Nevhodné potraviny

Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete zjistit.
Pravidla fóra
Granule, BARF, pamlsky, vitamíny - vše kolem krmiv a stravování fretek.
Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete vědět.

Nevhodné potraviny

Příspěvekod martina » 08 pro 2010, 23:33

Nevhodné potraviny
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod Johana » 12 pro 2010, 20:28

Nevhodné potraviny:

Veškerá doma vařená (i ta nejkvalitnější) "lidská strava", která je dosolovaná a dochucovaná.
Veškeré pochutiny určené pro lidi: pochutiny z mouky, cukrovinky, čokolády, oříšky, želatinové bombony...

Nevhodná granulovaná krmiva:

Krmiva (i prémiová) pro kočky a krmiva pro fretky, která nevyhovují obsahem bílkovin a tukú fretce:
- malá fretka: bílkoviny cca 36-42%, tuky: cca 22%,
- fretka v aktivnim věku: bílkoviny cca 34-38%, tuky: cca 20%,
- stará fretka (cca nad 5 let): bílkoviny cca 32-35%, tuky cca 18%


Krmiva kde je bílkoviná složka rostlinného púvodu
Krmiva která neobsahují taurin
Krmiva která jsou konzervována složkami BHA nebo BHT (v současnosti těžko odsledovat, protože obě konzervační složky jsou schválené EÚ, čiže info o konzervantech „schválených EÚ“ je mírně zavádějící)
Naposledy upravil Johana dne 13 pro 2010, 12:08, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod Liška » 20 dub 2011, 18:11

Dneska se mi dostaly do ruky pamlsky "Happy Life - Prestige Ferret premium Toasties" od Belgické firmy Versele-Laga. Jsou určené přímo pro fretky, ale složením jsou zcela nevhodné!
Složení:
obilniny, maso, vedlejší výrobky živočišného původu (minimálně 10% jehněčího), extrakty rostlinných bílkovin, řasy, vedlejší výrobky rostlinného původu, minerální látky, cukry.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod ŽoFiRo » 20 dub 2011, 18:37

jsou to PAMLSKY! tedy neznamená, že tím budeš fretku nacpávat po kilech, ale dostane sem-tam za odměnu, třeba.. takže bych složení neřešila a když koukneš na složení jiných pamlsků at už pro fretky, psy a nebo kočky, většina z nich je obilí ochucený masem. krom toho třeba i oblíbené vitamínové pasty od gimpetu obsahují BHA a BHT, což jsou látky, které mohou být karcinogenní a přesto jsou tyto pasty tak oblíbené.. takže tohle bych opravdu nepovažovala za nevhodnou, životu nebezpečnou, stravu.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod martina » 21 dub 2011, 12:37

v podstatě souhlas s žofiro. je samozřejmě lepší, když i pamlsky (= občasné přilepšení) jsou kvalitní a bez cukru a bez dalších sajrajtů. občas taky zhřeším a dám jim podobně "nevhodný" pamlsek (kočičí nebo psí bonbony a pasty). někdy je za něco odměnit "musím" a plátkem sušeného masa bych je fakt neuctila, i když bych moc ráda :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod silva » 21 dub 2011, 14:09

Jojo, s pamlskama je to těžký. Lidi si kolikrát neuvědomují, že třeba maltóza je taky "cukr". Za optimální pamlsky pro freťule považuju tohle: http://www.obchudekumajdy.cz/?p=product ... erret-bits. Ty jsou opravdu bez přidaných sacharidů, mají jenom jednu malou nevýhodu - většina fretek je prostě nechce :-)). Jinak mně se osvědčily i všelijaké ty kousky sušeného masa pro psy(např. tyhle: http://www.tagisky.cz/pamlsky/pro-psy/b ... -80-g.html), ale to taky chutná vesměs jenom tchořům, co jsou zvyklí na syrové maso. Takže se taky přikláním k holkám - nehrotit, občasný pamlsek nezabije, ale být si vědom toho, že by jich fretka neměla dostávat moc.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod ŽoFiRo » 21 dub 2011, 14:45

u nás je sušený maso oblíbený i u těch, co mi syrový maso moc nechtěly, ale už jsem se setkala s tím, že ani sušené maso nemusí být sušené maso :) bývá jak 100%, tak ale i méně procentní, kde to zase dohání nějakou tou rostlinnou složkou a nebo je jen nějaká čistá nahrážka masa v podobě "želatiny", která sice jako sušený maso vypadá, ale podle obalu kolem masa ani neprošla.
jinak tu jsem našla složení sýrové gimpet pasty a ostatní gimpet pasty jsou na tom dost podobně:
rostlinné vedlejší extrakty, oleje a tuky, kvasnice, mléko a mlékárenské výrobky (sýr 4%)
Dodatkové látky:
biotin [vitamín H] (40.000 mcg/kg), L-Carnitin (2.000 mg/kg), taurin (2.000 mg/kg).
Obsahuje barvivo a konzervanty BHA a BHT.
tož oblíbený pamlsek a odměna, který dává asi většina z nás :)
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod Aniii » 21 dub 2011, 15:13

Myslím si,že v důsledku neexistuje uspokojivě kvalitní pamlsek...vždyť i pochoutky,které dáváme a jsou "nevyráběné" jsou plné absolutně nevhodných ingrediencí...která fretka nemiluje třeba meloun? ten je plný cukru...nebo i maso-syrové může mít breberky,vařené nemá vyživové hodnoty,totéž třeba vajíčko,které někteří dávají...jsem špatná,že nám Žofce rozinku jednou za měsíc? myslím,že ne,když to nemá denně...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod Liška » 21 dub 2011, 15:32

Dávkování je "Pro vitalitu a kondici zvířete 10-20 Toastiku denně."
ŽoFiRo píše:jsou to PAMLSKY! tedy neznamená, že tím budeš fretku nacpávat po kilech, ale dostane sem-tam za odměnu, třeba..

Odměny = pamlsky dostávájí tu a tam a za odměnu, rozhodně nedostávají kila pamlsků, jak Tě to proboha napadlo?

Aniii píše:Myslím si,že v důsledku neexistuje uspokojivě kvalitní pamlsek...vždyť i pochoutky,které dáváme a jsou "nevyráběné" jsou plné absolutně nevhodných ingrediencí...která fretka nemiluje třeba meloun? ten je plný cukru...nebo i maso-syrové může mít breberky,vařené nemá vyživové hodnoty,totéž třeba vajíčko,které někteří dávají...jsem špatná,že nám Žofce rozinku jednou za měsíc? myslím,že ne,když to nemá denně...

Já jsem ale vůbec neříkala, že je snad někdo špatný. Máš snad ten pocit? Jen jsem chtěla na to upozornit, protože mi to prostě přišlo nevhodné.
Je mi to líto. Pardon, myslela jsem to dobře. Už to neudělám.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod silva » 21 dub 2011, 15:44

Jé liško, zadrž! Tady bývají někdy debaty prudké, ale nikdo to nemyslí proti tobě!!! V psané formě může někdy odpověď vyznít nejapně či blbě, ale rozhodně si to neber tak, že příště nebudeš radši přispívat!!! Navíc tohle je zrovna téma, které čas od času stojí za to otevřít a zamyslet se nad tím, co těm bestiím dávat či nedávat :D .
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod Liška » 21 dub 2011, 15:56

Jo, občas si přijdu jako blbec. Ale takovýhle spaření jsem nečekala... :oops:
Jinak, občas mam takovej pocit, že bych jim nejradši nedávala vůbec nic. Zrovna mi Fredy včera rozbil hrníček. Ale všechno se skvěle vyřešilo, psala jsem do ČEZu (byl to jejich propagační) a už mi posílají nový.
A ty pamlsky mi stejně ani jedna fretka nežere :D Takže je můžu vzít a vyhodit.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod ŽoFiRo » 21 dub 2011, 16:38

Liška píše: Odměny = pamlsky dostávájí tu a tam a za odměnu, rozhodně nedostávají kila pamlsků, jak Tě to proboha napadlo?


opravdu jsem tím nemyslela, že zrovna TY dáváš pamlsky po kilech, myslela jsem tím to, že se fretkám dávají pamlsky jen v malém množství a tedy to zdaleka neuškodí tak, jako když je obilí, rostlinné složky, rostlinné bílkoviny a tuky v hlavním krmivu (= to, co má fretka neustále v misce), takže pamlsky bych kvůli tomu hned nepovažovala za zcela nevhodné nebo škodlivé...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod WereNee » 03 zář 2011, 12:32

Dnes jsem v jednom srdíčku Toasties Ferret objevila vlákna/tyčky z umělé hmoty! Docela mě to šokovalo, protože tyto pamlsky patří k jedněm nejdražším na trhu a já jsem je pokládala za ty z lepších. Dejte si na ně pozor, já vyřazuji z pochutin-mlsek (Chudák Terezka, má je moc ráda).
Uživatelský avatar
WereNee
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10 pro 2010, 21:22

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod Johana » 03 zář 2011, 20:52

WereNee, díky moc za info!

Skus nabídnout fretce jako pamlsek Denta Crossys, nebo Malt Crossys od Vitakraft. Možná to zachutná.
Mému nebohému Vlňákovi to chutnalo a teď Kožichovi taky.
Jsou to malé "polštářky" a já ten polštářek vždy delim na púl.

Dostat v e-shopu u Majdy: http://www.obchudekumajdy.cz/?p=p_20&iC ... 20&iPage=3
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Nevhodné potraviny

Příspěvekod MostelskaJitus » 16 led 2017, 10:41

Našim freťákům také chutnají. Můžou se po nich "utlouct".
Pro čiperné freťáky boulí kapsu pochoutky.
MostelskaJitus
 
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2017, 10:34


Zpět na Krmiva, pamlsky, vitamíny pro fretku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron