Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

klece, voliéry, misky, napáječky, pelíšky, hračky... vše o bydlení a přebývání
Pravidla fóra
Klece, voliéry, pelíšky, hračky a další vybavení, všechny dotazy týkající se fretčího bydlení a přebývání

Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 13 pro 2010, 01:24

Jakékoliv dotazy a informace ohledně bydlení fretek, zabezpečení domácnosti, voliery, klece, výbava klecí a volier a související témata.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Fredulda » 16 led 2011, 20:15

Ahoj,chtěla bych od vás poradit.Jakou klec byste mi doporučili pro mýho fretáčka?Ted mám pro něj Fredy 2 ale to už mi připadá že už mu to je malý.Přemýšlela jsem nad FerretNation nebo Ferplast klec pro fretky Furet Extra Large.Můžete mi napsat jaké máte kdo stím zkušenosti a popřípadě fotky.Díky
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 16 led 2011, 20:21

Fredulda: já mněla pro 1 freťáka klec Fredy 2 (starý typ) 6 let a plně mu vyhovoval. Fret v ní jen spal v noci a byl zavřený když sme byli v práci. Jinak byl na volno a mněl přístup do celého bytu. Takže já myslím, že jestli má tvúj fret dost výběhu denně v bytě, případně chodí na procházky, tak mu Freddy2 musí stačit.
S těma většíma klecama žel osobně neporadim, nemám skušenost. Ale co si lidi nejvíc chválí je ta Ferret Nation.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Žabka » 16 led 2011, 22:55

myslím, že by někoho mohla zajímat tahle klec, cena je podle mě slušná a nabídka platí do příští soboty. http://aukro.cz/item1409404364_klec_pro_fretku.html
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Fredulda » 30 led 2011, 15:13

Nemáte někdo zkušenosti s klecí Klec Furet Extra Large?A kdyby měl někdo i fotky.Děkuju
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod nereida » 30 led 2011, 16:24

já jsem jí měla, ale pár věcí mi nevyhovalo.....hůře se čístí kvůli strukturovanému dnu a úzkým dvířkám, do kterých jsem se vždy musela nacpat. Také patříčka jsou dost malá, takže když mi freťule vylítla ze závěsného hamaku, kvůli drbacímu záchvatu, tak kolikrát spadla dolu na dno :(
Bonnie a Ichi
Uživatelský avatar
nereida
 
Příspěvky: 53
Registrován: 27 lis 2010, 18:51
Bydliště: Chomutov, České Budějovice

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod majda » 30 led 2011, 16:48

Klec jsem prvně "naživo" před 14 dny a musím říct - zlatá FN. do dvířek na čištění bych nevlezla, takže bych to celé musela sundavat, šprušle jsou tenké, takže ohýbací. Lepší si připlatit za FN.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Fredulda » 30 led 2011, 18:08

nad tou taky přemýšlím ferret nation ale není to moc velký pro 1fretáčka?
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod majda » 30 led 2011, 18:11

Pokud na ní máš místo a máš finance na to si jí koupit, pak bych to neřešila. Stejně u jedné fretky nezůstane :-)
Mám ve FN s nástavcem dva kluky - teď si budeme brát z útulku dalšího ...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Fredulda » 30 led 2011, 18:18

no bydlíme v paneláku 2+kk,já si taky myslím že to je pro něj nejlepší,ted je ve fredy 2
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod honza_door » 31 led 2011, 20:05

Furet XL je strašně velká. Teď ji mám a i když ty rozměry nevypadají, tak ta klec je fakt gigant. Má hlavně obrovskou hloubku - určitě více než FN. Díky tomu se ovšem hůře čistí. I otvírání má FN vyřešené mnohem lépe. Ergonomicky a bezpečně. Na druhou stranu Furet je mnohem více vychází vstříc všem tunelovým fanatikům (obrovský tunel je rovnou součástí balení a lze ho všemožně otáček a libovolně do klece umisťovat), prakticky všechno v kleci člověk může libovolně přestavovat, oddělat, přikoupit a na pro schopné švadleny nabízí neuvěřitelně okázalý prostor pro pelechovou seberealizaci. Na čištění to ale chce opravdu dlouhé ruky, postavu křehké dívky a nebo odklopit víko (žádný konec světa). Podle mě je hlavní výhoda v tom, že oproti FN nepotřebuje dodatečný tuning (aby nic nevypadávalo, apod.), určitě palec navrch za vnitřní vybavení a kompatibilitu snad ze vším fretčím. Je dostačující určitě pro dvě fretky, to mám ozkoušené. Pokud jsou kamarádi, tak bych řekl klidně 3.
Uživatelský avatar
honza_door
 
Příspěvky: 11
Registrován: 26 lis 2010, 18:35

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod majda » 31 led 2011, 22:56

Nevím, měla jsem možnost porovnat obě klece - stály vedle sebe - Furret XL mi prostě přijde pro FN hrozně fórová, ty šprušle se dají lehce ohnout a hlavní nevýhoda je špatné čištění - a to jsou dvě zásadní věci podle kterých se při výběru klece řídím - vnitřní vybavení - upřímně, já bych ty plastový rohový patra nechtěla. FN jsme měli sestavenou za půl hodky a žádný dodatečný tuning jsme nedělali (ale asi je to dané tím, že kluci mají svůj vlastní pokoj, takže když se drbou nebo lezou z patra na patro, tak je neslyšíme).
Jako plus bych u Furret XL viděla to, že se dá složit.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Fredulda » 01 úno 2011, 10:43

Plastový patra bych taky nechtěla,u Fredy 2 jsem měla plastový patro a mýmu fretáčkovy se stal na něm úraz tak proto nechci už vidět žádný plastový patra.Až budu mít peníze koupím si FN.A na 5 března se moc těším
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod majda » 01 úno 2011, 10:46

Freduldo, pokud máš freťáka ve Fredym , tak jemu to prostorově stačí, já než jsme pořídili FN, tak jsem měla ve Fredym dva kluky - stejně pořád spí. :-))) Přijdeš se podívat na Valentýna? Tak to je super :-)
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Aniii » 01 úno 2011, 11:02

Jsem asi divná,ale mě přijde fredy absolutně dostačující pro jednu fretku a i dvě jsou v něm,při dostatečném prostoru a čase mimo klec, k pohodě. znám dost lidí,co tam má 2. já osobně bych nešla u jedné fretky do takto velkých klecí...i dvě se v nich ztrácí a občas celé dny ani nepotkají...ale je to jen můj pocit...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod silva » 01 úno 2011, 11:03

Aniii: nejsi divná, akorát máš kapesní fretky :-)
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 01 úno 2011, 11:15

Vlňák dokud nebyl kastrovaný mněl v zimně cca 2,2 kg (čiže nijak kapesní fret) a ta Freddy2 mu plně vyhovovala. Fakt ale je, že já mám ten starý typ Freddy2 s těmi drátěnými mezipatry a ty sou o hodně větší jako ty plastové.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Aniii » 01 úno 2011, 11:38

Johanko,taky mám tu starou :) a nedám na ni dopustit

Silvo, to sice mám (nikdy bych nevěřila, že budu mít dvě kapesní, ale Elí - Lizzy je ještě menší, i když těžší, než Bestie), ale to neznamená, že jiní v něm nechovají 2 fretky standartní velikosti...i když, co to je standart :D
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Fredulda » 01 úno 2011, 13:49

a nedá se sehnat stará klec fredy stěma drátěnými patry než plastovými.A nemáte někdo radu jak se mám seznámit s fretáčkem pubertákem? :D :D
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 01 úno 2011, 14:02

Ta "stará" varianta Freddy2 se už nevyrábí, takže snad jen kdyby byla někde v inzerci starší použitá.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod nicotka » 19 bře 2011, 16:45

potřebovala bych trochu pomoct s vybavením klece, už mě nic nenapadá, co tam přidat. Děkuji moc za rady. :)
Přílohy
P3191462a.jpg
(46.16 KiB) Zatím nestaženo
P3191463a.jpg
(41.32 KiB) Zatím nestaženo
P3191459a.jpg
(40.45 KiB) Zatím nestaženo
Uživatelský avatar
nicotka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 29 lis 2010, 09:22

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod nicotka » 19 bře 2011, 16:47

pokračování...
Přílohy
P3191451a.jpg
(59.77 KiB) Zatím nestaženo
Uživatelský avatar
nicotka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 29 lis 2010, 09:22

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Noxley » 19 bře 2011, 17:53

Já myslim,že je to super.Jen bych tam asi dala ještě jeden záchod.Já mám třípatrovou voliéru a v každym patře je záchod.Mám totiž líný fretky.Většinou,když byli rozespalý,tak se neobtěžovali chodit na záchod až dolů,takže jsem to vyřešila takhle. ;)
Noxley
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19 led 2011, 11:27

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod nicotka » 19 bře 2011, 18:01

Moje fretky nejsou líné si zajít na záchod, ale občas se stane, že "to" hodí vedle záchodu. Původně jsem měla i ty malé patra potáhnuté dečkama, ale tam kde je ten malý rohový záchod jsem to měla pořád celé po "ee", takhle je to lepší na úržbu.
Uživatelský avatar
nicotka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 29 lis 2010, 09:22

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod martina » 19 bře 2011, 22:05

do klece fretkám stačí jen pelechy a záchody (moji taky potřebují dva :o)), nic jinýho tam ani dávat nemusíš. v kleci stejně jen spí, jedí a hrajou si venku.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Morgan24 » 19 bře 2011, 22:26

jedí venku? No asi jak u koho :-) moji tchoři jedí zásadně v kleci, asi mají strach abych jim to nesnědla :D
Atlas, Antaios, Valkýra a Mija s paničkou
Uživatelský avatar
Morgan24
 
Příspěvky: 91
Registrován: 26 lis 2010, 21:22
Bydliště: Praha 7

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod martina » 19 bře 2011, 22:35

ale prd. špatně rozdělená věta. spí a jedí uvnitř, hrajou si venku ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Renn » 16 kvě 2011, 07:46

Zdravím všechny a prosím opět o radu, tentokráte na téma "jak zabránit freťákům, aby lozili po vnější části klece s vodorovnými šprušlemi(Furret Tower 165cm vysoká) až nahoru a pak se za vydatného rámusu spouštěli vahou vlastní prdelky dolů držíce se drápkama předních tlapek, nebo k paniččině zděšení rovnou páchali kamikaze".

Toto jsem u nich zažila včera poprvé. Chápu, že měli jasný cíl-odložené pasty, které tam jsou proto, že jsme je vždy za minu čerstvě položenou do záchodku odměnili olíznutím. To, že jsem našla pasty jako cedník, je jasné. To, že jsem je následně dala na jiné, bezpečnější a fretkuvzdorné místo, je také jasné. To, že jsem nechala frety pod dozorem polozit po vrchní části klece, kterou jsem zbavila všech fretčích věcí, aby se přesvědčili, že už tam nic žravého ni hravého nezůstalo,a tak je to opravdu nelákalo tam lozit a mě nervózně v práci trnout, jestli se jim doma v bytě nic nestalo, je také jasné. Teď už jen přemýšlím nad možnostmi...

1.)Doufat, že dostali rozum(přeloženo "zjistili, že pasta ni jiné dobroty už navrchu nejsou") a už tam nepolezou(přeloženo "nezjistili, že je to dobrá zábava lozit na klec a pak skákat nebo se spouštět dolů") a nadále jim nechat k dispozici otevřenou klec a celý obývák.

2.)Prodat před pár měsíci nově koupenou klec Furret Tower a koupit jinou.

3.)Zabezpečit(netuším jak) klec tak, aby nemohli lozit (až)nahoru(přeloženo "zabezpečit klec tak, aby fretky zaměstnala a zabavila, protože dělat crashtesty fretkuvzdorných opatření je u nás velmi oblíbená disciplína a frety moc baví"). Snad nemusím dodávat, že zmíněné zabezpečení je nutné vymyslet tak, aby si s tím neporadili dva vyžraní říjní samci.

4.)Zavřít frety do klece a pouštět jen pod dozorem. To mi ovšem rve srdce, neb jsem z těch, které si tito dva smraďoši do mrtě ochočili...

A teď...babo raď.(To neberte osobně..)

Díky předem za nápady..
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 16 kvě 2011, 07:59

Já myslím, že tomu aby lozili po té klecovině nezabráníš nijak. A i kdybys vyhodila tuhle klec a udělala třeba dřevěnou volieru, budou šplhat stejně, páč aspoň na dveřích pletivo bude. Když šplhat chcou, tak budou. Já mám teď doma taky "fretkoveverku" která je schopná vylézt snad i po holé zdi, takže když je fret puštěný soustavně ho hlídám a zavírám do klece pokaždé když opouštím byt i na 10 minut. Puštěného když je sám doma bych si ho netroufla nechat.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Aniii » 16 kvě 2011, 08:43

Chápu správně,že je necháváš bez dozoru? to se pak nemůžeš divit,že dělají lumpárny;-) zvlášť v říji,když chtějí babu...

moje fretka zkouší lézt i po skle...na setinu vteřiny dokonce úspěšně a pak letí dolů jak zralá hruška a má z toho děsivou legraci...to nemluvím o její uchylce na záclony,na které se dostane kdykoliv i když jsou metr nad zemí a žádný nábytek kolem...i když se tam zasekla drápem a ječela jak nikdy,stejně jí to nepřešlo...

lezení po kleci je už něco,co mě zas moc z míry nevyvede...

jinak nemám zkušenost s kluky nemám,ale slyšela jsem,že po kastraci zlenivý;-)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Bydlení pro fretku doma i venku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron