tchořenky T.A.T.

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 30 bře 2013, 09:52

Tak ve čtvrtek jsme byli v Praze na kontrole. Toníček jako zasloužilý důchodce a Aslan kvůli nadledvinkám. Nadledvinky jsou v pořádku, ani sono být nemuselo a krev obou holek je taky v pořádku :P Mám ohromnou radost!!!!

A tady slíbené fotky ze školky (kolegyně zapomněla foťák, takže mobilem :( )
http://ms-koralek.rajce.idnes.cz/Navste ... a_Aslanky/
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 17 kvě 2013, 14:02

Jaro je tady a z Toníka je opět žížalka....
dneska jsem ho vážila a má jen 535g.

On teda nikdy nedosahoval nějakých nadprůměrných hodnot, ale něco okolo 700g si držel. Na kontrolu jezdíme každej půlrok, takže se nebojím, že by strádal a byl nemocný. Naopak se chová jako mládě a společnost bláznivky Aslanky si užívá ;)
Asi spíš je to tím stářím? máte někdo takovou zkušenost, že by fretčí důchodci výrazně zhubli? Přecejen za týden mu bude 6let...

a co mu dát na přilepšenou, aby zvedl váhu? krmíme Ferretem copletem, 1x týdně dostávají nějakou konzervu nebo kapsičku od Britu, plus jsem dokoupila viyo drinky..

nebo váhu neřešit, když je zdraví? já se bojím toho, že kdyby onemocněl (nedej bože) neměl by z čeho shazovat (a to se nám už jednou stalo a tenkrát šel o 300g dolů :?
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod martina » 17 kvě 2013, 19:23

možná kdybys o tondovi nemluvila jako o něm, nevypadala by ta váha tak děsivě. na holku to sice taky není bůhví co, ale takové žížaly nejsou mezi holkama úplně neobvyklé, a stáří nepřidá nikomu.

toníka zřejmě nijak k větší žravosti nepřesvědčíš. a jestli ji krmíš kvalitně a pravidelně s ní jezdíš na veterinu, víc asi udělat nemůžeš.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 17 kvě 2013, 19:36

Tak já počítám, že stálice fóra vědí, že Toník je holčička..pro mě je to prostě TEN Toník holčička... ;)

díky za uklidnění. Krmivo kvalitní je, spíš mě napadalo, zda není nějaké přímo určené "důchodcům na výkrm" :oops: ale je pravda, že pokud ho váha nijak netrápí a neomezuje, je asi zbytečné trápit tím sebe.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 18 kvě 2013, 12:40

Našemu Bobanovi bude za chvilku 7 a je to taky šílená kostřička potažená kožíškem. Je to kastrát a váhu má kolem 800 g :( Pravidelně s ním jezdím za Chyldou a klinicky je v pořádku. Takže bych nijak neplašila pokud je Toňulka jinak v pohodě a aktivní úměrně věku ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 30 kvě 2013, 09:54

tak ty moje dvě fešandy oslavovaly. Toňulka 6.narozeniny a Aslanka 4.narozeniny. Jsem moc ráda, že jsou holčičky v pořádku a doufám, že jim to vydrží co nejdéle! A přesně za týden holky čeká jedno malé narozeninové překvapení :twisted:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 09 čer 2013, 16:26

dneska jsem Toníka (holčičku) vážila a už má jen 493g :( vůbec se mi ta váha nelíbí. A jediné co teď poslední 2dny dělá je, že hned po puštění z klece utíká do postele, tam se zahrabe do deky a pokračuje ve spaní.
Za týden pojedeme na vet. na očkování, tak vezmu Toníka s sebou, ať se na něj mrknou... kdyby se horšil vyrazíme dřív samozřejmě :(
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 11 čer 2013, 15:12

nebylo na co čekat. Hned v pondělí jsem volala na kliniku do HK, která mi byla doporučena. I po telefonu paní pochopila, že je situace akutní (Tonda začal ještě zvracet a měl průjem), dohodla jsem si v práci volno a vyrazili jsme.
Na pohmat, poslech a pokuk je v pořádku. Teplota je taky v pořádku. Po téměř hodinovém boji a oholení celého krku i packy jsme odebrali i krev. Ta je taky v pořádku. Jediné co, tak byl Toník dehydratovanej a tím pádem měl i vyšší obsah červenejch krvinek (způsobená vyšší hustotou krve).
Dostali jsme 3injekce + jednu obří na zavodnění a na domů probiotika, atb a Ranital na uklidnění žaludku. Na ten je ovšem Toník alergickej a okamžitě ho zvrací, takže po tel. konzultaci nedávat.
Na kontrolu jedeme v pátek, pokud se stav zhorší, tak dřív.
Naštěstí je Toník dneska kamánek lepší. Pije, uzobává granulky (cca po 4ks) a při puštění se jde proběhnout a nejenom spát. Doufám, že to všechno zabere :!:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 12 čer 2013, 10:15

Držíme tlapky, ať je Toník brzy fit...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 12 čer 2013, 19:28

Děkuju pinina.
Zatím je Tonda pořád lepší, ale to jen v otázce aktivity a pití. Jídlo stále odmítá :-( Snažím se do ní dostat aspoň trochu instantní diety od Royalu, ale je to tak 2ml-4ml ráno a 2-4ml večer... alespoň teda nezvrací a neprůjmuje... uvidíme v pátek.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 16 čer 2013, 14:21

jakoby Toník věděl kam jede, začal jíst ve čtvrtek navečer trošku a od pátka od rána baští granule z mističky sám. Tipuju, že i celkem častěji, jelikož jsem ho tam viděla jak ráno v 5hod, tak i ve 12hod, následně ve 14hod a i po cestě na veterinu 8-) Od včerejška si dává i masové kapsičky (dostává, aby lépe přibíral).
ATB dobereme zítra večer, probiotika máme brát cca do středy/čtvrtka. Vypadá to, že je nejhorší za náma a stačí už jen pořádně nabrat :P
Mám ohromnou radost!!!
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 17 čer 2013, 11:52

Tak to jsou super zprávičky ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 18 čer 2013, 13:35

Jj. Hodně jsem se o něj bála. A hlavně že jsem tu váhu před nedávnm řešila.. jsem to snad úplně přivolala :oops: naštěstí už to vypadá dobře. Dneska hodlám holky zase zvážit, abychom měli představu, jak jsme na tom.
A přišel čas oznámit světu, že se skupina tchořenek rozrostla o novou kamarádku. Tou není nikdo jiný než Xaramelka Ferret Majetik - kouzelná čokoládová holčička. Jen seznamování s Aslan nám dává trochu práce, ale pevně doufám, že by se mi mohlo podařit je o víkendu sesmečkovat do jedné klece (je u nás už skoro 14dní).
resized_karamelka.jpg
(50.59 KiB) Zatím nestaženo


Zezačátku se Aslan zakusovala do Karamelky celkem nevybíravě i na neutrálním území. Zkoušela jsem malou potírat za krkem Tea tree olejčkem a trochu to pomohlo. Takže se nám podařilo, aby se holky tolerovali v cizím prostředí a přešli do prostředí zámého. Tam byla malá z prvu také otloukána, ale aktuálně jsem došli do fáze 50:50. 50% setkání skončí nenásilně a 50% zakousnutím do krku... tak doufám, že se nám povede to doladit.

S Toníčkem žádné problémy nebyly... jako vždycky <3
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 26 čer 2013, 20:25

Máme drobné obtíže se seznamováním. Aslan nechce ustoupit z verze "stejně Tě občas zakousnu" a Karamel roste, sílí a začíná se bránit. Nevím jestli jsem moc cíťa, ale chvílema to nevypadá moc hezky.
A tak se plácám ve výchovných metodách nechat poprat x zabránit styku, postupně zvykat x zkusit to situačním šokem, trestat x netrestat a naopak uklidňovat... :oops:

minimálně bych potřebovala někoho, kdo by uklidňoval mě....
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 02 črc 2013, 10:17

Tak seznamování jde pomalu (vzhledem k nabité prac. době, zdravotním problémům účastníků seznamování, atd..). Ale jde to. S Toníčkem už pouštím Káju běžně. Spolu problém nemají a když jo, Tonda ho umí rychle, účině a nedrasticky vyřešit.
S Aslan jsme skončili s přímo volným pouštěním ve chvíli, kdy ji v kleci (ferret nation) kousla přes ten zavřenej žebřík do pacičky a pak ještě jednou v noci někde v rohu, kde nadzdvihli podložku. Ovšem každý den je v kleci přehazuju z patra do patra, beru je na střídačku do ruky a nebo pouštím obě naráz s tím, že jednu mám u sebe.
Dneska jsem zkusila vzít si batůžek (ten malý od Majdy) a obě holky do něj strčit spolu s pastou. Aslan se trochu chvěla, ale držela se. Olizovali pastu, sem tam jedna koukala z batůžku ven. Vzala jsem je na zahradu do cizího prostředí a myslím, že to funguje. Budu se ej snažit brát takhle několikrát denně. Minimálně tělesný a oční kontakt tam je a až se Aslan přestane tak chvět zkusíme to o krok posunout ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 16 srp 2013, 20:26

S prapodivnými příznaky a obtížemi Aslan jsme se vydali na veterinu.
Aslanka se totiž začala tvářit jakoby měla falešku. Začala mě oblizovat a tahat. Syčela na mě, když jsem se bránila a nehnula se ode mne na krok. Myslela jsem si, že by to mohlo zapříčinit pořízení Karamel, takže jsem Aslan nabídla plyšáčky a čekala.. ovšem plyšáčci byli ignorováni a stav pokračoval a začal se měnit...

Aslan začala být unavená, zhubla 100g za měsíc, nechává se uhladit v klíně a leží. Ztratila zájem o hračky, volné běhání a šmejdění a začala syčet i během chůze ke mně, k Tondovi nebo "jen tak". Takže jsem začala uvažovat o tom, zda by to nemohlo souviset se Suprelorinem, který má aplikovaný nyní 3roky. Ovšem příznaky tomu moc neodpovídají. Nelíná, neobjevuje se říje, kůže je v pořádku.. nic...

Na veterině jsme se po vyjmenování podivných příznaků "není ve své kůži" shodli na odběru krve. Ten ovšem ukázal divné výsledky.
Cukr v pořádku (vyloučen inzulinom), bílé krvinky v pořádku (vyloučen zánět), červené krvinky pod normou (ukazuje na chudokrevnost), globulin ve zvýšené podobě (ukazuje na zánět), a ještě nižší stav "něčeho" což by znamenalo buď únik z těla (průjmem, střevem, atd.) nebo špatnou tvorbu v játrech. Každopádně jednoznačně to nepotvrdilo vůbec nic.
Další část krve bude v Pondělí (po konzultaci s MVDr. Chylíkovou) odeslána do Plzně na testy kvůli funkci nadledvinek.
Dnes jsme dělali testy moči. Opět všechno v pořádku až na bílkoviny, které byly zvýšené (ovšem opět k sobě nemají žádnou potvrzující dvojici, která by potvrdila odkud vítr vane).

Až budou výsledky z Plzně, budeme pokračovat dál. Pokud se prokáže, že Suprelorin funguje, bude následovat sono jater. A pokud i ty budou v pořádku, tak se zaměříme na střevo. Podle MVDr. jde nejpravděpodobnějc o nějaký nespecifický zánět/infekci, který se neprojeví ani průjmem ani jinými zažívacími obtížemi.

Velkej obdiv a pochvalu má ode mne pan doktor za přístup, ochotu, nekonečné vysvětlování co k čemu slouží a co ovlivňuje v těle fretky a kolik čeho máme my, tudíž na co to může ukazovat. A konzultace s dvěma dalšími veterináři včetně MVDr. Chylíkové od které obdržel dosavadní Aslančiny výsledky a ty aktuální jí taky poslal.
Při vší té bídě máme konečně štěstí na veterináře!!!!!
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 26 srp 2013, 20:12

krev z Plzně stále ještě není. V Pátek jsme volali o výsledky a pan doktor v Plzni měl dovolenou, tudíž nám náš pan veterinář slíbil, že zavolá, jakmile budou.
Ovšem dnes Aslan pokořila hranici 500g (488-490g), takže zítra volám opět já :(
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 27 srp 2013, 10:43

Ach jo... držíme tlapičky...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 29 srp 2013, 14:05

první dobrá zpráva... Aslanka přibírá :!:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 05 zář 2013, 12:56

Krev je v pořádku, nadledvinky fungují tak jak mají, suprelorin též. Sono bříška je také s dobrými zprávami, nikde nic, co by tam být nemělo.. za 14dní jdeme na kontrolní odběr krve kvůli nízké hodnotě červených krvinek.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 22 zář 2013, 19:29

krev je o trošku lepší, ale v podstatě se stav nemění... na kontrole našel pan doktor nějaké nesrovnalosti v tlamce (boláčky, afty). V místech dotýkajících se zkažené stoličky.. takže za týden nás čeká uspání, RTG zubů a rozhodnutí zda zub vytáhnout nebo "jen" opravit a očistit.
O zubehc jsme mluvili i před tím, takže i to by mohl být původce všeho zla :roll:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 04 říj 2013, 15:09

Aslanka má venku dvě stoličky... všechno na jedné straně. Jednu nahoře, druhou dole... ATB má píchnuté na 10dní, narkózu i zákrok zvládla perfektně šikulka. Dostali jsme léky na bolest, takže je nadopovaná, ale baští. Sice jenom měkkou stravu, ale to se asi není čemu divit.
Okamžitě zmizel zápach z tlamky se kterým jsme bojovali a vypadá, že se jí opravdu ulevilo.. dokonce začala nabírat ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 05 říj 2013, 07:55

Tak to je dobře, že se prdelince ulevilo. Tak ať už je teď jenom líp ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 18 říj 2013, 12:14

opět jsme byli na kontrole, opět zhubla.. a to i přesto, že hned po vytažení zubů začala nabírat...opět dostala ATB a my opět domů analgetika... rány po zubech jsou v pořádku, ale kolem jednoho nechaného zubu je stále zánět... ten prý může Aslan bolet a proto opět žere míň a hubne...

ALE Tonda přibírá. V to už jsme ani nedoufala, vím, že je to žížala od přírody. Tak teď překročil hranici 600g a je z něj krásná holčička s plným pupíkem <3

A z malé princezny Xaramely I. se stal 800g buřtík na krátkých nožkách. Přesrsťuje a tmavne, takže se nakonec třeba i té čokolády dočkáme ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 18 lis 2013, 18:06

tak jsme opět řešili, co se děje.. a dělo. Aslance zůstal v dásni kořen od stoličky a proto jí to pořád ještě hnisalo, nehojilo se a vyskakovali v tlamce různé neřesti :roll:
V pátek se Aslan podívala zpátky na sál, kořen byl odstraněn, píchnuty ATB a Loxicom na doma. Tak snad UŽ??
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Aniii » 18 lis 2013, 18:51

Petro, čím krmíš, že ti Tonda přibírá? Já chci taky Žofku dostat před 600 :lol:
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 19 lis 2013, 18:51

Granule máme Ferret complete, ale celej zázrak je v přikrmování syrovým masem... on tedy nikdy syrové nechtěl, ale teď na starý kolena začal... prostě jsme jim to nabízela každej den a jednou ochutnali.. takže střídám hovězí x kuřecí srdíčka x velmi zřídka kuřecí prsa. Každej večer dostanou něco a jak se mu zakulacuje pupíček :twisted:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Aniii » 19 lis 2013, 18:54

hmmm takže nic nového pod sluncem...asi hold zase budu muset vyzkoušet, jestli Bestii neukecám, protože ona masem pohrdá jak nejhorším jedem...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 21 lis 2013, 20:17

Tonda tím taky pohrdal... změnilo se to až ve chvíli, kdy přibyla Kája a ačkoliv je v jiné kleci, tak ta maso žere.. a snad ze strachu, aby neměla něco lepšího a nebo to holkám pak nechtěla sežrat, začal Tonda i s Aslan žrát maso.. a ještě možná něco k dobru.. začínala jsem na kuřecích srdíčkách, tak jestli třeba i to pomohlo.. netuším..
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 28 lis 2013, 19:13

příští týden jedeme znovu... dáseň i patro se zahojilo, ale hubne.. nejsou to dramatické skoky ze dne na den, ale plynulý úbytek váhy... takže aktuálně váží 450g (před 14dny 525g). Pan doktor nás objednal na úterý, takže budou nové zprávy.
Objednala jsem Vyio drinky, nakoupila pooperační instatní dietu a kotěcí vločky... zkusím to přimíchávat do masa a třeba to taky pomůže :?
Ach jo.. co s tou holkou, když je všechno "v pořádku"
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

PředchozíDalší

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron