůbec dožije rána. rána se dožil. dělal se znovu RTG, kdy kontrast z předešlého dne byl pořád v žaludku, domluvili jsme se tedy na operaci s podezřením na cizí těleso, které se ale při operaci neprokázalo. dál zůstává ve vážnym stavu na klinice a není jistý, jestli přežije...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Tomas » 02 lis 2012, 17:38

je mi to tak líto chudak malej:-(
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod PxNxDx » 02 lis 2012, 18:16

Žofi :( to je hrozný. Doufám, že bude Tali v pořádku a hlavně pak napiš, co mu bylo. To je divný, že tak z ničeho nic :|
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Janda » 02 lis 2012, 19:50

Drzime vsichni moc palecky! :cry:
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Morgan24 » 02 lis 2012, 21:57

já i smečka držíme všechny palce co máme :-(
Atlas, Antaios, Valkýra a Mija s paničkou
Uživatelský avatar
Morgan24
 
Příspěvky: 91
Registrován: 26 lis 2010, 21:22
Bydliště: Praha 7

PředchozíDalší

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků