jak krmit fretku?

Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete zjistit.
Pravidla fóra
Granule, BARF, pamlsky, vitamíny - vše kolem krmiv a stravování fretek.
Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete vědět.

jak krmit fretku?

Příspěvekod Anna Křišťanová » 14 lis 2011, 11:39

Chtěla bych poradit ohledně krmení.
Mám doma 3 měsíčního freťáka ... Kolikrát denně ho mám krmit a jakou dávku dávat. Používám krmivo od Vitacraftu a občas mu dávám i maso. Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Prosím o radu

Příspěvekod majda » 14 lis 2011, 13:00

Aničko, fretka musím mít přístup ke granulím a vodě celý den! Nepřežírá se jako pes, vezme si jenom to, co momentálně potřebuje...takže mističku neustále plnou a kontrolovat napáječku :-) Občas nějakou zeleninku, ovoce nebo kočičí mlsek..
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Prosím o radu

Příspěvekod martina » 14 lis 2011, 13:25

anno,

prosím, když máš dotaz, napiš krátce, o co jde do názvu (např. NE "prosím o radu", ale "jak krmit fretku?")

a projdi si alespoň tyto články, najdeš tam spoustu užitečných rad - http://www.fretka.cz/radime-chovatelum-fretek/

díky, martina
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: jak krmit fretku?

Příspěvekod Anna Křišťanová » 14 lis 2011, 13:36

majda píše:Aničko, fretka musím mít přístup ke granulím a vodě celý den! Nepřežírá se jako pes, vezme si jenom to, co momentálně potřebuje...takže mističku neustále plnou a kontrolovat napáječku :-) Občas nějakou zeleninku, ovoce nebo kočičí mlsek..


Takže je naprosto normální, že dostane mističku plnou masa a potom ještě mlsá granule?
On je má k dispozici pořád, jenom mi přišlo, že jí poměrně dost.
Ale díky za radu
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: jak krmit fretku?

Příspěvekod martina » 14 lis 2011, 13:49

určitě, navíc tohle je asi nejlepší způsob krmení - dávat maso i granule. z obojího si fretka "vezme" co její tělo potřebuje. granule se nekazí (myšleno ne rychle), takže ty může mít k dispozici celý den, maso stačí jednou nebo dvakrát denně - kolik, to vypozoruješ sama, aby nezůstávaly zbytky.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: jak krmit fretku?

Příspěvekod Johana » 14 lis 2011, 17:51

Múj fret má neustále v misce granule (Totally Ferret) a jednou denně (večer) dostane porci masa.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: jak krmit fretku?

Příspěvekod Anna Křišťanová » 15 lis 2011, 15:34

Super, strašně moc děkuju za odpověď.
Už sem se bála, že nás s tím svým apetitem za chvíli sní doma všechny :D
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: jak krmit fretku?

Příspěvekod Ylain » 02 srp 2012, 10:50

No já nevím, ale já krmila stejně - celý den přístup ke granulím a teď má 1,4 kilo a je mu 3,5 měsíce. Veterinářka mi okamžitě nařídila dietu a více pohybu, abychom shodili všechny faldíky. Takže opatrně s tím krmením. My teď každý den provozujeme tzv. "koštěhon". Ještě bychom ale potřebovali pomoc s dávkováním krmení, nechci ale, aby Dusty hladověl. Nezměřil by pro nás někdo, kolik jeho fretka sní gramů granulí? Nejlíp, aby to bylo u samce do kilo a půl.
Uživatelský avatar
Ylain
 
Příspěvky: 6
Registrován: 10 črc 2012, 10:15

Re: jak krmit fretku?

Příspěvekod Anna Křišťanová » 02 srp 2012, 11:58

Ja sem s timhle zpusobem krmeni mela potom stejny problem.Na veterine mi doktorka doporucila prejit z Vitakraftu na jine krmeni protoze vytakraft je udajne moc tucny.Nevim co je na tom pravdy,ale poslechla jsem doktorku. a vaha se relativne srovnala a ted pres leto ma fret kilo a pres zimu mel skoro 2 kg.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: jak krmit fretku?

Příspěvekod ŽoFiRo » 02 srp 2012, 12:30

váha 1,4kg ve 3,5 měsících není u samce nic nenormálního, v tomhle věku už fretka dosahuje velikosti dospělýho jedince, takže bych mu krmení rozhodně nijak neomezovala. stejně tak váha kolem 2kg u dospělýho samce v zimním období je úplně běžná a je blbost jim kvůli tomu upravovat krmení. navíc vitakraft naopak patří mezi granule s nišším obsahem tuků a proto je pro mládata spíš nevhodný, ta potřebují tuků ještě víc.. snížení krmný dávky nebo krmení třeba 2x denně může vést k tomu, že se fretka začne přežírat a teprve pak bude opravdu obézní..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: jak krmit fretku?

Příspěvekod Ylain » 02 srp 2012, 13:18

Děkuji, já dřív používala jiné krmivo, ale z důvodu zavření obchodu jsem musela přejít na vitacraft a doplňovat to bílými jogurty a masem. Jinak mě připadá, že je opravdu trochu obézní, hlavně proto, že při běhu začne nehorázně funět. Zatím to řeším tak, že mu zvyšuji pohyb (začali jsme s agility). I přesto mi přijde, že snít kilo granulí za měsíc + každý den lžičku jogurtu, maso a pamlsky, je trochu moc na i na dospělého natož na mládě.
Uživatelský avatar
Ylain
 
Příspěvky: 6
Registrován: 10 črc 2012, 10:15

Re: jak krmit fretku?

Příspěvekod ŽoFiRo » 02 srp 2012, 14:17

kilo granulí na měsíc odpovídá běžné spotřebě, ono taky čím kvalitnější granule jsou, tím menší je jejich spotřeba. funění u mládat je taky vcelku normální a to i když obézní nejsou, jsou jen aktivnější než dospělá fretka a letní horka jim k tomu asi taky zrovna nepřidají..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: jak krmit fretku?

Příspěvekod martina » 02 srp 2012, 16:17

tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

KRMENÍ fretiček

Příspěvekod Boston » 10 srp 2018, 13:21

Ahoj :)
Do budoucna bych si chtěla pořídit 2 fretky a tak by mě zajímalo nebo bych se chtěla všech zeptat :arrow: na jak dlouho vydrží 2 dospělým fretkám krmení : Versele-Laga Ferret Complete 10 kg
Všem moc děkuji za info. 8-)
Boston
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10 srp 2018, 13:04


Zpět na Krmiva, pamlsky, vitamíny pro fretku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník