tchořenky T.A.T.

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Re: tchořenky Terezka a Toník

Příspěvekod PxNxDx » 19 led 2012, 18:17

tak Terezka mě dneska úplně odzbrojila.. holky jsou už jako kdyby spolu byly odjakživa, tak jsem se rozhodla, že to risknu a Terezku zkusim seznámit s Aslan.. vytáhla jsem Terez (za pomoci Malt-softky) a posadila na postel k holkám. Všichni tři se ládovali pastou, takže začátek vypadal dobře... pak jsem pastu zkusila odsunout a pořád Terez zajímala víc ta dobrota než nová fretka.. a nakonec jsem pastu dala pryč. Úplně se mi zastavoval dech, ale Terez předčila všechna má očekávání... očuchala Aslanku, očuchala Toníka.. pak ještě jednou jako by je srovnávala no a s tím se spokojila a šla si po svejch :shock:
Čekala jsem cokoliv, ale tohle ne... když si vzpomenu na seznamování Toníka a Terez, ještě teď mě mrazí. Ta po něm šla, drala ho, tahala ho, cupovala ho.. Toňulka brečel, plakal, vřískal.. trvalo nám to snad měsíc než to šlo a s Aslan takhle...
no... má radost!!! hlavně, aby jim to zůstalo.
Obrázek

Jinak co se Terezky týče, musela jsem si přečíst nějaké postřehy ze začátku našeho vztahu, abych si uvědomila, ak moc šla ta holka dopředu.. je pravda, že teď bude mít v květnu 4.narozeniny, takže už to není žádná nerozvážná puberťačka..
co se týče nás dvou, naučili jsme se navzájem tolerovat a tiše ignorovat... já ji pustím, ona běhá a nevšímá si mě.. v případě potřeby vezmu pastu a s ní ji zavřu.. jinak zavírám, když doběhá a jde domů..

co se týče jídla, tak tam se Terez neskutečně zlepšila v tom smyslu, že nehltá jako by jí to někdo bral... první rok byl pořád stejnej.. terez se vrhala na mističku a tlačila to do sebe, jako by to bylo poslední jídlo, který kdy uvidí.. a to u nás bydlela odjakživa sama..

čistotnost jsme omezili na správné používání WC, což ta holka dodržuje.. dokonce chodí jen do jednoho rohu toaletky a staví to tam na kopec. Nepamatuju si nikdy, že by kadila mimo toaletku. Ale koupání nepraktikujem vůbec... ani jendou za rok. Zkoušeli jsme jednou a pamatuju si dodnes tu bolest..

Dřív, když Terez Spala stačilo projít kolem klece a vyskočila jako čertík z krabičky.. teď už v klidu spí a povede si mi i otevřít klec, aniž by se vzbudila.. malej, ale přece pokrok.

Jinak si Terez našla novou zálibu a to je likvidace pelechů.. odkouše je od karabinky.. a gumu by rozcupovala na padrť, kdyby se k nějaký dostala. když je puštěná, tak mi krade gumy z penálu .. měla v kleci gumovou podložku místo toho plast. patra v FN, ale jakmile má možnost jí někde chytit, trhá ji a žere.. tak jsme uřízli plexisklo na míru a je tam.. na poličce ji nevadí, tam to má ten okraj, takže si toho nevšímá.

Nemocná Terez naštěstí od kastrace nebyla, takže jsme na veterině jen zřídka. Jen ať nám to vydrží "ŤUK, ŤUK"
A to nejduležitější... kousání = netroufám si to vyzkoušet na férovku, ale při doplňování granulí nebo výměně napaječky po ruce jde.. taťku nedávno rafla, ale venku už neútočí, nezdá se mi, že by byla agresivní... jen asi stále nerada lidskej kontakt.. chtělo by to nějakého odvážného zkušenějšího fretkaře, kterej se nebojí a Terez by si pochoval
Já si pamatuju tu bolet, prokousnutý nehty na palcích, slzy v očích, šampon v ráně, Terezky pevnej stisk i v narkoze.. můj strach má přímo obří oči :shock:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky Terezka a Toník

Příspěvekod pinina » 20 led 2012, 06:47

No tak to mám radost, že to takhle dopadlo a holky se neporvaly. Nicméně jsem vůbec netušila, že to máš s Terezkou až takhle komplikovaný. Držíme tlapky, ať se to jen a jen zlepšuje.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky Terezka a Toník

Příspěvekod PxNxDx » 25 led 2012, 18:32

no tak při dalším pouštění se Terez do Aslan trochu pustila.. nechám to teď chvíli vyčichnout a do budoucna na tom ale zapracovat chci.
Jinak dnešní vážení
Toníček (4roky 8měsíců) - 595g
Terezka (3roky 8měsíců) - 752g
Aslanka (cca 3roky?) - 838g
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky Terezka a Toník

Příspěvekod PxNxDx » 28 led 2012, 16:40

jeden Toňulka
Obrázek

Aslanka jako neskutečnej lívanec
Obrázek

a jako neskutečná mazlivka
Obrázek
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky Terezka a Toník

Příspěvekod Aluki » 28 led 2012, 17:30

Peťo děláte mi radost a ty fotky....díky ;)
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: tchořenky Terezka a Toník

Příspěvekod Johana » 28 led 2012, 18:58

Krásné foto. A koukám, že Alsanka je pěkný macek ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky Terezka a Toník

Příspěvekod PxNxDx » 29 led 2012, 12:54

na jednu stranu jsem ráda, že teď nemám potkany... ono to dohromady s fretkama jde, ale pokud se chce člověk poctivě věnovat obojím, tak to zkloubit jde špatně spolu s prací a školou... takhle mám čisté svědomí, že mají dostatek prostoru pro běhání a lumpačení a ani dostatek mazlinek jim nechybí ;)
Objednala jsme holkám tu kytičku od frodíka http://pro-fretky.cz/pelisky/sustivy-sp ... fretky.php tak uvidíme, jak se jim bude líbit... já po ní toužim už od začátku :oops:

Jani snažím se fotodokumentovat, abys tu mohla být s námi..
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky Terezka a Toník

Příspěvekod silva » 29 led 2012, 21:46

Kurnik šopa, vy mě všichni uvádíte do deprese krásnýma fotkama. Já furt umím místo fretek jen šmouhy.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: tchořenky Terezka a Toník

Příspěvekod PxNxDx » 30 led 2012, 07:57

silvy všimni si, že u 2/3 fotek asistuje pasta :lol:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky Terezka a Toník

Příspěvekod PxNxDx » 02 úno 2012, 21:11

tak od včerejška Aslan právoplatně oočkována,
Přiznávám, že už tu s námi bydlí snad 14dní? ale přes metry sněhu nebyla možnost dojet do Vrchlabí na veterinu, pak mě zdržela práce a včera konečně nadešel čas ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky Terezka a Toník

Příspěvekod PxNxDx » 05 úno 2012, 10:06

Nová a zatím neprobádaná reakce na očkování:
Házení bobků mimo záchod v kleci i při volném pobíhání
Aslan prostě nabrala dojmu, že netřeba se zaobírat chození na záchůdek, když její bobky teď budou po očkování naprosto zdravé a nezávadné a míří po jiných cílech. V kleci se tím může stát neobezřetně zahozený míček, zeď toaletky zvenčí nebo dokonce Medvídek Pú jakožto předložka vyčleněnná na dno klece :roll:
V pokoji je nejoblíbenějším místem koberec pod bicí nebo práh u dveří. Na můj pokus přblížit tedy záchod i ven se Aslan tváří rezistentně a s chutí chodí těsně vedle..
no.. aspoň bude sranda :lol:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky Terezka a Toník

Příspěvekod silva » 05 úno 2012, 23:42

Fretkám člověk odpustí leccos, ale po...ný Medvídek Pú, to bych těžko rozdejchávala! :D
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 13 úno 2012, 21:19

Silvuš, tak Pú už je vypranej a čeká na svoji další chvíli :lol: a co je dnešní skvělou a možná předčasnou zprávou:
ASLANKA NAŠLA ZÁCHOD. A to dokonce venku v pokoji. Trochu jsem riskovala a na oblíbené místo č. 1 (práh u dveří) nacpala svůj batoh a na oblíbené místo č. 2 (koberec vedle klece) dala záchodek.. no a šplhat zadkem nahoru se Aslance nechtělo...
v kleci chodí na WC jen tak obden upustí bobek někam na balonek, plyšáčka či jinam :roll:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 19 úno 2012, 14:47

konečně jedna fotka, kde z ní není mazouch
Aslan
Obrázek
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 19 úno 2012, 16:07

vypadá skoro jako náš Kožuchin :)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 28 úno 2012, 18:22

a vypadá to, že i Aslanka se dočká návštěvy ve školce.. uvidíme zítra, jak to schválí a neschválí rodiče
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 06 bře 2012, 19:02

schváleno, uděláno.
Dneska jsem opět absolvovala vzdělávací kurz pro nejmenší :)
Vzala jsem do školky Toníka i Aslan. Přecejen na jednu fretku toho bejvá dost a Toňulka už bude mít 5narozeniny a u Aslan jsem si nebyla 100% jistá, jak bude reagovat na kupu dětí.
Oba dva předvedli ukázkovej výkon trpělivosti, když jednu po druhé hladilo 35 dětí. Děti zajímaly všechny věci, které si holky "donesly" s sebou a dávaly opravdu pozor na každé mé slovo.
Bylo to trochu hektičtější než před rokem ve Dvoře, ale bylo víc dětí a daleko menších. Všechno to byly většinou 3leťáci.
Po "vzdělávání" následovalo venčení a vzali jsme freťule na zahradu.
Takovou vzornou frontu, jako u čekání na vodítko, jsem dlouho neviděla. Krásně běhali za Toníkem a Aslankou a nikdo je netahal, čehož jsem se obávala já.
Tonda to zabalil rychle, ale Aslan zachraňovala fretčí pověst a procházela se ukázkově sem a tam, vždy s dítětem v patách.
Opět bych akci označila za úspěšnou a hned co budou fotky, tak se podělím ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 06 bře 2012, 21:14

Gratuluji k akci ve školce. :)
Také se na jednu takovou chystáme s Kožichem. Jen čekám až se bude moct přidat kamarádka se svýma fretama, páč na jednu fretku je toho fakt moc.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 07 bře 2012, 07:02

já loni byla jen s Toníkem a šlo to.. ale to bylo tak 15dětí v jedný třídě a pak 15 v druhý a dělalol se to odděleně.. navíc byly větší. S těmahle mrňatama je fakt líp víc fretek a nejlíp i víc lidí ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod martina » 07 bře 2012, 15:32

a jak to vloni ve školce probíhalo, se dočtete na fretka.cz.
díky, petro, za krásný článek a ještě krásnější fotky! :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 17 bře 2012, 18:47

a tady článek o letošní návštěvě v MŠ http://mstrutnov.cz/nskolkaakce2.php?ide=4320
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 17 bře 2012, 20:07

Mně ten článek nejde otevřít :? Chce to přihlášení heslem.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 18 bře 2012, 09:55

Johanko musíš tedy na www.mstrutnov.cz kde si najdeš MŠ Korálek a odklidneš AKCE.
Nechápu, proč to nefunguje přes odkaz :roll:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 18 bře 2012, 19:35

Díky za link. Noc hezká akce :)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 18 dub 2012, 21:30

novinky od tchořenek.
Dvojčata ve spodním patře FN jsou už jako jeden. Aslan teda pořád chodí házet bobky někam, kde to má zvláštní kouzlo,ale jinak se téměř pořád válí na jedné hromádce. Aslanka od dob příjedz trochu zhubla (ku prospěchu věci) a osvalila se. Takže se už Tonda neschová ani na posteli :twisted:
Jako jediná si všimla, že je jaro a pustila chlup.. takže jsme ji o víkendu prachsprostě škubala,jak slepici, aby se to tu chlupy jen nevířilo.
Terezka se mi zdá, že se "trošičku" zklidňuje.. což znamená, že si nechá dát dobrůtku a potom můžu otevřít klec, aniž by Terez dobrůtku upustila a drápala se po mě.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 06 kvě 2012, 11:52

tak bobky už ovládaly celý můj život, protože nebylo bobku, který by byl v záchodku (od Aslan). Nechápu, co jí vadí na velkém prostorném záchodě domácí výroby, ale pravděpodobně výška. Přecejen do něj musí vlést a ne zasouvat. Takže jsem vytáhla dno od malé klece pro křečka, nasypala kočkolit, holky provedly rozhrabávací procedůru A.... první den byl JEDEN bobek mimo záchod. A od té doby už Aslan chodí především na ten nový, nízký. Tonda záchodky střídá a já jen vynášim bobajzny. Spokojenost na všech stranách :twisted:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 13 kvě 2012, 09:25

v dobách vedra jsou si všechny holky dost podobné :lol:
Terezka
Obrázek

Aslanka
Obrázek

Aslan s Toňulkou
Obrázek

Aslanka
Obrázek
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod PxNxDx » 19 kvě 2012, 12:12

Tak Terezka už je lepší. Včera jsem kopletně vygruntovala klec, vyměnila granule i pelechy. Je v čistym a vypadá spokojeně. Granulky jsem trochu mázla Calopetkou (to bylo jediné co chtěla) a začala jíst. Večer jsem ji viděla a ráno taky. Dostala do mističky 2hrstičky granulí a tak cca přes půlku snědla. Pije normálně a voda místo bobku se začíná zahušťovat. Tak snad to bude Ok.
Trápí mě zalepenej zadeček, protože vykoupat ji nejde. Tak se pokouším vymyslet nějakou náhradní aleternativu. A co je nezvláštnější. Při otevření klece se spíš ochomejtá okolo a rozhodně se na mě nevrhá... zatim. Asi ji vážně není moc OK.
Přítel pravil "třeba už na ni přišel rozum a tak ji to vzalo, že se z toho pos*ala"
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod pinina » 19 kvě 2012, 13:17

Tak přítelův úsudek mě teda rozsekal :lol: Jinak moc přeju, ať už je Terezka v pořádku.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: tchořenky T.A.T.

Příspěvekod Johana » 19 kvě 2012, 17:45

Skus ten zadeček vlhčeným froťákem nebo namočenym odličovacim tamponem.
Jsem moc ráda, že je Terezce už dobře.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

PředchozíDalší

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků