Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

klece, voliéry, misky, napáječky, pelíšky, hračky... vše o bydlení a přebývání
Pravidla fóra
Klece, voliéry, pelíšky, hračky a další vybavení, všechny dotazy týkající se fretčího bydlení a přebývání

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod martina » 16 kvě 2011, 09:35

Renn píše:................
4.)Zavřít frety do klece a pouštět jen pod dozorem. To mi ovšem rve srdce, neb jsem z těch, které si tito dva smraďoši do mrtě ochočili..................


rozhodně zavřít na dobu, kdy nejsou pod dozorem - tedy lidé v práci nebo mimo byt nebo spící. PRÁVĚ PROTO, že je miluješ a nikoli navzdory tomu ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Renn » 16 kvě 2011, 12:53

Nechci je moc nechávat zavřené, když jsme v práci, v místnosti není kromě jejich hraček téměř nic, tedy ještě prolézací roura, nějaké krabice na zdevastování, připevněný záchodek a jedna skříň. Jinak žádný nábytek, koberce... Asi mi tím chtěli říct, že by uvítali nějakou další hračku...ale moje krabice s korálky, které mi v nestřežené chvíli taky rozhrabali, nebo zrovna vysypali po pokoji, ani batoh se spoustou tajemných věcí jim teda na hraní nedám :) , ach jo... Nejvíc mě štve, že budou muset být odděleně, protože když jsem je poslední dobou třeba z důvodu úklidu, nebo stěhování věcí zavřela, bavili se tím, že jeden ojížděl druhého, pak si to vyměnili, protože ten první usnul, takže se stal prozměnu samičkou...Ach jo, mám doma dva hormonálně poblázněné smradlavé a úchylné veverčáky... Ještě, že jdeme v červnu na kastraci...
Renn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2011, 09:18
Bydliště: Olomouc

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod majda » 16 kvě 2011, 16:04

Martina má pravdu, zavřít v době tvojí nepřítomnosti freťáky do klece. Není to tak dávno, co se jedné "zkušené" chovatelce udusila fretka za skříní, kam zapadla, a případ z nedávné doby, který překvapil mě samotnou - fretka utekla otevřenou ventilačkou, kterou já jsem do té doby také nechávala otevřenou. Pravdou ae je, že kluky když pouštím v horním patře baráku, jsem tam s nimi, nikdy je tam nenechávám samotné...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Korky » 02 čer 2011, 09:33

Po dlhšej dobe ešte jeden dotaz k majiteľom Ferret Nation: ako klietka vyzerá v zabalenom stave? Myslím tým počet a rozmer krabíc, hmotnosť atď. Proste potrebujem vedieť, či je reálne, aby to dvaja ľudia poponiesli 3-4min. peši k autu a nacpali to dovnútra (pozn.: auto je fakt pomerne mini - C3-ka)... Nech sa mi nestane, že to objednám a nepohneme sa s klietkou z obchodu. Našla som niekde údaj o hmotnosti až 40kg - to je fakt pravda? :shock:
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 02 čer 2011, 09:47

Korky jak je velka rozložená FN nevim (to ti určitě řeknou holky), ale do C3 přítul v klidu narval velkou benzínovou kosačku o hmotnosti cca 30 kg...když v C3 složíš zadní sedadla je tam fakt dost místa.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Žabka » 02 čer 2011, 10:48

Mě přišla rozložená 3 patrová FN v balíku PPLkem, těžké to bylo šíleně (já bych s tím nehla, ale dvoupatrovou ve dvou lidech myslím že by jít vzít mělo), a bylo to překvapivě malé, myslím, že na zadní sedadlo by se to vlezlo, šířka a výška jen malinko přesahovala jednotlivé díly (podívej se na rozměry na netu, já nemám odhad) a trloušťka nebyla ani 0,5 metru, spíš tak 40 cm, a to tam byla naskládaná tři patra. A složení taky nebylo nijak extrémě složité, pochopila jsem to i já ;)
A fakt je to výborná klec, jsem maximálně spokojená.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Korky » 02 čer 2011, 11:06

Ok, dík, tak ja si potom pre istotu niekde požičiam také tie kolečká, na ktoré sa balík naloží a odvezie (rudla sa to volá?). A s naložením do auta by teda problém byť nemal, keď je to takto šikovne zabalené.
Ďakujem!
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod majda » 02 čer 2011, 12:27

Korky, rozloženou klec v pohodě do auta ve dvou narvete - já sama s ní nehnu - váží skutečně 42 kilo, nástavec je něco kolem 20.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Janda » 05 čer 2011, 12:45

Ahoj nam prisla obyc postou ve dvou balikach a dovezly nam ji az domu takze bez problemu.Jinak jsem taky velice spokojena.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod teka.skorik » 16 srp 2011, 18:46

já jsem se svojí klecí spokojená našla jsem jí na aukru za super cenu uplně novou akorát se snažím jí nějak vypylovat aby se jessy měla dobře v ní :D pár nápadů musím ještě doladit a bude to super zase nechci to moc přeplácáné ale aby to jessy vyhovovalo a aby sej í tam dobře bydlelo :D
teka.skorik
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31 črc 2011, 22:47
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod certik003 » 02 zář 2011, 20:22

Můžu se zeptat, jak čistíte klec? Mám na mysli kovové mříže. Každé léto klec venku drhneme, ale už loni to nemělo skoro žádný efekt, přestože to dcera drhla kartáčem. Nemáte dobrou zkušenost s konkrétním čístícím prostředkem? Ideální by byl takový, kterým by se to postříkalo, nechalo chvilku působit, pak jenom opláchlo a špína by byla pryč. :-D
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Korky » 03 zář 2011, 15:58

Nečistím mreže, len vysávam dno klietky a zhruba raz mesačne ho utrem na vlhko aj s patrami. To mám len ja tak čistotné fretky? Príde mi, že s klietkou napríklad oproti potkanom nie je žiadna práca.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 03 zář 2011, 20:38

certik003 píše:Můžu se zeptat, jak čistíte klec? Mám na mysli kovové mříže. Každé léto klec venku drhneme, ale už loni to nemělo skoro žádný efekt, přestože to dcera drhla kartáčem. Nemáte dobrou zkušenost s konkrétním čístícím prostředkem? Ideální by byl takový, kterým by se to postříkalo, nechalo chvilku působit, pak jenom opláchlo a špína by byla pryč. :-D


Já asi celkem nepochopila dotaz, jak píšeš, že "Každé léto klec venku drhneme"
Jde o venkovní volieru, nabo klec v bytě?
Pokud o klec v bytě tak já "klecovinu" nijak nikdy nedrhla. Jednou týdně převlíkám fretovi vše textilní, tak omyju klecovinu hadlem s octovou vodou a pak hadrem s čistou vodou. 2x denně čistím v kleci záchod a vytírám klec octovou vodou a čistou vodou. Ale to jde o klec v bytě.

Jestli jde o venkovní volieru, to žel neporadim.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod certik003 » 03 zář 2011, 20:41

Jde o klec v bytě, venku ji čistíme, protože nemusíme dávat pozor, jestli někde něco zacákáme. Octovou vodu dcera taky používá, ale jenom na dno a záchod. Šlo mi vyloženě o ty mříže, protože už vypadaly hrozně.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Aniii » 03 zář 2011, 20:56

Co to je za klec? taková klec fretka chrom po chvíli vypadá děsivě jetá a to nikdy nikdo nevyčistí...jinak jsem nikdy neslyšela,že by se myli mříže u interiérové klece:-)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 03 zář 2011, 20:59

certik003 píše:Jde o klec v bytě, venku ji čistíme, protože nemusíme dávat pozor, jestli někde něco zacákáme. Octovou vodu dcera taky používá, ale jenom na dno a záchod. Šlo mi vyloženě o ty mříže, protože už vypadaly hrozně.


Múžeš pls popsat proč a jak "vypadají hrozně"?
A co je to za klec? Kupovaná (plastové dno, klecovina) nebo doma dělaná (dřevo, plast, sololit, pletivo)
Páč já mám v kleci co sem koupila před cca 8 lety už druhou fretku (vždy jen 1 fretku) a ta klac mi přijde furt jak nová...
Mám klec Freddy2 (starého typu), klecovina je natřená modrou barvou a za 8 let nijak neoprýskala.
Když napíšeš víc možná poradim.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod certik003 » 04 zář 2011, 11:07

Klec je kupovaná, má plastové dno a klecovinu, patra jsou ze dřeva. Problémem je náš starší fret Oggy. Je ze zverimexu. Sice pochopil, k čemu slouží záchod, ale používá ho jen, když ho někdo vidí. Jinak chodí zásadně mimo. Takže si dovedete představit, jak vypadá dno klece, když odpoledne přijdeme. Nikdy dřív ty mříže nebyly tak špinavý, možná je to tím, že jsme pořídili druhou fretku. Mates je od chovatele a na záchod krásně chodí. Ale očividně stačí jedno čuně v kleci. Drhly jsme to s dcerou přes hodinu, můžu říct, že tak nepředstavitelnej smrad jsem v životě necítila. :-D A to snesu fakt hodně. Dceři jsem říkala, že když octovkou umýváte dno, že to berete i s klecovinou, takže teď už je to na ní, jestli to bude dělat. Ale myslím, že po tomhle zážitku určitě. :-D
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Aniii » 04 zář 2011, 13:26

Popis by odpovídal kleci Fretka chrom,která má opravdu záhy děsivé dráty a už nikdy lepší nebudou...leda něčím natřít...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod certik003 » 04 zář 2011, 20:50

Aniii, dívala jsem se na net, je to Fretka chrom. Nejspíš budu muset začít šetřit na novou klec. :-(
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Martulinka » 06 zář 2011, 08:36

Ahojky :)
Chtěla bych se zeptat jak máte zabezpečený byt.Já mam zabezpečený jen svůj pokoj (tam kde jsou škvíry tak je tam prkno).Ale ráda bych ho pustila po celém bytě,ale to jsou díry hnedle všude + lednička.To mam všude kde je nějaká dírka a kde by se mu mohlo něco stát dávat všude prkna?Ale třeba skříň,která je dál od zdi a kde se nemůže zaseknout nemusím ne?A když jsem ve škole můžu ho pustit aspoň ve svém pokoji?Jediný co by mu tu mohlo ublížit jsou kabely.Už si do nich párkrát kousnul,ale odehnala jsem ho pryč,ale co když já tu nebudu a on je bude kousat tak dlouho až by je překousnul? :roll: A jak je případně zabezpečit nebo kam je dát?Děkuji = )
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 06 zář 2011, 08:44

Martulinka: já si při prvnim freťákovi myslela, že mám byt "fretkovzdorný" na 100%. Druhý fret mne rychle vyvedl z omylu.
Fret je puštěný zásadně jen když je někdo doma. Vím, že je dost lidí, co chovají fretky v bytě "na volno" (nemají klec vúbec), ale já bych fretku bez dozoru puštěnou v bytě nenechala. Fretce se věřit nedá.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod martina » 06 zář 2011, 09:01

Martulinka píše:............Jediný co by mu tu mohlo ublížit jsou kabely. Už si do nich párkrát kousnul,..............


tohle mě zarazilo. obáváš se, že by fretovi mohl ublížit elektrický proud, protože okusuje kabely, a zároveň uvažuješ o tom, ho nechat puštěného bez dozoru?

lepší opravdu je, když je fretka v nepřítomnosti lidí v bezpečí klece. nedělej si starosti, když se proběhne ráno a potom ho pustíš odpoledne, večer a hraješ si s ním, stačí mu to. stejně když zůstane sám, většinou spí, tak nestojí za to riskovat, že když se probudí, vyvede něco, co by mu mohlo ublížit.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Martulinka » 06 zář 2011, 09:39

Uvažovala bych o tom ho mít v pokoji bez dozoru jen pokud by ty kabely byli zajištěny :) a jak to teda udělat s celým bytem aby mohl běhat všude a ne jen v mém pokoji?Dám tam ty prkna?
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Aniii » 06 zář 2011, 09:53

Já dávám do škvír petlahve (alespoň dvě 1.5 postavené na sobě),celkem se mi osvědčily-dají se stlačit do potřebné velikosti a drží, i když Žofka dokáže zlikvidovat jakoukoliv překážku,když někam chce...naštěstí ne každý má fretku o velikosti žížaly a šikovnosti veverky jako mám já:-D ta totiž dokáže každému,že neexistuje fretkovzdorný byt (že nessie, že silvo?)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod martina » 06 zář 2011, 09:57

všechny místnosti, kam svoje fretky pouštím, mám zabezpečeny tak, "aby se jim nic nestalo". to znamená zrušené všechny škvíry, kam by fretka mohla vlézt, zašprajcovat se a udusit (stává se), zabezpečené všechny výšky, kam by mohla vylézt, spadnout, zranit nebo zabít se (stává se), okna nepřístupná atd. kuchyňská linka, lednice, vše pro fretku dokonale znepřístupněno, abych nemusela být neustále ve střehu. protože stačí vteřina, dvě nepozornosti a může být malér. se samcem to ještě jde, ti jsou neohrabanější a větší než samičky, které se vejdou a vylezou skutečně "všude".
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Martulinka » 06 zář 2011, 19:35

Tak pet lahve by mě ani nenapadli :) děkuju,něco vymyslím :D
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Aniii » 06 zář 2011, 21:23

Marti,asi přijedeme s žížalou na kontrolu,zda to opravdu máš tak zabezpečené:-D:-D:-D
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 16 zář 2011, 20:44

Prosím, múže mi někdo prosím pomoct najít na netu klec pro mou kamarádku a její fretky?

Ta klec vypadala asi takto http://www.mall.sk/klietky-hlodavce/fer ... ro-kraliky
ale myslím, že nebyla zn. Ferplast a byla 2 i 3-podlažní. Byla pro králíky.
(pamatuji si, že na té webovce byl ten plast vaniček béžový)

Já už lovim celý den a web mi nic nedává, tu stránku nemúžu najít. Díky moc za pomoc.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Korky » 16 zář 2011, 23:41

Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Diskuze o bydlení fretek, klece, voliery, vybavení

Příspěvekod Johana » 16 zář 2011, 23:57

Korky, díky moc, je to asi něco takové.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení pro fretku doma i venku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron