Volný chov fretky v jedné místnosti.

klece, voliéry, misky, napáječky, pelíšky, hračky... vše o bydlení a přebývání
Pravidla fóra
Klece, voliéry, pelíšky, hračky a další vybavení, všechny dotazy týkající se fretčího bydlení a přebývání

Váš názor na chov fretky volně v jedné místnosti? Ano či ne?

Ano
4
57%
Ne
3
43%
 
Celkem hlasů : 7

Volný chov fretky v jedné místnosti.

Příspěvekod Vítek » 28 kvě 2012, 18:52

Ahoj všem,
chystám se pořídit si freťáka. Rád bych se zeptal zda by bylo možné ho chovat nějak takto.
Bydlím doma sám o víkendu tu mám přítelkyni. Freťáka bych tu měl jako svého nejlepšího kámoše. Chtěl bych ho chovat volně v jedné místnosti kde trávím většinu času. Je zde pouze velká postel, stůl na kterém stojí počítač, skříň a tři terária, dobře uzavřená. Aby měl nějaký svůj domeček dal bych mu sem klec, která by zůstávala stále otevřená. Ze začátku by nejspíš bylo nutné ho tam přes noc a dobu kdy budu pryč zavírat aby si zvykl, ale poté bych chtěl nechávat klec stále otevřenou.
Rád bych se tedy zeptal zda by to bylo takhle možné a pro něj vyhovující.
Každý den by tu byl nějakou dobu sám, ráno v pět vstávám a vracím se kolem páté hodiny odpoledne, zvládl by to tady sám?
Samozřejmost je, že by se mu místnost uzpůsobila tak, aby zde nemohl nic vyvést, nebo naopak vyvést nějaké zranění sobě. V podobě zamezení přístupu k zásuvkám, "zacpání" veškerých škvír do kterých by mohl zalést a další...

Jaký názor máte na takový chov?

Předem děkuji za odpovědi, s pozdravem Vítek.
Vítek
 
Příspěvky: 3
Registrován: 03 bře 2012, 00:37

Re: Volný chov fretky v jedné místnosti.

Příspěvekod majda » 28 kvě 2012, 23:25

Vítku, ano, takto se dá fretka chovat, pokud bude mít svou klec - svoje místo kam bude chodit spát. Faktem je, že já jsem klidnější když odcházím do práce a vím, že kluci jsou zavření v kleci a nikam nešplhají a nelezou. Ale jsou chovatelé, kteří mají fretku na volno - pokud opravdu místnost uzpůsobíš tak, že fretka nikam nezaleze nebo se nedostane do terárií (je nutné je opravdu pečlivě zabezpečit).
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Volný chov fretky v jedné místnosti.

Příspěvekod Johana » 29 kvě 2012, 14:01

Souhlas s Majdou: na noc a když nikdo neni doma fretku zavírat do klece. Je to pro fretku bezpečnější. Jinak OK.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Volný chov fretky v jedné místnosti.

Příspěvekod pišta » 29 kvě 2012, 17:33

Moje fretka má taky volný přístup po celém bytě, ale v noci a když jsem v práci je v kleci. Jsem klidnější.
Uživatelský avatar
pišta
 
Příspěvky: 50
Registrován: 02 pro 2010, 19:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Volný chov fretky v jedné místnosti.

Příspěvekod Johana » 29 kvě 2012, 17:51

Vítek:
Ještě k dotazu: když ráno v 5 vstaneš a fretku 1 - 1,5 hodiny vylítáš a pohraješ si s ní, ona bude pak klidně v kleci spát do těch 17 hodin než přijdeš domu. Pak ji pustíš, budeš si s ní hrát, nebo ji vezmeš na procházku...a takto bude fretka určitě spokojená.
Fretka je "soumračné" zvíře, takže když je ráno vylítaná, do těch cca 17 by spala i kdyby si byl doma :-)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Bydlení pro fretku doma i venku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron