Diskuze o krmení a krmivech

Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete zjistit.
Pravidla fóra
Granule, BARF, pamlsky, vitamíny - vše kolem krmiv a stravování fretek.
Podělte se o zkušenosti, ptejte se, co potřebujete vědět.

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod mrs.ferret » 04 srp 2012, 12:49

nekŕmi tu niekto novou Acanou? veľmi sa mi páči zložením, chcela by som naňho prejsť len čo spotrebujeme 15kg Ontaria a bola by som rada za názory, kedžev to nie je lacné krmivo :D :D
Uživatelský avatar
mrs.ferret
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 dub 2012, 20:37

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod mrs.ferret » 05 srp 2012, 13:07

Chcela chcela by som upozorniť na granule FERRET NATURE značky VERSELE LAGA. Kúpila som ich nášmu Kodovi na spestrenie, našťastie som ich ochutnala skôr než som mu ich ponúkla. Sú naozaj, naozaj neskutočne slané. Niečo také predsa zdravé nemôže byť. Odporúčam vyradiť ich aj z ponuky U Frodíka, myslím že predstavujú vážne zdravotné riziko!!!
Uživatelský avatar
mrs.ferret
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 dub 2012, 20:37

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Patty » 05 srp 2012, 15:37

Mrs.ferret, já Acanou krmím, jelikož můj rozmazlený pan Brutus jiné granule nebaští. A jsem spokojená, obě mé fretky jsou zdravé a vypadají dobře. Krmím Acanou celé roky, teď už delší dobu novou Acanou a o změně vůbec neuvažuji.Ostatně Brutus taky ne :o)
Patty
 
Příspěvky: 66
Registrován: 27 lis 2010, 16:07
Bydliště: Hanušovice

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Amy » 06 srp 2012, 13:59

Ahojky,
já můžu jen souhlasit s Patty, krmíme a krmit dál budeme Acanou a jsme nadmíru spokojení :-)
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod bailee » 11 srp 2012, 12:18

Také krmíme Acanou, konrétně tou Wild Prairie. Fretům moc chutná, ale když si teď díky novému přírůstku mohli v kleci vybrat mezi Acanou/Ferret Complete, víc jim jel Ferret Complete. Ale o změně neuvažuju, myslím, že to bylo i díky tomu, že to prostě bylo najednou něco nového, tak se toho museli nacpat... Naopak i třetí freťule přejde na Acanu, nebudu jim dávat dvě krmiva :) Jinak jsou fretky v parádní kondici, zdravé, hravé... prostě vše super! A musím teda říct, že se mi u Acany zamlouvá i cena- předtím jsme dávali Totally Ferret :)
bailee
 
Příspěvky: 34
Registrován: 27 lis 2010, 22:16

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod mrs.ferret » 06 říj 2012, 13:52

Počuli ste už o granuliach Nutricat? Aj keď ich predávajú v Tescu, zložením mi prídu celkom kvalitné a tiež obsah bielkovín atď. by mohol sedieť aj pre fretky- pozerala som iba Adults, a aj to sa výživovými hodnotami bllížilo k ideálu, Kitten by bolo lepšie... bohužiaľ na nete nie je veľmi veľa informácii ;) a už vôbec nie po slovensky
Zloženie Nutricat Adults chicken
Ingredients

Composition: Chicken (30%)-kura, Chicken Meat Meal (25%)-kuracie mäsova múčka, Maize-kukurica, Rice-ryža, Maize Gluten Meal - kukuričný lepok?, Chicken Fat-kurací tuk, Turkey Meal-morčacie múčka, Digest???, Linseed-ľanove semienko, Salmon Oil-lososový olej, Potassium Chloride, Calcium Carbonate, Rosemary-rozmarín.

NUTRICAT KITTEN
Ingredients

Composition: Chicken Meat Meal (40%), Chicken Fat, Maize, Chicken (14%), Wheat, Greaves Meal-škrarky??, Sugar Beet Pulp-dužina z repy, Salmon Meal, Digest, Linseed, Potassium Chloride, Calcium Carbonate.

Obrázek
Uživatelský avatar
mrs.ferret
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 dub 2012, 20:37

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Johana » 06 říj 2012, 18:23

Ono taky záleží na tom, jaký je obsah tukú a bílkovin.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Liška » 15 říj 2012, 09:52

Na zoohitu jsem našla tohle:
http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/krmi ... 19199#more

Co si o tom myslíte?
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Janda » 15 říj 2012, 19:08

Ja bych rekla,ze podle slozeni to vypada celkem dobre,ale ja mam fretule zmlsane ty mi bastej jen tyhle konzervy a to jeste jen holky,kluk k tomu ani necuchne.http://www.zoohit.cz/shop/kocky/konzerv ... rvy/121667
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod PxNxDx » 20 říj 2012, 12:16

nedávno jsem koupila od kámošky otevřenj pytel granulí Beaphar care+ (koupila je omylem a zjistila po otevření). Nasypala jsme je tedy holkám s tím, že je snědí a pak pokračujem ferretem complete.
No v dolní mističce je FN (snad týden netknut) a Beaphar doplňuju každej den a ještě se mi stane, že přijdu a mistička je úplně prázdná :lol:
nevím, zda je to tím, že jsou to prostě jiné, nové granule nebo jestli jim víc chutnají, ale doufám, že až dojdou najedou holky na FN bez problémů ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Anna Křišťanová » 22 říj 2012, 13:05

Pokud někdo pravidelně krmíte Beapharem, jak to hodnotíte, jaké máte zkušenosti? A je to krmivo pro fretky vhodné?
Koupila jsem ho teď na zkoušku, jelikož mám možnost odebírat ho za dobrou cenu. A musím říct, že ho Valentin bez problémů spořádá a vypadá že mu chutná. Díky
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod ŽoFiRo » 22 říj 2012, 15:33

beaphar se řadí mezi ty pro fretku nevhodný..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod PxNxDx » 22 říj 2012, 17:46

neplánuju s ním dlouhodobě krmit, ale dle tabulky na webu fretka.cz má nad normou akorát popeloviny (což tedy netuším, ajk velkej je průšvih).
Takže si myslím, že to fretku nezabije, když sní pytlík těchto granulí, ale nekrmila bych s nimi pořád ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod martina » 22 říj 2012, 21:37

a pod normu tuky, těma vyhovuje spíš dietě nebo fretčím seniorům.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Anna Křišťanová » 22 říj 2012, 22:01

Děkuju,
kombinuju stejně ještě s masem, ale nejspíš se to ani v této kombinaci nedá používat.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Eivie » 18 pro 2012, 20:34

Ahojky,

včera jsem se dočetla že granulky Ontario Kitten změnily složení a už nejsou pro fretky vhodné. Nevíte kdy k tomu došlo? A taky bych se chtěla zeptat, čím krmíte? Rozhoduju se čím Ontario nahradím a nějak nemůžu vybrat...
Uživatelský avatar
Eivie
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26 lis 2010, 16:33

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod PxNxDx » 21 pro 2012, 13:14

krmím granulemi Ferret comlete. Taktéž jsme přecházeli z Ontaria. Přecejen mám už jednu právoplatnou důchodkyni a chtěla jsem jí poskytnout opravdu to, co jí bude vyhovovat ;) Přechod naprosto bez problémů. Moje holky jsou na granule popelnice
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod ŽoFiRo » 22 pro 2012, 00:13

ontario změnilo gramáž, recepturu i obal... já z něho přešla na orijen cat, který obsahuje 80% masa a 20% zeleniny a ovoce, bez obilí..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod pišta » 16 bře 2013, 18:17

A když budu krmit Orijenem, jaké vitamíny je třeba dodávat?
Uživatelský avatar
pišta
 
Příspěvky: 50
Registrován: 02 pro 2010, 19:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Katka Beaphar » 09 dub 2013, 09:01

Beaphar (zvláště pak Care +) je kvalitní a kompletní krmivo pro fretky a i když má nižší procento tuku, pořád se řadí mezi špičková krmiva a nasvědčují tomu i výsledky z ostatních zemí EU. U tohoto krmiva se předpokládá, že majitel občas dopřává svému fretčímu mazlíčkovi i kočičí paštičky (kdoví jaké kvality) a syrové maso jako pamlsky, tudíž obsah tuku a ostatních složek v tomto krmivu je optimální. Samozřejmostí je také přídavek taurinu, který je nezbytný pro správnou funkci mozku, srdce, plic a krve.
Katka Beaphar
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 dub 2013, 14:51

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod martina » 09 dub 2013, 22:32

můžu vědět něco bližšího o "výsledcích z ostatních zemí EU"? kde probíhal jaký výzkum, kde najdu výsledky?

p.s. jinak agitka dobrá, ale tady nejsi na veletrhu, kde je třeba udělat kšeft, tady si vyměňují zkušenosti chovatelé ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Katka Beaphar » 16 dub 2013, 09:07

Dobrý den, v první řadě se zde nesnažím udělat "kšeft", jen jsem podotkla, že řada Beaphar Care+ je kompletní řada krmiv pro fretky. Má vyvážené složení a pokud se dívám na doporučený obsah živin, tak zcela odpovídá výživovým hodnotám (bílkoviny 37,5%, tuk 18,5%, hrubá vláknina 2,5% + důležité vitamíny a minerální látky), což zde někdo negativně hodnotil. Navíc má i vysokou chutnost, což může potvrdit i Lucinka od mé kamarádky (a nepřipadá mi, že by trpěla nedostatkem živin nebo že by nebyla spokojená). Dále pokud jde o ty výsledky z ostatních zemí (nemluvila jsem o studiích, ale o prodejních výsledcích a spokojenosti zákazníků), tak tato značka krmiv je velmi vyhledávaná a patří mezi špičková krmiva na trhu. V České a Slovenské republice zatím tak známá a používaná nejsou. Nikomu zde toto krmivo nevnucuji, jen doporučuji krmivo jako svou odpověď na zde položený dotaz.
Pěkný den Katka
Katka Beaphar
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 dub 2013, 14:51

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod ŽoFiRo » 16 dub 2013, 11:14

% tuků v Beapharu je vhodný maximálně pro fretky starý, + má vysoký obsah popelovin, strašně nízký obsah taurinu a ze složení: maso a produkty živočišného původu, obiloviny, oleje a tuky, kvasnice, extrakt rostlinných proteinů, deriváty rostlinného původu, minerály, Yucca Shidigera, řasy (min.0.0008% Spirulina) dost těžce pochybuju, že by převládalo maso nad kytičkama... pod pojmem kompletní a vyvážené krmivo si představuju krmivo opravdu kompletní, ke kterému tedy už nemusím nic přidávat a všechno co dostanou, je oprvadu jen jako pamlsek a ne že budu ke "kompletnímu" krmení muset ještě dodávat tuky, taurin a jiný potřebný věci, které by měla obsahovat denní dávka krmiva... a že je značka vyhledávaná a kupovaná? však to je i třeba whiskas...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod PxNxDx » 27 kvě 2013, 10:27

Máte někdo zkušenost s granulema Frettchen4You ? Co jsem četla reference, tak jen samá chvála.
Např. Frettchen4you FERRETastick obsahuje 87% masa

složení:
Kuřecí maso, kuřecí moučka, krůtí maso, krůtí moučka, losos, lososová moučka, rýže, kuřecí tuk, celé čerstvé kuře, lososový olej, vejce, kuřecí játra, řepné řízky, extrakt z Juccy, Brocacel, minerály a vitamíny.

Protein 40%, tuky a oleje 20%, popeloviny 8%, vláknina 2%, vlhkost 10%, vitamin A 27 500 IE/kg, vitamin D3 1700 IE/kg, vitamín E 180 IE/kg, měď 18mg/kg, vitamín C, beta-karoten, vitamín B, Omega 3 mastné kyseliny, Vápník, Sodík, Zinek, Taurin 3000mg/kg, Selen.


Ovšem Frettchen4you Nature má tuku už jen 16% a Premium opět 20%

To mi zase na to, jakou má chválu, nepřijde tak úžasné. Vzhledem k tomu, že by mělo být pro fretky všech věkových kategií :?:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod bailee » 06 čer 2013, 00:57

Pokusila jsem se udělat (snad) přehlednou tabulku, čím se dá v současnosti krmit, trochu obsáhlejší než je zde na stránkách, byť zase ne s tolika údaji, ale je tam například i cena krmiva a kde je dostupné. Tabulka je v příloze. Třeba někomu pomůže.
PS: pokud tam je nějaká chyba, stačí napsat a opravím ji
Granule fretky tabulka.xls
Tabulka granulí
(21 KiB) 568 krát
bailee
 
Příspěvky: 34
Registrován: 27 lis 2010, 22:16

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Yuki » 12 čer 2013, 07:45

Ahoj, jsem tu nová, tak snad se nebudete zlobit že se hned zapojuju do diskuze o krmivech. Fretku máme pár týdnů, ale dopředu jsem si načetla co nejvíc informací. Jako jeden z nejlepších zdrojů ohledně fretčího jídla se mi zdá web http://www.ferretta.pl/ Autorka je zastánkyně BARFu, ale na webu má i přehled vhodných a nevhodných granulí, konkrétně tady: http://www.ferretta.pl/dieta/zywienie-ranking-karm/ První dvě místa v žebříčku jsou v Česku nesehnatelné, ale pořád dobře dopadá WildCat a Power of Nature, já se nakonec rozhodla pro Power of Nature, protože WildCat má malý obsah taurinu. PoN má zase méně tuku (i když na obalu je v AJ a NJ uvedeno 21% a v ČJ 18%, takže kdo ví jak to vlastně je), ale ten doplňujeme lososovým olejem. Nakonec má ale freťák stejně nejradši maso a granulku si dá jen sem tam :D Kdyby někdo z Brna chtěl Power of Nature (konkrétně máme Natural Cat) vyzkoušet, můžu odsypat, koupila jsem totiž velké balení které určitě nestihneme spotřebovat...
Tobiáš
Uživatelský avatar
Yuki
 
Příspěvky: 1
Registrován: 12 čer 2013, 07:16
Bydliště: Brno

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Karia » 05 črc 2013, 23:56

Ahoj,
vedeli by ste mi prosím, niekto kto kŕmite Acanou, povedať koľko gramov granúl potrebuje dospelá fretka samec 1,5-2kg a samička cca 600-800g?
Našla som len dávkovanie pre mačky. Je to váhovo zhodné s fretkami? Kŕmim Acana Wild Prairie striedavo s Pacificanou aby to nebolo stále to isté.
Čítala som, že fretky majú mať prístup k žrádlu celý deň ale u nás sa vyskytli nejaké problémy a tak chcem vedieť koľko toho vlastne skutočne potrebujú.
Karia
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 kvě 2011, 22:04

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod ŽoFiRo » 06 črc 2013, 00:50

fretky potřebují přesně tolik, kolik jsou schopné za den sežrat, krmivo se jim nijak nedávkuje, musí k němu mít přístup neomezeně. takže pokud si myslíš, že se ti fretky "přežírají" a ušetříš, když jim dáš "potřebnou gramáž", pak takhle to u fretek opravdu nefunguje a krmení "na příděl" 1-2x za den jim naopak může způsobit i zdravotní problémy, protože mezi jednotlivými porcemi budou hladovět...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod Karia » 06 črc 2013, 13:25

To je pekné a nie nechcem ušetriť na žrádle, ide mi skor o to, že fretky nám už poriadne nežeru ak to nieje zábava. Možno povieš, že ich týram ak nemajú v klietke žrádlo ale keď ich ráno po noci "vyhladované" pustím von sú schopné odignorovať misku s granulami a behať mi v patách i polhodinu kým si nevynútia aby som im to dávala z ruky. Ak dlho odmietam niečo zožerú i samé ale ak by som im dávala ďalej z ruky zožrali by v kľude ešte možno i raz toľko. Samec, ak je z misky, rozkusne granulu, polku zje, drobky čo mu upadnu zo zeme už nezbiera. Z ruky po ňom nenájdeš ani omrvinku.
S vodou je to o tom istom. Čerstvá v miske, čerstvá v mojom poháry a hádaj kam obe freky chcú isť piť? Druhá freťuľa ma často občakáva pri miske s vodou, ukazuje čumákom na vodu a potom ho dvíha ku mne, chce mi lízať vodu z prsta. Maso z misky zožerú leda tak jeden kúsok, maso z ruky, kľudne 5-6 kúskov a obdobne je to so všetkým ďalším.
Nikdy neboli učené na kŕmenie z ruky a tento ich výstrelok sa nám tu objavil za posledný cca rok (jednu fretku mám 3,5roka, druhú 2,5). Predtým som im občas dala ja, občas žrali samé... nič si nevynucovali a ani v objeme som nebadala rozdiel.
Karia
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 kvě 2011, 22:04

Re: Diskuze o krmení a krmivech

Příspěvekod nereida » 22 led 2014, 13:04

Netusite prosim, jak je to s expiraci u granuli? Mam nove otevrene baleni Totally Ferret - Senior 1,75 kg s expiraci do 23.10.2013 a je mi lito je vyhazovat. Myslim ale, ze by nemel byt problem a meli by vydrzet minimalne pul roku po expiraci...barva i vune beze zmeny. Dekuji
Bonnie a Ichi
Uživatelský avatar
nereida
 
Příspěvky: 53
Registrován: 27 lis 2010, 18:51
Bydliště: Chomutov, České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Krmiva, pamlsky, vitamíny pro fretku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron