Brutální kousánní naší fretky

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

Brutální kousánní naší fretky

Příspěvekod barusenka45 » 23 zář 2011, 08:27

Asi před měsícem jsme si s přítelem pořídily fretku ze zverimexu . A tam nám říkaly ať třetí den k ní začneme dávat ruce nebo ať jí pustíme tak jme jí pustily a strašně moc nás pokousala. A už je to skoro měsíc a fretka na sebe nenechá ani šáhnout! A pořád po nás jde, například: Jen vidí naše nohy nebo cokoli hned po tom jde.. Takže když je puštěná fretka tak my jsme bývali na gauči, kam dříve ještě nevylezla, teď už tam vyleze, tak přebýháme z poslete na gauč,opravdu to od ní bolí.! Kolikrát jsme se jí už snažily dát na kšíry a jít někam, opravdu to nejde. Kouše opravdu surově. Ve zverimexu říkaly že jí je okolo 6-7 měsíců, očkovací průkaz totiž má, vůbec nevíme co s ní. Děkuji za odpověď.
barusenka45
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22 zář 2011, 23:52

Re: Brutální kousánní naší fretky

Příspěvekod martina » 23 zář 2011, 10:27

výchova starší fretky, která nepoznala lidské ruce (ve zverimexu si s ní určitě nikdo nehrál, na farmě, kde se narodila, také ne), je velmi obtížná a problematická často i pro zkušeného fretkaře. ale to vám zřejmě už ve zverimexu neřekli :o(
platí všechno to, co je napsané na našich stránkách http://www.fretka.cz/vychova-fretky-kouse-je-to-cune/. problém je v tom, že nezkušený začátečník - logicky - dostane z fretky strach, když ho párkrát ošklivě pokouše. to se pak všechny poučky těžko dodržují.

fretka nesmí být hladová - to pak kouše víc - vodu a kvalitní fretčí granule musí mít k dispozici celý den. uplácejte ji také zvířecími pamlsky. fretka musí být často a hodně puštěná z klece, čím méně ji budete pouštět, tím více si to pak bude muset "vynahradit", aby se vyběhala a vyhrála. ke hrám s fretkou se využívají různé hadry, do kterých se může zakusovat místo do vás nebo pod které se schovává a "útočí" na vaši škádlící ruku.

opravdu nevím, co vám poradit jiného, abyste se naučili fretku zvládnout a "ochočili" si ji. osobně bych doporučila jít fretku "reklamovat", teda vrátit zpět do zverimexu jako nezvladatelnou.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Brutální kousánní naší fretky

Příspěvekod barusenka45 » 23 zář 2011, 12:59

Děkuji za odpověd, ale třeba suprové je to že když potřebuje na záchod tak si zaleze do klece a jde na záchod tam kam chodí .. Pamlsky jí dáváme přístup k jídlu a vodě má po celý den i noc.Prostě vůbec nevíme co s ní. A myslíte že je dobré jí dát na převýchovu? Pak si zvykne na jiné lidi a né na nás. Ještě jednou děkuji za odpověď. :)
barusenka45
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22 zář 2011, 23:52

Re: Brutální kousánní naší fretky

Příspěvekod Cesta » 23 zář 2011, 16:26

Dobrý den. Tady Alena z útulku Boleslav. Děkuji Marině za odkaz na nás.. jen bych chtěla upřesnit, že za fretku přijatou do výchovy si žádnou úplatu nebereme. Když dám fretku "dohromady" a dělá vám potom radost, je to pro mě odměna dostačující. Ted k fretulce - nevím, odkud jste.. s několika lidmi se nám podařilo fretečku vychovat "na dálku" a je to super. Pokud je však již fretka starší, 6-7 měsíců jak uvádíte, a ještě tedy v pubertě, je to pro začátečníka těžký oříšek. Pokud tedy budete chtít, napište nám na mejlíka: utulek.boleslav@seznam.cz či zavolejte 773082536 a domluvíme se. Hezké odpoledne. Alena
Naposledy upravil Cesta dne 23 zář 2011, 17:32, celkově upraveno 1
Cesta
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2011, 16:20

Re: Brutální kousánní naší fretky

Příspěvekod Cesta » 23 zář 2011, 16:29

pro Martinu - viz SZ
Cesta
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2011, 16:20

Re: Brutální kousánní naší fretky

Příspěvekod sima » 25 úno 2012, 21:05

Ahoj chtěla bych se zeptat mám roční samičku a samečka a ted poslední týden začali kousat. :( Když se mi zakousnou do rukou tak mě nechcou pustit a když mě pustí tak se hned zase zakousnou a teče krev. :cry: Poraď te mi prosím co mám dělat a čím by to mohlo být, že takhle začali kousat. Napadlo mě jestli to není tím, že by začali mít říji. Děkuji
sima
 
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2012, 20:50

Re: Brutální kousánní naší fretky

Příspěvekod ŽoFiRo » 25 úno 2012, 21:13

a napadlo tě taky se jim podívat mezi nohy? tak se totiž pozná říje 100% a ne jen co by kdyby..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Brutální kousánní naší fretky

Příspěvekod sima » 25 úno 2012, 21:18

jo napadlo, koukala jsem se a mezitím mě ještě víc pokousali. poradí te mi prosím čím by to třeba mohlo být? děkuji
sima
 
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2012, 20:50

Re: Brutální kousánní naší fretky

Příspěvekod ŽoFiRo » 25 úno 2012, 21:31

no a co si zjistila, krom toho, že tě pokousali?
u samce může být agresivita z říje, samice jsou ale naopak v říji většinou mírnější.. a pokud je máš spolu a opravdu v říji jsou, tak počítej s tím, že se budou i pářit a v době odchovu pak bude samice ještě agresivnější.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Brutální kousánní naší fretky

Příspěvekod Johana » 25 úno 2012, 23:06

Souhlas s ZoFiRo.
Pokud nemáš skušenosti s fretkama, projdi si toto forum a tento link http://www.fretka.cz/

Jestli máš doma "roční" samičku i samečka (nekastrované) a máš je spolu, tož čekej že se spáří. A budou mladé.

Co by asi nebylo vhodné!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron