Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete zjistit.
Pravidla fóra
Granule, BARF, pamlsky, vitamíny - vše kolem krmiv a stravování fretek.
Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete vědět.

Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod martina » 08 pro 2010, 23:32

Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Johana » 09 pro 2010, 12:50

Vitamínové a potravinové doplňky vhodné pro fretky, na fretkách odskoušené a běžně používané:

Maltozové pasty
Pasty proti bezoárúm (usazování srsti v trávícím traktu)
Například:
Bezopet,
Malt Soft


Vitamínové doplňky
Například:
Calopet (pasta)
Koncentrovaná vysoce kalorická pasta pro psy a kočky s nenasycenými mastnými kyselinami Omega-3 a Omega-6, aminokyselinou taurin, vitamíny a stopovými prvky Taurin je pro kočky životně důležitý a jeho nedostatek vede k degenerativnímu poškození sítnice (Area centralis), které se klinicky projevuje snížením ostrosti vidění, mydriasou a následným oslepnutím zvířete. Nedostatek taurinu může též způsobit kardiomyopathii. Příjemná chuť pasty umožňuje dodat energii při nechutenství či nedostatečném příjmu potravy DOPORUČUJE SE PODÁVAT: - k odstranění nedostatku ve výživě či při nedostatečném příjmu potravy - při rekonvalescenci po nemoci a operaci - při stavech vyčerpanosti - ke zvýšení výkonnosti.
Ebi Vet (sirup)
Vitamínový sirup pro lepší srst a zdraví Vaší fretky. Ideální doplněk stravy, dodává vitalitu a podporuje obranyschopnost. Obsahuje Taurin, Lecitin, Biotin, Vitamin B6.
Junior plus (pasta)

Podpora imunity
Například:
Plerasan V (sirup)
PLERASAN® V sirup pro zvířata Přípravek PLERASAN® V sirup je veterinární přípravek na posílení imunitního systému a vitality zvířat. Obsahuje účinnou složku beta-(1,3/1,6)-D-glukan. Použití PLERASAN® V sirup je vhodný pro zvířata na ochranu před infekcí, při zvýšené fyzické zátěži, stresových vlivech a celkové únavě organizmu. Na posílení obranyschopnosti savců se doporučuje užívat 1-2ml sirupu na 5kg hmotnosti dlouhodobě (min.2-3měsíce). Denní dávku je možné zdvojnásobit u začínajících infekcích a při oslabení obranyschopnosti organizmu. Zvýšenou denní dávku je nutné užívat minimálně 3 dny.
Lososový olej
Lososový olej pomáhá přirozené funkci kloubů, prospívá srdci a má protizánětlivé účinky. Je bohatý na mastné kyseliny Omega-3, které hrají klíčovou úlohu v celé řadě životních procesů. Omega-3 kyseliny se hojně nacházejí v rybách chladných vod, například v lososech a tuňácích. Snižují riziko srdečního onemocnění, srážlivost krve a krevní tlak. Zároveň omezují množství krevních tuků doprovázejících cholesterol, působí proti zánětům cév, kloubů, střev i kožním onemocněním.

Probiotika
Například:
Probican (pasta)
Probiotická pasta obohacená vitaminy pro zlepšení zdraví a odolnosti štěňat, koťat a freťulí a psů , koček a freťulí v kritických fázích vývoje a odchovu. Složení: 1 g pasty obsahuje 2 miliardy zárodků Enterococcus faecium M-74 (CFU: 2x 10 9 /g), 1 000 I.U. vit. A, 75 I.U. vit. D3 a 15 mg vit. E, 2 mg vit. B1, 3 mg vit. B2, 0,03 mg vit. B12, 25 mg vit. C, 0,15 mg biotinu, 3 mg niacinu.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod stulitt » 22 pro 2010, 12:39

Měla bych otázečku: začala jsem mrňousům dávat lososový olej, ale nevim jak s dávkováním, poradí někdo, kdo taky dává? Díky
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Johana » 22 pro 2010, 13:35

stulitt, dávám lososový olej (já používám značku Kronch) denně už pár let, na polévkovou lžíci kapku co se rozleje na prúmněr cca 1,5 cm (sorry, jinak to množství popsat neumím)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod stulitt » 22 pro 2010, 13:57

Děkuju Johan, takhle je to dobře popsaný :-) já tam četla denně, ale bála jsem se... Ještě jednou díky...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod certik003 » 27 led 2011, 17:48

Dávali byste fretce tenhle doplňek stravy? http://kosmetika-a-uprava-kocek.heureka ... ecifikace/ Krmíme ontariem a dáváme ebi-vet, občas calopetku.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Korky » 27 led 2011, 18:08

Mne sa nejako nechce veriť, že pes, mačka, fretka, vták aj hlodavec by mali rovnaké nároky na vitamíny a minerály. My v práci máme pre malé šelmy (napr. skunk) toto: http://www.biofaktory.sk/shop/product/n ... -kz-250-g/
Ale s tým, či je to vhodné (a nutné) pre fretku kŕmenú kvalitnými granulkami, Ti už musí poradiť niekto znalejší. Vitamíny a minerály sú tuším aj v Calopet paste, tak aby sa to neprehnalo.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod ŽoFiRo » 27 led 2011, 18:17

co se týče takových minerálních a vitamínových doplnků, pak si myslím, že u krmení kompletní stravou (granulema) je to zbytečný a zvažovala bych to spíš u krmení syrovou stravou - BARFem, kde špatným složením krmné dávky (nebo pokud zvíře něco odmítá jíst) může docházet k nepoměrům minerálů, vitamínů a jiných látek..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Johana » 27 led 2011, 18:31

Korky, mně nejde u toho linku otevřít ta info v PDF (chyba mého PC) mohla bys pls napsat složení?

Jinak souhlas s ŽoFiRo: když je fretka krmena kvalitními granulemi, nevidím dúvod, dávat takovéto prepadáty jako doplňky výživy (pravidelně).
Asi bych je použila (ty vhodné) jako "odmněnu", třeba když malé fretě učím na záchod, čiže nepravidelně a v omezeném čase a v kombinaci třeba s vhodnou zeleninou jako odmněnou (myšleno kousíček papriky, ne celou).
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Korky » 27 led 2011, 18:44

Johana: vystrihla som Ti to, tu je obrázok: http://picasaweb.google.com/k.kamasova/ ... 3998786370
Pre ostatných: je to v tom katalógu na stránke č.72
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Johana » 27 led 2011, 18:46

Korky díky!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod certik003 » 27 led 2011, 19:22

To byla výhra v tombole. Nedalo mi to a otevřela jsem to, je to prášek, takže jako mlsek se to využít nedá. A nedovedu si představit, že jim to sypu do granulí. Kamarádčiny kočky si zase smlsnou. :)
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Johana » 27 led 2011, 19:27

certik003: nebo rovnou vyhodit ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Johana » 27 led 2011, 20:15

Jako pamlsky t.j. za odmněnu a příležitostně já roky používala:
Vitakraft Malt Crossys
Vitakraft Delta Crossys

tyto sem lámala na púl a tak je dávala fretovi jako odmněnu, čiže nepravidelně a příležitostně
Gimpet Topinis Taurin (ty sem jako pamlsek za odmněnu lámala na třetiny)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Janda » 27 led 2011, 22:33

Ahoj mam posledni dobou problem sehnat vytaminove vlocky pro kotata od Gimpetu.Kupovala jsem je u nas v petshopu a uz je jakou dobu nemaji a nevedi kde je problem.Koukala jsem i po netu vetsinou pisou momentalne nedostupne a tak nevite nekdo co se stimto vyrobkem deje?
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Johana » 27 led 2011, 22:41

Janda: které vločky myslíš? Tyto
http://www.obchudekumajdy.cz/?p=product ... ken-gimpet
jsou v nabídce.


A proč je chceš fretce dávat, jestli se múžu optat?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Janda » 27 led 2011, 22:45

Jojo to asi budou oni jen jsem je mela asi s jinym obalem.Ano nekde se jeste sehnat daji a na Majdu jsem zrovna nekoukala,ale jsou mene a nejvic me mrzi,ze bych je musela objednavat.Ale asi mi nic jineho nezbyde.Diky za tip
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod ŽoFiRo » 28 led 2011, 20:35

vločky mívají v UL v petcentru.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Janda » 29 led 2011, 18:31

No prave tam jsem je chodila kupovat a nikdy nebyl problem je sehnat.Ted uz pomalu ja nevim asi 2 mesice je nemaji.Mely prijit,ale neprisly a vubec nevedi proc.Tak tam litame ja nevim kazdy 3den se ptat,ale zatim marne.U Majdy uz taky momentalne pry zatim nejsou...
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod ŽoFiRo » 29 led 2011, 18:42

já je tam kupovala před necelým měsícem a včera taky, měli jak kotěcí (modrý obal), tak i kočičí (žlutý obal), ale obojí jen jedno balení...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Janda » 29 led 2011, 19:58

To mi ani nerikej :x Mela jsem prijit ve stredu..nemeli pak ve ctvrtek...taky nemeli tak pry mam zkusit zas nekdy pristi tyden.A je fakt,ze asi pred tim mesicem jsem je propasla nemeli a pak uz byly pryc.Nekdo mi je vykoupil...tak tos byla ty!! :lol:
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod ŽoFiRo » 29 led 2011, 20:01

no jo, kdo zaváhá.. :lol: ale nechala jsem ti tam vitamínový kočičí, tak pospěš :lol: jinak nevím, jestli se mi to zdá, ale ty vitamínový mi příjdou takový "jemnější" a líp se mi rozpouští na kaši, než ty kotěcí, ty mi příjdou tak trochu jako piliny, ale měla jsem je namočený jen chvilku, tak možná po delším máčení by z toho kaše byla taky.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Janda » 29 led 2011, 20:18

No ty kocici tam maji skoro porad,ale ja nevedela jestli je taky muzou.Takze myslis ze v krajni nouzi je muzu taky vzit?To moje prte je po nich jak blazen tedy namichany s mlickem pro kotatka.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod ŽoFiRo » 29 led 2011, 20:28

já myslím, že můžou, zas tolik vitamínů v tom nebude, ale určitě bych ty kočičí ani kotěcí nedávala pravidělně, já je používám akorát v době nemoci, když fretky nechtějí žrát, tak jim to dávám bud samotný a nebo do rozmáčených granulí, kdy to ten pach granulí alespo tchochu zmírní a chutná jim to víc.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Janda » 29 led 2011, 20:31

No ja jim to davam tak 2-3 tydne,ale maji tak 2lzicky rozmichany v trosce mlicka a jsou na to dva.I tak je to moc?Moc to miluji.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Johana » 29 led 2011, 20:35

Janda: jak sou přesně staří? A čim je krmíš? Granulema (jakýma)? Nebo podle Barf?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Janda » 29 led 2011, 20:40

Kitty bude mit v cervnu 3roky a Tibi 10mesicu.Dostavaji TF active a denne kousek syroveho masicka a sem tam nejakou tu zeleninu a ovoce.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Johana » 29 led 2011, 20:44

Janda: tož já myslím, že TF active sou jedny z nejkvalitnějších granulí, čiže vitamínové vločky tvé fretky vúbec nepotřebují. Já bych je jim dávla jen na "výroční svátky", jako dort :-) Ale jinak ne. A když jim je nedáš vúbec, nic se nestane.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod majda » 29 led 2011, 20:53

Myslím si to co Johanka, Totalky jsou opravdu kvalitní granule a vločky bych dávala jenom opravdu malým freťátům v období růstu nebo dospělákům v době nemoci.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Pamlsky, vitamíny, potravinové doplňky

Příspěvekod Janda » 29 led 2011, 21:01

Tak ja to pomalu zacnu omezovat no. :cry: ..kdyz prvni co vylezou z klece tak hledaji misticku s mlickem a vlockama.Pokusim je to pomalu odnaucit a nejak trosku osidit.Maji taky radi mlicko s rozmackanym bananem a tak.Jinak diky za tipy a rady :P
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Další

Zpět na Krmiva, pamlsky, vitamíny pro fretku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků