pořád kouše

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

pořád kouše

Příspěvekod Geezy » 24 zář 2012, 19:51

Ahoj, pořídily jsme si 3. měsíční fretčí samičku ale problém je že docela kouše. Vždycky když si s ní hraju tak kouše jen málo ale po chvíly se prostě zahryzne a dost často do krve. Chovatelka od který ji máme nám řekla že jí za to máme dát vždycky přez čumáček, ale to se mi moc nelíbí ,tak ji pokaždý když kousne okřiknu a zavřu na chvíly do klece, jenomže takle to praktikujem 14 dnů ale zatím se žádný zlepšení neprojevilo. Nevíte co s tím? nebo mám být víc trpělivá a doufat že se to časem zlepší? Předem děkuji za odpověď
Geezy
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19 zář 2012, 19:37

Re: pořád kouše

Příspěvekod Iren » 24 zář 2012, 21:36

Zkoušej jí okřiknutí ještě chytit za kůži za krkem a zatřepat s ní (né zase jako s pytlem brambor). Fretku to nebolí, když jí příliš nemačkáš a chápe to jako pokárání, a k tomu přidej to okřiknutí...no mě u naší fretku pomohlo než okřiknutí, káravé pomalé mluvení, kdy jsem ztvrdila hlas a pak jsem jí zavřela do klece...no a pak můžu radit tu trpělivost. To se ti bude u fretek velmi hodit ;). Navíc ještě přijde puberta, takže opravdu stálé zlepšení čekej až po roce. Ale i tak si určitě užiješ i hezkých chvil :). Také jí odměňuj multivitaminovou pastou za to, když se bude zlepšovat...

PS: to plácnutí přes čumák zas tak neodsuzuji, když fretku neplácneš hodně, tak že si dá druhou stranou čumáku o podlahu...má to být spíš takové gesto, ale nezkoušela jsem.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: pořád kouše

Příspěvekod martina » 24 zář 2012, 21:40

u mláděte je normální, že při hře zapomene na slušné vychování a zahryzne se. když se totiž koušou fretky (freťata) mezi sebou, jsou podstatně drsnější než k nám, lidem. můžou si to dovolit, mají silnější kůži a navíc ještě kožich. mláďatům pak chvíli trvá, než si zapamatují, že člověk je trapně choulostivý a kvičí už při malinkém kousnutí jako by mu šlo nejmíň o život :o)
vydržte a hlavně ji netrestejte opravdu za každé silnější kousnutí. nepochopí, proč to děláte a ztratíte její důvěru. tresty si nechte jako krajní řešení, když se opravdu hodně silně zahryzne, případně začne trhat. spíš než trestat, ji uplácejte. pořád, za cokoli, nebo jen tak.

p.s. když si tak matně vzpomenu na svoje fretky, když to byla mláďata... měla jsem ruce pokousané, podrápané, jeden šrám vedle druhého - až k loktům. a byla jsem tak zapálená, že jsem s nadšením vyprávěla v práci, jak a kam se mi zas včera ten miláček zakousnul. ale to on nechtěl, to se splet!! :o))) pravda, manžel zdaleka tolik pochopení neměl... ale to tak obvykle bývá, že v rodině je jeden nadšenec, ti ostatní tiše (nebo hlasitě) trpí ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron