Může být fretka vegetarián..??

Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete zjistit.
Pravidla fóra
Granule, BARF, pamlsky, vitamíny - vše kolem krmiv a stravování fretek.
Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete vědět.

Může být fretka vegetarián..??

Příspěvekod Michalka23 » 18 lis 2011, 10:56

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat mám 1,5 roku starou fretku.Je to můj hrozný mazel.Ale mám takový problém a nevím jestli je to normální,asi před několika měsícema přestal jíst maso,nechce vůbec žádné,ani fretčí paštičky,kousek salámu,nic zkusila jsem všechno a nechce to prostě jíst.Tak jsem se obrátila na vás jestli by jste mi nedali nějakou radu.
Děkuji za odpověď
S pozdravem Míša a Jackie
Michalka23
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 lis 2011, 10:48

Re: Může být fretka vegetarián..??

Příspěvekod silva » 18 lis 2011, 11:17

Vegetariánem být fretka opravdu nemůže - její trávicí trakt na to není uzpůsobený. Její jídelníček by měla tvořit převážně bílkovina živočišného původu. Nicméně co se týče masa, tak záleží na tom, co žere jinak. Pokud baští kvalitní fretčí granule (Ferret Complete, Vitakraft, Totally Ferret apod.), tak bych se tím až tak netrápila, některé fretky maso prostě nežerou a v dobrých granulích je živočišné bílkoviny dost. (Ale můžeš jí to maso čas od času pořád nabízet, třeba se jí chuť na něj časem vrátí). To, že nejí zvířecí paštičky, kapsičky a salámky (doufám, že nemyslíš salám pro lidi :) ), tak tím bych se netrápila vůbec, to až tak moc kvalitní potrava není...
Další informace o krmení jsou k dispozici tady: http://www.fretka.cz/krmeni-pro-fretku- ... ro-fretku/
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Může být fretka vegetarián..??

Příspěvekod Michalka23 » 18 lis 2011, 12:29

Děkuju moc už jsem se bála,že neni něco v pořádku.Já ho krmím granulkami Vitakraft takže jsem ráda,že když jí tohle tak to není až tak nutné,pořád mu zkoušim maso dávat a budu doufat,že se mu chuť vrátí. :) strašně děkuji hned je mi mnohem lépe ;)
Michalka23
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 lis 2011, 10:48

Re: Může být fretka vegetarián..??

Příspěvekod Aniii » 18 lis 2011, 12:57

Ani jedna z mých holek maso a podobně vůbec nejí,jedly to jen v období falešné březosti,jinak se toho ani nedotknou...fretky jsou dneska hold divné,že "přiro.zenou" stravu odmítají:-D
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Může být fretka vegetarián..??

Příspěvekod Janda » 18 lis 2011, 13:49

Moje Kitty masicko bastila a ted pomalu ve 4letech proste maso jist uplne prestala.Tobi ten si kazdy den svou davku masa zatim dava.Holt kazda ma jine chute :mrgreen:
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem


Zpět na Krmiva, pamlsky, vitamíny pro fretku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron