Klece - na běžné bydlení, přepravní, karanténní, vybavení...

klece, voliéry, misky, napáječky, pelíšky, hračky... vše o bydlení a přebývání
Pravidla fóra
Klece, voliéry, pelíšky, hračky a další vybavení, všechny dotazy týkající se fretčího bydlení a přebývání

Klece - na běžné bydlení, přepravní, karanténní, vybavení...

Příspěvekod Johana » 12 pro 2010, 23:21

Klec Freddy2
Obrázek
http://picasaweb.google.com/vlnak.vlnaty/Klec#
mněl Vlňák 6 let a plně mu jako pro jednu fretku vyhovovala. Mněl ji ale v zásadě jen na spaní, když sme byli doma mněl počas dne (a to denně) volný pohyb po celém bytě.

Malou klec pro hlodavce
Obrázek
http://picasaweb.google.com/vlnak.vlnat ... 0246419218
sme roky používali jako přepravní klec do auta a na pobyt na dovolených, fret v ní byl spokojen i počas 2 týdení dovolené.
Taky sme ji používali jako karanténní klec po operacích freta a velice se mi osvědčila.
Jelikož je fret starý (aby ve Freddy2 neskákal na patra), je v této malé kleci teď už i doma. Má ji též jen na spaní (jako mněl za mlada Freddy2) a je mu jedno, že je klec malá.
Obrázek

Jako přepravní klec
se ta klec pro hlodavce špatně přenáší, takže sem na ni ušila ze dvou tašek z Ikea tašku na míru klece
Obrázek
http://picasaweb.google.com/vlnak.vlnat ... 2187978018
Obrázek
http://picasaweb.google.com/vlnak.vlnat ... 9298469234
Naposledy upravil Johana dne 13 pro 2010, 01:08, celkově upraveno 6
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Klec pro 1 až 2 fretky, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod Morgan24 » 12 pro 2010, 23:54

až jednou umřu, chci se znovu narodit jako fretka u Johany. Klidně si nechám i říkat Vlňák :-D
Atlas, Antaios, Valkýra a Mija s paničkou
Uživatelský avatar
Morgan24
 
Příspěvky: 91
Registrován: 26 lis 2010, 21:22
Bydliště: Praha 7

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod Johana » 13 pro 2010, 00:09

Morgan24: jsi v pořadí ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod Korky » 03 led 2011, 22:24

Ahojte, nechcem zbytočne zakladať novú tému, tak napíšem dotaz sem:
Snažím sa Vilíkovi vybrať novú klietku a mám vysoké požiadavky :geek: : mala by to byť klietka pre jednu (časom max. pre 2 fretky), skladacia, s veľkými dvierkami (aby sa cez ne dalo vybrať WC), kvalitná, stabilná... Máme momentálne Fretka chrom, ale ak by som k nemu chcela časom kamarátku, tá by sa cez tie medzery medzi mrežami zrejme dokázala prepchať. Navyše sa to desne zle rozoberá - ak chcem vybrať a opláchnuť záchodík, bez pomoci to zvládnem len ťažko.
Máte nejaké dobré tipy? Ja som našla snáď len Furet XL a tá mi zase príde nejaká malá :)
Ďakujem...
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod Johana » 03 led 2011, 22:57

Korky a co tato klec http://www.obchudekumajdy.cz/?p=product ... rretnation já s ní osobně skušenost nemám, ale co vím lidi si ji moc chválí (a mně se moc líbí, má dost podlží, fretka tam má pohyb, je prostorná, dá se zařídit dle potřeb jedince, má velká dvířka na úklid...).
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod Korky » 03 led 2011, 23:07

Ferret Nation som videla aj naživo a je úžasná, ale neviete niekto, ako je to so skladaním? Bude sa to dať po poskladaní ešte niekedy aj rozložiť? Predsa len bývam v podnájme, tak musím počítať aj s nejakým tým sťahovaním, atď. Inak čo sa týka pohybu, tak má fret otvorené priemerne 6 hodín denne + zhruba každý druhý deň nejakú tú prechádzku von, takže v klietke doslova len spí.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod Johana » 03 led 2011, 23:13

Korky já tuto klec nemám, ale co vím je skládací. Určitě se ti ozve někdo kdo ji má.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod Korky » 03 led 2011, 23:16

Jasne, má ju dosť ľudí, tak mi niekto svoje skúsenosti popíše. Ďakujem za tip ;)
A pre ostatných: iným tipom sa zatiaľ nebránim, kľudne aj zahraničným.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod nereida » 03 led 2011, 23:30

Korky: Nationalky máme dvě a už jsem jí po smontování rozkládala a znovu sestavovala....jednou jí dokonce montoval přítel sám a prý to měl za 45 minut. Udržuje se bezvadně a v případě, kdy se fretky nesnesou, tak se dá rozdělit na dvě klece zaháknutím žebříku na vrchním patře.

Měla jsem i Furet extra large, ale špátně se mi udržovala, díky strukturovanámu dnu a uzkým dvířkám, kterými jsem se musela vždy protáhnout, když jsem klec vytírala.
Bonnie a Ichi
Uživatelský avatar
nereida
 
Příspěvky: 53
Registrován: 27 lis 2010, 18:51
Bydliště: Chomutov, České Budějovice

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod martina » 03 led 2011, 23:43

klec FN máme a jsem s ní maximálně spokojená. jen je podle mě pro jednu fretku zbytečně velká, zabírá příliš místa, zejména pokud by v ní fretka měla jen spát. i pro dvě fretky je tahle klec pořád ještě "zbytečný" luxus, přesněji řečeno dvě fretky se v ní budou, při dostatečném počtu pelíšků a hamak, doslova hledat, aby pak mohly spát na jedné hromadě. a totéž ve třech, čtyřech... :-)

momentálně v ní mám čtyři fretky a podle mého soudu, pokud se fretky mezi sebou snesou, může jich tam být klidně šest, možná i víc, je fakt prostorná. navíc opravdu v ní jen spí, jen zcela výjimečně jsou zavřené celý den (teď mě možná někdo za tyhle kacířský slova ukamenuje, ale moje fretky v kleci fakt jen spí, na protáhnutí a proběhnutí mají denně k dispozici byt).

v případě vyššího počtu fretek vidím jediný problém - wc. při třech - čtyřech jsou nutné záchody dva a nezbytné vybírat je dvakrát denně, když se jednou vynechá nebo kdyby záchod byl jen jeden, tak to "přetejká" (i když... chovatelé se silnějším žaludkem kydají jednou týdně a taky to prý jde).

jsou tři věci, které mi na FN vadí:
1) špatně vyřešené vypouštění (a vracení) fretek samostatně, klec je pro ně moc vysoko. a starší nebo nemocné fretce dělá problém i žebřík. spodní úložné patro mělo být nahoře.
2) na patrech leží "pekáče" z umělé hmoty, které při pohybu pekelně rámusí o kovové šprycle. ani podložení pekáčů hadry tenhle rachot zcela neeliminuje.
3) jsem právě úspěšně zapomněla, asi to není takový problém :-)

jo a co se týče sborky a rozborky klece - nechtěla bych jí teda rozebírat každý týden, ale třeba jednou za rok v tom nevidím problém. je poměrně festovní (ačkoli čínská), takže se určitě při třetím rozkládání a skládání nerozsype.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod Korky » 04 led 2011, 00:03

Ďakujem za kompletnú recenziu :)
Ja by som proste potrebovala niečo typu FN, ale o trochu menšie a kľudne bez tej odkladacej poličky. Na FN sa mi najviac páči, že sa dá otvoriť celá tá predná stena a vyzerá to celé tak pevne. U tých lacných klietok sa človek nestačí diviť, ako ľahko sa to doláme a na ktorých miestach. Na zahraničných weboch sa také už nájsť dajú, tak si možno dám tú prácu a prekutrám to tam.
Zatiaľ každopádne ďakujem, keď nenájdem nič iné, tak do FN asi pôjdem. Však nikto nevylučuje, že časom bude freťuliek viac než 1-2 aj u nás :)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod stulitt » 04 led 2011, 09:17

Taky mám FN a jsem naprosto spokojená. Co se týče problémů, které píše Martina, tak schůdky mám "povlečené" a ani má nejstarší fretka (skoro sedm let) s nimi naštěstí problém nemá a co se týče těch pekáčů, tak to jsem vyřešila polystyrenem polepeným z obou stran linem a hluk je z 98% eliminován! Jinak si matně pamatuju, že na minulém fóru někdo probíral možnost koupit jenom ten jednodílný nástavec na FN, ale už bohužel nevím, jak to dopadlo, jestli to jde nebo ne...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod majda » 04 led 2011, 09:39

Tak musím říct, že já na ferretku nedám dopustit, tím, že kluci mají samostantý pokoj a na noc k nim zavírám, tak drnčení umělohmotných plat o žbrdliny neslyším... Ty plata mi přijdou jako obrovská výhoda, otevřu obě dvířka, plato vyndám a odnesu do vany osprchovat a otřít. Schůdky máme polepené kobercem a co se týká vlezu do klece..dají se pořídit schůdky buď samostatně a nebo odmontovat spodek a posadit klec přímo na podlahu. Záchody mám po kleci čtyři....na mezipatrech v rozích malé rohové. Obecně vzato považuju FN za to nejlepší, co se teď dá na trhu koupit.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod nereida » 04 led 2011, 10:38

stulitt: mohla by jsi to odhlučnění vyfotit...nějak si to nedokážu představit. Spím totiž s fretkami v jednom pokoji a randál to opravdu dělá!
Bonnie a Ichi
Uživatelský avatar
nereida
 
Příspěvky: 53
Registrován: 27 lis 2010, 18:51
Bydliště: Chomutov, České Budějovice

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod martina » 04 led 2011, 11:32

nereido,

polystyren polepený z obou stran linoleem si snad představit umíš! ;-)

ad rachot - my spíme za zdí, kde je klec a když v noci jáca vyběhne a začne se drbat, tak nás to někdy i vzbudí. ale to fakt jen někdy :-)
teď někdy se chystám pekáče vyměnit a vůbec klec trochu vystajlovat, protože mi vadí i to, jak z ní lítá ven bordel (ale to je už moje úchylka, nikoli vada FN)

ad schůdky - opravuji svoje tvrzení, schůdky MOHOU dělat problém starší nebo nemocné fretce. ale např. silva tohle vyřešila taky (a taky se na to chystám), nevím jestli uřízla nebo jen odstranila spodní úložné patro, kolečka ponechala, takže pojízdné to je pořád. v tomhle případě se pak dá pohodlně uklízet i případné třetí patro klece (cinderella?).

každopádně souhlasím s tím, že klec FN je na našem trhu naprosto bezkonkurenčně to nejlepší. ve všech směrech, tedy jak pro fretky tak pro majitele.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod stulitt » 04 led 2011, 12:33

nereido, našla jsem tuto fotku, jde to docela vidět,
je to opravdu jen plát polystyrenu polepený linem...
Odhlučení je fakt suprový...

Obrázek

PS: Na ty mezipatýrka jsem použila jenom lino, bez polystyrenu...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod Korky » 04 led 2011, 12:38

Holky, keď už som tu rozvírila diskusiu, tak vás ešte trochu potrápim :)
Našla som obrázok FN s 1, 2 a 3 dielmi:
http://picasaweb.google.com/k.kamasova/FerretNation#
Dala by sa klietka pre jednu fretku zmontovať ako jednoposchodová a po rozšírení fretčej rodiny na 2 a viac obyvateľov prestavať na dvojposchodovú? On totiž Vilko fakt využíva najnižšie zavesený hamak a jedno WC, takže tipujem, že druhé patro by aj tak ostalo neobývané. Aj teraz má klietku vystavanú do výšky a s prehľadom to ignoruje...
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod martina » 04 led 2011, 12:44

myslím, že by to šlo, proč by ne? :-)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Klec pro jednu fretku, klec přepravní, klec karanténní

Příspěvekod majda » 04 led 2011, 12:49

Pokud je to myšleno tak, že si koupíš celou dvoupatrovou ferretku a uděláš z ní prozatím jenom jednopatrovou - tak ano, tato varianta je možná. Nedá se samostatně použít nástavec...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Klece - na běžné bydlení, přepravní, karanténní, vybavení...

Příspěvekod Korky » 04 led 2011, 12:55

Áno, presne tak som to myslela. Ďakujem všetkým, idem fretovi založiť stavebné sporenie :D
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Klece - na běžné bydlení, přepravní, karanténní, vybavení...

Příspěvekod Luczije » 15 led 2011, 13:47

Ahoj, tak nám včera přišla konečně nová klec :D Šmudla je úplně spokojenej =o) a já taky.. vybrala jsem mu klec Toddy Roll 120, má dostatečné velká dvířka jak ve předu, tak i na stropě klece, takže jimi protáhnu i celý záchudek =o)) To jsem nejvíc potřebovala..dřív jsme měli Fretku Chrom a to bylo hrozné to čištění... :roll: Naše nová klec má i vysouvací dno, takže se jen vysune dno při čištění a je to.. nemusím nějak zvedat konstrukci nebo tak jak předtím u té fretky chrom..klec je na kolečkách, takže můžu s ní vyjet..dobře se s ní manipuluje.. co bych ale vytkla je to, že u vysouvacího dna to není nijak zajištěné, takže by se třeba mohlo stát, že by fretka při větším pohybu v kleci, že se vysune, takže jsem to vyřešila tím, že jsem dala před kousek klece komodu, kterou vždycky odsunu..dno vysouvat nějak často nebudu potřebovat, protože záchudek protáhnu těmi dvířky =o))

jinak rozměry klece - na délku 122cm, na výšku 91cm včetně stojanu (bez stojanu 65cm), šířka asi 62cm

zde je foto naší klece =D

Obrázek
http://luczinda.rajce.idnes.cz/new_klec_smudla/
Uživatelský avatar
Luczije
 
Příspěvky: 13
Registrován: 19 pro 2010, 15:22
Bydliště: Příbor

Re: Klece - na běžné bydlení, přepravní, karanténní, vybavení...

Příspěvekod NoNaMe » 28 čer 2011, 11:18

Prodám klece pro fretky (případně možno použít pro jiná zvířátka - např. králíky), délka 100 cm a 80 cm, šířka + výška 50x40 cm. klece jsou používané, ale zachovalé, cena 400,- + doprava, případně možno předat Praha (Černý most).
NoNaMe
 
Příspěvky: 7
Registrován: 13 čer 2011, 06:24


Zpět na Bydlení pro fretku doma i venku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron