Diskuze o krmení a krmivech

Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete zjistit.
Pravidla fóra
Granule, BARF, pamlsky, vitamíny - vše kolem krmiv a stravování fretek.
Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete vědět.

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod ŽoFiRo » 22 čer 2011, 14:00

dneska jsem otevřela další pytel Totally ferret baby a náhodou jsem kukla na složení, už i tam se uvádí, že obsahuje antioxidanty schválené EU?!
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod PxNxDx » 10 črc 2011, 11:22

tak jsem dneska koukala na Toňulku... on byl teda vždycky taková žoužel, ale zdá se mi, že už je na něm vidět, že mu není rok. Přecejen teď v květnu oslavil 4narozeniny a užívá si nejlepších let ;)
A aby si mohl užívat co nejlíp, přemýšlím o tom, že bychom změnili granule.. teď mají obě holky Ontario kitten, což jsem považovala za vyhovující granule. Uvažovala jsem o TF active... jsou to kvalitní granule a mám pocit, že by po nich mohl Toňulka trochu přibrat ne??
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod martina » 10 črc 2011, 11:35

přibrat nevím, ale změnu bych udělala. TF je kvalitní krmivo dělané přímo pro fretky (čímž neříkám, že ontario je špatné, to vůbec), takže tím rozhodně nic nezkazíš.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod PxNxDx » 10 črc 2011, 12:19

Jj, je mi jasné, že jsou to jedny z nejlepších na trhu, tak si právě myslím, že si to holky zaslouží... jen mě zajímá, jestli to bude mít i nějaký vditelný efekt
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 10 črc 2011, 14:26

TF Adult je určitě kvalitní krmivo. Akorát bych ho asi dávala fretce tak cca do 5-6 let, páč má dost bílkovin (36%) a to by mohlo u starší fretky zatěžovat ledviny.
Ale 4 leté bych ho dala bez obav. Tuku má stejně jako Ontario Kitten, jestli ti fretka po něm přibere, to netuším.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod PxNxDx » 10 črc 2011, 21:57

Johanko to je mi jasné.. teď se ještě rozmýšlím mezi Feret complete a TF (sobecky kvůli ceně :oops: )
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 11 črc 2011, 08:39

Ferret Complete je taky dobrý krmivo, má trochu míň tuku jako TF-A, ale ten rozdíl bych nijak dramaticky neviděla.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Korky » 11 črc 2011, 08:51

Mne sa zdá, že najviac v konečnom dôsledku aj tam závisí na fretke samotnej. Mne Vilí TF síce žral, ale menej, než by sa patrilo a konzistencia bobkov tiež nebola nič moc. Na Vitakraft sa doslova vrhol a behom pár týždňov mal po ňom ukážkový fretčí pupík. Na Acane je tiež v pohode, aj keď mu chutí trochu menej... Takže TF síce sú kvalitné (aj keď tá umelohmotná aróma sa ťažko ignoruje), ale každej fretke vyhovuje niečo iné.
Inak ja teda ešte dopĺňam kŕmenie mäsom a lososovým olejom, nespolieham len na granule.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 11 črc 2011, 09:55

Tiež som už viackrát počula že freta nechcela TF Adult, alebo že z nej mala riedku stolicu. Ja som zatiaľ krmila len TF Senior (Vlňáka), tam problém nebol žiadny a teraz TF Baby (Kožicha). U TF Baby mi príde, že trus viac zapácha ako po iných krmivách...ale možno sa mi to len zdá.
Tiež denne dávam mäso.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Ni-tee » 16 črc 2011, 18:39

Zdravím, máme doma asi 10 týdenního freťuláka, který je krmený TF baby. A vypadá, že je s tímto krmivem spokojený, ale včera jsme ho přistihli, při ujídání z misky našeho kotěte, měl tam granulky a kapsičku pro koťata. Myslíte, že bych mu mohla občas trochu té kapsičky k těm jeho granulím přidat, když mu to tak chutná? Ve zverimexu mi prodavačka řekla, že třeba fretčí granule vůbec nevedou, protože chovatelé prý pro fretky kupují ty kočičí.
Taky bych se chtěla zeptat, kolik těch granulí na den jim dáváte, na obalu TF je psáno asi 20g na den, což mi příjde dost málo. Dávám mu do misky 3x denně, tak když mu to rozdělím, mám pocit, že v té misce nic nemá, tak mu ještě trochu přidám a vždycky k ní přifrčí a celou ji zbufne naráz. Tak nevím, nechci ho překrmovat, ale zas ho nechci nechávat hladem. Předem díky za odpověď
Ni-tee
 
Příspěvky: 7
Registrován: 10 črc 2011, 20:33

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod ŽoFiRo » 16 črc 2011, 18:49

záleží na tom, jaký kapsičky kočka dostává, jestli friskies, whiskas a podobný, pak bych je fretce nedávala, v podstatě je to jen ochucená soja, ne maso. granule pro kočky, teda spíš kotata se použít dají, ale zase záleží na značne, určitě ne whiskas, friskies a jiné barevné obilí, ale spíš ty kvalitnější, jako třeba proplan, acana, royal canin, arden grange, ontario, iams a pod.
na gramáž se nekoukej, fretka má mít přístup k jídlu neomezeně, nepřežírá se.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod martina » 16 črc 2011, 20:45

kočičí granule pro fretku nejsou vhodné, kočka a fretka má rozdílné nutriční nároky. pozor, někdo fretku krmí i psími granulemi, to už je na hranici týrání!!
nediv se, že užírá kočce, z "cizího" vždycky víc chutná :o) a taky platí - čím méně kvalitní granule, tím obvykle víc dochucované, aby zvířatům víc chutnaly (děti mají taky raději čokoládu než mrkev). těch méně kvalitních také sežerou obvykle víc.

pro krmení fretky je možné použít KVALITNÍ granule pro koťata, ale nejjednodušší je nechat si poslat granule fretčí z nějakého e-shopu, když u vás na vsi v obchodě nejsou. dělám to také tak.

podívej se na stránky, najdeš tam srovnávací tabulku granulovaných krmiv.

granule a vodu má mít fretka k dispozici celý den.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 16 črc 2011, 22:06

Osobně bych žádné kočičí kapsičky fretce nedávala, když si spočítám cenu těch nejkvalitnějších, tak to radši fretce koupím maso a dávám ho aspoň jednou denné.
Múj 4 měsíční fret má 24 hodin denně plnou misku TF Baby, ktom toho dostává denně porci syrového drúbežího masa i s kúží. Teď uvažuju, že mu budu k tomu 1x denně dávat porci mletých kuřecích krkú.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Liška » 19 črc 2011, 09:38

Jediné kapsičky, které jsem ochotná dávat fretkám (ne denně!) jsou probiotické kapsičky viyo kitten. Tak jednou za týden. Ostatní kapsičky jsou dle mého zbytečné, ne-li nevhodné.
Jinak s tím cizím je to úplná pravda. Naše fretky nikdy nejedly žádné ovoce či zeleninu. Pak jsme byli na srazu, kde ostatní fretky tyhle věci papkali. Od té doby milují meloun, papriku, okurku...
Já bych zkrátka nenechávala freťáčka, aby měl přístup ke kotěcím granulkám. A krmila bych tak, aby by měl freťáček pořád plnou mističku. Myslím, že freťule ví, jak potřebuje doplňovat energii a dokáže sama dávkovat. O to víc, když to pak zhltne najednou. Vždycky měli bobíčkové plné mističky. Pokud by tloustnul moc, změnila bych granule na granule s nižším obsahem tuku (z TF Baby na TF Active).
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Thais » 15 zář 2011, 14:22

Já kdybych měla najednou kotě a fretě tak bych je krmila stejnými granulemi. Kvalitními samozřejmě
Uživatelský avatar
Thais
 
Příspěvky: 21
Registrován: 30 bře 2011, 21:24
Bydliště: Praha Modřany

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Janda » 16 dub 2012, 08:59

Ahoj chci se s vami poradit.Mam dve fretule 4.letou samicku a 2.leteho samecka oba kastrovani.Ted jsem se zblaznila a rozhodla jsem se poridit 3.fretulku miminko samicky.Premyslim,ale o tom jak krmit granulkama az budou samozrejme po nejeke dobe spolu v jedne kleci.Ted krmit TF active a mimco by melo mit TF baby.Myslite,ze by bylo mozne oboje granulky michat?Mam,ale strach aby slozeni TF baby zas nejak neuskodilo starsim fretkam.Nevim no...poradite prosim?Jinak pridavam denne maso,pasty,lososovy olej atd...
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod kamilangrova » 16 dub 2012, 09:05

Já myslím že pokud sjou granule kvalitni tak nemusis davat miminkum Baby a dalsim active.. Nasi kluci treba vubec baby nemohli mit (meli z nich prujem) takze odmalicka krmime Ferret Complete a ted jsme presli na ZuPreem a myslím že to na nich nenechalo zadny spatný následky ze nemeli TF Baby, takze se neboj, hlavne kdyz jsou ty granule kvalitni a muzes je vsechny krmit stejnejma ;)
Bob & Marley & Amy
Uživatelský avatar
kamilangrova
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2011, 20:44
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Janda » 16 dub 2012, 09:11

Takze nebude vadit kdyz mimco bude mit TF active a budu mu podstrojovat masickem,lososovym olejickem atd..?
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod martina » 16 dub 2012, 21:31

určitě to nijak zásadně vadit nebude. jestli TF miminu nesedne, klidně můžeš krmit jinými kvalitními fretčími granulemi.
a podstrojovat masíčkem a olejíčkem můžeš i těm starším ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 16 dub 2012, 21:44

Pokud "miminu" dávat TF-Active, nějak bych mu ještě dotovala bílkoviny (živočišné) a tuky (živočišné).
Pro fretku nad 1 - 1,5 rok TF-Baby moc vhodné neni, mohlo by zatěžovat ledviny.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Janda » 17 dub 2012, 10:25

Jasne,ze podstrojuju i starsim fretulim :P Takze miminku aby melo vic bilkovin a tuku tak davat vice masicka?Tedy krom toho lososoveho oleje.Jinak diky moc za rady.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod ŽoFiRo » 17 dub 2012, 11:36

totally ferret activ má oproti spoustě jiných granulí i tak dost vysoký podíl tuků a bílkovin, takže u mládate bych to vůbec neřešila. je spousta freretk, které vyrůstaly třeba na vitakraftu, ferret completu a jiných granulích a žijou taky.. rozdíl 2% tuku a bílkovin je opravdu strašně závažný :lol:
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Janda » 18 dub 2012, 11:14

No to vis no nechci nic zanedbat :lol: .Dobre no uklidnili jste me :D Budem tedy krmit s TF active.Diky moc za vsechny rady.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Eivie » 02 srp 2012, 16:46

Ahoj, ráda bych se zeptala jestli se tyhle granule hodí pro fretky http://www.zkracovatko.cz/FH3zNX
Docela se mi líbí a přemýšlím že bychom na ně přešli...
Uživatelský avatar
Eivie
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26 lis 2010, 16:33

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Iren » 02 srp 2012, 17:00

My používáme Ferret Coplete a jsme velice spokojení. Podle mě jsou lepší....tady je tabulka krmiv, kterou jsou při šmátraní stránkami fretek nalezla a velice mi pomohla v orientaci...http://www.fretka.cz/files/tinybrowser/ ... eten11.pdf
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 02 srp 2012, 20:07

Eivie píše:Ahoj, ráda bych se zeptala jestli se tyhle granule hodí pro fretky http://www.zkracovatko.cz/FH3zNX
Docela se mi líbí a přemýšlím že bychom na ně přešli...


Nevíš náhodou, nebo nemúžeš zjistit, kdo je výrobcem toho krmiva? To je dle mne také dost dúležitý údaj.
Jinak z těch hodnot to špatně nevypadá, ale některé údaje o krmivu mi tam chybí.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Anna Křišťanová » 02 srp 2012, 23:38

Ahoj nemáte někdo zkušenost se SUPREME SELECTIVE pro fretky?
Děkuju za názory:)
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 03 srp 2012, 17:48

Anna Křišťanová píše:Ahoj nemáte někdo zkušenost se SUPREME SELECTIVE pro fretky?
Děkuju za názory:)


Neznám. Nemáš o tom krmivu víc údajú? Složení, výrobce atd.?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod pišta » 03 srp 2012, 19:59

Složení:drůbeží moučka 43%,pšenice,rafinovaný kuřecí tuk,rybí moučka (4%),dužina cukrové řepy,bramborová bílkovina,lněné semínko(2,5%),kuřecí játra,sojový olej,vitamíny a min. látky.
Deklarované jakostní znaky
dusíkaté látky 36%
tuk 19%
vláknina 2%
popel 8%
vitamín A,D3,E,měď
Výrobce: Supreme Petfoods Ltd
Stone Street,Hadleigh, Sudfolk
Mi ho koupili tento týden,Jess ho dostala zvlášť do misky, vcelku chutná, neříkala nic. ;)
Uživatelský avatar
pišta
 
Příspěvky: 50
Registrován: 02 pro 2010, 19:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Anna Křišťanová » 03 srp 2012, 20:37

pišta píše:Složení:drůbeží moučka 43%,pšenice,rafinovaný kuřecí tuk,rybí moučka (4%),dužina cukrové řepy,bramborová bílkovina,lněné semínko(2,5%),kuřecí játra,sojový olej,vitamíny a min. látky.
Deklarované jakostní znaky
dusíkaté látky 36%
tuk 19%
vláknina 2%
popel 8%
vitamín A,D3,E,měď
Výrobce: Supreme Petfoods Ltd
Stone Street,Hadleigh, Sudfolk
Mi ho koupili tento týden,Jess ho dostala zvlášť do misky, vcelku chutná, neříkala nic. ;)


Pišto moc děkuju, nám právě taky vyhovuje. Doporučili nám ho na veterině.
Jen jsem chtěla názor někoho dalšího jestli na tom krmivu není něco špatného.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

PředchozíDalší

Zpět na Krmiva, pamlsky, vitamíny pro fretku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron