Fretka a maso

Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete zjistit.
Pravidla fóra
Granule, BARF, pamlsky, vitamíny - vše kolem krmiv a stravování fretek.
Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete vědět.

Fretka a maso

Příspěvekod Anna Křišťanová » 20 kvě 2012, 12:58

Ahoj,
potřebovala bych poradit.
Naše fretka nechce vůbec maso (ani syrové ani jinak upravené), ryby také moc nepapá a ani ovoce a zeleninu.
S granulemi ovšem nemáme vůbec žádný problém, avšak v poslední době nepapá moc a ubral i na váze. Jinak je stále hravý, veselý, srst je v pořádku, oči, uši i nos také.
fretka je masožravec, měla by maso přijímat bez problému, ale náš Valentýn nad tím jen ohrnuje nos.
Poradí mi někdo, co se děje? Nebo proč odmítá maso?
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Fretka a maso

Příspěvekod PxNxDx » 20 kvě 2012, 13:22

moje holky maso taky nechtěly... u Toníka si myslím, že ej to způsobeno brzkým odstavem a "nenaučením" na maso od malička. U Terez netuším, ale nehrotím to. Co jim chutná jsou kapsičky Ontario pro koťátka. Ale postupem času si třeba Terez na maso zvykla, a oblíbila si i okurku a meloun.
Prostě fretky mají taky svoje chutě, které se vyvíjejí a pokud ti žere kvalitní granule, neznepokojovala bych se tím ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Fretka a maso

Příspěvekod Anna Křišťanová » 20 kvě 2012, 14:32

Pamlsky v podobě sušeného masa mu chutná i jiné pochutiny, jen prostě čistě maso nepapá.
Takže pokud ho krmím kvalitními granulemi je to v pořádku a maso mu dávat nemusím? Nechybí mu to potom nějak?
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Fretka a maso

Příspěvekod silva » 20 kvě 2012, 15:06

Netrap se tím, některé fretky maso prostě nechtějí a nic s tím nenaděláš. Ony se v čase i ty stravovací doporučení mění, ale hlavní je, pokud baští kvalitní granule. (Já mám momentálně taky dva nemasožravce, a to všechny tři freťule předtím se mi na maso naučily.) Fretky jsou prostě silné osobnosti a o tom, co budou a co nebudou, mívají vlastní představy :-)
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Fretka a maso

Příspěvekod MajaZ » 21 kvě 2012, 10:06

Ciste maso nezeru ani moji, ale zato mlete masicko (cele kura s kostami, kur. srdcia, hov. maso, zaludky a pod., vajcia, vlocky, vitaminy) zerie aj Maco, co bol dva roky zarputily granulozravec. Je to vec fretkonazoru evidentne. :lol:
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Fretka a maso

Příspěvekod PxNxDx » 21 kvě 2012, 10:23

to aby nemuseli kousat ne Maji? :lol:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Fretka a maso

Příspěvekod pišta » 21 kvě 2012, 16:06

Moje fretka syrové maso taky ne, ale kvůli sušenému i panáčkuje. Je pravda, že každá má jiné chutě a že se jim mění, třeba Pišta, než umřel, tak ten letos na jaře začal baštit vařenou mrkev. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
pišta
 
Příspěvky: 50
Registrován: 02 pro 2010, 19:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Fretka a maso

Příspěvekod MajaZ » 21 kvě 2012, 20:11

PxNxDx píše:to aby nemuseli kousat ne Maji? :lol:


Heh...asi...Buba bola ochotna pokusat aj krajane, Maco ee...ten sa toho ani nedotkol...ale zato mlete, to si da aj dvakrat, ekd Kubo nechce...a potom ze preco je tlsty... :lol: ...pekne olize masicko a kusky kosti (melem nahrubo) necha na boku.
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29


Zpět na Krmiva, pamlsky, vitamíny pro fretku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron