Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příběhy vaše nebo vašich fretek.
Zakladatel má možnost téma zamknout.

Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod mortysche » 03 srp 2011, 12:29

Dobrý den,zdravím všechny na foru.Ráda bych představila své svěřence.Mám pětiletou fretečku Kryšpínku,krásnou,černotchořovitou holčičku,takový bobeček kilový to je . Kryšpínka je velice aktivní fretečka,chová se jako miminko,nekouše a je moc mazlivá.Když nám před měsícem umřel její kamarád Vilémek /pět a půl roku/,tak byla moc smutná,nejedla,jenom apaticky ležela.Musela jsem jí krmit a bála jsem se,že je to i její konec.S Vilémkem spolu byli od 3 měsíců a měli se moc rádi.Asi týden po Vilémkově smrti jsem přinesla domů skoro 3 měsíčního tchořovitého fretíka Píďánka.Píďánek je rozjívený kluk,který asi týden kousal tak moc,že byly nutné rukavice.Ted už je z něj "téměř" ukázněný hošík,který se ještě občas zapomene a "víc přitlačí" na zubiska.Pěkně se s Kryšpínkou skamarádili,spinkají spolu v pelíšku a dovádějí spolu.Při jejich společných hrách je ovšem zřetelné,že takovému šídlu jako je Píďan nemůže stačit dáma veku pěti let.Tak jsme s dcerou usoudily,že Píďánek musí dostat k sobě věkem rovného parťáka.Miminko bylo zamluvené,ale chovatelka se nám přestala ozývat.Tak mi dcera řekla,at se nestarám,že ona to zařídí a mimi bude.Minulý týden mi řekla,že mimi bude následující den k odběru v Praze.Jely jsme do Prahy a tam mě málem ranila mrtvice.Vím,že děti občas překvapí,ale to co mi naservírovala jako hotovou věc moje dcera,to tedy předčilo mé očekávání.Dcera koupila samečka skunka pruhovaného,9 týdnů staré mimino.Málem mě kleplo :!: Nedovedla jsem si představit soužití těchto dvou druhů.Jely jsme domů v naprostém tichu,myslela jsem,že jí přizabiju.Kde vezmu hned ted další klec,nic pro něj nemáme připraveného,nic o tom druhu nevím!!!Bydlel tři dny v přepravce než jsem vše zajistila.Během tři dnů jsem zjistila,že takhle mazlivé zvířátko jsem nikdy neměla snad krom pejska.Dostal jméno Bruník,po návštěvě veteriny,očkování,koprologii a nevím čeho ještě,jsem ho vypustila mezi zvěř.A stala se divná věc,všichni do jednoho úprk,všichni se ho báli,kočky,pes,fretky.Během tří dnů si začal hezky hrát s čivavkou,která zase miluje fretečky,takže se tak nějak všichni pomalu seznámili.Dnes je situace taková,že fretky mají svou klec a Bruneček je hned vedle,aby na sebe viděli.Pouštěni jsou společně a super si spolu vyhrají.Doufám,že jednou až Kryšpínka nebude,že budou moci být oba kluci spolu v kleci.Už ted si vzájemně do klecí lezou a očichávají si jídlo.Fretka nedovede pochopit proč skunk jí tolik zeleniny :D Musím říci,že tihle tři mě časově absolutně vysávají,protože je téměř nemožné jim odolat,takže jsou puštěni všechen čas kdy jsme někdo doma a do klece jen za naší nepřítomnosti.
mortysche
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05 črc 2011, 17:17
Bydliště: Rokycany

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod pinina » 03 srp 2011, 12:42

Hezký příběh :) A nebyly by nějaké fotečky? Jinak přeju, aby se všichni dobře sžili a vycházeli spolu dobře ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod mortysche » 25 lis 2011, 06:50

Tak to máme konečně za sebou.Fretík Píďánek a skunk Bruneček jsou po kastraci už týden a vše OK.Píďánek už váží 2,1 kg a má nádhernou zimní srst,je úplně úžasný.Tak velikou fretečku jsem nikdy neměla.Skunk Bruneček váží 5,5 kg a trošku s ním museli na veterině zápasit.Kluci jsou v pohodě,nejlepší kamarádi,žerou z jedné misky.Jenom skuník nevyleze za lumpárnou tak vysoko jako fretík.Už jsou spolu i v jedné kleci,pořád se stejně chodili navštěvovat,tak jsem klece propojila.Skunk spí dole a obě fretky v hamace nad ním.Starší fretečka se skunkem moc nepeče a hledí si svého,ale neubližují si.Největší problém má čivava,která s klukama moc kamarádí a když jdou spát,tak by se k nim hrne do klece taky.Má ovšem smůlu musí spát se mnou :-D
mortysche
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05 črc 2011, 17:17
Bydliště: Rokycany

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Korky » 25 lis 2011, 09:20

Ahoj, to je prvý raz, čo počujem o súžití fretky a skunka, tak mám veľa otázok...
V akom veku si v freťáka a skunka nechávala kastrovať?
Má skunk pachové žliazky? Ak áno, ako to v byte/dome zvládate?
Akou stravou skunka ako všežravú šelmu kŕmiš? Nemá nadváhu? A hlavne - ako odlišnú stravu riešiš, ak je v jednej klietke s fretkou? Skunk narozdiel od fretky nemôže mať prísun stravu 24 hodín denne.
Ako sa skunk chovaný v teple vysporiadava so zmenou ročného obdobia? Skunkovia chovaní vonku na zimu výrazne znižujú aktivitu, menia svoje správanie a ukladajú sa k nepravému zimnému spánku, ale vôbec netuším, ako je to, ak sú v teple.
Snáď som ťa otázkami moc nevyčerpala ;) Teším sa na odpovede, fakt ma to moc zaujíma.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Johana » 25 lis 2011, 20:50

No to je krásá! Já znám v BA pani, která chová skunky už roky (v bytě), kdysi mněla se skunkama i fretky a soužití bylo bez problému.
Moc prosím foto skunka a fretek se skunkem.
Velice vám fandím!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod mortysche » 26 lis 2011, 07:44

Ahoj,otázky nevadí,ráda odpovím.

Skunk má žlázky,ale v bytě by se to nedalo,takže když jsem si ho v 9 týdnech pořizovala byl 10 dní po odžlázkování.Zhruba ve 3 měsících začal značkovat močí a značkuje dosud,tak uvidíme po 2 měsících od kastrace jestli s tím přestane nebo ne.Strava skunka je pestrá,denně misku zeleniny a trošku ovoce,fretčí granule /někdo krmí kočičí a někdo dokonce psí,můj vet zavrhnul a nařídil fretčí/tvaroh,těstoviny,rýži,ovesnou kaši /má rád s jablky k večeři/,vařené kuřecí nebo hovězí maso a může sem tam koč.konzervu.On by prakticky jedl všechno,ale to bys z něho měla popelnici.Musím říct,že mají velký sklon k nadváze a musí se to velice hlídat.Do 5 měsíců byl pažravec a doslova hltal jídlo a dávil se.Máme malinko nadváhu,otec má 4kg,maminka 3 kg a náš Bruneček bohužel 5,5 kg,ale na tom jsme to ustálili a dál to nejde.Musela jsem začít jídlo vážit,aby jsme se nedostali přes 40 dkg na den,to pak jela váha nahoru.Ted tak měsíc už jí sám od sebe jednou denně a zbytek dne si jídla nevšímá.Jak řešíme odlišnou stravu fretek a skunka?Skunk se ustálil na jídle 1x denně,takže dostane večer svojí porci a fretky mají přes den normálně přístup ke granulím a on se toho nevšímá.Údajně ve volné přírodě je přirozené,že dospělci žerou ob den.Tedy přijde,občas čichne,ale nechce.Ale mohla jsem je dát spolu do klece až když si jídlo začal regulovat sám jinak by jim všechno sežral.Zatím do žádného zimního spánku neupadá a asi ani nebude :D Je ted malinko línější,ale to prý je běžné u skunka dospívajícího,že už není tak akční jako úplné mrně.
Kastrovat jsem je nechala až po dovršení nějaké slušné váhy,takže fretík v 7 měsících - váha 2,1 kg a skunk v 6 měsících - váha 5,5 kg.Popravdě jsem ho nechala kastrovat proto,aby přestal s tím značkováním,ale když nepřestane,tak se s tím nedá nic dělat a budu dál chodit utírat podlahy.Jinak fretka je více cítit než skunk /pokud je vyžlázkovaný/.Měla jsem představu,že skunk musí být cítit i tak,ale není to pravda.Skunk není cítit prakticky vůbec.

Soužití obou druhů je absolutně bez problémů,mají se rádi,hrají si spolu.Fretík se po spícím skunkovi věčně valí a myje mu uši.Je legrace pozorovat jak skotačící fretík dává skunkovi babu a ten jak malý funící nosorožec za ním pádí.Když ho dostihne,tak si spokojeně lehne a fretík po něm skáče jak gumídek.Minulý týden mě,ale oba naštvali,začali se podezřele věnovat spodní boudičce na kočičím škrábadle a pak jsem zjistila,že jí celou uvnitř vyhrabali.Fretík vleze dovnitř,skunk za ním a ucpe vchod a člověk nevidí,co tam spolu tropí.A kocour sedí za nima a asistuje.

Povahově skunk absolutně mírumilovné a mazlivé zvířátko,takový medvídek.Nechá se uspat hlazením do placičky,že vypadá jako placatý pecen chleba.Když byl maličký,tak jsem měla ruku v kleci a hladila ho dokud neusnul.Ted se věčně sápe do postele,že by tam jako spal spolu s čivavou,jenomže dokud značkuje tak to nejde.

Pokud se budete chtít ještě na cokoliv zeptat,ráda odpovím.


Fotečku bych sem dala ráda,ale nevím jak na to,jsem PC antitalent.

Tu paní Andreu z BA znám,poskytla mi mnoho cenných rad a je moc příjemná.
mortysche
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05 črc 2011, 17:17
Bydliště: Rokycany

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Johana » 26 lis 2011, 14:30

Co kdybys nahrála fotky třeba na web Picasa a sem dala link. Děti by ti s tim určitě pomohli.
Prosíííím ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Johana » 29 lis 2011, 11:18

Zvířátka u mortysche - FOTO: skunk, fretky a čivava:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

https://picasaweb.google.com/vlnak.vlnaty/Mortysche4#
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod pinina » 29 lis 2011, 13:01

Freťulky jsou krásný.... a skunčík je naprosto úchvatnej :) Akorát jsem si myslela, že bude víc tmavej ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod mortysche » 29 lis 2011, 17:39

On je mutace čoko s krémem,tak je světlejší a nožičky má zespodu úplně růžový :)
mortysche
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05 črc 2011, 17:17
Bydliště: Rokycany

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod majda » 29 lis 2011, 21:13

Ježíšmarjá,nutně potřebuju skunka!!!! Je naprosto úžasnej!! Dá se s ním chodit ven?
P.S. před chvílí jsem to oznámila Petrovi, že to nutně, ale fakt nutně potřebujem..sdělil mi, že s Tedynem zakládá odbory a jsou zásadně proti...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Korky » 30 lis 2011, 01:20

Ja nutne potrebujem skunka, odkedy pracujem v zoo :D musel by byť ale ochotný so mnou celoročne stanovať, lebo z bytu by sme boli na 100% vyhodení.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod ŽoFiRo » 30 lis 2011, 01:34

proč vet doporučil krmení pro fretky? fretka potřebuje vysoký obsah tuků a bílkovin, kdežto skunk má jejich potřebu údajně níšší, právě i kvůli sklonům k obezitě. o skunkovi uvažuju už pár let, zatím mě zrazuje hlavně potřebný povolení, který bys měla mít na všechny šelmy, krom kočky, psa a fretky. co jsem ale četla na zahraničních stránkách, často právě info od chovatelů skunků i fretek, tak většina z nich psala, že skunk, narozdíl od fretky, by měl být krmený granulemi pro dospělé kočky nebo pro psy, kde je obsah těchto prvků nišší a taky prý nemá až tak vysoké nároky na obsah živočišné složky ve stravě jako fretka..?
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod mortysche » 30 lis 2011, 08:40

Vet doporučil fretčí jenom jako mláděti,aby dostalo dobrý základ,jako start do života.Zhruba v roce je skunk dospělý a pak už prý můžeme psí nebo kočičí.Já už mu asi tři dny přidávám kočičí granulky,aby si zvyknul.Ale třeba chovatelka z BA krmí jenom psí granule od začátku.Na amerických webovkách,co jsem tak pročítala,tak je to tak 1:1:1,psí,kočičí,fretčí granule.Někdo tam dokonce barfuje,takže je to chovatel od chovatele.

Ven s ním klidně můžete,já čekala dokud nebude hotové očkování,vzteklinu smí nejdříve po 5.měsíci.Nachystala jsem kšírky po pudlíkovi,ale bylo to zbytečné.Bruneček běžel u nohy a pořád se jakoby letmým dotykem ujišťoval,že jsem u něj.Venku se mu moc líbilo a pěkně se s čivavkou proběhli.Ovšem venku se zcela oddal hrabání a když jsem viděla,že plánuje zřejmě výkop pod silnicí,tak jsme šli raději domů.

Povolení od vet.správy je nutné,stojí 1000,-.Sice vím,že povolení spousta chovatelů,co mají skunky nemá,ale já už kvůli velice aktivnímu sousedovi důchodci musela, když jsem s ním chtěla chodit ven.


Do bytu je to naopak zvířátko jako dělané,nic neničí,nekouše,chodí za páníkem jako pejsek.Pokaždé když se podívám dolů,tak je u nohy a zaklání hlavičku jestli o něm vím.Věšíme spolu prádlo,to miluje,nechám koš s prádlem na zemi a Bruneček mi ho předem načechrá než já ho pověsím.Taky rád vaří,vydrží mi sedět za zády celé sobotní dopoledne a při loupání brambor mi vzorně drží koš na odpadky,asi abych se s těma slupkama trefila :D Jenom mi značkuje,ale s tím to snad ted po kastraci bude lepší.Musíme čekat 2 měsíce a uvidíme.Jak ho tak sleduju,tak bych řekla,že se to trošku zmírnilo a bude to na něj fungovat.A když ne,tak jaká pomoc,je to můj brouček,tak holt budeme ty podlahy vytírat,alespoň budu mít trochu pohybu :D


Jinak mláďátka jsou jednou do roka na jaře.Cena se pohybuje u kluků od 6000 Kč do cca 8000 Kč.Holčičky jsou asi o 1000 - 1500 Kč dražší,ale prý méně přítulné.Tohle nedokážu posoudit,to je asi individuální.
mortysche
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05 črc 2011, 17:17
Bydliště: Rokycany

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod majda » 30 lis 2011, 09:48

Jó, tak do jara mám čas odpor domácích odborů zlomit!!! :-) Včera jsem se dívala na videa na youtube i pročítala stránky jedné chovatelky z Blavy....jsou to naprosto úžasná stvoření...
MOrtysche - když značkuje, smrdí to hodně?
No a Lenka Chylíková neví, co jí čeká...že se kromě fretek bude muset specializovat ještě na skunky :-))) Ta bude mít radost až jí to řeknu...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod mortysche » 30 lis 2011, 14:27

Značkování cítit není,to ne.Jenom je to otravné pořád chodit a utírat loužičky a kapičky.
mortysche
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05 črc 2011, 17:17
Bydliště: Rokycany

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Nessie » 30 lis 2011, 16:52

Bruník je fakt užásný.
Mimochodem, v Zoo mají samičku hnědou skunčici Uršulu, je dokonalá:-)

Majdo, zas aby si Chylda si pak nepořídila děti:-) než se starat o veškerý tvůj zvěřinec. Už jsi jí tam vezla bažanta?:-))) takže jí to dávkuj pomalu a po troškách
Nessie
 
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2007, 08:12

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Korky » 30 lis 2011, 17:26

Nessie, budem Uršulu pozdravovať, momentálne sa ukladá aj s kamarátkou Babetkou k zimnému polospánku :)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Johana » 30 lis 2011, 18:01

mortysche, prosím tě, jak dlouho žije skunk?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod mortysche » 30 lis 2011, 19:25

O délce života skunka se info liší,ale psala jsem si s jednou chovatelkou z Arkansasu a ta má už třetího skunka.První jí umřel v 10 letech ,selhalo mu srdce byl velice obézní,údajně 12 kg!Druhý se dožil 11 let a v době kdy umřel vážil 7 kg.Teď má kluka dvouletýho a ten váží už 8 kg.

Jinak na zoo info píšou,že 7-10 let.No,já bych řekla,že se dožijou cca přibližně jako velká plemena psů.
mortysche
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05 črc 2011, 17:17
Bydliště: Rokycany

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Nessie » 01 pro 2011, 13:33

Korky: ty pracuješ v pražské Zoo? Tak to Uršulu pozdravuj, Babetku jsem neviděla, myslím, že ani Uršula se normálně "neukazuje", my jí viděly se Želvou, když bylo v ZOO vítání jara.
Babetka je taky hnědá?

MOrtysche, nepůjdeš na výstavu? Že by jsi vzala ukázat Bruníka, myslím, že by měl úspěch:-DDD
Nessie
 
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2007, 08:12

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod martina » 01 pro 2011, 13:54

ness, nenaváděj k nepravostem!

je mi líto, ale skunk, krysa, pes ani kůň na výstavu FRETEK skutečně nebude vpuštěn ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod mortysche » 01 pro 2011, 14:21

Na výstavu nepůjdeme,je to zbytečný.Víme,že by Bruneček vyhrál,že je nejkrásnější .Každý večer mu to šeptám do ouška a běda tomu,kdo řekne,že to není pravda :lol: :lol:


Nechci to zakřiknout,ale od včerejšího večera značkuje minimálně.Tak snad od toho upustí a nebude značkovat vůbec.
mortysche
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05 črc 2011, 17:17
Bydliště: Rokycany

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Korky » 01 pro 2011, 19:33

Nessie, jo jo, pracujem.
Cez sezónu býva denne vystúpenie Co zvířata dovedou a striedajú sa tam práve fretky a skunkovia. Plus k tomu samozrejme máme ešte iné akcie, kde sa skunk sem-tam ukáže :)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Johana » 01 pro 2011, 20:13

Korky píše:Nessie, jo jo, pracujem.
Cez sezónu býva denne vystúpenie Co zvířata dovedou a striedajú sa tam práve fretky a skunkovia. Plus k tomu samozrejme máme ešte iné akcie, kde sa skunk sem-tam ukáže


Super! :)
Škoda že takovéto akce nejsou i v SR, kde žiji :(
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod majda » 01 pro 2011, 21:16

Mám problém.....fretky na hlídání udám, kočky s Tedynem to taky přežijou, ale kdo mi pohlídá skunka???? A nehlašte se všechny :-)))))
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Johana » 01 pro 2011, 22:02

Majdo, skunka ti snad pohlídá Mortysche....
Mortysche prosím nezab mne ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Korky » 01 pro 2011, 22:18

Ja skunka kľudne pohlídám ;)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod mortysche » 02 pro 2011, 06:46

Skunka klidně pohlídám,je tak hodnej,že prakticky není co hlídat.Snad jen ,aby se nepřežral do bezvědomí :lol:


Jenom až ho budeš pořizovat si zjisti na 100% jestli umí na wecko a na napáječku.Tam jsem já dojela a bylo to pak krušný.Záchod pochopil po svém,takže do dnes si v kočičím kočkolitu hrabe jako venku.Naštěstí ho čivava "ukecala" na plenku.Napáječku nepochopil a do dnes musí mít misku,kterou moc rád vylívá a myje si v ní přední tlapky.Vím o jediném chovateli,který učí na wecko a napáječku a to je ta slovenská chovatelka z BA.Ostatní je sice mají pěkně socializovaný,ale chovají je do odběru na hoblinách a podle toho to tak vypadá.Jeden chovatel z okolí Prahy je má dokonce do odběru u matky a tvrdí,že jsou ochočený.Tak to jako fakt nejsou.Skunk,který se tyhle věci nenaučí jako malý,už se nenaučí.Navíc je skunk plaché zvíře a když bude od tří týdnů života krmen uměle na flašce,tak jakmile oči proloupne /otvírají je dlouho/,tak vidí člověka a nemá pak s lidmi problém.Skunk ponechaný u matky si nese plachost celý život a nikdy nebude mazel.
mortysche
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05 črc 2011, 17:17
Bydliště: Rokycany

Re: Kryšpínka + Píďan + Bruník

Příspěvekod Nessie » 02 pro 2011, 10:29

Když ke Krakenovi dodáš i skunka, klidně budu krakena hlídat i měsíc:-))
Nessie
 
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2007, 08:12

Další

Zpět na Moje téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron