ŽoFi & spol.

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod PxNxDx » 09 čer 2013, 12:55

přesně tak. Žofinka počkala na narozeniny, oslavila s Vámi tenhle velký úspěch a v klidu odešla řádit za duhový most. I tak je mi to ale moc líto :(
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Tomas » 09 čer 2013, 18:08

to je mi líto upřímnou soustrast
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 05 črc 2013, 03:48

Díky všem, Žofinka už odpočívá vedle Filípka a Semči :(

polotchoř Echinops se u nás výborně zabydluje, máme ho necelé dva měsíce a prozatím se agresivně vůbec neprojevuje. braní do rukou zvládáme bez problémů, dokonce už u toho není ani křečovitý a nechá se chvilku i mazlit. už zvládáme i vycházky venku, kde byl ze začátku taky křečovitý a na ruce se ani nehnul, to samé po postavení na zem, ted už z ruky se zájmem sleduje okolí a na zemi pěkně běhá. zvládli jsme čipování a včera jsme dokončili i očkování, kdy ho vetka krom píchnutí i pořádně zmuchlala a žádný náznak kousnutí nebyl ani tam, tak věřím, že bude bez problémů i s cizími lidmi, i když krom vetky to ještě nikdo nezkoušel :twisted: seznámení proběhlo zatím jen s Mišou, Dakshou a Dilberem (tříměsíční potomci Miši) a vypadá to, že by si časem mohli rozumět, nechová se k nim nijak agresivně, občas se je snaží tahat, někdy si s nimi hrát, mimina jsou na něj ale asi příliš divoká a pokud ho vyzívají ke hře a skáčou po něm, raději uteče. několik aktuálních fotek tu:
Obrázek

dalším novým-starým přírůstkem je Daksha, angorská čoko holčička, dcera Miši a Taliho narozená 2.4.13. během prvních dnů po narození dostala infekci do očka, byla apatická a sourozenci jí od Miši odstrkovali, nicméně chut k jídlu jí nechyběla a lahvičku přijala naprosto bez problémů, i když za sourozenci začala zaostávat a měla o polovinu nižší váhu než oni, tak dokrmováním jsme je brzo dohnali a rychle přerostla i sestřičku Dayu, momentálně má 3 měsíce a přerostla i Mišu. na očku to také žádné následky nezanechalo. pár fotek tu:
Obrázek

a naším nejmladším přírůstkem je Metaxa SunTonic, albino standart holčička, dcera GinTonica (vnučka Sema, pra-pravnučka Filípka a Žofinky) a Sirény, narozená 18.5.12 a dovezena 2.7.13, shodou náhod a ne zrovna štastných okolností se obě data shodují s narozením a dovozem Žofinky. foto Sun
Obrázek

Tonda a Caesi se nám začali v době říje rvát, takže Caesi je na samotce a Tonda je s Talim, se kterým vychází naprosto bez problémů. Minimálně Caesiho a Mišu čeká na podzim/v zimě kastrace, uvažuju o tom i u Tondy, i když tam zatím pořád dost váhám, v podstatě se i v době říje chová jako neříjný.
pár fotek Taliho z předvčerejší vycházky
Obrázek

jinak nám smečka ve zdraví stárne, Biguš oslavila své 5. narozeniny, Tonda s Miší 4. a Tali s Caesim 1.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 31 srp 2013, 12:40

minulý týden jsme ke kleci furet tower, která nám slouží téměř dva roky, pořídila klec furet XL, kterou jsem použila jako nástavec na Furet tower a v současné době obývá třípatrovou Towerku GinTonic, SunTonic, Miša, Tali, Dilber a Daksha, až Tonicovi skončí říje a přestane žrát Caesiho, přestěhuje se Caesi k nim. takto vypadá třípatrová Towerka, focená v den sestavení a zatím bez vybavení, nyní už plně vybavená
Obrázek

Echinops je u nás necelé 4 měsíce, už mu skončila říje a pomalu začíná nabírat na zimu. Zvyká si na ostatní frety, pouštěla jsem ho vždycky s nějakou holkou, ale bál se a většinou před ní hned utekl do klece a schoval se do hamaku. Momentálně už běhá s celým harémem a malým Dilberem naprosto bez problémů. Dneska mi to nedalo a protože s Talim (dospělý nekastrovaný samec, už také po říji) po sobě ani přes klec nijak nejdou, zkusila jsem Taliho vypustit mezi ně a připravovala se na jistou vraždu a následnou sebevraždu až budu Echina z Taliho sundávat. Není to tak dlouho, co mi Echin pokousal přes klec Tonica tak, že jsme skončili na ošetření na veterině a nejspíš to zanechá na noze i trvalé následky ale nic z toho se momentálně nekonalo a kluci spolu vychází také naprosto bez problémů, třeba až budou mít bílí kluci po říji a kastraci, budou moct být přeci jen všichni v Towerce, alespoň přes období mimo říjí
Přikládám odkaz na dvě dnešní videa, první je Echinops s Dilberem a holkama a druhé je s Talim.
http://www.youtube.com/watch?v=asTzkeCQ ... e=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=H66m9TT8 ... e=youtu.be

a dnešní vážení:
Dilber - 2.9. 5 měsíců - 1 720g
Caesi - 1 rok a 4 měsíce - 1410g
Tali - 1 rok a 5 měsíců - 1 620g
Echinops - 2 roky a 3 měsíce - 1 830g
GinTonic - 4 roky a 2 měsíce - 1 450g

SunTonic - dnes 15 týdnů - 900g
Daksha 2.9. 5 měsíců - 860g
Bigča - 5 let a 2 měsíce - 750g
Miša - 4 roky a 2 měsíce - 790g, po období březosti a odchovu, kdy se její váha téměř zdvojnásobila a dlouho se držela na cca 1,3kg, se konečně vrátila ke své normální váze a v úterý jí čeká kastrace. spolu s ní půjde na operaci i Bigča, které se udělala na okem bradavička/nádorek.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 09 zář 2013, 13:54

Furet BigBig tower je už plně v provozu
Obrázek

3.9. podstoupila Miša kastraci a Biguš odstranění bradavičky/nádorku nad okem, obě zvládly operaci naprosto bez problémů, 17.9. jdeme vyndat stehy a měly by být výsledky Bigušky histologie.

Dilber a Tali - syn a otec
Obrázek
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 17 zář 2013, 20:50

Miša i Biguš mají vytažené stehy a máme výsledky histologie, Bigči nádorek nad okem byl basaliom, který se podařilo celý odstranit a tak už snad znovu růst nebude.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 03 lis 2013, 13:29

Daksha a Dilber včera oslavili 7 měsíců, oba se barvou stali kopií svých rodičů v angorském provedení.
Daksha
Obrázek

Dilber
Obrázek

z nejmladší holčičky SunTonic vyrostla krásná veliká samička a i přes svou velikost a váhu, je stále aktivní a velice obratná
ObrázekObrázekObrázekObrázek´

Biguška na výletě
Obrázek

a mix ostatních potvor z podzimní vycházky :)
Obrázek

dnešní váhy:
Kluci:
Dilber - angora - 7 měsíců - 2 175 g
Caesi - poloangora - 1 rok a 7 měsíců - 1 670g
Tali - angora - 1 rok a 8 měsíců - 1 850g
Echinops - polotchoř - 2 roky a 6 měsíců - 2 320g
GinTonic - standart - 4 roky a 5 měsíců - 1 500g

Holky:
SunTonic - standart - 5 měsíců - 1 250g
Daksha - angora - 7 měsíců - 1 120g
Bigča - standart - kastrát - 5 let a 5 měsíce - 820g
Miša - poloangora - kastrát - 4 roky a 5 měsíce - 790g
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Pavla Henzlová » 05 lis 2013, 17:25

Krásné fotky, sportovní výkony Sun Tonic jsou pozoruhodné.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 23 pro 2013, 17:10

v sobotu 7.12. jsme se zůčastnili výstavy v Krakowě. Stejně jako loni byla výstava velmi vydařená a pohodová, přihlášeno a v katalogu zapsáno bylo 137 fretek. Velkou radost mám z našich odchovů, především z vrhu "C", kdy se Caesarius umístil na 1. místě bílých samců a získal titul Nejlepší bílý samec výstavy, stejně jako loni GinTonic. Jeho sestra Cyntia, která jela i se svou majitelkou spolu s námi, se umístila na 1. místě bílých samic, získala titul Nejlepší bílá samice výstavy a také 1. místo dospělých samic. Během posuzování si mohl každý z rozhodčích vybrat nejsympatičtější fretku ze všech, které posuzoval a tak Daksha získala titul Nejsympatičtější fretka od Uny Reinsone. Metaxa SunTonic a Echinops byli uchovnění jako velmi vhodní k chovu a Echin ukázal, že s jeho povahou to není zas tak zlý a nikoho nepokousal :)
Foto z výstavy
Obrázek

Vánoční fotky celé smečky :)
Obrázek
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Klec Furet Tower pro vynalézavou fretku? Prosím o radu...

Příspěvekod martin.a.zaneta » 16 led 2014, 22:52

Ahojte,
moc Vás prosím o radu.
Mám 2,5letého freťáčka, poslední dobou už nemá tolik volnosti jako byl zvyklí a jeho klec také žádná sláva a proto jsem si řekla že mu pořídím něco většího, momentálně má jen takovou dá se říct noclehárnu. Přemýšlím,jakou klec zvolit. Udivuje mne že je tak malí výběr klecí pro fretky a ty ceny šílené. Freťáčka chováme v bytě a tak bych chtěla aby klec i hezky vypadala. Moc se mi líbí Savis royal suite a Ferret Nation (skrz tvar a zavírání klece) ale ceny u těchto dvou klecí se pohybují nad 7500,-kč. Také ještě přemýšlím o Furet tower která je cenově také drahá ale ne tak jako ty dvě předchozí (cca 5500,-kč), ale nejsem si jistá tím zavíráním dvířek, připadá mi to jako takové to klasické jako je na většině klecí,nemáte tuto klec náhodou někdo doma? Potřebuji se poradit s někým kdo ji má abych pak nelitovala,já mám totiž dost špatné zkušenosti poněvadž můj freťák je velmi vynalézavý a ty klalsická dvířka si jednoduše otevře, zkoušela jsem je i přivázat provazem ale ani to nepomohlo,do rána jsem poslouchala jak brnká drápama o klec a snaží se to přeříznout a to až do doby než se mu to nepodaří. Tímto prosím o radu osoby které tuto klec vlastní nebo vlastnily a chovají v ní vynalézavé fretky. Jak je to s tím zavíráním? A jak jste s ní celkově spokojeni? Někde na internetu jsem viděla že se prodává i jakýsi bezpečnostní zámek na tyto dvířka,myslíte že to doopravdy funguje? Děkuji za odpověď. Žaneta
martin.a.zaneta
 
Příspěvky: 4
Registrován: 20 úno 2013, 20:44
Bydliště: Šumperk

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod ŽoFiRo » 27 led 2014, 13:20

martin.a.zaneta, osobně mám jak furet tower, furet plus, tak i furet XL :) dvířka nejsou dělaná jako u většiny klecí na hlodavce, ale zavírání se ještě "provlíká" pod jednu mřížku, pokud by si i s tímto fretka poradila, pak úplně bez problémů stačí dát na dvířka karabinku, vůbec není potřeba vymýšlet nic složitýho nebo kupovat nějaký zámky... takto mám jištěnou klec furet plus s polotchořem, která má o něco slabší a ohebnější drátky než towerka nebo XL, takže při skousnutí si dvířka lehce otevřel, s karabinkama se ven se nedostane.
......................................................................................

freti nám už vesele říjí, kluci jsou v říji už nějaký měsíc a holky říjit začínají. hned začátkem roku nás tedy čeká velké "odkulování" kluků, Dilber dostal v pátek 24.1. suprelorin, Caesárek je objednaný na 10.2. na kastraci a během února čeká kastrace i Tonica, jen tam se musíme objednat později, protože jsem chtěla podrobnější vyšetření a veterinářka, která by nám ho udělala, tam ted není. u Taliho čekáme na jedno krytí a potom dostane taky Suprelorin. chovným tedy zůstane jen polotchoř Echinops a u něj si s chovem taky nejsem moc jistá, samičky ho nějak nezajímají, tedy celkově jiné fretky nijak moc neřeší, dokonce ani říjné kluky, se kterýma vychází úplně bez problémů.

víkend 17.-19.1. jsem strávili v Budapešti, kde se v sobotu konala III. mezinárodní výstava fretek, kam jsem přihlásila Dilbera, Taliho, Caesara, Echinopse, Sun a Dakshu.
Sun se umístila na 1. místě albino samic
Caesi se umístil na 1. místě albino samců
Daksha se umístila na 2. místě angora samic
Tali se umístil na 3. místě angora samců
Dilberek, ačkoliv byl ve stejné kategorii jako Tali a měl o 1,5 bodu víc, se neumístil a Echinops měl z mých fretek hodnocení nejhorší, ale body mu byly strženy pouze za držení těla a pohyb (-4), celkový dojem (-5) s poznámkou, že je příliš tlustý, s čímž se nedá nesouhlasit :D
fotky z výstavy:
Obrázek
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ŽoFi & spol.

Příspěvekod Pavla Henzlová » 28 led 2014, 14:09

Blahopřeji k velkému úspěchu. Fotky jsou překrásné.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Předchozí

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron