tchořenky T.A.T.

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 20 kvě 2012, 12:26

no to právě nejde.. zkoušela jsem vlhčený kapesníčky, ale jednou rukou jí dávám pastu a druhou se snažím otřít zadek. Přičemž ona tancuje, páč se jí to nezdá.. potřebovala bych ještě 3ruce k tomu. Dnes už žeře a kadí normálně, tak snad už to bude dobrý
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 26 kvě 2012, 20:18

tak během tejden dobrý, Terez začala normálně žrát, dostala trochu Glukopuru do vody a Calopetku na granule a vše bylo v normálu. Od včerejška se zase otírá o dno zadkem, má průjem a nežere...
to jako drží víkendový půsty? :roll:
v úterý/středu jedu na veterinu s myšákem, tak to začnem řešit...
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 26 kvě 2012, 20:30

Moc vám držíme palce...žel víc nemúžeme udělat...
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 26 kvě 2012, 22:28

Toňulka má 5. narozeninyyyyy
Takže Toňuláčku, všechno nejlepší, hodně štěstí, hlavně zdraví a ať máš vždycky po boku nějakou fretčí kamarádku, co zahřeje v pelíšku a poškádlí při hře :twisted:

Obrázek
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 27 kvě 2012, 11:08

Toníkovi (bože jak mě to nejde přes hubu, když vím, že je to holka :D ) přejeme všechno nejlepší k narozkám! A Terezka ať je hlavně v pořádku...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 27 kvě 2012, 18:03

Toňuldě přejeme všechno nej-nej k nerozeninám. :D
Ta fotka je super!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 29 kvě 2012, 17:23

Tak VŠECHNO NEJLEPŠÍ i Tobě, krásko. Hlavně zdraví, ať se nemusíme společně trápit. A taky ať ty Tvoje zoubky začnou poslouchat a přestanou do všech okolo kousat. My Tě přece máme rádi Terezko...
Obrázek
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 31 kvě 2012, 06:17

Tak jsme na veterině byli s Terez a bez bobku (nemělo cenu a hlavně nebyl způsob, jak nabrat a vzít s sebou vodu :roll: ).
Na veterině dostala dlouhopůsobící ATB plus výživu po které by se měla rozjíst. Pokud by to nepomohlo, máme dorazt v Po pokud ano, jedeme na kontrolu ve ČT. Případně by jí vzal krev na testy. Sám zmínil, že je vážně pohublá :?
Dokoupila jsem novou Calopetku a pooperační konzervu od Hill´s plus instantní pooperační výživu A....
naředila jsem konzervu vodou a Terez přes noc snědla celou mističku. Teď dostala nášup a zase baští... SUPER!!!
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod majda » 01 čer 2012, 08:14

Mě kupodivu kluci taky v pohodě i/d i a/d žerou , tak to je super, jen tak dál..
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 01 čer 2012, 13:26

tak už má snědenou polovinu konzervy... granuli teda ani jednu a na pevnej bobek s očekáváním čekáme
Naposledy upravil PxNxDx dne 25 čer 2012, 12:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 02 čer 2012, 08:06

tak konzervu Terez včera dojedla, bála jsem se, že nezačne žrát granule, protože během konzervy se jich ani nedotkla a dneska ráno jsme ji slyšela chroupat :D
vypadá to, že se to obrací k lepšímu!Jen ať jí to vydrží
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 03 čer 2012, 19:11

Tak to je dobře, že se to obrací k lepšímu. Snad už bude OK.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 03 čer 2012, 19:24

Moc sme vám drželi a stále držíme palce.
Dnes sem byla u našich vetú se psem kamošky. Je nějaký nový lék na gastro problémy. Žel byl tam dost frmol, tak sem název zapoměla. Ale zjistím a pošlu.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 05 čer 2012, 08:50

Tak Terez se vrací do normálu. Žere už granule normálně a kadí taky kvalitně. Přidala trochu své typické divokosti a už je k poznání.. jen vykrmit bude potřeba.
Přemejšlim, jestli je nutné, aby jela na kontrolu, když se z toho takhle hezky dostala. Přecejen jezdíme na vet. cca 40km a pan myšák, co měl jet taky včera odešel za duhový most :( , takže by Terez jela sama.
Uvidíme, jak to bude ve čtvrtek.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 06 čer 2012, 19:50

Ten lék co je u mých vetú s velkým úspěchem aplikovám na gastro-problémy, zejména zvracení psúm, kočkám i fretkám (neni ale pro fretky indikován, to ale neni ani spousta humánních lékú které se fretkám s úspěchem podávají) se menuje Cerenia.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 07 čer 2012, 07:09

Tak to je fajn, že se Terezka vrací k normálu, super. Cerenii píchali Bobíškovi po operaci (něco přes týden každodenně), protože zvracel. A říkali mi, že je to lék, který se prakticky nedá "přezvracet", že je to nejúčinnější lék proti zvracení. Ale pro jistotu mrknu doma do papírů, jestli je to fakt ono. Dávali mu to jen proti tomu zvracení.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 07 čer 2012, 19:17

no tak to se bude hodit :roll: je čtvrtek a Terez opět řádí. Tentokrát ne s průjmem jako minulé dva víkendy, ale začala zvracet. Dneska jsme měli jet na kontrolu, do včerejška Terez v pořádku, tak si řikám "zítra mám zkoušku, odložím kontrolu na úterý, když je Terez v pořádku a jde jen o placení" a ona si tak před hodinou začne zvracet... no momentálně je klid, ale je to jak naschvál.
Doufám, že jen moc hltala a nic to není... každopádně název si opíšu a děkuju holky :!:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 07 čer 2012, 20:11

Tak jsem koukala do papírů a opravdu je to Cerenia, ten "nepřezvracitelnej" lék. Taky si pěkně s Terezkou užíváš, držíme tlapky, ať se to brzy vrátí do normálu. Nám se to doma Bobanovi vleče už od konce února a pořád se z toho nemůže pořádně dovylízat :(
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 11 čer 2012, 14:29

Tak jelikož tentokrát jsem doma já na nemocenský, nejdem nikam.. musíme odložit kontorlu až po té mojí. Naštěstí to vypadá, že je všechno OK.
A holky mají aktualizované stránky

www.tchorenky.websnadno.cz :twisted:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 22 čer 2012, 17:26

tak na veterině jsme byli včera... Terez tentokrát nezvrací ani nemá průjem, ale prostě nežere. Dostala injekci (myslím ATB?) s tím, že zabírají 10dní a příští týden máme na kontrolu a přepich. Minule jí po odeznění působení chuť k jídlu přešla, tak že prej je to třeba prodloužit...
ze svých obvyklých 750g má Terez 600g a je to znát :( kost a kůže... včera nechtěla už ani a/d, ale dneska si už zobla... no příště to bude asi na krev, pokud se nezlepší :roll:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 23 čer 2012, 19:59

...já už tu dýl nebyla, tož se možná optám blbě, sorry:

Kdy dělali Terez naposled biochemii?
Jaké hodnoty měla co do ledvinových ukazatelú? Třeba močovina?
Jaké hodnoty měla co do ukazatelú funkce jater?

Pokud zvíře nechce žrát, orientovala bych se na funci ledvin.
Před měsícem sem tu tento problém řešila u mých vetú s kamošky psem...žel bylo pozdě.

No ale já vet nejsem....
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 24 čer 2012, 11:15

přiznám se, že tohle mě nenapadlo.. každopádně na takovéhle odběry bychom museli pravděpodobně někam dál, což jde při neschopence špatně :?

biochemku dělali Terez naposledy 2009, což by teď nemělo žádnou výpovědní hodnotu.

Momentálně je Terez líp, ale je mi jasný, že je "pod vlivem", žere konzervu a občas i granule.. snažím se jí, teď vykrmit, co nejvíc to půjde, aby dobrala síly. Ve středu jedem na kontrolu, tak se zeptám na tu biochemku :idea:
děkuju za nápad Johan
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 25 čer 2012, 08:38

Tak to my to měli u Bobana obráceně. Po dobu, co bral atb, tak mu nechutnaly ani jeho milované pamlsky ani maltsoftka. Sám teda nejedl, musela jsem ho krmit. Po odeznění účinků antibiotik se mu zase chuť vrátila. Držíme pořád tlapky, aby už bylo Terezce líp.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 26 čer 2012, 09:34

Tak Terezka žere, bobky se taky vracejí do normálu. Necpe se teda tak často jako holky dole, ale snědla dokonce i celou misku granulí a mističku konzervy denně zvládne.
Na váze to teda znát není... stále 600g :?

no a vážila jsem zbytek a teda Aslan udělala kus práce, zhubla na 660g což si myslím, že bude takovej její standart a Toňulka schazuje do plavek a má 530g :roll: on byl a bude vždycky drobínek, ale těch 600g mu slušelo víc teda...
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 27 čer 2012, 16:59

Tak kontrola dopadla dobře, Terez se nám zlepšuje. Dostala další injekci a kontrola bude až za 14dní. Doufám, že jí chuť k jídlu vydrží ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 27 čer 2012, 19:26

Mám radost z dobrých správ a moc držim palce.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 29 čer 2012, 10:48

no foto Terez ještě před kontrolou... pohublá, rozcuchaná a "mimo"
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 01 črc 2012, 12:50

dneska jsem Terez pustila společně s Toníkem a Aslan. Je to sice risk, aby něco nechytili, ale Terez je sama evidentně smutná. Řikala jsem si, že když je taková slabá, že se třeba nebude chtít s Aslan ani prát (na čemž ztroskotalo seznamování).
Pustila jsem nejdřiv Terez a pak k ní holky... Toňulka v pohodě, s Terez jsou staří kámoši... ale Aslan :shock: pustila se do Terezky. Ta jen pískala a nechala se valchovat (spíš nemá sílu se bránit). Okamžitě jsem je oddělila a Aslan zavřela, ale tohle jsem nečekala.
Aslan.. takovej přitroublej buřtíček to byl, když přišla.. a jak ji stouplo sebevědomí... vyběhala to, zabydlela se a teď by se prala :shock:

Terez baští.. méně než holky, ale ano. Konzervu už nechtěla, ale granule žere... ovšem je kost a kůže... až pojedem na kontrolu, zeptám se na preventivní odběr krve, protože vypadá hrozně... lopatky jí lezou, pak jsou trošku širší žebra a nakonec zase leze pánev... Terez teď není agresivní, dá se na ni sáhnout, přijde mi jako by měla oslabené zadní nožky (nebo prostě nemá celkově sílu) - nevyskočí na postel, špatně se sápe do hůř přístupnýho pelechu... ale nespí víc, aktivní je.. pokud by člověk nevěděl, jak vypadala před tím, řekl by si, že je jen trochu pohublá, ale jinak OK.

ona pořád vypadá, jako že pohoda vcelku... ale bojm se o ni, aby to zvládla
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 01 črc 2012, 19:39

Asi se opakuju, sorry, ale pokud rozbor krve: nechala bych určitě udělat hematologii a pak z biochemie (pokud ne všechny položky, co by bylo ideální ale asi drahé, páč to se /aspoň u nás/ platí od položky, aspoň hodnoty směřující k ledvinám a játrúm).
Toť múj laický názor, vet nejsem.
Moc budu držet palce.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 01 črc 2012, 19:55

jj biochemka se tu taky platí, ale stojí to za to udělat to rovnou než jí pak odebírat krev několikrát. Johanko děkujeme za držení palců.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

PředchozíDalší

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků