XtraVital

Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete zjistit.
Pravidla fóra
Granule, BARF, pamlsky, vitamíny - vše kolem krmiv a stravování fretek.
Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete vědět.

XtraVital

Příspěvekod PxNxDx » 03 pro 2010, 23:12

složení: obiloviny, maso a vedlejší živočišné produkty, oleje a tuky,vejce a vedlejší produkty z nich, ryby a vedlejší produkty z ryb, minerální látky
n-látky: 36%
tuky: 18%
vláknina: 3%
popeloviny: 8%
vlhkost: 7,6%
vápník: 0,8%
fosfor: 0,7%
vitamin A: 15000 IU/kg
vitamin D3: 1200 IU/kg
vitamin E: 70mg/kg
taurin: 350mg/kg
měď: 15mg/kg
odkaz na výrobce: http://www.beaphar.com/
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: XtraVital

Příspěvekod Johana » 12 pro 2010, 22:38

Jelikož má toto krmivo ve složení na prvnim místě uvedeno "obiloviny" , bílkovinná složka je rostlinného púvodu, čiže toto krmivo neni pro fretku moc vhodné (i když je výrobcem označeno jako "krmivo pro fretky"). Fretka potřebuje bílkoviny živočišného púvodu.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: XtraVital

Příspěvekod Ladin » 09 bře 2011, 22:38

Vážený pane Král,

Děkuji za vaši přízeň značce XtraVital, Care+ i Beaphar. Omlouvám se za opožděnou reakci na Vaši otázku způsobenou výměnou lidí na zodpovědné pozici.

K Vaší otázce – rozhodně vás chci uklidnit, obsah proteinů neboli bílkovin, či jak dnešní legislativa vyžaduje uvádět „dusíkatých látek“, je u Care+ a XtraVitalu prakticky totožný (37,5% resp. 37%) a jejich původ je živočišný. To, že je fretka šelma lasicovitá v Beapharu samozřejmě víme, stejně jako tisíce našich spokojených zákazníků po celé Evropě. Osobně zodpovídám za východní Evropu a naše krmiva pro fretky, ať už je to Care+ či XtraVital, jsou z obou řad společně s činčilou, králíkem a morčetem nejprodávanější, a také bez reklamací.

Samozřejmě chápu, že názor člověka na fóru, tím spíše pokud jde o nějaké profesionální fórum, může vypadat jako pravdivý, avšak v dnešní době také může být „nástrojem konkurence“. I my se snažíme různá fóra sledovat a reagovat na dotazy a připomínky, avšak moji lidé mají jasný pokyn konkurenci nepomlouvat, což může být váš, resp. náš společný, případ... :-(

Ujišťuji vás ještě jednou, že složení XtraVitalu i Care+ pro fretky plně odpovídá jejich životnímu stylu a rytmu a podporuje jejich zdraví. Věřím, že vám můj, pochopitelně subjektivně zabarvený, názor potvrdí i nezávislá osoba, třeba některý z veterinářů.

V případě dalších otázek se na mne neváhejte obrátit.

S přáním pěkného dne

František Polda
Business Development Director
Beaphar Eastern Europe s. r. o.
Revolucni 1381/III
290 01 Podebrady
Czech Republic
Uživatelský avatar
Ladin
 
Příspěvky: 27
Registrován: 01 pro 2010, 03:52

Re: XtraVital

Příspěvekod Johana » 09 bře 2011, 23:18

Ladin, zajímavé info. Na webu nedokážu seriozní parametry XtraVital co do púvodu bílkovinné složky najít, ale dle tohoto http://www.fretka.cz/files/tinybrowser/ ... ranule.pdf se liší už jen údaje v % bílkovin a tukú jako takových. Takže i toto je pro mne dilema o serioznosti výrobce resp. distributora.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: XtraVital

Příspěvekod silva » 09 bře 2011, 23:53

Ladin:
- no, možná by ještě stálo za to, zeptat se jich, proč tedy na svých vlastních stránkách uvádějí jiné údaje: http://www.beaphar.cz/hlodavci/25-krmiv ... tal-fretka (mimochodem- fretku na těch stránkách najdeš zařezenu v rubrice "hlodavci").
- o tom, že nejsem mrzkým nástrojem konkurence (článek o krmivech na našich stránkách včetně tabulky granulí jsem psala já) tě asi nepřesvědčím, to chápu. :-) Mám jenom jeden dotaz: co jsi čekal za odpověď? Stalo se ti už někdy, že ses ptal jakéhokoli výrobce čehokoli na kvalitu jeho produktu a on ti odpověděl, že jeho zboží není kvalitní?

Prosím, neber to ve zlém - krmit svoji fretku čím chceš je tvoje nezadatelné právo, jenom já nedokážu skousnout tenhle způsob zacházení s informacemi.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: XtraVital

Příspěvekod majda » 10 bře 2011, 10:12

No tak to mě velmi pobavilo...nečekala jsem ani jinou odpověď, jak píše Silva, těžko si výrobce bude sypat popel na hlavu...No Ladine, pokud věříš výrobci, jehož jediným cílem je zboží (jakékoliv kvality) prodat a nebereš v úvahu zkušenosti dlouholetých fretkařů, kteří pro svoje fretky chtějí jen to nejlepší , pak nemá cenu s tebou o kvalitě granulí polemizovat a diskutovat. Ty máš svojí pravdu, podloženou dobrozdáním výrobce, my máme svojí, podloženou dlouholetým chovem a srovnáváním kvality a složení granulí pro fretky. Tvojí fretce přeju pevné zdraví.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice


Zpět na Krmiva, pamlsky, vitamíny pro fretku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron