tchořenky T.A.T.

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 07 črc 2012, 12:45

rapidní zhoršení a debilní svátky.
Nevim, jestli tím horkem (ale asi jí nepřidává), ale Terez se zhoršila.. už není ani kost a kůže, ale jen kůže. Při chůzi upadává ze strany na stranu. Je slaboučká. Mám o ni strach. A na veterinu se dostanu až zítra večer (jindy nemám šanci). Na kontrolu jsme měli jet až ve Středu, ale čekat nehodlám. Mám pocit, že hrajem o každej den...
a hlavně.. když bude dělat nějaké rozbory krve.. budeme pravděpodobně čekat na výsledky a každá vteřina je dlouhá to vypadá :( Manipulace s ní je stejně těžká, dneska visela na prstě taťkovi tak dlouho, až jí došla síla a upadla :?
Snad jí bude umět pomoct.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 07 črc 2012, 18:42

To zhoršení Terez je mi moc líto. Moc držím palce a myslim na vás.
Napiš jak ste dopadli u veta.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 07 črc 2012, 19:31

Napíšu... strašně si vyčítám, že jsem po něm nechtěla tu krev už dávno... že to došlo takhle daleko... ale když ono to zabíralo a vypadalo nadějně a pak najednou hup.. děsnej skok :?

Už jsem rozhodnutá, že pokud se zítra domluvíme, že to bude nejshůdnější řešení, balím Terez a v Po/Út mažu na veterinu do Prahy (po tel. domluvě samozřejmě). Udělám co bude v mejch silách..
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 07 črc 2012, 21:56

Nic si nevyčítej!
Praha je dobré řešení, jen si zjisti kam chceš jít (MVDr. Chylíková, nebo MVDr. Vítězníková) a nejdřiv si to vytelefonuj a domluv.
Moc držim palce, dej vědět.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 08 črc 2012, 09:09

večer si dala Terezka trochu vařeného hovězího a dnes ráno malinko krupičky s medem. Bojuje holka moje :!:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 08 črc 2012, 12:54

Myslíme na vás a držíme tlapičky, ať to Terez zvládne. Určitě bych zajela do Prahy za Chylíkovou, je fakt suprová a má zkušenosti. Bobíška nám dala dohromady a v mejlech je se mnu pořád v kontaktu a ptá se, jak na tom malej je.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 08 črc 2012, 19:45

Udělala jsem předběžnou rezervaci na zítra.. ráno tam zavolám a doufám, že nás vezmou. Vzala jsem si dovolenou. Náš pan veterinář uznal, že to bude nejlepší řešení. Dostala ATB a máme dát vědět.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 09 črc 2012, 08:48

tak návštěva potvrzena telefonicky. Zhruba za hodinu vyjíždíme. Držte nám palce, ať to paní doktorka pozná ode dveří, šoupne nějakej vitamín a Terez je fit :idea:
Terez je bojovnice a baští pomálu krupičku s medem i vařené hovězí. K pití dávám jak vodu, tak heřmánkovej čaj s glukopurem. Nic víc ani nic míň už nežere :?
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 09 črc 2012, 12:24

Držíme tlapky a jsme zvědaví, jak s Terezkou dopadnete.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 11 črc 2012, 10:24

Nějaké nové zprávičky o Terezce?
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 11 črc 2012, 17:28

Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 19 črc 2012, 17:00

Po odchodu Terez jsem její pelíšky musela dát pryč (nemám na to koukat na ně a vidět ji v nich :( ) Nechala jsem jen dva (na výměnu), aby byla pořád s holkama v kleci.
Objednala jsem pelíšky na třech frontách (2 balíky už jsou doma, třetí na cestě) a za týden se holky budou stěhovat do celé FN. Čekám totiž na záchodek a bez něj je nahoru pustit nemůžu :D

A 15.srpna jedeme s holkama na kompletní preventivní prohlídku za paní doktorkou Chylíkovou ;) Doufám, že to bude trochu příjemnější návštěva
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 20 črc 2012, 17:36

jedny nefalšovaný fretčí hamáčky :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 20 črc 2012, 18:22

Ježiši, ty hamaky sou přímo skvostné! To je snad i škoda dávat fretkám na spaní, já bych si to hnedka dala na svúj polštář :D
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 30 črc 2012, 15:38

Děkuju Johan...
po delší době je klec opět celoobydlená... je to teda stále divnej pohled :( nejsem na to takhle zvyklá.
Každopádně holkám se to evidentně líbí.
A já našla ve zveráku champagne fretě... tolik vytoužené... málem jsem tam zapustila kořeny a stále si oapkovala NE,NE,NE a NE.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 30 črc 2012, 18:00

Tu klec máš úžasně vybavenou! Jen škoda že mi ty obrázky nejdou zvětšit, abych se detailně inspirovala.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 30 črc 2012, 19:57

děkuju. Tu růžovou-černou sadu jsem holkám šilá já, zbytek máme kupovanej. U Majdy, U Frodíka a na dovolené :lol:
fotky mám i na FB, ale to Ti taky nepomůže :( škoda, že na fórum nejsou vkládat větší fotky.. nebo aspoň já to neumim
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 30 črc 2012, 21:14

Nooo, kdybys dala sem link kde ty fotky máš, bych je viděla ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T & A

Příspěvekod PxNxDx » 30 črc 2012, 21:48

když já mám na FB nastavenou bezpečnost tak, že foto vidí jen "přátelé" přidaní právě na FB.. ale pošlu Ti jinej

http://imageshack.us/photo/my-images/405/ss856604.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/607/ss856607.jpg/
Naposledy upravil PxNxDx dne 31 črc 2012, 09:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 31 črc 2012, 06:07

Hmmm, růžovo-černá kombinace vypadá moc hezky, to já můžu 8-) Holky mají opravdu nádherné bydleníčko ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T & A

Příspěvekod Johana » 01 srp 2012, 21:00

PxNxDx píše:když já mám na FB nastavenou bezpečnost tak, že foto vidí jen "přátelé" přidaní právě na FB.. ale pošlu Ti jinej

http://imageshack.us/photo/my-images/405/ss856604.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/607/ss856607.jpg/


Moc děkuji. Máš to bydlení fretek skutečně luxusní funkčně a úžasně barevně sladěné.
Si mně inspirovala na nové šití :)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 02 srp 2012, 09:11

jsem ráda, že se líbí a ještě inspiruje ;)
holkám se taky líbí... užívají si možnosti spát každá zvlášť, pohromadě, vybrat si, kde budou jíst a kadit a honit se po kleci :lol:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Anna Křišťanová » 02 srp 2012, 12:24

Je zo naprosto perfektni.Kloubouk dolu :)
Planuju neco podobneho az na to bude vice prostoru...
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 08 srp 2012, 19:52

no já mám tak 2x do roka čas něco našít (o prázdninách a o vánocích), tak mi udělá radost, když mě někdo pochválí holky ;)

jinak z dění u nás. Toňulka je tak nějak pořád stejnej truhlíček. Všechno si nechá sníst, zalehnout, sebrat. Ale je hodně aktivní od tý doby co má Aslan.. jako by pookřál. Hodně spinká a je občas rád, když otevřu klec, Aslan jde běhat a on má klid. Ale mají se moc rádi. Věčně spolu spinkají a vůbec se neperou.
Aslan je jiná dračice. Pořádně tu prokoukla, osmělila se a je to děsná rváčka. Samozřejmě jen v dobrém, nekouše, ale loví :lol: běhá, skáče, šplhá po všem co se dá. Vůbec bych ji nepoznala, že je to ta samá Aslanka, kterou jsme si dovezli :twisted:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 14 srp 2012, 11:26

utírám prach a zahodim mokrou hadru na vršek klece. Uběhne pár minut, hadra mi nechybí a slyšim mlaskání, jakoby holky měli v kleci konzervu nebo kapsičku. Bylo mi to divný, páč jsme jim dneska ani včera nic nedávala, tak se otočim a ten pohled mě rozesmál.

Aslan visí na mřížkách jako netopýr a oblizuje mokrou hadru :lol: podotýkám, že napaječka je plná, takže žízní netrpí :lol: ta holka mě nnepřestane bavit svou láskou k oblizování čehokoliv :lol:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 14 srp 2012, 12:39

Je to prostě správná rošťanda :) To náš Bobo by se v mokrým hadru válel jako smyslů zbavenej :)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 17 srp 2012, 07:59

tak výsledky včerejší prohlídky jsou daleko lepší než ty minulé!

Tonda bez zvětšených uzlin, bříško v pořádku, krásné zoubky až se paní doktorka ptala čím krmíme, ouška "čistá" (to bahno co má v uchu je naprosto zdravé :lol: ), jen mírně zvětšená slezina, což je prý vzhledem k věku naprosto v pořádku. Na krev si zajedeme za měsíc, neb mi nedošlo, že kvůli krvi holky nesmí jíst a celou cestu se Aslan cpala jako protržená a za Toníka taky ručit nemůžu, že nejedl :roll:

Aslanka bez zvětšených uzlin, bříško v pořádku, ouška "čistá" (stejným způsobem jako u Toníka), jen zoubky byly plné zubního kamene, který jsme společnými silami odrbali. Teď se jí prej bude lépe jíst - jestli to znamená i více, tak to už si ani nedovedu představit :lol: Aslan má jít za měsíc na sono s těmi nadledvinkami, takže pojedou společně s Toníkem zase...
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 19 srp 2012, 20:13

jedno video z dnešního chlazení... většinu času holky obíhaly okolo a upíjely vodu z bazénku. Pak se Aslan osmělila a strkala do vody hlavu... pro kamery pouze jeden pokus.. ale do vody nevlezl nikdo :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=tPDVxb9r ... ature=plcp
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 25 srp 2012, 18:32

Mo když nevlezli do vody, tak jim asi tam moc horko nebylo :)
Sem hrozně ráda, že se Tonda a Alsanka takto zdravotně lepší a drží.

S tim zubnim kamenem u Alsan: když ho má teď očištěný, skusila bych ji zuby natírat Orozyme-gelem http://kozmetika-a-uprava-psa.heureka.s ... 3godxAYA_w
Já to roky aplikovala u Vlňáka a měla sem s tim výborné skušenosti, co do snížení tvorby zubního kamene. Gel sem napatlala na špilku do uší a tou mu matlala zadní stoličky zevnitř zubu i zvenka, samo i přední zuby.
Kdyby toto Alsan zvládla, snad by ji to tvorbu zubního kamene taky zamezilo.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 26 srp 2012, 19:19

já nejsem přesně schopná říct, jestli má k tomu Aslan predispozice či jestli je to z nevhodného krmení za mlada. Je možný, že se jí teď tvořit nebude... si myslim teda :oops:
Jinak jsme už objednaní na 18.9. v 10.30 na Bílé hoře... sono a krev, tak snad bude vše Ok a uvidíme se s paní doktorkou až za rok :!:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

PředchozíDalší

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron