Fontána Cat It

klece, voliéry, misky, napáječky, pelíšky, hračky... vše o bydlení a přebývání
Pravidla fóra
Klece, voliéry, pelíšky, hračky a další vybavení, všechny dotazy týkající se fretčího bydlení a přebývání

Fontána Cat It

Příspěvekod stulitt » 03 pro 2010, 10:33

Ahojte všichni, nerada zakládám nové téma, ale snad nebude zbytečné. Chtěla bych se optat, jestli nemá někdo zkušenosti s novou fontánkou od Cat It. Moje fretky jsou zvyklé na tu starší "kopuli", nicméně to čištění a složité dolévání mě ubíjí, takže bych jim chtěla pořídit tu novovu, která má být snadnější na údržbu, nicméně mám strach, aby z ní pili, aby třeba nebyla moc vysoká, protože mám jednu fakt pidifretku... Tak nemáte prosím někdo nějakou zkušenost? Děkuji
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Fontána Cat It

Příspěvekod Aniii » 03 pro 2010, 10:45

Mám taky dotaz...která je nová a která je stará? Já to vždy dělila na malou a velkou, bo jsem se v tom ztrácela :)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Fontána Cat It

Příspěvekod stulitt » 03 pro 2010, 11:53

stará:

Obrázek

nová:

Obrázek
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Fontána Cat It

Příspěvekod Aniii » 03 pro 2010, 12:39

Tak to pak mám tu novou (i když z druhé ruky)...

Mám doma fretku kapesní aneb zakrslou a pije z ní ráda a v pohodě. Tu starou nidky nezkoušela, takže nemůžu porovnat, ale na tuhle se hned vrhla a je na ní závislá ;) jen když není zaplá a Žofka běhá kolem, tak mi strká hlavu do té díry uprostřed a pije tak - trochu se bojím, aby se jí tam ta hlava nezasekla...ale většinou se snažím tu fontánu mít zaplou dřív, než Žofku pustím, protože k ní jde i když je čerstvě napitá:)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Fontána Cat It

Příspěvekod stulitt » 03 pro 2010, 15:58

Díky moc za názor, tak my to teda asi zkusíme :-) ještě se na ní v pondělí podívám naživo a uvidim. Ještě jednou díky, kdyby měl ještě někdo nějakou zkušenost, určitě si ji ráda přečtu :-)

PS: Aniii a jak je to s tou údržbou, jde to? Dolévání jsem pochopila, že se prostě zeshora naleje voda, ale jak je to s mytím, v poho? Jak často ji myješ?
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Fontána Cat It

Příspěvekod Aniii » 03 pro 2010, 16:10

Mno,dolévání vody v pohodě, jen občas mám problém, že se mi zasekává taková ta věc, co ukazuje množství vody (ale totéž se mi stává u samozavlažovacího truhlíku, takže buď to jsou "kvalitní" vynálezy a nebo já truhlík na entou)

Co se týče čištění, přiznám se, že čistím, dkyž si vzpomenu, snažím se ale 1x týdně (spolu s čištěním klece a tak), jinak bych byla schopná to dělat jednou za uherák. Čistí se to v pohodě - prostě to rozeberu a umyju. Další věc, která mi dělá problém (zase nevím, zda to je tím, že je to nešikovně vymyšlené a nebo mám nešikovné ruce) je takový kryt na kabel - když se blbě nasadí, teče to. Všimla jsem si, že i můj předchůdce (jak jsem zmiňovala, je z druhé ruky) asi měl problém to tam nasadit, ten kryt je evidentně naštvávací kousek. I kdybych nechtěla dát čerpadlo ven při mytí, tak mi to většinou nějak vypadne, jak tam špatně drží :? :(
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Fontána Cat It

Příspěvekod PxNxDx » 24 črc 2013, 09:35

máte někdo fontánu nastálo umístěnou v kleci?
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Fontána Cat It

Příspěvekod olsiha » 25 črc 2013, 17:59

Mám doma oba druhy fontány, ale v současnosti používám ten novější typ. Jak píšete, lépe se čistí. Mám 4 fretky a fontánu milují. Také ju musím pouštět dřív, než jdou z klece, jinak kolem poskakují a posunují ju. Mám stejný problém s krytem na káblík, občas teče. Vyřešila jsem to tím, že tam ten kryt nedávám a neteče. Na kábel jsem si navlékla ten modrý kryt ze starší fontány, ale ani tam nemusí být. Fretečky jsou spokojené, hlavně v těch horkých dnech. Mám ju těsně u klece, dovnitř bych ju nedávala, stejně jsou celý den puštěné.
Uživatelský avatar
olsiha
 
Příspěvky: 23
Registrován: 27 lis 2010, 00:58
Bydliště: Ostrava


Zpět na Bydlení pro fretku doma i venku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron