Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

klece, voliéry, misky, napáječky, pelíšky, hračky... vše o bydlení a přebývání
Pravidla fóra
Klece, voliéry, pelíšky, hračky a další vybavení, všechny dotazy týkající se fretčího bydlení a přebývání

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod certik003 » 27 lis 2012, 18:50

http://www.fretka.cz/kde-a-jak-koupit-fretku/

Zvířecí krmivo, stejně jak to lidské, má na obalu uvedeno, do kdy ho máš spotřebovat. ;)

Je v pořádku, že se ptáš, než si fretku pořídíš, ale dotazy směruj do vláken k tomu určených, tohle je diskuze o bydlení.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod majda » 27 lis 2012, 18:58

Takže to vezmu popořadě....mládě fretky v zimě seženeš, ale je to většinou z druhého vrhu..lepší je počkat si do jara na jarní vrh.
U tvojí věty "Rád bych co nejmenší aby si zvykali už od útlýho mládí" trošku vržu zubama....ideální věk je od 8.týdnů do tři měsíců...
Jak píše čertik na každých granulích je uvedena expirace a solidní e-shop ti nepošle granule kterým za měsíc končí trvanlivost.
Cena za fretčího kluka se pohybuje od cca 500-3000. Hlavně si najdi chovatele a nekupuj ve zverimexu.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod ŽoFiRo » 27 lis 2012, 21:09

pokud někdo odchovává 2 a více vrhů na jedný samici v jednom roce, pak mu na jeho zvířatech vůbec nezáleží, protože tím si samici leda tak likviduje, z čehož vyplývá, že jednak nebude o fretata postaráno tak, jak by mělo být a druhak od vysílené samice nebudou ani kvalitní a zdravá mládata. sám píšeš, že si chceš ještě před pořízením fretky obstarat vše potřebné, tak si v klidu využij čas, co ti do jara zbývá k nakoupení věcí a všeho potřebnýho a mezi tím se také můžeš poohlídnout po nějakém chovateli, který bude mít na jaro mládata. také si to můžeš líp rozložit co se týče financí, protože výbava na pár tisíc vyjde a mládě také, rozhodně nepočítej s tím, že pořízením mláděte "za pár stovek" ušetříš, protože do něj budeš muset ještě vrazit kompletní očkování a případně i odsvrabení...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod martina » 27 lis 2012, 21:12

lukáši, pokud chceš diskutovat o mláďatech, přesuň se do příslušného tématu. tady to smažu. opět.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Cat » 27 lis 2012, 21:40

Lukáši, lacinou klec, obzvlášť takovou, která má slabší dráty, fakt nedoporučuju. Freťáka vozím na víkendy na chalupu, taky jsem si koupila takovou za 1300 (myslím), jako že bude v pohodě stačit na přespání. No... po půl roce se fret rozhodl a ty dráty normálně urval. Takže jsem kupovala novou. Jinak obě moje klece stály do 3000, takže to zas tak hrozný není - ale pro dvě fretky by to už asi bylo malý, to uznávám. Přimlouvám se za co největší dvířka, člověk si nedokáže představit, jak mu to při úklidu pomůže. U jedný mojí klece se otevírá celá strana, to je úplně ideál. :-) U druhý je to horší, ta má právě dvířka malý, takže musím sundat celej vršek, když čistím dno. Koupila jsem jí jen proto, že mi právě fret tu předchozí zlikvidoval, nutně jsem jí hned potřebovala a zrovna nebyla jiná. Jo, a taky se do ní děsně blbě věší hamaky... :-)
Uživatelský avatar
Cat
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2011, 17:32

Předchozí

Zpět na Bydlení pro fretku doma i venku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník