Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

klece, voliéry, misky, napáječky, pelíšky, hračky... vše o bydlení a přebývání
Pravidla fóra
Klece, voliéry, pelíšky, hračky a další vybavení, všechny dotazy týkající se fretčího bydlení a přebývání

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod certik003 » 13 říj 2011, 18:19

Pro ty, co chtějí svým rozmazleným miláčkům dopřát dokonalý komfort: http://www.popron.cz/houpaci-sit-pro-kocky/s-606955/ :)
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Kačes » 18 říj 2011, 19:22

Dobrý den, chci se zeptat zda někdo nemáte zkušenosti s touto klecí http://www.obchudekumajdy.cz/?p=product ... klec-l-260 Byla by pro jednu fretečku, je to holčička. :)
Děkuji
Kačes
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 říj 2011, 19:18

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 18 říj 2011, 20:12

Osobně s touto klecí skušenost nemám. Záleží na tom, kolik času denně by mněla fretka výběh a kde.
Já mám jednoho freta, který v kleci jen spí v noci a je v ni počas mé pracovní doby (přes den cca 8,5-9 hodin). Jinak je fret na volno a krom WC má přístup do celého bytu. Jestli by to bylo u vás obdobně, myslím že tato klec by pro jednu fretku byla vyhovující.
Něco podobného sem teď koupila svému fretovi jako klec přepravní a na pobyt počas dovolené.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod majda » 13 lis 2011, 16:31

Nemáte někdo zkušenost s topnými kameny do terária jako zateplení do pelechu pro fretku která je ve venkovní voliéře?
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Korky » 13 lis 2011, 18:14

My máme v zoo fretky vonku a topný kameň nám nebol doporučený. Treba búdičku s predsieňou a spálňou, ktorá je z takého materiálu, aby to dýchalo a zároveň izolovalo. Topný kameň by podľa mňa zbytočne vyvolal šok pri prechode z búdičky von... A dovnútra poriadny pelech.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod majda » 14 lis 2011, 12:58

Katko díky moc, ptala se mě kamarádka....já si kluky hýčkám doma v teplíčku :-)))
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod PxNxDx » 13 led 2012, 13:22

Už jste někdo ozkoušel Royal Suitku? docela by mě zajímala z osobní zkušenosti.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Luczije » 03 úno 2012, 16:32

PxNxDx: Chtěla bys něco konkrétnějšího vědět? Já ji mám, sice pro potkany, ale jsem s ní spokojená nejvíce, hodně dobře se mi udržuje, nemám s ní žádný problém ;)
Uživatelský avatar
Luczije
 
Příspěvky: 13
Registrován: 19 pro 2010, 15:22
Bydliště: Příbor

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod PxNxDx » 04 úno 2012, 18:08

Luci já mám pocit, že my jsme o ní diskutovali už na potkaním fóru :lol:
zajímala mě konkrétně při užívání fretkou.. přecejen je to něco trochu jinýho
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 04 úno 2012, 18:22

Nemáte foto té klece Royal Suit?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod PxNxDx » 04 úno 2012, 18:57

Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 04 úno 2012, 20:18

Díky moc za link na Luczindu, mně hlavně zajímalo, jak to klec možno funkčně vybavit.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Luczije » 04 úno 2012, 22:52

Nojoo :D jsem hlava děravá..

Mě by na té royalce u freťáků asi nejvíce nevyhovovalo, že není až na zem - tudíž by freťáci nemohli svévolně lozit do klece při běhání v pokoji - vím že u nationky se dal sehnat žebřík u majdy, ale na ten by mi moji asi prděli, bo by neviděli do klece.. mám pro ně perfectku a naprostá spokojenost jak u mě, tak u freťáků - dokonce mi tam lítají na záchod do klece přes celý pokoj

Jinak si myslím, že jde vybavit dobře - co jsem koukala na to moje staré album royalky, tak jsem se viděsila - hlavně toho skartu (fuj..).. už to mám za ty měsíce lépe vychytaný s vybavením, ale pro fretky bych už ji nevolila - kvůli tomu, že není až dolů
Uživatelský avatar
Luczije
 
Příspěvky: 13
Registrován: 19 pro 2010, 15:22
Bydliště: Příbor

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod PxNxDx » 04 úno 2012, 23:05

já mám FN a taky není až na zem. Žebříček máme teprve objednanej a i bez něj se do ní holky vydrápaly. Nakonec jsem sebrala jeden z klece a připevnila ho drátkem, aby se jim lezlo do klece lépe.
Takže výšky bych se já nebála, pokud je to nějak srovnatelně vysoko nad zemí... spíš by mě zajímali ty kovový zástěny u dvířek.. jestli se tam někam nevtírá bordel a jak to vypadá v praxi.. to by mi tam asi "vadilo" nejvíc :oops:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod silva » 05 úno 2012, 00:48

Mně se u FN spíš než žebříček (o který jsme všichni doma zakopávali) osvědčilo tu spodní část prostě odmontovat. Jediná nevýhoda je v tom, že kolečka jsou jen volně nasazená, takže se s ní nedá přejet třeba přes práh. Ale prý i to jde nějak upravit.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod martina » 05 úno 2012, 01:42

přesně jak píšete, ferret nation má tenhle handicap. vyřešila jsem to jako silva (vím i o dalších chovatelích) a spodek klece odstranila.

jinak může mi někdo říct, jestli je zásadní rozdíl mezi FN a RS? připadají mi prakticky stejné?
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod PxNxDx » 05 úno 2012, 09:42

Marti jestli jsem dobře měřila svou FN, tak jsou o chlup (4-5cm) jiný rozměry.. a mě zaráží ta plechová zábrana po obvodu... pravděpodobně je výrobcem prostě určena pro potkany a má tak zabraňovat vypadávání podestýlky, tuším.
A má převahu vodorovných příček, takže hlodavcům se lépe šplhá.. u fretek by to asi takový význam nemělo.. možná by se nám líp zavěšovali domečky :?:
Jinak odmontovat spodek FN mě ani nenapadlo :shock: ale já tam mám schované plastové boxy s pelechy, takže by mi ubylo místa, kam s tím... ale nápad je to výbornej.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Luczije » 05 úno 2012, 11:51

Pxí: ty zástěny na royalce nejsou na dvířkách (jak má na fotkách přímo výrobce) - jsou uvnitř a dvířka jsou bez nich.. mrkni na to mé album jak si tu házela na rajčce odkaz, mám ta vyfocené jak je otevřená a tam uvidíš, že je to jen uvnitř a bordel se tam uchycuje viditelně jen zepředu ve spárách, ale jak to otřeš je to úplně v pohodě (nezapádává tam někam) - spíš mě vytáčí, že mi semtam spadnou kousky z podestýlky do těch dírek, kde se zavírají dvířka a ven to opravdu nedostanu, nevím jak :roll: takže jsem hodně opatrná ať se mi to úplně neucpe, ale u fretek je jen v záchudku kočkolit, takže ten by se mi tam nedostal.

Jinak si myslím, že ta zábrana nemá úplně takový účel jak by se očekávalo - proti vypadávání podestýlky, protože ta zábrana je kolemdokola a uvnitř je vyndávací plastové dno a není nějak úplně na těsno, takže se někdy stane, že tam škvírama po bokách vypadává podestýlka na zem a při vytahování toho plastového dna vždycky popadá dolů trochu podestýlky co byla uchycená v bocích, takže kdybych měla koberec, tak mě klepne pepka - jako asi kdyby tam nebyla ta zábrana bylo by to horší, ale i tak těma škvírama to proletí na zem, jinak se jakože ten bordel nikde neusazuje tak, že by to nešlo očistit až na ty díry pro zavření dvířek

Zavěšování možná bude o krapet lepší než u nationky, ale já nemůžu srovnávat, protože nationku jsem nikdy neměla - můžu soudit jen podle fotek.. osobně bych ocenila kdyby ty vodorovné mříže byli i na bocích, ale to nejsou
Uživatelský avatar
Luczije
 
Příspěvky: 13
Registrován: 19 pro 2010, 15:22
Bydliště: Příbor

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod martina » 05 úno 2012, 13:04

díky za upřesnění rozdílů.

odmontování spodní části mě napadalo od začátku, jen jsem nevěděla, jestli to půjde. po průkopnici cinderelle jsem do toho šla taky :o) pravda je, že mi truhlář udělal kolem klece skříň - spodní část je otevřená a bez dna, takže feretka může bez problémů vyjet ven, horní část (až do stropu) je uzavřená dvířky. vejde se mi tam všechno včetně dvou přepravek a navíc to dobře vypadá. ale je mi jasné, že tohle řešení není pro každého, kdo má hodně omezený rozpočet, do toho asi nepůjde. ale těm, komu "přebývá" pět tisíc (cena materiálu a práce truhlářské firmy), tohle můžu jen doporučit.
(foto někdy dodám, kluk už slíbil...)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod xxxjenicekx » 15 úno 2012, 10:58

Ahoj všem.
Potřebuju rychle vaši radu.Kamarád mi dal svou fretku,protože se odstěhovat mimo čr a dal mi fretku v malé,hrozné kleci,chtěl ji pustit venku,ale bylo mi ji líto,takže jsem si ji vzal.Mám ale problém s jejim bydlením,potřebuju rychle poradit,kde by se dala sehnat za co nejmenší peníz klec-voliéra a jak má být velká,protože ji pouštím jen jednu deně na max 2-3 hodiny,pak jdu do práce a vracím se dost pozdě a to spí.Když vráno vstávám,tak i dávám budík o 3 hod dřív,abych ji mohl pustit,ale ona ještě spí,takže ji musím vzbudit.Jo a ta mrcha kouše,nevím si s ní rady. :o Jsou ji 4 a je dost jako že nevychovaná :D ,kadí si kam chce,když ji pustím a to mi štve :twisted: poradíte mi jakou klec,aby se mi dobře čistila každý ráno ,a jak velkou potřebuje aby ji nevadilo když je celý den zavřená?Někdy se stane,že ji pustím až po třech dnech,ptotože ji ráno vzbudím,ona na mě jukne a jde zase chrápat,takže ven jako by ani nechtěla,takže chci aby se proběhla aspon trochu v té kleci,děkuju za odpovědi a budu rád za cokoli.Jeníček
xxxjenicekx
 
Příspěvky: 2
Registrován: 15 úno 2012, 10:07

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod martina » 15 úno 2012, 12:54

vykřikováním, nátlakem a spamováním si nevynutíš rychlejší odpověď, ale spíš zákaz vstupu. lidi jsou v práci, nemají čas (zeména když nejde o život), tak to zkus pochopit a příště vydržet.

je chvályhodné, žes fretku zachránil od téměř jisté smrti, kdybych řekla naplno, co si o kamarádovi myslím, musela bych se sama cenzurovat. každopádně vše, na co tak spěcháš a potřebuješ vědět, se dočteš na stránkách. ale....

vzhledem k tvé časové vytíženosti pro tebe mám jedinou radu:
snaž se najít fretce co nejrychleji nového majitele. protože pouštět fretku z klece, byť velké, jen dvakrát-třikrát týdně, se dá na krátkou dobu, přechodně, např. v době dovolené (když hlídá babička) nebo když se v bytě rekonstruuje a tři neděle tam pro bordel není kam šlápnout. ale nelze to praktikovat jako trvalý stav, to je týrání. fretka potřebuje denně proběhnout a pokud možno v pravidelnou dobu. obvykle je nejčilejší ráno, přivykne na pravidelný režim, takže je jedno, jestli v pět nebo v osm, a pak odpoledne-navečer, když se majitel vrací domů z práce a nákupů... taky potřebuje kontakt se svým člověkem, je společenská....

opravdu je fajn, že ses fretky ujal, ale to je, bohužel, málo :(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Lukáš13 » 27 lis 2012, 11:08

Ahoj
Jsem tu na foru nový a tak doufám že jsem tu správně
Mám v plánu si pořídit fretku ale spíš 2
Vyhlídnul sem si na netu 3 klece a nevím která z nich bude nejlepší?Hodím sem odkazy na ně,na cenu nekoukejte a napište která je nejvhodnější pro chov dvou fretek

http://klece-hlodavce.heureka.cz/levne- ... la-fretka/

http://klece-hlodavce.heureka.cz/ferpla ... ge-fretka/

http://klece-hlodavce.heureka.cz/ferpla ... er-fretka/

Klidně bych šel do té big tower ale nevím jestli je vhodný aby byla ta klec stavěná spíš na výšku než na šírku pokud mi rozumíte.Dali by se v ní bez problému chovat 2 fretky?Co myslíte?
Lukáš13
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2012, 10:59

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod martina » 27 lis 2012, 12:40

jestli máš o fretky opravdu vážný zájem a chceš se tomu do budoucna věnovat (nemluvím o odchovu, ale o tom, mít doma fretky), doporučuju zainvestovat do tohohle suite royal. je to obdoba nedostižné (a původně taky podstatně levnější) klece ferret nation , které se už nedováží. občas se ještě objeví inzerát na prodej, když někdo s fretkama končí, do toho bych šla taky.

všechny ostatní klece jsou buď totálně nevhodné, nebo v lepším případě ne zrovna vhodné, ale co se dá dělat, když na lepší není. co například začátečník nedomyslí a předem nedocení, je pohodlný úklid klece. jak tam někde jsou dvířka třicet na dvacet, tak to rovnou vyřaď. a jestli si takovou nějakou klec koupíš, pokaždý, až budeš vybírat záchod nebo umývat podlážku, si budeš rvát vlasy :o). zapomeň na klece, které jsou určené hlodavcům. z takové se fretka dřív nebo později dostane a buď zdrhne úplně, nebo ti načechrá byt.

do výše uvedené klece se ti pohodlně vejdou fretky čtyři, mohlo by jich být i šest, pokud klec je opravdu jen na přespání. pro dvě to je naprostý luxus, který se ale dlouhodobě skutečně vyplatí.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Lukáš13 » 27 lis 2012, 13:06

Díky za rady ale nehodlám do klece investovat 8 000 Kč,max 5 000 a i to je dost :)

Jaké rozměry by měla mít klec pro 2 fretky?
A jak veliká dvířka aby se dalo dobře krmit,vysypávat záchudek atp.? 35cmx35cm stačí ne?

Navíc tu Ferret nation bych neměl ani kam dát,musím je mít u sebe v pokoji a řekl bych že to zabere dost místa a tolik prostoru tu nemám :)

Klec 2.(prostřední odkaz se mi nějak nelíbí)
3. jo ale nevim jestli je dobrý aby ta klec byla stavěná na výšku a né na šířku
A 1. sice neni vybavená ale to neni problém,navíc je o dost levnější a píšou že je vyložině pro fretky a rozměry 1mx1mx55cm se mi zdá dobrá pro 2 fretky

Když si jí představím zdá se veliká ale je to pro 2 fretky opravdu dost?Nebudou se v ní trápit?
Pouštěj je budu kdykoliv budu moct to je samozřejmost
Lukáš13
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2012, 10:59

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod certik003 » 27 lis 2012, 13:35

Chápu, že se ti nechce investovat tolik peněz jenom do klece. Mně se kdysi taky nechtělo a pořídila jsem klec hodně podobnou té z prvního odkazu, ale stejně jsem cca před měsícem suite royal koupila. Nejde totiž jenom o to, že je úklid tebou vybraných klecí pracnější. Pokud otvorem neprostčíš záchod, a to asi neprostrčíš, tak budeš muset klec pokaždé rozebrat. A to je s fretkama docela problém, protože u toho strašně rády asistují. Několikrát se mi stalo, že jsem fretovi málem přiskřípla hlavu, jsou někdy moc rychlí. Pokud budeš mít dostatečně velký otvor dvířek, abys záchod prostrčil, tak stejně musíš umývat plastové dno a ta plastová nebo dřevěná patra. A to bez rozebrání taky nedokážeš!

Vím, že je to docela velká investice, ale fretka se dožívá 6-8 let. A celou tu dobu budeš denně s klecí manipulovat. Takže jestli můžu radit (a já můžu, protože vlastním obě klece), tak radši investuj. Další možnost je, že seš šikovnej a uděláš si pro ně bydlení ze staré skříně. To by taky nebylo tak finančně náročné.

Jinak fretky nemusí mít bydlení hodně prostorné. Stačí když se jim tam vejde to, co potřebují. Důležité je, že je pak necháš pořádně vyběhat.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Lukáš13 » 27 lis 2012, 13:57

A jakou klec přesně?Můžete mi sem hodit odkaz přímo na tu konkrétní klec?
Nemyslíte tuhle? http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klec ... y/330409#0
Lukáš13
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2012, 10:59

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod certik003 » 27 lis 2012, 14:07

To je ona a jsme s ní fakt hodně moc spokojení. Akorát, že jsem ji kupovala tady: http://obchudekumajdy.cz/?p=productsMore&iProduct=469&sName=klec-suite-royal-95
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Lukáš13 » 27 lis 2012, 14:13

Že se ferret nation už nedováží?
Vždyt např tady jí mají :)
http://www.krmiva.com/index.php?show=product&id=1444
je to ona ne?
Lukáš13
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2012, 10:59

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod martina » 27 lis 2012, 14:56

je to ona, ale už se nedováží. zkus si ji objednat ;o)

p.s. odkazy v mé první odpovědi TAKY fungují...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Lukáš13 » 27 lis 2012, 17:34

Tak sem se rozhodl koupit tu klec za 1700,přeci jenom jako někdo kdo fretku nikdy neměl si nepotřebuju hnedka kupovat několikapatrovou luxusní klec za 8 hadrů
Když sem vzal do ruky metr a zjistil jak je ta klec veliká tak sem zjistil že mi vyhovuje a myslím si že pro 2 fretky je veliká dost,jen jí vybavit a bude z ní pěkná klec,ČASEM si pořídím nějakou ještě větší a dražší ale to je zatím v nedohlednu.

Chtěl sem se ještě zeptat jestli je vhodný pořídit si fretku v zimě?
Seženu v zimě vůbec mládata?Rád bych co nejmenší aby si zvykali už od útlýho mládí
Rád bych si tu klec začal zařizovat už tedka a hodlám si začít objednávat po netu,jak dlouho vydrží např granule?Když si je objednám a neotevřu je vydrží mi měsíc?
To samý stelivo,konzervy s masem atp.
Nevím kdy přesně si tu fretku zajdu koupit ale chci si tu klec nejdřív pořádně zařídit a mít už všechno doma
Kolik v průměru stojí mládě fretky kluka?
Můžete mi doporučit nějaký internetový obchod kde koupim všechno potřebný pro fretku za relativně dobré ceny?
Díky
P.S. snad nevadí že mám tolik otázek ale jsou to věci co prostě potřebuju vědět.
Lukáš13
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2012, 10:59

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení pro fretku doma i venku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron