granule

Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete zjistit.
Pravidla fóra
Granule, BARF, pamlsky, vitamíny - vše kolem krmiv a stravování fretek.
Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete vědět.

granule

Příspěvekod momasek » 22 zář 2012, 22:02

Obecně platí, že když granule ( zastánci BARF prominou :-) ) tak ne psí. Tím a také konstatováním, že kvalitní granule se v obchoďáku nesežene rady většinou končí.
Ráda bych se Vás fretkařů proto zeptala, jakými granulemi krmíte a a jakými máte dobré, případně horší zkušenosti.
U nás jsou fretky momentálně dvě ... stav je mírně kolísavý .-)).. ale klasické speciálky fretčí granule nijak zvlášť z misky nemizí.
Jasně vede hovězí mleté, po něm kočičí kapsičky, kupodivu třeba Propesko - kupodivu píši pro nižší ekonomickou náročnost kapsičky. No a teď zpátky k těm granulím.
U nás se osvědčil kočičí Hills varianta chicken neboli kuře, taky Proplan. Zkoumali jste někdo vhodnost poměru látek v jednotlivých typech granulí vzhledem k obecným požadavkům pro chov fretek a můžete některé doporučit ?
momasek
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12 srp 2012, 09:20

Re: granule

Příspěvekod Iren » 22 zář 2012, 22:32

My používáme ferret complet a naší fretce svědčí bych řekla. Má je velmi ráda a složení vyhovuje kritériím, které jsou vhodné pro fretky. Jenom bych řekla, že jsou asi trochu dražší než jiné značky, ale to nemohu zas tak posoudit, jelikož o cenách jiných značek nemám zrovna přehled. No každopádně je vidět, že jí žádné vitamíny a důležité složky nechybí. Dále krmíme občas pastičkou za odměnu a dvakrát za týden dostává rozmražené syrové maso. Jinak na stránkách je velmi přehledná tabulka o různých granulých, jaké a kolik mají složek a jestli vyhovují vhodnému složení pro fretky.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: granule

Příspěvekod martina » 23 zář 2012, 10:02

podrobně je "prozkoumané" složení granulí, včetně doporučení těch pro fretky vhodných, na našich stránkách, kdo chce (znalost čtení podmínkou), najde... další podrobný přehled je tady, na fóru http://phpbb3.fretka.cz/viewforum.php?f=6, dole na stránce to začíná, na další pokračuje. každé granule mají své vlastní vlákno...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: granule

Příspěvekod PxNxDx » 23 zář 2012, 10:04

na granule je tu spešl vlákno, ale ohledně kapsiček (levnější chutnají víc, protože jsou víc solené. Neznamená to, že by byly lepší nebo kvalitnější). Připodobnila bych to k McDonaldu. Nic zdravýho, ale lidem to chutná.
Z kapsiček a konzerv kupuju většinou Brit.
Jinak já používala dlouho kotěcí granule ontario a teď jsme přešli na ferret complete (přecejen si myslím, že jsou pro fretky vhodnější) ;)

edit: martina mě předběhla
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: granule

Příspěvekod Johana » 23 zář 2012, 18:51

Já krmím granulema Totally Ferret (momentálně Adult). Jsem s nima spokojená.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: granule

Příspěvekod sadlos » 07 úno 2013, 18:14

Johana píše:Já krmím granulema Totally Ferret (momentálně Adult). Jsem s nima spokojená.


Taky... jednou mi je k mému odporu narval na zvěrolékař na veterinární ordinace v Brně a fretce to chutná a žere to jak o život... tak to už beru pořád...
sadlos
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2013, 09:27


Zpět na Krmiva, pamlsky, vitamíny pro fretku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník