Pomoc s kousáním

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

Pomoc s kousáním

Příspěvekod JaninaH » 28 pro 2011, 00:36

Zdravím. Nerada zakládám xté téma kvůli stejné věci, ale nerada bych, aby se moje zpráva ztratila.
Pročetla jsem vše, co je tu o kousání a musím říci, že jsme s tím mým pacholkem vše vyzkoušeli, ale nakonec stejně žádám o radu zkušenější chovatele.
Mám cca 2 měsíce dnes 4 měsíčního freťáka. Koupila jsem ho od jednoho člověka, co si pořídil fretku k již jiné havěti a zjistil, že už jí nezvládá. Další jeho historii neznám. Jako úplné mimino pochopitelně kousal, ale to se nám povedlo tak po měsíci zvládnout. Naučil se prst jen vzít do tlamičky a jemně ho žužlat, nekousal silou. Ale jak teď zase povyrostl, začal kousat až nezvladatelně. Kouše do krve a ještě se prsty snaží odtáhnout do pelíšku a nechce pochopit, že bych si ten prst chtěla nechat. Útočí na ruce jako smyslů zbavený, ale u toho radostně kvoká, takže to zřejmě nemyslí ve zlém, ale jako hru. Nemám nic proti tomu, aby si hrál, ovšem chtěla bych si i po jeho hrách nehcat obě ruce tam, kde jsou.
Nereaguje už ani na to, co fungovalo předtím (lehké plácnutí, štípnutí, dokonce zpětné kousnutí).
Osobně si myslím, že prostě trucuje kvůli změně režimu. Nastoupila jsem do zaměstnání, takže už se mu nemůžu věnovat tak často jako předtím. Jenže když se mu věnuju po příchodu z práce, tak dělá naschvály (leze do koše, což už v minulosti pochopil, že nesmí, likviduje barikádu bránící mu lézt za lednici, kouše do kabelů, dělá potřebu mimo záchod).
Chci se zeptat, jestli něco nezanedbávám, nebo jen postačí zatnout zuby a vydržet, až ho trucování přejde a zvykne si, že s ním nemůžu být celý den.
Děkuju moc za názory.
JaninaH
 
Příspěvky: 18
Registrován: 28 pro 2011, 00:23

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod Aniii » 28 pro 2011, 01:22

Na to mám jen jedno slovo- puberta...

chce to jen a pouze trpělivost,časem to přejde;-)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod ŽoFiRo » 28 pro 2011, 10:53

víte jistě, že jsou mu 4 měsíce? podle toho zakousnutí a tahání, následné kvokání bych řekla, že je samec v říji a chce se pářit, tresty tu nepomůžou a čím víc budete vzdorovat, tím to bude horší.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod Johana » 28 pro 2011, 12:10

Myslím si to co Žofiro....Řije. Má už freťák sestouplá varlata? Jestli ano, je zaručeně starší a je v řiji.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod JaninaH » 28 pro 2011, 13:10

Trochu mi teď splývá, jak dlouho už u mě je, takže teď provedu nahlas pár výpočtů. Přišel ke mě v polovině října a to mu podle předchozího majitele bylo 8 týdnů (dalo by se tomu i věřit, protože to byla taková malá hromádka, která se vešla do jedné ruky), u mě je tedy něco kolem dvou měsíců, takže mu max. 5 měsíců bude.
Na říji si myslím, že je to ještě brzy.
Na druhou stranu, varlata už vidět jsou.
Naposledy upravil JaninaH dne 28 pro 2011, 13:20, celkově upraveno 1
JaninaH
 
Příspěvky: 18
Registrován: 28 pro 2011, 00:23

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod martina » 28 pro 2011, 13:11

říje, možná střihlá i tou pubertou :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod marnelbar » 28 pro 2011, 13:29

jasný příklad fretčího dospívajícího puberťáka,pokud je to jak popisuješ,obrň se a počkej, než se plně rozříjí pokud už neznačkuje,to znamená otírá se o vše na co přijde ,pak jedině pomůže kastrace ,hormony se zklidní a vrátí se do starých kolejí ... :) , prostě se do tebe zamiloval a jeho láska je tvrdá,vydrž ...mám tu jednoho úplně stejného! u mého samce to bylo až hodně nebezpečné,chraň si ruce , hlavně tepny !
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod ŽoFiRo » 28 pro 2011, 13:35

varlata jsou sestouplá a viditelná už v době před odběrem, tedy před 8. týdnem, otázkou je spíš velikost..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod JaninaH » 28 pro 2011, 13:50

Kastraci bych se ráda vyhnula. V budoucnu bych mu ráda sehnala nějakou samičku. Má hodně zajímavé zbarvení (něco mezi tchořovitou a champagne) a mohl by mít krásná mláďata.
Takže mi prostě nezbývá než vydržet.
No, už jsme se doma naučili nosit silné ponožky a bačkory, tak teď se ještě naučíme na rukavice, než ho to přejde. :lol:
Děkuji moc za rady.
JaninaH
 
Příspěvky: 18
Registrován: 28 pro 2011, 00:23

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod ŽoFiRo » 28 pro 2011, 14:15

myslím, že rukavice nejsou řešení, jen si tím odvykne na ruce a navíc často i nekousavá fretka na ruku s rukavicí zaútočí a kousne.
něco mezi tchořovitou a champagne být opravdu nemůže, může být tak tchořovitý a nebo champagne, ale často to "něco mezi" je jen rozdíl mezi krycí srstí, která je tmavá a podsadou, která je světlá, v období říje - zvýšený tvorby mazu může být podsada tmavší - "champagne", takže opravdu nic výjímečnýho to není a barvu mládat nijak neovlivní. pokud není známý původ, tím spíš bych zvažovala, jestli stojí za to, aby měl potomky - fretek je už tak moc a navíc je veliký problém s příbuzností, u fretky bez známých předků nemůžeš vyloušit, že nebude mít mladé třeba se svojí sestrou..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod Johana » 28 pro 2011, 19:44

Rukavice bych určitě nepoužívala.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod JaninaH » 02 led 2012, 23:09

Tak skoro jako by věděl, že jsem na něj žalovala, freťák je už celé 3 dny jako vyměněný. Nekouše, už zase jen lehce a nežně žoužlá a mazlí se jako plyšák.
A co bych nevěřila, po Silvestru našel zapomenutý nafukovací balónek a učí se s ním volleyball. Jsme mu ho chtěli vzít, aby ho neprokousl a nelekl se rány, ale on do něj jen šťouchá čumáčkem (vypadá tak jako kříženec lachtana :lol: ), případně ho chytne za provázek a snaží se ho odtáhnout do pelíšku. Zatím nejoblíbenější hračka.
No, snad mu ta proměna vydrží a já zase chvíli budu chodit bez krvavých šrámů na ruce.
JaninaH
 
Příspěvky: 18
Registrován: 28 pro 2011, 00:23

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod Johana » 02 led 2012, 23:32

Já bych mu ten balonek radši vzala. Neni celkém znám fretúv věk, pokud je v pubertě nebo jde do řije, múže se začít chovat ze dne na den jinak. Múže balon prokousnout a sežrat kus gumy. A na to už nejedna fretka zemřela (nedávno teď o vánocích).
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pomoc s kousáním

Příspěvekod JaninaH » 28 bře 2012, 21:28

Tak ta říje probíhá teď a je to boj. Zrovna dneska mi udělal pár nových direk na rukou a vysloužil si už i zpětné kousnutí, protože mě nechtěl pustit. Jenže je to masochista a vůbec mu nevadí, že ho někdo kouše. Jestli se nezklidní, tak v létě půjde pod nůžky. :cry:
JaninaH
 
Příspěvky: 18
Registrován: 28 pro 2011, 00:23


Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron