Šíleně kouše

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

Šíleně kouše

Příspěvekod Nikola Krmelová » 09 črc 2012, 20:24

Dobrý den,
jsem zoufalá před pěti dny jsme si pořídili dvouměsíční samičku Chanel.Hned první den mě kousla do krve. Druhý den jsem si dávala pozor a třetí a čtvrtý den byla strašně hodná lozila po mě a ani jednou mě nekousla. Akorát byla strašně nečistotná tak jsem ji dala na místo kam chodila kus látky a tu jsem zatížila kameny. Strašně se rozčílila, pomohlo to k čistotnosti teď už chodí jen na WC, ale od té doby kouše tak moc že mi až tekla krev. Když se zakousla, tak mě nechtěla ani pustit. Dnes jsem ji pustila ven ale jakmile jsem ji chtěla pohladit hned začala útočit. Před chvílí jsem ji pustila do pokoje a ona lezla tam kam neměla tak jsem ji chtěla vytáhnout a ona na mě začala syčet vážně nevím co s ní.Poraďtemi prosím.To je na mě jako naštvaná nebo co? A když si vezmu rukavice a vezmu ji do ruky tak do nich nekouše jde prostě jenom po holé kůži.
Nikola Krmelová
 
Příspěvky: 10
Registrován: 09 črc 2012, 20:16

Re: Šíleně kouše

Příspěvekod Johana » 09 črc 2012, 22:05

Nikola Krmelová píše:Dobrý den,
jsem zoufalá před pěti dny jsme si pořídili dvouměsíční samičku Chanel.Hned první den mě kousla do krve......


Kde/od koho ste si koupila fretku? Jak je stará?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Šíleně kouše

Příspěvekod Nikola Krmelová » 10 črc 2012, 18:14

Fretku jsem si koupila od chovatelky a je stará 11 týdnů.
Nikola Krmelová
 
Příspěvky: 10
Registrován: 09 črc 2012, 20:16

Re: Šíleně kouše

Příspěvekod Cat » 10 črc 2012, 20:33

Já si pořídila freťáka u chovatelů, při dvou návštěvách se mazlil - sotva jsem ho donesla domů, změnil se na šílené hryzající torpédo. Hned první večer mi rozseknul ret a v následujících dnech tekla krev ještě několikrát. Přiznám se, že jsem na chvíli propadla i depce - jako "prokristapána, co jsem si to pořídila, já nána pitomá" :-) Asi si jen potřeboval zvyknout a vyvztekat se, že jsem ho odnesla z domova, do dvou týdnů byl v pohodě.

Takže já bych vydržela, mazlila a uplácela, ona se určitě časem srovná.
Uživatelský avatar
Cat
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2011, 17:32

Re: Šíleně kouše

Příspěvekod Iren » 10 črc 2012, 21:06

Ahoj, jak říká Cat - vydržet, vymazlovat a mít pevné nervy. Když tě kousne velmi, tak jí ukaž, že se ti to nelíbí, zavři jí do klece a nepusť jí do té doby, než se neuklidní. Ukaž jí, že se zlobivou fretkou si hrát nebudeš....když se jí naopak něco povede, tak jí odměň (dojde si na píseček, při hraní tě nestiskne velmi), třeba melounem, švestkou, vínem nebo kousíčkem vitamínové pasty na prstě. Také si vyber slovo, které bude značit, že dělá něco špatného...já na svou Jersey používám "co je to?!". A z toho, že syčí si nic nedělej ;). Značí to, že je naštvaná, uražená a varuje tě, chce si prosadit svou...Moje fretka na mě syčí dodnes a to hlavně, když jí objevím, že dělá něco, co nesmí - škrábe koberec za stolem. Nedovolí si mě sice kousnout ale zasyčí si na mě a s velkým nadáváním odkráčí.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Šíleně kouše

Příspěvekod Nikola Krmelová » 17 črc 2012, 17:49

děkuju moc, bohužel odpovídám až teď ale neměla jsem vůbec čas. Zdá se mi že už se celkem zklidnila dokonce se nechá i nakrmit z ruky a pohladit se taky nechá ovšem když si s ní hraju tak si beru rukavici nemám odvahu si s ní hrát bez ní :D .Když je totiž rozdováděná tak začne hopsat a jak kdyby kvokat (vím zní to divně ale vážně mi to připomíná kvokání) a to kouše jak divá :D
Nikola Krmelová
 
Příspěvky: 10
Registrován: 09 črc 2012, 20:16

Re: Šíleně kouše

Příspěvekod Nikola Krmelová » 17 črc 2012, 17:58

A jetšě jsem se chtěla zeptat jestli je normální že mi jde po nohách?Neodvážila bych se k ní jít bez bot jak zmerčí prsty u nohou nebo holé nárty okamžitě hryže.Jo taky jsem měla depku že to nezvládnu že jsem na tom s ní tak taky jenom já ale jak vidím tak v tom sama nejsem :D .
Nikola Krmelová
 
Příspěvky: 10
Registrován: 09 črc 2012, 20:16

Re: Šíleně kouše

Příspěvekod Anna Křišťanová » 17 črc 2012, 19:13

Nas Valentin jeste dnes (a to uz to za mesic bude rok,co jsem si ho privezla) kdyz vidi nektere jedince bez bot okamzite je zakousne,ale je to jen provokace.Oni se holt nohy pohybuji coz je strasne príma :D. Chce to jen hodne pevne nervy :) Dukladne za spravne veci odmenovat a chvalit a za spatne trestat.
Drzim palce!!
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Šíleně kouše

Příspěvekod Johana » 19 črc 2012, 21:07

noooo, fretky maj moooc rády nohy :)
Múj Kožich je skutečně výborně socializovaný, na povely poslouchá jak pes, chodí nám do postele, vúbec nekouše....ale já a přítel radši chodíme doma v ponožkách. A návštěvám pro jistotu dávám papuče :lol:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron