Misky a napáječky

klece, voliéry, misky, napáječky, pelíšky, hračky... vše o bydlení a přebývání
Pravidla fóra
Klece, voliéry, pelíšky, hračky a další vybavení, všechny dotazy týkající se fretčího bydlení a přebývání

Misky a napáječky

Příspěvekod ŽoFiRo » 14 led 2011, 17:10

jelikož mám doma fretáka, který trpí představou, že nejlepší granule leží na samém dně misky a tak jí neustále vyhrabává, což mi při krmemí tří fretek společně bydlících leze nejen do peněz (denní krmná dávka není zrovna malá a stejně pak přes polovinu vyházim), ale ted už i na nervy, tak se ptám, jestli má někdo nějaký tip na šikovnou, stabilní a nevyhrabatelnou, nebo alespon ztěží vyhrabatelnou misku? viděla jsem misky proti rozlití, s okrajem zahnutým do misky a nebo potom misky co jsou nahoře zúžený, údajně pro psy se svěšenýma ušima, aby si je nemáchali ve vodě/jídle, nemá někdo s něčím takovým zkušenosti, jestli to ztíží vyhazování granulí?
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod nereida » 14 led 2011, 18:32

Misku s okrajem zahnutým dovnitř mám pro hrabavého samečka a funguje to výborně ;) Je navíc i dost těžká, takže nejde převrhnout.
Bonnie a Ichi
Uživatelský avatar
nereida
 
Příspěvky: 53
Registrován: 27 lis 2010, 18:51
Bydliště: Chomutov, České Budějovice

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod ŽoFiRo » 14 led 2011, 19:23

super, díky, vyzkoušíme a jestli vyhrabe i to, tak jim snad místo misky pořídim WC s okrajem a bude :lol:
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod nereida » 14 led 2011, 19:26

ještě mě napadlo....co takový ten dávkovač, vím že je to spíše pro hlodavce. Zkusit by se to ale mohlo :)
Bonnie a Ichi
Uživatelský avatar
nereida
 
Příspěvky: 53
Registrován: 27 lis 2010, 18:51
Bydliště: Chomutov, České Budějovice

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod ŽoFiRo » 14 led 2011, 19:56

na ty krmítka jsem už taky koukala, ale zas mi to přišlo takový nestabilní, tedy to, který jsem viděla - platová skoro plochá mistička a uprostřed vysoký plastový "dávkovač"
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod martina » 14 led 2011, 20:03

krmítko pro hlodavce jsem už taky zvažovala, pokud vyzkoušíte, dejte vědět jaký to je.

a o jaké misce se zahnutým krajem je tu řeč? nemáte odkaz na obrázek? taky by mě to zajímalo, někteří z mých taky vyhazují (a někdo naopak jí naprosto ukázkově nad miskou, takže drobí dovnitř...)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod ŽoFiRo » 14 led 2011, 20:15

myslela jsem tuhle http://www.pro-fretky.cz/images/zbozi/_ ... ira-01.jpg v petku jsem viděla podobně řešenou, plastovou, ale i pro tři fretky asi veliká. kdyby mi okolo misky jen drobili, tak mi to nevadí, ale takhle jim dám misku s granulema, příjde Tonic, píchne tam nos a granule ve vteřině rozmete všude kolem a pak teprve se může nažrat, bez toho, aby je vyházel, to prostě nejde.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod martina » 14 led 2011, 22:14

díky, vypadá to dobře i na vodu, možná využiju.

p.s. a ńebojíš se, že ti bez možnosti vysypat granule chcípne hlady?? ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod ŽoFiRo » 14 led 2011, 22:24

nene, nebojim, pevně věřím, že najde způsob, jak je vyházet :)
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod ŽoFiRo » 15 led 2011, 15:29

dneska jsem byla ve zvěrokruhu v TP a našla jsem tam to, co jsem hledala - nerez misky se zahnutým okrajem, tak jsem jednu vzala na zkoušku a uvidím :) chtěli za ní 149,- a píšou, že je na 500ml.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod martina » 15 čer 2011, 13:22

podělím se o čerstvou zkušenost s napáječkou, která mě hrozně překvapila. a okamžitě mě napadlo, že to by mohl být důvod, proč některé fretky napáječku odmítají a nikdy se z ní "nenaučily" pít. ale naučily, fretka není tak hloupá, aby neuměla pít z napaječky. jenže nechce! a v některých případech dobře ví, proč.

po x letech používání (k plné spokojenosti mojí i fretek) napáječek "Biba" SAVIC - BIBA došlo v pár dnech po sobě ke dvěma haváriím. v prvním případě jsem zřejmě něčím urazila diesel, a ta za trest napáječku prokousla (jinak si malou kulatou dírku v napáječce neumím vysvětlit). koupila jsem tedy napáječku novou. sice jsem chtěla opět bibu, kterou mám vyzkoušenou, ale tu neměli. i sáhla jsem po obdobě - Snuggle Bar.

jak se později ukázalo, není napáječka jako napáječka - z téhle mi fretky odmítly pít. nechápala jsem, proč, a jala se ji zkoumat. ve chvíli, kdy jsem prstem přejela po kovovém hrotu, kterého se zvířata dotýkají jazykem, měla jsem jasno. JE OSTRÝ !! sice ne tak, aby zvíře poranil (aspoň doufám), ale i na dotyk prstu velmi nepříjemný :o((
bohužel jsem po zkoušce, zda napaječka nekape, vyhodila paragon, takže jsem pouze zadotovala výrobně-prodejní řetězec svojí stovkou.

naštěstí mám v kleci napáječek víc, takže došlo k výpadku dodávky vody pouze v jednom patře (= fretky se pro vodu musely projít do jiného podlaží). ovšem asi dva dny nato jsem při plnění napaječek vodou zjistila, že šroubovací hlavice jedné z nich je prasklá. situace začínala být kritická, jen jeden přívod vody do klece je proklatě málo, to mi diesel nedaruje!!

donutilo mě to vyrazit opět do obchodu, jinam, ovšem biba opět nebyla. jiný typ nechci, protože se mi neosvědčil, hledala jsem obdobu a našla napáječku Trixie. již náležitě poučena jsem začala osahávat sací trubičku přímo na místě - z nabízených asi třiceti kusů různých velikostí nebyly nepříjemně ostré jen tři :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod Žabka » 15 čer 2011, 13:42

Jo, Biba je nejlepší, měla jsem je krom fretek i pro morčata a všichni byli spokojení. Teď mám taky všechny Biba, až na jednu Trixie, ta nejdřív kapala, ale pak přestala, ostrá není, to vždycky zkouším hned, ale je možné, že to byla náhoda. Mám ve všech klecích misky s vodou a napaječky jen jako doplněk, když fretky misku vylijí, shodí nebo do ní nasypou bordel.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod silva » 15 čer 2011, 13:46

Martina: Já musela naopak Bibu opustit (s těžkým srdcem, taky je mám ráda), protože Samova nová klec má dráty převážně horizontální a ať ji dám jak ji dám, Sam ji vždycky shodí, takže mi minimálně jedna Biba zbejvá. Jestli chceš, vezmu ti ji v sobotu.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod Liška » 15 čer 2011, 13:54

Já jsem měla dříve tuhle napaječku http://www.pro-fretky.cz/misky-a-napajecky/napajecky/napajecka-drinky-s-uchytem.php , všechny fretky mi z ní bez problémů pily, avšak napaječka celou dobu kapala. Bohužel kapala do vyházených granulí (nikdy jich nebylo moc, ale bylo to hnusný na uklízení). Teď jsem si pořídila pístové http://www.pro-fretky.cz/misky-a-napajecky/napajecky/napajecka-sippy.php a nemůžu se je vynachválit. Perfektně drží jak v kleci tak v přepravce, ani Fredy s ní nehne a to do ní řeže pořád. Nekape a navíc se plní horem a tak ji nemusím sundavat po každé když dojde voda...
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod martina » 15 čer 2011, 23:46

silva píše:Martina: ....................... Jestli chceš, vezmu ti ji v sobotu.


díky za nabídku, ale nedokončila jsem popis anabáze. nakonec jsem dvě z těch tří neřezavých trixie koupila.
bibi se nezbavuj, ještě se ti bude hodit do nové klece.

sippy jsem měla taky a mám přesně opačnou zkušenost - jen aamé problémy.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Misky a napáječky

Příspěvekod Johana » 16 čer 2011, 07:48

Kvalitní sou i napáječky Ferplast, tento typ: http://www.petstore.sk/Prislusenstvo-ku ... -MINI.aspx
Nekapou, nejsou ostré, maj vnitřek té kovové trubičky potažený nějakým plastem, takže zevnitř nereznou.
Nevýhoda je, že maj tu kovovou trubičku většího prúmněru jako Biba, takže těba mezi šprušle mé klece (Freddy2) tu trubičku neprostrčím, čiže je používat nemúžu.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Bydlení pro fretku doma i venku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron