Diskuze o krmení a krmivech

Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete zjistit.
Pravidla fóra
Granule, BARF, pamlsky, vitamíny - vše kolem krmiv a stravování fretek.
Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete vědět.

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod ŽoFiRo » 07 kvě 2011, 09:49

u fretek žádná váhová ani velikostní hranice stanovená není, takže to musíš vědět sama, jestli je to na tvýho fretáka moc a nebo málo. jsou samci, co mají v dospělosti okolo 1kg a samci co mají třeba i 3kg...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod graciijka » 07 kvě 2011, 10:01

Moji mají radši Vitakraft, ale kvalitnější jsou určitě FC.
Myslím, že na ročního samce má normální váhu. Speedy měl v tomto věku skoro 2,5 kila a byl už dost špekatej. :D
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Barnie » 09 kvě 2011, 15:36

ráda bych se zeptala na radu zkušených.:-)
mám ročního freťáka,kterého nyní musím převést na jiné krmivo-dávali jsme total baby ferret,bohužel mi ani nic jiného nepapá,je dost vybíravý jako já..
otázky
1.jak bych ho mohla donutit papat i něco jiného?ještě jí pasty vitamínové a kuřecí sušený čistý maso.
2.jaké krmivo mu mám teď koupit?totall ferret aktiv a nebo complet???
3.ráda bych si nyní pořídila druhou fretku a tu bych zas měla krmit těmi baby,oddělujete jim stravu a jak?a nebo by se něco stalo,kdybych krmila nějakým univerzálníma granulkama oba dva??
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod silva » 09 kvě 2011, 16:04

1. Někdy zabere fretce pokrm, který chceš, aby se naučila jíst, prostě jenom vytrvale nabízet. Ona si postupně zvykne na jeho vůni a časem i ochutná - ale nesmíš počítat s tím, že to zafunguje určitě. Fretky jsou v tomhle dost tvrdošíjné :-). Nicméně když kupuješ kvalitní granule (což evidentně děláš), nemusíš si s tím dělat žádné zvláštní starosti - někteří tchoři vážně nic jiného nežerou celý život.
2. V tomhle neexistuje univerzální rada - obojí je podle mě dobré krmivo, záleží jen na tobě, co ti je sympatičtější. Možná bych to zkusila i trochu prostřídat - ne moc často, ale občasná změna granulí je dobrá v tom, že při eventuálním výpadku dodávky oblíbené značky granulí tchoř netrpí hlady :-)
3. To záleží i na tom, jestli je budeš mít spolu v kleci. Pokud ano, bylo by asi problematické krmit každého něčím jiným. Koupila bych nějaké krmivo s vyšším obsahem tuku a bílkovin a krmila je tím - koneckonců, TF baby nejsou na českém trhu dlouho, předchozí tchůřata taky vyrostla na granulích pro dospělé fretky...
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Barnie » 09 kvě 2011, 16:28

jo já vím,že v těchto granulích je vše co by měl potřebovat,jen mi šlo o zpestření jídelníčku.:-)
no doufám,že se spolu pak v jedný kleci snesou..ale i tak mám dvě,ale jídlo má barnie i v kuchyni v misce,kde papá nejraději..tak já uvidím..myslím,že je lepší je oba krmit spíš dospěláckým,než dětským.:-) a do klecí jim dám svoje,než si na sebe zvyknou..
když mluvíš o těch s vyším obsahem tuků,to obsahuje to baby,ale nemělo by se právě pro ten vysoký tuk krmit jen rok a pak jen krmivo s méně obsahem tuků??
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod silva » 09 kvě 2011, 16:47

Obsah tuku se v jednotlivých krmivech dost liší - ty TF baby mají 24%, což je hodně, ale třeba TF Active nebo Genesis mají 22%, některá krmiva zas jenom 18%. Takže nějaký rozumný kompromis kolem těch 20-22% bych vybrala...
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Barnie » 09 kvě 2011, 17:04

jo už to chápu,jsi moc hodná,to bude určitě asi nejlepší..už jdu hledat a objednávat."u majdy". :D
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod martina » 09 kvě 2011, 19:24

Barnie píše:ráda bych se zeptala na radu zkušených.:-)
mám ročního freťáka,kterého nyní musím převést na jiné krmivo-dávali jsme total baby ferret,bohužel mi ani nic jiného nepapá,je dost vybíravý jako já..
otázky
1.jak bych ho mohla donutit papat i něco jiného?ještě jí pasty vitamínové a kuřecí sušený čistý maso...
.....


nevím, jestli jsem zkušená, za to vím, že jsem sadistická. takže já "učila" fretky jíst jiné granule tvrdě a nekompromisně - hladovkou, resp. dostali do misky nové granule a bylo.
(no, možná nejsem tak úplně sadistická, jen mám pevnější nervy než moje fretky vůli nejíst.)

p.s. ještě ani jedna fretka mi nechcípla hlady ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Liška » 09 kvě 2011, 20:14

Já jsem na tom velmi podobně jako Martina. Ale ne že bych byla sadistická, ale fretky si to udělaly samy závistí. Z cizí misky vždycky chutná lépe než z té vlastní. Takže vždy když dovezu novou fretku druhý den nechce nic jiného než mají ty "domácí".
Ale teď mají doma dietu kvůli zažívání a dostali to tvrdě, bez kompromisů, prostě nic jiného nebude!
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod kamilangrova » 10 kvě 2011, 17:23

Ahoj,
potřebovala bych poradit s granulema. Máme dva freťáky, jeden 3 měsíce, druhý 7 týdnů, než jsme přivezli malého říkali jsme si že koupíme pořádné kvalitní fretčí granule pro malý freťátka, tak jsme koupili Totalky Baby, ale ten starší se po nich drbe, má řidší bobky a tak nějak obecně mi připadá že mu nesedly. Mladší s nimi nemá problém. Chtěla bych se zeptat jaké jsou jiné značky granulí vhodné ne pro dospělé fretky ale pro menší freťátka. Nemá tu někdo zkušenost s alergií na Totalky?
U veta jsme dneska dostali Probican pastu, jestli jen nemá rozhozenou střevní mikrofloru, ale pokud se to do tří dnu nezlepsi tak máme přejít na jiné granule... :(
Bob & Marley & Amy
Uživatelský avatar
kamilangrova
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2011, 20:44
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Korky » 10 kvě 2011, 17:39

A ako ste na granule prechádzali? Postupne, alebo zo dňa na deň ste ich vymenili? Ako dlho už problémy má? Niekedy pár dní trvá, kým sa trávenie fretečky na nové granule "nastaví". Ja som mala problém s TF active, Vilko mal po nich prújmy a po prechode na Vitakraft je bez problémov.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 10 kvě 2011, 17:48

Já teď krmím cca 9 týdeního freta granulemi TotallyFerret-Baby a je OK. Ale celkově po TF (já sem krmila Senior a teď Baby, Active odskoušené nemám) maj fretky mněkčí stolici (ale tvarovanou).
Specielně pro malé/mladé fretky sem našla jen granule Cunipic Junior, obsah tuku a bílkovin by byl snad OK, ale nikde ani zmínka třeba o taurinu. I malé fretě se dá krmit třeba granulema Ferret Complette, to sice neni specielně pro malou fretku, ale je to krmivo odskoušené a kvalitní.
Čím byl ten starší fret krmený než ste začali s TF-Baby? A jak dlouho žere TF-Baby?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod kamilangrova » 10 kvě 2011, 17:58

No přecházeli jsme ze dne na den, ale neměl problém s tím že by je nechtěl žrát. No už je máme nějakou dobu, práve jsem četla že občas mohou být problémy týden až dva, ale už tak tři možná čtyři týdny je máme. Nejdříve se hdoně drbal, ale to jsem ještě netušila že by to mohla být alergie na granule. Před několika dny jsem si všimla řidší stolice ale myslela jsem že to má z nějakého jídla co jsem mu dala navíc (banán, paštiku vitacraft,...), ale od neděle to nějak registruji, na dva dny jsme ho dali jen na granule a pořád řidší stolice a drbe se. A celkově mi přijde že mu ty bobky tak nějak víc smrdí. Ještě jsem to ted kontrolovala a nejsou měkčí tvarovaný, je to průjem. Ne vyloženě voda ale je to průjem.
Než jsme přešli tak jsme jen tak narychlo koupili Vitacraft Menu, s tím problémy neměl. Kupovali jsme si ho ze zverimexu takže s ním jsme kupovali granule, s tím že jsem věděla o TF baby a až je seženu mu je dávat.
Počkám ještě ty dva dny a pokud se to nezlepší, kouknu se na ty Cunipic Junior a nebo se vrátíme na ty Vitacraft. Snad s Vitacraftem nebude mít problémy zas ten malej :-(
Bob & Marley & Amy
Uživatelský avatar
kamilangrova
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2011, 20:44
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 10 kvě 2011, 18:36

Dle mne Vitakraft neni zrovna ideální krmivo pro toho malého prcka. A ani pro toho staršího (3-měsíčního). Možná bych skusila ten FerretComplete.
Jinak i mně přijde že po TF-Baby stolice víc páchne. Ale já TF-Baby dávám prvně, předtim sem krmila starého nemocného freta TF-Senior...a teď sem fretku doma nemněla od ledna, tak možná se mi to fakt jen zdá.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod kamilangrova » 10 kvě 2011, 20:46

Koukala jsem že majda má v obchudku ty FComplete, tak dekuju za tip, kdyby se to nezlepsilo. Ja bych malemu rada dal davala ty TFbaby ale kdyz zijou v jedne kleci tak to ukocirovat nepujde. Je blby ze kvuli jednomu musim menit granule oboum, ale vzdycky lepsi nez jednoho trapit. Navic nastesti ani jeden z nich neni jen na granulich. Detske vyzivy (mixovane kruty se zeleninou a spol.), zloutek, pastiku od vitacraft, syrove i varene kureci, banán atd to u nás leti, takze nastesti to nebude ze jim zmenim uplne celej jidelnicek :-)
Je mozne ze po TF ty bobky vic smrdi, ja si toho vsimla nedavno ale v dobe kdy jsme vymenili podestylku a presli na mikese (coz byla chyba, to je jeste horsi nez predtim) takze to mozna vnimam vic ten smrad kvuli tomu ze ta podestylka tolik nepohlcuje pach.
A od kolika let je vhodne davat ty Vitacraft granule? Kdyz mu chutnaly tak mozna az budou kluci starsi bych se k nim vratila... uvidime..
Bob & Marley & Amy
Uživatelský avatar
kamilangrova
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2011, 20:44
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod silva » 10 kvě 2011, 20:54

já osobně bych Cunipicem nekrmila , ale to je věc názoru. (Já dost dám na prestiž značky a Cunipic je jakási mně neznámá španělská firma....). Ale jak říkám, je to jenom věc názoru. Co třeba zkusit Genesis? Nebo ZuPreem? Nebo Ferret Complete?
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod kamilangrova » 10 kvě 2011, 21:10

Kdyžtak zkusíme to FerretComplete. O Genesis jsem neslyšela ještě a o ZuPreem teprve nedávno a neslyšela jsem na něj zatím žádné ohlasy. Uvidíme, zkusíme jedno a snad to vyjde, kdyby ne budeme experimentovat dokud oba nebudou s granulkama v pohode. :-)
Bob & Marley & Amy
Uživatelský avatar
kamilangrova
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2011, 20:44
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 11 kvě 2011, 07:26

FerretComplete se múže dávat i dospělým fretkám, v podstatě složením je pro dospělou fretku nejvhodnější (myslím složení granulí co do věku fretky, ne co do porovnání kvality s jinými granulemi), já ho považuju za krmivo kvalitní. S Genesis a ZuPerem žel slušenosti nemám, takže je s FerretComplete porovnat nemúžu.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 19 kvě 2011, 12:51

Včera sem Kožichovi dala poprvé co ho mám kousek kuřecích prsou a mněl po tom doslova řídkou (kašovitou) stolici. Jinak je krmený TF-Baby, po něm má stolici normálně tvarovanou.

Vy co krmíte granulemi a i masem: je to normální aby byla stolice po mase takto řídká? Je to jen tim že na maso neni zvyklý a časem se to upraví?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Janda » 19 kvě 2011, 19:19

U nas sou bobicky normalne takove na pul ridke,takova ta zubni pasta.. :mrgreen:
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 19 kvě 2011, 19:26

Janda: myslíš po krmenim masem? Tohle po tom nakrmeni masem byla netvarovaná kaše (barvy stejné jako po krmení granulemi)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Korky » 19 kvě 2011, 19:52

Vilík máva po granulách (Vitakraft) klasické fretčie valčeky, po kŕmení hovädzím mäsom máva stolicu tmavšiu a redšiu. Nie je to průjem, ale nie je to tak tuhé a tvarované ako po suchom krmive. Dostáva mäso pravidelne asi 2x do týždňa už od októbra a žiadnu zmenu som nezaznamenala.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod marnelbar » 20 kvě 2011, 15:56

Johanko : neboj ,jasně že má bejt řídká , je to normal ,aspoň vidíš jak z masa vytáhnou vše důležité a ten odpad jde ven...a to si viděla jen z kuřecího, nechtěj vidět co jde ven z hovězího či divočiny :lol:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod ŽoFiRo » 20 kvě 2011, 17:02

u nás po krmení masem, at už jakýmokliv včetně vnitřností (pokud se to s nima nepřežene) a kostí mají bobky normální, nejsou řídký a už vůbec to není průjem. jen jsou objemově daleko menší než po krmení granulema.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 20 kvě 2011, 18:01

Díky za info. Já mám dojem že chovatelka mlžila (slušně řečeno) když tvrdila že krmila malé masem a granulemi TF-Byby a FC. Páč TF mi po příchodu dom fret nechtěl. Musela sem je matlat 2 dny Calopetem.

Je možné že má fret (9 týdení) tu řídkou stolici (ale normální barvy) proto že na maso nebyl zvyklý?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod 2Marketka2 » 24 kvě 2011, 20:15

Ahoj, já koupila nedávno krmivo Vitakraft Menu.. a rozhodně se mi neosvědčilo..
U freťule jsem vypozorovala divné sýpání.. a dovršila to tím, že nechtěla jíst.. nejdříve jsem to přisuzovala své nedbalosti, že třeba nastydla... Tak jsem jí tedy dala granule nabobtnat a ty pak snědla..
Poté jsem ji už podávala jen ferret complete.. .. ale v neděli jsem jí dala zase ty nové od Vitakraftu a do několika málo hodinka začala zvracet..
Granule jsem zabalila a už jí je nedám.. sice jí chutnají ale aby mi tu pak zvracela jako alík.. to za to nestojí..

Pokud na je někdo kdo na ně nedá dopustit a fretka prospívají.. tak klidně napište a granule Vám dám.. (kupované jsou ani ne před 14 dny..

Markéta
Uživatelský avatar
2Marketka2
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2011, 20:02
Bydliště: Žižkov - Jarov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod martina » 24 kvě 2011, 20:19

vitakraft skutečně patří k těm lepším krmivům, není náhodou tvoje balení prošlé?

fretka taky může mít zrovna na tohle krmivo (některou složku) alergii... ale nic se neděje, když jí to nesedne, kupuj něco jiného, naštěstí je dneska na trhu slušný výběr :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Fredulda » 10 čer 2011, 16:15

Chtěla bych poradit,potřebuju nutně odjéct ale tam kam pojedu nemají granulky FC co ted papá můj freták,ale mám tu starý vitakrafty.Myslíte si že je může jíst tak 2týdny a pak se zase vrátit ktěm FC?u paní Majdy už je mám objednaný.Ty FC ted jí tak 2týdny
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Žabka » 10 čer 2011, 16:32

Fredulda: Pokud "starým" granulím nic není (tj. nejsou žluklé nebo plesnivé a pod.) určitě je freťák jíst dva týdny (i déle) může. Přinejhorším bude při přechodu z jedněch na druhé stávkovat a chvíli nežrat, nebo může dostat průjem.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Janda » 12 čer 2011, 17:54

Johana píše:Janda: myslíš po krmenim masem? Tohle po tom nakrmeni masem byla netvarovaná kaše (barvy stejné jako po krmení granulemi)

Po krmeni granulkama a denne davka masicka :P
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Krmiva, pamlsky, vitamíny pro fretku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron