Zahryzuje sa do končekov prstov

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

Zahryzuje sa do končekov prstov

Příspěvekod mrs.ferret » 14 črc 2012, 11:11

Ahoj, takže máme taký menší problém. Kodo je u nás už polroka, prvé mesiace hrýzol brutálne (priniesli sme si ho už dospelého) len čo som sa ho dotkla, to je už našťastie dávno za nami a dnes je z neho relatívne dobrá, nehryzavá fretka, môžem s ním robiť čo chcem, trebárs mu dať pusu na nos a nehryzne, pri hre pekne kontroluje silu stisku (ale iba u mňa, k ostatným členom rodiny si stále dovolí viac než by mal, ale to je ich chyba) Až na jednu vec- akonáhle má možnosť zahryzne sa mi do končeku prsta a nepustí, aj po maznaní ako napríklad dneska (dala som mu zámerne možnosť, že čo spraví) Keď mu chcem prstami roztvoriť papuľu, prípadne ho chytím voľnou rukou za zátylok a syčím, zahryzne naschvál ešte viac. Toto vlastne robil od začiatku, ale bolo mi poradené nech mu prsty proste nenastavujem a on si od toho odvykne. Nestalo sa tak :D Veľmi by som ho od tohto zlozvyku chcela odučiť, ale bojím sa, že mi raz naozaj ublíži- kto zažil určite vie o čom hovorím, 2kg samec má riadnu silu stisku. Napadá ma už jedine ho hryznúť do zadnej laby, chcem to aj vyskúšať, ale naozaj sa bojím, že prídem k ešte horšiemu zraneniu. Chováme navoľno v byte, takže ho ani za trest nemám kam zavrieť, a pochybujem že by to pomohlo. Myslíte, že to mám risknúť a skúsiť ho od toho odúčať, aj za cenu krvavých mlák? :lol: Alebo sa na to vykašľem- veď to konieckoncov nie je nič strašné, jedine si budem priňom stále dávať pozor na prsty? Ďakujem za všetky rady ;)
Uživatelský avatar
mrs.ferret
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 dub 2012, 20:37

Re: Zahryzuje sa do končekov prstov

Příspěvekod Demi » 14 črc 2012, 12:01

Chybí jedna podstatná informace, jestli je tvůj freťák kastrovaný či ne? ;)
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Zahryzuje sa do končekov prstov

Příspěvekod mrs.ferret » 14 črc 2012, 12:45

áno je, inak by som nad tým ani nerozmýšľala že prečo to robí ;)
Uživatelský avatar
mrs.ferret
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 dub 2012, 20:37

Re: Zahryzuje sa do končekov prstov

Příspěvekod Johana » 14 črc 2012, 19:11

Více lidí už fretku trestalo "fretčim zpúsobem". Já taky. Nekousala sem freta do noh, ale zakousla sem se mu na zátylku (kde má fretka "vypínač") v místě kde matka nosí většinou malá freťata. Chce to ale dost rychlé reakce, aby se vám fret nedostal na obličej. U mne to fungovalo jak u Vlňáka tak u Kožicha na 100%, víc jak 1-2 krát sem takto zasahovat nemusela. Vlňák byl a Kožech je totál nekousavý mazel.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zahryzuje sa do končekov prstov

Příspěvekod martina » 15 črc 2012, 21:51

dej vědět, jestli to zabralo, případně kolik máš stehů (chtěla jsem napsat "štychů", ale zohlednila jsem cizinu)
já osobně bych se kousnout fretku bála - že stisknu moc a ublížím jí, že stisknu málo, vyškubne se a ublíží ona mně :o) nemám odhad, nevěděla bych (a zejména v tom fofru), jak moc se "zahryznout"...

mně když zkraje ještě nevychovaná fretka kouše (resp. krvavě hryže), snažím se jí narvat prst co nejdál do krku, až se jí zvedá kufr. je pravda, že mě to stojí vždycky nějakej ten šrám, ale metoda to je (zatím vždy) spolehlivá. kousání do mě není příjemnou kratochvílí, ale naopak je spojené s velmi nepříjemným zážitkem, takže toho každá kousavá mrcha brzy nechala. a zrovna v tomhle případě (kousání do prstů) by to možná taky pomohlo.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Zahryzuje sa do končekov prstov

Příspěvekod mrs.ferret » 16 črc 2012, 11:06

tak pomaly znova naberám odvahu a dnes večer mu dám opäť možnosť, ktorú 100% využije :lol: o tej metóde ,,prstu do krku" som čítala, ale neverím že by mi to vyšlo, on sa zahryzne tak silno že nemám šancu s prstom ani pohnúť :lol: skúsim ho teda zahryznúť do zátylku, pochybujem že stihne zareagovať, bude plne zaujatý mojím prstom... ale dúfam, že sa zľakne že čo som to urobila, a nezahryzne naschvál ešte silnejšie..... magor... to čo mi ostane z prsta pofotím :D
Uživatelský avatar
mrs.ferret
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 dub 2012, 20:37

Re: Zahryzuje sa do končekov prstov

Příspěvekod Demi » 16 črc 2012, 11:56

No, hodně štěstí :D .. Taky momentálně odnaučujem kousání, ale to co dělá tvůj freťák - náš naštěstí nedělá.
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Zahryzuje sa do končekov prstov

Příspěvekod pinina » 16 črc 2012, 12:41

Zkusila bych to tak, že až povolí stisk (nebo mu rozevřeš tlamičku), tak bych mu vzápětí ten prst nacpala do krku. My taky odnaučili Bobana kousat strčením prstů do krku. Stačilo párkrát a dobře pochopil, že je lepší nehryzat ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Zahryzuje sa do končekov prstov

Příspěvekod mrs.ferret » 11 srp 2012, 13:12

s ľútosťou oznamujem, že metóda strčenia prstu do krku sa u nás vyhla účinkom ... síce som sa neporanila, Koda naplo a otvoril papuľu... a to je asi tak všetko :D o pár sekúnd to skúsil znova.... skúšala som to asi 10x, ale zjavne obhrýzanie paničkiných prstov je taká zábava, že to za to stojí ;)
Uživatelský avatar
mrs.ferret
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 dub 2012, 20:37

Re: Zahryzuje sa do končekov prstov

Příspěvekod martina » 11 srp 2012, 15:14

ještě bych nepolevovala a neklesala na mysli a dál mu dělala nepříjemno, když se zahryzne. při zakousnutí se mu zvedne žaludek... nechce se mi věřit, že by pavlovův reflex dřív nebo později nezafungoval. už jen při pomyšlení na to, že tě kousne, se mu bude zvedat žaludek... ;o)

(no, snad se nepobleje hned, jak tě uvidí...)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Zahryzuje sa do končekov prstov

Příspěvekod mrs.ferret » 11 srp 2012, 19:06

ja mám taký pocit že jemu to proste ,,stojí za to" , no ale uvidíme ako sa to vyvinie :D
Uživatelský avatar
mrs.ferret
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 dub 2012, 20:37

Re: Zahryzuje sa do končekov prstov

Příspěvekod Spuky a Jenny » 12 zář 2012, 12:47

máme ted podobný problém. Máme doma 5 letýho samečka Spukyho, to už je mazel a předevčírem jsme přivezli ze zverimexu 3měsíční Jenny, tam byla klidnoučká a nekousla, ale jen byla doma je agresivní i jen když jí podáváme hamu. Nejde po jídle,ale rovnou po ruce. Je hodně vyděšená a zatím jsme jí dali do oddělené klece, protože spuky se jí lekl taky, tak snad se otrká a pustí nás víc k sobě.... :) Spukoušek byl úplně to samé a pak v pubertě byl malej ďáblík a taky dost kousal a pak se zklidnil a doted je největší mazel :D
Uživatelský avatar
Spuky a Jenny
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2012, 12:17
Bydliště: Jablonec nad Nisou


Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron