Výstavní klec

Výstavní klec

Příspěvekod Žabka » 08 led 2011, 11:37

Zkušení vystavovatelé, v čem máte fretky na výstavě? Zkoušela jsem najít výstavní klece na kočky (v internetových bazarech) ale neúspěšně, našla jsem jen malou klec pro psy vhodnou údajně i pro kočky, a to ještě jen novou (a ne zrovna levnou). Nemáte nějaké tipy? Případně není tu někdo z Brna, ko se nechystá vystavovat, ale měl by něco vhodného na zapůjčení?
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Výstavní klec

Příspěvekod Johana » 08 led 2011, 12:49

Žabka: na výstavách fretek bývaj frety v přepravkách, nebo v klecích (v těch v kterých si je majitel na výstavu přinese)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Výstavní klec

Příspěvekod martina » 08 led 2011, 14:04

organizátor výstavy (jakékoli zvěře) by měl mít v propozicích uvedeno, jakým způsobem se na výstavě se zvířetem zachází. tzn. kromě jiného i jaký je požadován "prostor k ustájení". tahle informace totiž slouží právě vystavovatelům, aby věděli, co si mají vzít s sebou. někdy stačí průměrně velká přepravka, někdy je potřeba klec větších rozměrů. záleží totiž taky hlavně na tom, co je uvedeno v konkrétním "řádu pro ochranu zvířat při veřejném vystoupení", který musí každý organizátor podobné akce mít vypracován a je povinen se jím řídit nejen on, ale i vystavovatelé.

no a právě proto, aby se tím řádem vystavovatelé mohli řídit, je potřeba, aby byl k nahlédnutí buď předem na webu, nebo ty náležitosti, které jsou pro vystavovatele podstatné, byly někde zveřejněny. většinou se to dělá tak, že se uvedou povinné náležitosti, bez kterých zvíře nebude do prostor vpuštěno (krom jiného to vždy je i očkování, například).

rozepisuju se tady hlavně proto, že všichni víme, že fretce vlastně stačí poměrně malý prostor. tzn. teoreticky by mohla dobu výstavy strávit v přepravce, pokud spí nebo na vodítku na zemi, když je vzhůru. ale prakticky to na každé takové akci může probíhat naprosto jinak - právě podle příslušného řádu. může se třeba taky stát, že organizátor větší klece z prostorových důvodů odmítne.

takže bych doporučila pročíst stránky organizátora, případně se s tímhle dotazem obrátit rovnou na něj.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Výstavní klec

Příspěvekod ŽoFiRo » 08 led 2011, 14:36

běžně si tam majitelé vozí klasické skládací klece určené na hlodavce.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Výstavní klec

Příspěvekod Johana » 08 led 2011, 14:38

...nebo se múže stát, že uspořadatel výstavy za poplatek výstavní klece přímo v prostoru výstavy pronajímá.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Výstavní klec

Příspěvekod Žabka » 08 led 2011, 15:56

Propozice jsem samozřejmě četla, stačí přepravka, jenže v přepravce fretka vůbec nebude vidět, a tím to podle mě dost ztrácí na smyslu, brát ji na výstavu, nechci jen to, aby byla ohodnocena, ale i to, aby ji ostatní chovatelé (a návštěvníci) viděli.
O pronajímání klecí jsem nic nenašla, bohužel, takže spíš ne.

ŽoFiRo: Můžeš mi prosím poslat nějaký odkaz, jak taková skládací klec vypadá?
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Výstavní klec

Příspěvekod ŽoFiRo » 08 led 2011, 16:21

třeba tady http://www.alfazviratka.cz/klec-krAlIk-100-p-15819.html protě co kdo má doma, nemusí to být nic spešl výstavního a myslím, že z těch výstavních psích/kočičích, by fretka stejně asi utekla. jinak tedy je taky potřeba počítat s tím, že když si tam každý odloží klec/přepravky, moc místa už tam potom není...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Výstavní klec

Příspěvekod Anabelita » 09 led 2011, 15:40

Tak aby som to upresnila, v pokynoch k výstave je uvedené, že:

"Každá vystavovaná fretka musí mít vlastní přepravku/klec, ve které bude umístěna mimo dobu hodnocení porotcem. Pokud chovatel vystavuje více fretek, potřebuje tolik přepravek, aby po dobu hodnocení v určité kategorii byla každá fretka umístěna ve své přepravce. Mimo dobu hodnocení, můžou být umístěny v jedné kleci, vyhovující počtu jedinců."

Takže v zhrnutí, klietka musí byť dostatočne veľká pre daný počet fretek, uprednostňuje sa vystavovanie v klietke.
Klietky sa používaju zväčša tie pre hlodavce, ako tu už bolo spomenuté.
Nie sú presne špecifikované rozmery klietok (nechali sme to na uvážení každého vystavovateľa), ale predsalen sú určité hranice aby sme sa tam pomestili :) Sála je relatívne veľká a kedže na hodnotenie nám budú poskytnuté ďaľšie priestory (galerie), nemalo by byť problémom pomestiť sa tam.
Ak predsalen chcete nejaké presné "maximálne" rozmery tak 100 x 60 x ? (š x h x v) považujem za rozumné.
Uživatelský avatar
Anabelita
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2010, 22:50

Re: Výstavní klec

Příspěvekod Dodi » 27 čer 2011, 14:55

V rámci spolupráce mezi kluby - výstavní klece jsme vyráběli, máme cca 4-5 ks k zapůjčení na výstavy. Jediný a zásadní problém je převoz z Modry (Slovensko) do Prahy.
Dodi
 
Příspěvky: 111
Registrován: 08 pro 2010, 14:23


Zpět na Výstavy fretek a větší akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron