ANF ferret

Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete zjistit.
Pravidla fóra
Granule, BARF, pamlsky, vitamíny - vše kolem krmiv a stravování fretek.
Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete vědět.

ANF ferret

Příspěvekod PxNxDx » 03 pro 2010, 23:06

Složení:
drůbeží maso, vařená rýže, mletá celá pšeničná zrna,drůbeží tuk (konzervovaný směsí tokoferolů a askorbyl palmitátu), řepná dřeň, rybí maso, rybí olej, gluten, sušená vejce, pivovarské kvasnice, přírodní kuřecí aroma, rybí tuk, lecitin, výtažek z juky schidigery, sůl, methionin(esenciální aminokyselina), taurin (doplněk), lysin(esenciální aminokyselina), uhličitan vápenatý, chlorid draselný, síran zinečnatý, Vitamin E (doplněk), síran manganatý, niacin, síran měďnatý, biotin (doplněk),thiamin nitrát (vitamín B1), vitamín A (doplněk), pyridoxin
hydrochlorid (vitamín B6), fiboflavín (doplněk, vitamín B2), vitamín B12 (doplněk), kyselina askorbová (vitamín C), vitamín D3 (doplněk), kyselina listová, jodičnan vápenatý (zdroj jódu), komplex bisulfid menadion sodný (zdroj aktivity vitamínu K), seleničitan sodný (zdroj selenu)

N-látky: 32%
tuky: 20%
vláknina: 3%
popeloviny: 6,5%
vlhkost: 10%
vápník: 1,1%
fosfor: 1%
vitamin A: 16000 IU/kg
vitamin D3: 800 IU/kg
vitamin E: 80 IU/kg
taurin: 0,14%
vitamin C 75mg/kg
magnesium 0,08%
měď sulfát 8mg

odkaz na výrobce: http://www.kodopetfood.com
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: ANF ferret

Příspěvekod Johana » 05 pro 2010, 17:05

Granulované krmivo ANF Ferret se už žel nevyrábí víc jak rok.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ANF ferret

Příspěvekod nika7777 » 08 zář 2011, 10:07

Ahoj, prosím o radu či tip. Máme 6letou fretečku Zuzanku, která se snad těší dobrému zdraví. Jen máme malý problém. Od malička je zvyklá na granule Anf a oni je přestali vyrábět. Nemůžu je nikde sehnat. Koupili jsme tedy Totally Ferret Senior, ale nemůžeme jí přimět, aby je jedla. Prostě jsou nový a nechce je. Jí teda jen konzervy od Gourmetu a samozřejmě nějaký mlsky, co jí občas dáme. Četla jsem, že u fretek je problém jim změnit jídlo. Už jsme zkoušeli smíchat granule s její oblíbenou pastou, ale nějak nám docházejí nápady a já nemám to srdce jí nechat vyhladovět a spoléhat na to, že když nic jinýho nebude, bude je muset začít žrát. Měl jste někdo taky takový problém? Jak jste ho vyřešili?
S tím taky asi souvisí, že jí začíná trochu smrdět z tlamičky a začíná se jí dělat zubní kámen, protože si ho nemá o co obrousit. Před dvěma roky jsme byli na odstranění zubního kamene, ale nechce se mi jí nechat znovu uspávat, zvlášť když už není nejmladší. Ale stejně potřebujem aby si zvykla na nové granule. Ničím jiným jí asi ty živiny nenahradím že?
Moc děkujeme za odpověď.
Uživatelský avatar
nika7777
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 zář 2011, 09:59
Bydliště: Litoměřice

Re: ANF ferret

Příspěvekod silva » 08 zář 2011, 11:22

Zuby některý veterinář umí i bez uspání - není to sice tak dokonalé, ale většinou to stačí. Nevím, odkud jsi - v Praze na Animal Clinic to paní doktorka Chylíková zvládá bravurně.
Ad granule: mně se stalo už u třetí fretky, že někdy tak v rozmezí mezi šestým a sedmým rokem věku ze dne na den granule žrát přestali. Zkus je buď rozmočit nebo ve vodě nadrtit - můj šestiletý Sam má moc rád řídkou hodně vodnatou granulovou kaši a v téhle podobě je mu jedno, jaká značka granulí to je. Pokud nepomůže ani to, pak se budeš muset rozhodnout, jak dál. Fretky se většinou nechávají vyhladovět, ale mně osobně šestiletá na to přijde už dost stará. Já to u svého staršího freťáka řešila tak, že jsem ho poslední roky krmila všelijak alternativně, protože jsem preferovala to, aby jedl a nehubl (ale on byl nemocný, tak to byla trochu jiná situace). Ale není to úplně jednoduchý a nejspíš přece jenom to složení stravy pak ideální není. Já přidávala trochu víc vitamínové pasty a lososový olej, jinak freťák jedl syrové hovězí a dětskou masozeleninovou přesnídávku.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: ANF ferret

Příspěvekod silva » 08 zář 2011, 11:31

Ještě mě napadlo buď vyzkoušet nějaké jiné fretčí granule - Ferret complete, Vitakraft nebo Genesis obvykle fretkám chutnají.
Anebo zkusit ANF Kitten pro koťata - to složení myslím není špatný ani pro starší fretečku a mohlo by chutnat podobně, když je to stejný výrobce.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: ANF ferret

Příspěvekod nika7777 » 08 zář 2011, 11:36

děkuju moc za rady :). Jdu hned vyzkoušet granule rozmočit. Je fakt, že naše je rozmazlená dámička :) , ale zkusim všechno. Přesnídávku taky zkusíme.
Bohužel kromě Vitakraftu, který prodávaj i v Kauflandu tady nic jinýho neseženeme. Všechno musím přes net. Zkusím tedy koupit i Vitakraft, dám jí ho do jiný mističky a uvidíme, jestli si vybere jedno nebo druhý.
Jsem z Litoměřic a máme tady akorát veterinární kliniku Live. Doktoři jsou tady hodný, ale nevim do jaký míry se zabývají fretkama, i když pár jsem jich tam už potkala. Dočetla jsem se tady, že očkování proti psince a vzteklině se po pátém roce moc nedělá. Jsem ráda že to vím, nikdo nás na to neupozornil. Na očkování jsme byli teď v létě na obojím, ale příští rok už jí trápit nebudu.
Uživatelský avatar
nika7777
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 zář 2011, 09:59
Bydliště: Litoměřice


Zpět na Krmiva, pamlsky, vitamíny pro fretku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron