kočka a fretka

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

kočka a fretka

Příspěvekod Bonny » 16 kvě 2018, 17:01

Dobrý den, mám doma samičku fretky která je dva už skoro tři týdny po kastraci a malé kotě.Fretka to kotě zná dokonce se mu dělala nahradí matku když měla falešnou březost takže se znají už od mala,když jsem se přestěhoval tak se mnou šla nejdřív jen fretka ale po čase jsem zjistil že mám dost starostí a nemam na ní tolik času tak jsem jí chtěl pořídit kamarádku nemusel jsem moc hledat protože jsem věděl že se znají tak jsem doufal že to bude bez problému což i ze začátku vypadalo ale jakmile uběhli tři týdny po kastraci tak jí hráblo a začala kotě kousat do krku ne až tak agresivně jen když se k nim přiblížím tak se zakousne víc a to už kotě bolí nechat to být taky nemůžu protože si to kotě pak snaží někam odtáhnout a to se začne kotě cukat a mňoukat. Zkusil jsem jim dát od sebe i pauzu když jsem jí na víkend vzal k rodičům,fretka tam byla s dospělou kočkou a čtyřmi koťaty a to se nic nestalo jen o ně v klidu pečovala(čistění uší,srsti atd) ani nebyl problém když všechny spali na kupě a ona tak mezi ne naběhla a musela se vecpat mezi ně,tak jsem doufal že po navratu bude klid ale tak se nestalo a po celém dni v klidu to zas začalo zakousla se jí do krku a nechtěla pustit.Zkoušel jsem je i sbližovat tím že jsem byl u nic a hlídal je ale i tak se fretka vždycky rozeběhla hned po kotěti a nechtěla s tím přestat nic na ní nezabírá zkoušel jsem odlákat její pozornost na mňamky ale ani na její milovanou pastičku nereagovala už si nevím rady agresi má čistě proti tomuhle kotěti.Není možně že je to jen stres? Snaží se jí věnovat jak jen to jde ale v poslední době už si ani moc nechce hrát je žívá a všude šmejdí ale na hrání to není maximálně si mě všímá tak 10m a pak má na celí den pokoj a už nemá zájem o hry.Ve svém bytě jí nechávám na volno celí den jen když něco provede tak jí na zavřu na 10m do klece aby se zklidnila nebo když jdu do práce tak jí nechám ve svém pokoji.Takže nechápu proč ji to kotě začlo vadit zrovna teď času s ní travím co nejvíc to jde i na krátké procházky jí vezmu.Nevíte zda li by jí to šlo odnaučit nebo jestli jí to časem přejde nemůže přeba jen žárlit na koťě ? Předem děkuji za odpovědi a rady děkuji.

Omlouvám se za nedostatky v textu musel jsem to psát na mobilu.
Bonny
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2018, 15:57

Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron